prepinac reproduktorov pre dve autoradia

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

rumy
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: BB
Vek: 38
Kontaktovať používateľa:

prepinac reproduktorov pre dve autoradia

Príspevok od používateľa rumy » 09 Jan 2017, 14:09

ahojte
mal by som na vas otazku a prosbu.. zaroven... ci uz existuje dake zapojenie ktore dokaze prepinat audio vystup...vysvetlim
v aute mam OEM radio ktore je 4x45W cize dva predne repro dva zadne..
cez sviatky som si spravil radost a dokupil som si 2din android radio ktore ma vystup na reprodutkory 4x45W cize tiez dva reproduktory predne a dva zadne..
da sa mi dokupit taka redukcia ktora oddeli audio kable od OEM radia a aj napajanie.. ale stym ze napajanie ostava aj pre OEM radio
ked to podla tohto zapoji tak radio mi bude akurat tak ukazovat kolko je hodin ale zvuk nepojde kedze redukciou ich odpojim a vlastne ich pripajam na nove 2din radio..
ale ja by som chcel mat v zalohe aj OEM radio.. cize nechat to zapojene.. tak ako je teraz len knemu by som paralerne pripojil nove radio.. ale urcite to nebude take jednodoche a musim dako oddelit vystup do reproduktorov.. lebo by asi mohol na vypnutom radiu odist koncak? alebo nieco podbne.. rozmyslal som ci by sa to dako nedalo predelovat relatakami a plus dakym jednoduchym prepinacom.. ze ked prepnem tak sa relatka preklopia a vlastne pustia vetvu z daneho radia.. a ked zase prepnem tak sa preklopia a pustia hudbu z druheho radia..
mozno pisem ako madar ale tak snad ma niekto pochopi co chcem spravit.. jednoducho to aby som mal obidve radia funkcne len stym ked jedno radio hra to druhe moze byt zapnute moze akoze hrat ale zvuk nepojde lebo prepinacom som prepol na prve radio..
0

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2495
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: prepinac reproduktorov pre dve autoradia

Príspevok od používateľa Jirka84 » 09 Jan 2017, 14:49

Jednak: každé rádio (i za pár euro/Kč) má svoje napájení (konektor), svoji autoanténu (konektor), svoje výstupy na repro a další zařízení v rámci OEM (konektor). Teda:
OEM rádio je takové rádio, které koresponduje s vozem pro který je určeno, není ORIGINÁLNÍ autorádio a v žádném případě není takto prezentováno a nelze ho za originální zaměnit. Také nikde nejsou LOGA automobilky pro které je autorádio určeno a prodejce se zříká jakékoliv právní a morální zodpovědnosti za případné neoprávněné užívání značek či log automobilek. OEM rádio lze nainstalovat ve voze pro které je určeno. Rádio má kompatibilní konektory a prodejce ručí za funkčnost v rozsahu která je uvedena v popisu daného rádia. V případě vybavení vozu speciálními nebo nadstandardními prvky nelze zaručit plnou kompatibilitu s těmito zařízeními. Funkce které v popisu nejsou uvedeny rádio může podporovat ale samozřejmě to nelze potvrdit a prodejce se zříká zodpovědnosti, že rádio nebude podporovat některé speciální funkce daného modelu vozu.
konektor OEM:
adapter-pre-oem-radia-aux-usb-sd-bmw-17-pin-yatour[2].jpg
konektor standard:
obr.jpg
jeden z mnoha druhů aodiosystémů v autě:
audiosystem_555.jpg
redukce/rozbočení=rozdvojku k tomu , co Ty chceš, neznám
PS Nepotkal jsem zatím takového kutila ani automechanika, co by se tímto směrem orientoval. Rád se s ním ale na tomto fóru seznámím (je-li takový) a dovím se i v tomto směru speciality normálně nedostupné :wink:
0
Naposledy upravil/-a Jirka84 v 09 Jan 2017, 15:17, upravené celkom 1 krát.
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: prepinac reproduktorov pre dve autoradia

Príspevok od používateľa mr.dred » 09 Jan 2017, 15:02

Ono to v podstate je jednoduché. Akurát budeš musieť zohnať prepínač so 4-mi prepínacími paketmi ,alebo jedno relátko so 4-mi prepínacími kontaktami,alebo použiť 4 prepínacie relátka. Relátka potom ovládať jednoduchým spínačom.Obe rádia môžeš mať k napájaniu pripojené podľa návodu.
Ďaľšia možnosť je využitie vstupu AUX na jednom z rádii,ktoré je pripojené k reproduktorom trvale.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
gfox
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 12 Mar 2013, 20:16
Bydlisko: Lovinobaňa
Vek: 53

Re: prepinac reproduktorov pre dve autoradia

Príspevok od používateľa gfox » 09 Jan 2017, 15:27

Každé autorádio má výstup v iso konektore väčšinou označený ako remote, na ktorom sa objaví 12V po zapnutí. Používa sa napríklad na zopnutie externého zosilovača alebo subwoofera. Tak by som som ho využil na zopnutie relé ktoré by prepli tie reproduktory z pôvodného rádia na to dorobené. Jednoducho keď by si zapol dorobené rádio, tak by sa automaticky repráky prepli naňho, ak by si ho vypol tak sa repráky samé prepnú na pôvodné rádio.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: prepinac reproduktorov pre dve autoradia

Príspevok od používateľa mr.dred » 09 Jan 2017, 16:08

Len treba viziať do úvahy prúd cez relé,lebo ten ovládací výstup je spínaný polvodičom !
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

rumy
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: BB
Vek: 38
Kontaktovať používateľa:

Re: prepinac reproduktorov pre dve autoradia

Príspevok od používateľa rumy » 10 Jan 2017, 09:36

myslienka je to pekna ale ak ja zapnem radio nove hra hudba a ho vypnem tak sa prepne na OEM radio.. ale treba brat ohlad aj na bezpecnost aa co ak sa pozabudnem a zapnem naraz OEM radio nebude daka skoda? predsa bude zapnute aj jedno aj druhe .. radio tym padom sa relatko nemusi prepnut..

-- Spojený príspevok 10 Jan 2017, 10:02 --
mr.dred napísal:Ono to v podstate je jednoduché. Akurát budeš musieť zohnať prepínač so 4-mi prepínacími paketmi ,alebo jedno relátko so 4-mi prepínacími kontaktami,alebo použiť 4 prepínacie relátka. Relátka potom ovládať jednoduchým spínačom.Obe rádia môžeš mať k napájaniu pripojené podľa návodu.
Ďaľšia možnosť je využitie vstupu AUX na jednom z rádii,ktoré je pripojené k reproduktorom trvale.
a prosim ta vedel by si mi odporucit dake relatka priapadne daku schmu nakresilt? ja by som si uz plosak vedel vyrobit.. len schemu neviem nakreslit.. proste celkovo ten obvod neviem navrhnut :(
0

fery66
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1049
Dátum registrácie: 04 Okt 2009, 00:00

Re: prepinac reproduktorov pre dve autoradia

Príspevok od používateľa fery66 » 10 Jan 2017, 11:06

Reproduktory zostanú vždy pripojené iba na to rádio, z ktorého je ovládané relé. Keď zapneš aj to druhé, jeho výstupy budú "vo vzduchu". Keď prvé rádio vypneš, až potom sa kľudovými kontaktami pripoja výstupy druhého rádia.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: prepinac reproduktorov pre dve autoradia

Príspevok od používateľa mr.dred » 10 Jan 2017, 11:34

zle som ti napísal... ten prepínač ,alebo relátko musí mať 8 prepínacích kontaktov, lebo koncové zosilňovače sú zapojené do mosta a treba prepínať aj plus aj mínus výstupy na reproduktory
Prílohy
Bez názvu.PNG
0
Naposledy upravil/-a mr.dred v 10 Jan 2017, 11:57, upravené celkom 1 krát.
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

rumy
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: BB
Vek: 38
Kontaktovať používateľa:

Re: prepinac reproduktorov pre dve autoradia

Príspevok od používateľa rumy » 10 Jan 2017, 11:51

ano to som vedel ze treba aj na plus aj minus spravit relatka len ako vravim ani neviem ake pouzit a plus daky obvod spravit preto.. v relatkach som len taky lajik
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: prepinac reproduktorov pre dve autoradia

Príspevok od používateľa mr.dred » 10 Jan 2017, 12:01

Prílohy
f_pt570012--.jpg
f_pt570012--.jpg (66.9 KiB) 2895 zobrazení
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok