Range Rover P38 - diaľkový ovládač centrálu

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Range Rover P38 - diaľkový ovládač centrálu

Príspevok od používateľa alidedko » 17 Sep 2016, 16:37

Serus páni,

bojujem s takou záležitosťou ... Kamarát má spomínaný Range, nejaký ten čas mu nefungoval centrál cez DO, tak zamykal a odomykal cez zámok šoféra. Ako býva zvykom, zámok sa vymlátil a teraz ho už nezamkne vôbec :D Otvoril teda diaľkové centrálu a vysypal z nej súčiastku, o ktorej ani ja netuším, čo by mohla byť zač. Príde mi to na kryštál, jeden pin je pripojený na GND a dva do procesora. Je v červenom krúžku. Do modrého som dal to, o čom som si pôvodne myslel, že je kryštálom :) Foto je ilustračná.

Medzičasom skúsil klemu cez nohy tej súčiastky, ale vraj to nešlo, ktovie prečo :D Hľadám teda radu tu, snáď sa nájde niekto, kto to spozná, poprípade má doma a vedel by mi to posunúť za rozumnú cenu.

Vďaka.

-- Spojený príspevok 17 Sep 2016, 16:20 --

Nuž, začal som googliť a našiel som, vraj by to mal byť keramický rezonátor 3pin, čiže spolu s kondíkmi v jednom puzdre.

Teraz už len otázka, aká frekvencia. Na jednej fotke je 2MHz, na druhej 4MHz ... :) Nejazdí niekto s niečím podobným? Nevedel by mi to pozrieť?
Prílohy
IMAG0071.jpg
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Range Rover P38 - diaľkový ovládač centrálu

Príspevok od používateľa mirosne » 18 Sep 2016, 08:49

No ak si ten pôvodný rezonátor dal naspäť,snáď by stačilo už len spárovanie,to si neskúšal?Tá červená LED bliká?
0
Pozdravuje vás Miro.

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Range Rover P38 - diaľkový ovládač centrálu

Príspevok od používateľa alidedko » 18 Sep 2016, 09:00

Fotka je z netu a povodny sa rozdrobil na 150 tisic casti, ten uz dokopy nedam :D

Tak to vidim, ze skusim kupit aj 2MHz, aj 4MHz (podla datasheetu podobneho procesora od Motoroly je maximum u rezonatora 4MHz) a dam tomu sancu. Co je zaujimave, ze s takym rezonatorom som sa este nestretol :)
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Range Rover P38 - diaľkový ovládač centrálu

Príspevok od používateľa mirosne » 18 Sep 2016, 09:06

Mohol by si dať ešte fotku obalu toho DO?Kamoš robí z autami a má za vrece tých ovládačov,mohol by som taký kuknúť.
0
Pozdravuje vás Miro.

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Range Rover P38 - diaľkový ovládač centrálu

Príspevok od používateľa alidedko » 18 Sep 2016, 09:22

Bol by som ti velmi vdacny :)

Ku mne sa dostal uz len plosak, ale predtym to vyzeralo takto:
Prílohy
$(KGrHqF,!qUFEDuv!!VsBRHQtMM7gw--60_3.JPG
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Range Rover P38 - diaľkový ovládač centrálu

Príspevok od používateľa amater63 » 18 Sep 2016, 11:36

alidedko napísal:Fotka je z netu a povodny sa rozdrobil na 150 tisic casti, ten uz dokopy nedam :D

Tak to vidim, ze skusim kupit aj 2MHz, aj 4MHz (podla datasheetu podobneho procesora od Motoroly je maximum u rezonatora 4MHz) a dam tomu sancu. Co je zaujimave, ze s takym rezonatorom som sa este nestretol :)
Ahoj,já jsem se s takovým rezonátorem v dálce D.O. -Auto- taky nesetkal.3 vývody jsou běžné,ale proč "keramický u klíčenky pro auto ?Snad na doma že, má nějakou( lepší vlastnost? nebo kurvítko? ) Jak jsi psal.Použil bych 2MHz,a to že led. bude blikat vyhráno není. Ještě modře označené je co?
Prílohy
IMAG0071.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Range Rover P38 - diaľkový ovládač centrálu

Príspevok od používateľa mirosne » 19 Sep 2016, 08:29

mirosne napísal:Mohol by si dať ešte fotku obalu toho DO?Kamoš robí z autami a má za vrece tých ovládačov,mohol by som taký kuknúť.
Prehrabal som sa v tých diaľkáčoch a takého tam niet.No bol som včera u známeho,ten mi dovolil nakuknúť do jeho DO a bol tam kryštál 4MHz,ale bol to freelander,nie ten tvoj typ auta.Tak neviem,možno by ti bol ochotný poradiť pán,ktorý sa tým profesionálne zaoberá a občas chodí aj sem na SE,skús mu napísať info@rfsystem.sk (nie je to reklama),alebo objednaj aj 2 aj 4 Mhz a uvidíš,s ktorým to pôjde. :pain:
0
Pozdravuje vás Miro.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok