Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Laser projector

Laser projector

V┼íetko ─Źo s├║vis├ş so svetlom

Moderátori: mirosne, Moderátori

─îo si myslite o projektu ?

dobr├Ż n├ípad
6
21%
clkom ujde
6
21%
Blbos┼ą ani sa nesna┼ż
16
57%

Celkov├Ż po─Źet hlasov : 28

Laser projector

Odosla┼ąod Milkomax » 21 M├íj 2011, 23:36

Nazdar som tu nov├ş tak dlho som rozm├Ż┼í─żal kde sa obr├íti┼ą z mojim n├ípadom ─Źo my vrt├í v hlave dlh┼íiu chv├ş─żku a chcem o tom pokecat a vymenit nazory a upravit moje my┼ílienkove pochody... :D

Tak┼że m├┤j ve─żk├Ż pl├ín z ktor├şm za─Źnem hne┼ą ako budu prostriedky s ktor├Żmi mi m├┤┼żte poradi┼ą samozrejme.

Chcem si vyrobi┼ą Laserov├Ż projektor ale nie tak├Ż ako na diskot├ękach ale norm├ílne re├ílni na farebn├ş obraz a filmy a podobne mam zn├şm toti┼ż ve─żke plani ale o tom nesk├┤r. Tak ┼że prva vec ─Źo rie┼íim je optika a mam dva probl├ęmy ako vyrie┼íi┼ą.

1. probl├ęm je to ┼że potrebujem vytvori┼ą vertik├ílny a horizont├ílny kmito─Źet zrkadiel (ako na CRT) a z matematick├ęho a fyzik├ílneho h─żadiska je to skoro nemo┼żne z d├┤vodu ┼że neovl├ídam a po dom├ícki nesprav├şm MEMS. Ma napadla alternat├şva pou┼żi┼ą 8 uholn├şkov├ę zrkadlo (maju laserove tlaciarne alebo sceneri v obchodoch) len matika aj tak nepust├ş tak sk├║ste r├íta┼ą zom┼łov . tak┼że ak chcem z├íkladne rozl├ş┼íenie projektora tak rozli┼íovanie 800x600 60HZ ─Źo na vertik├ílne zobrazenie je treba 600 riadkov kr├ít 60 Hz ─Źo my vznikne ko─żko mus├şm spravi┼ą riadkov za 1 sekundu a vznikne ─Źislo 36 000 riadkov a ke─Ć┼że budem ma┼ą osemuholn├şk tak sa to zredukuje na 4500 ─Źo znamen├í ┼że motor ─Źo to bude pohna┼ą mus├ş dosiahnu┼ą 4500 ot├í─Źok za sekundu ─Źo je na RPM 270 000 ─Źo je doslova hranica materi├ílov na to aby to roztrhlo tak┼że my to nepride ako dobre rie┼íenie ale ma to aj v├Żhody ako je perfektne riadkovanie bez sp├Ątn├ęho vracania sa l├║─Źa.

2. probl├ęm. Chcem po┼żi┼ą vibrovanie zrkadla kde zrkadlo bude ve─żmi mal├ę pre prototyp 1x1 cm a zo zadu na┼ł nalepi┼ą mal├ş odinovi magnet a za nim cievka ktor├í bude vytvarova┼ą elektromagnetick├ę pole ktor├ę podla frekvencie vytvori vibrovanie zrkadla ktor├ę bude v stredovej osi prichyten├í a bude rotova┼ą a za nim bude hranica do akej mieri bude vibrova┼ą tak sa bude da┼ą nastavi┼ą velikosti a odstup samotn├Żch pixlov. Zatia─ż to znie priam dokonale ale probl├ęm je zase matika a to┼że magnet mus├ş vibrova┼ą 36 Khz ─Źo z technick├ęho h─żadiska neni probl├ęm ale z h─żadiska toho ─Źi sa to zrkadlo naozaj tak dok├í┼że h├Żba┼ą a je tu potom problematika zo spet├Żm vr├íten├şm l├║─Źa a ke─Ć to chcem vyu┼żi┼ą budem potrebova┼ą vytvori┼ą vlastn├Ż zobrazovac├ş syst├ęm lebo z osemuholn├şkovich zrkadiel sa d├í pou┼żi┼ą klasick├ę VGA a synchronizova┼ą ale u tomto budem musie┼ą obraz rozklada┼ą priamo na CPU tak ┼że ka┼żd├ş druhy riadok sa vykresli po spiatku alebo po─Źka┼ą k├Żm sa l├║─Ź vr├íti na za─Źiatok.

Tak┼że povedal som v├ím zatial len to ─Źo mi najviac trh├í ┼żili ak budu ot├ízky a zajem viac okolo toho projektu samozrejme obrate sa na m┼ła a beriem aj take ako su re─Źi nem├í┼í ┼íancu si magor a take.
Mate pravdu nesprav├şm ak na to budem sam ale z va┼íou pomocou by to mohlo celkom v├şs┼ą.

A ANO som magor a som na to patri─Źne hrd├Ż :D

Inak pracujem na 3D realiz├ície projektu tak┼że postupne to tu budem d├íva┼ą pekne vykreslen├ę pre predstavu.A ke─Ć niekto zv├ís ma nejak├ş n├ípad ako projektor vysklada┼ą po stranke obvodovej sem znimi.

─Äakujem v┼íetk├Żm ─Źo to dok├ízali pre─Ź├şta┼ą a┼ż do konca... :D :idea:
Pr├şlohy
pokus1.jpg
Vysoko r├Żchlostne zrkadlo
pokus1.jpg
Som z hlavou v oblakoch a nemienim zliez┼ą dole k├Żm dole nebude lep┼íie...
Ak never├ş┼í ─Ź├ştaj moje pr├şspevky :D
Milkomax
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 44
Vek: 30.94
Zalo┼żen├Ż: 19.05.2011

Odosla┼ąod Kofo » 21 M├íj 2011, 23:42

Ako prv├ę, vitaj na f├│re, c├ş┼ą sa ako doma.

Ako druh├ę, kde je tretia mo┼żnos┼ą? ─îakal som ju, popravde.
Navrhujem znenie "dos┼ą p├ş─Źovina".

EDIT: Ako tretie, rozpo─Źet?

Ako ┼ítvrt├ę, p├şsal si dobre. 800x600, pri 60Hz, to m├íme 28 800 000 pps, ─Źi┼że 28 800 kpps, 28,8 Mpps... Tak├ę galvo, kamar├íde...
Naposledy upravil Kofo d┼ła 21 M├íj 2011, 23:45, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.
Kofo

Odosla┼ąod boraicho » 21 M├íj 2011, 23:43

tie zrkadla ako┼że budu vychy─żova┼ą l├║─Ź? podobne ako galvo?
"Aj nevinne vyzeraj├║ca s├║─Źiastka, m├┤┼że by┼ą pr├ş─Źinou nefunk─Źnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
boraicho
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 11411
Vek: 28.83
Zalo┼żen├Ż: 03.02.2007

Odosla┼ąod Kofo » 21 M├íj 2011, 23:48

*Ako piate: r├ítaj e┼íte s t├Żm, ┼że t├Żch 29Mpps m├í┼í len pre jednu farbu.

(PS: T├í tretia mo┼żnos┼ą e┼íte v ─Źase p├şsania nebola doplnen├í, beriem sp├Ą┼ą.)
Kofo

Odosla┼ąod Milkomax » 21 M├íj 2011, 23:51

Ano bude jedno na galvo sp├┤sob aj ten obr├ízok ─Źo som dal prehodnocujem ┼że ho uprav├şm na ini sp├┤sob a preto som sa aj sem obr├ítil samozrejme nejdem to vyrie┼íi┼ą na posedenie na to mam vela ─Źasu ako kon├ş─Źek a taki sen je mat laser projektor ku ktor├ęmu sa pomaly ale isto dostanem.

Budem tu d├íva┼ą aj ine odrazky n├ípadov.
Milkomax
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Kofo » 22 M├íj 2011, 00:02

Okej, mysl├şm, ┼że tu "hranice mojich vedomost├ş" kon─Źia...

(Poetick├í ot├ízka: videl niekto niekedy za ─żudsk├║ cenu a s primeranou dostupnos┼ąou galv├í nad 100kpps?)
Kofo

Odosla┼ąod Milkomax » 22 M├íj 2011, 03:40

─Źo sa t├şka farieb sta─Źi mi RGB laser ktor├ş bude ovl├ídanie cez VGA kde sa na RGB vyst├║p napoji zosil┼łova─Ź z nastaven├şm pracovn├ęho bodu na ur─Źit├Ż typ laseru a l├║─Ź potom bude spojen├ş do jedn├ęho bieleho kv├ísku 2voma sp├┤sobmi.

1.sp├┤sob je cez zrkadla napr.optika z CD/DVD ROM kde ka┼żd├ę zrkadlo jedn├ęho uhla odraz├ş l├║─Źa z druh├ęho prepusti a t├Żmto sp├┤sobom ich spoj├şm do jedn├ęho lu─Źu.
2.sp├┤sob je cez opticku kocku ktor├í je zlo┼żen├í zo 4 trojuholn├şkov├Żch kri┼ít├í─żov ktor├ę sa nach├ídzaj├║cu v 3lcd projektoroch.
Ak si to nevie niekto predstavi┼ą urob├şm n├íkres.

//Automatick├ę spojenie pr├şspevkov. Pridan├ę po 2 hodin├ích 41 min├║tach:

Prid├ívam nove renderi ako dosiahnu┼ą jeden l├║─Ź.

//Automatick├ę spojenie pr├şspevkov. Pridan├ę po 52 min├║tach:

Mo┼żno to vyzer├í divne ale ide o to ┼że zrkadlo je na malom pliesku ocele z rozmermi od 5mm a dlhe 50mm a ┼íirok├ę 0,5 mm ktor├ę pod elektromagnetom rezonuje ur─Źitou frekvenciou a je ukotven├ę na spodok a ke─Ć nedok├í┼że vyvin├║┼ą taku frekvenciu aku nam treba tak sa skr├íti d─║┼żka a t├Żm sa sice zmen┼íi uhol dopadu ale v├Żsledok bude dorby .
Pr├şlohy
pokus2.jpg
Pomocou CD a DVD zrkadiel
pokus3.jpg
Pomocou kocky z projektoru
pokus4.jpg
Milkomax
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod boraicho » 22 M├íj 2011, 09:18

Tie 3D obrazky su dokonale ale, pochybuje ┼że by elektromagnet dokazal fi─Źa┼ą tak rychlo a okrem toho, keby to fungovalo, tak by sa to u┼ż d├ívno pou┼żivalo, nemysl├ş┼í?
Keby existovalo Megov├ę galva a e┼íte k tomu maju aj jednoduch┼íiu kon┼ítrukciu, tak by sa nepou┼żivali kilov├ę.
"Aj nevinne vyzeraj├║ca s├║─Źiastka, m├┤┼że by┼ą pr├ş─Źinou nefunk─Źnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
boraicho
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 11411
Vek: 28.83
Zalo┼żen├Ż: 03.02.2007

Odosla┼ąod jenda23 » 22 M├íj 2011, 09:30

Jen┼że....amplitudu na kterej to bude rezonavat (pokud bude) ti siln─Ť ovlivn├ş materi├íl, jeho rovnom─Ťrn├í struktura, v ur─Źit├Żch mez├şch jeho teplota, zp┼»sob a m├şsto uchycen├ş, t─Ť┼żi┼ít─Ť zrcadla, jeho mechanick├Ż unaven├ş .... a nejsem si jistej jestli by takovej kus matro┼íe dok├ízal rezonavat na takovejch frekvenc├şch s pot┼Öebnou amplitudou...

//Automatick├ę spojenie pr├şspevkov. Pridan├ę po 4 min├║tach:

PS dal┼í├şm takov├Żm probl├ęmem by byly vn─Ťj┼í├ş vibrace, p┼Öenos vibrac├ş z horizont├íln├şho syst├ęmu do vertik├íln├şho opa─Źn─Ť...podle m─Ť by se ti to vz├íjemn─Ť namodulovalo..
Lokomotiva je jako ┼żena.Je jich stovky typ┼» a ka┼żdej z nich je jinej,ka┼żd├í z nich je sv├Żm zp┼»sobem kr├ísn├í.Kdy┼ż j├ş chce┼í aspo┼ł trochu poznat jsou to stovky hodin ─Źasu.Nejde s n├ş b├Żt ani┼ż bys j├ş bezmezn─Ť miloval,je nemo┼żn├Ż j├ş zn├ít do posledn├ş skulinky
jenda23
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4703
Vek: 27.39
Zalo┼żen├Ż: 27.06.2008

Odosla┼ąod 33zuli » 22 M├íj 2011, 09:52

1. tie sklicka na kombinovanie luca (odborne dichro skla) nemozu byt len tak hocijake, musia byt robene na konkretne vlnove dlzky (farby) laseru. ak to chces urobit lacno, inspiruj sa tu: http://laserpointerforums.com/f51/tutor ... 41942.html
2. http://laserpointerforums.com/f47/homem ... 32628.html bez komentara 8) (dufam ze vies po anglicky)
while (2*2 == 5) { echo "If you're reading this, something is definitely wrong"; }
Obrázok
33zuli
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1424
Vek: 23.08
Zalo┼żen├Ż: 23.11.2008

Odosla┼ąod Milkomax » 22 M├íj 2011, 12:33

33zuli nap├şsal:1. tie sklicka na kombinovanie luca (odborne dichro skla) nemozu byt len tak hocijake, musia byt robene na konkretne vlnove dlzky (farby) laseru. ak to chces urobit lacno, inspiruj sa tu: http://laserpointerforums.com/f51/tutor ... 41942.html
2. http://laserpointerforums.com/f47/homem ... 32628.html bez komentara 8) (dufam ze vies po anglicky)

Ja viem ved stamat viem ze sa to da a ze je to mozne preto to chcem skusit ked si vsimnes vysokorychlostne zrkadlo tam a zistis podobnosti .:D
Milkomax
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Jakub Marek » 23 M├íj 2011, 00:52

Pou┼ż├şvate─ż dostal BAN.

Si psychopat, p├║┼í┼ąa┼í sa do nie─Źoho o ─Źom nem├í┼í ani z├íkladn├ę znalosti ...

Ak sa chce┼í hra┼ą, k├║p si Cambridge technologies CT 6215 HB 60kpps 3mm syst├ęm, k tomu 1W RGB modul a riadi┼ą to m├┤┼że┼í napr├şklad cez PANGOLIN LD 2000 Pro, alebo ako my - cez SHOWTACLE Fiesta.Net. Pro ...

Bude to hra─Źka za 11 530 €, ktor├í dok├í┼że zobrazi┼ą v malom uhle video.
Jakub Marek
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 135
Zalo┼żen├Ż: 11.02.2011

Odosla┼ąod Milkomax » 23 M├íj 2011, 02:32

Ja som u┼ż vravel ┼że som magor a ver mi, vie┼í o tom ─Źo ja viem dos┼ą malo nepodce┼łuj ma ale je to tvoj n├ízor a mo┼żno ti to raz dok├í┼żem...

Hovor├ş┼í kup si to a kup si tamto ja to nechcem mat uplne dokonale a poskladan├ę z komer─Źn├Żch hra─Źiek za tis├şce ver mi ┼że to dok├í┼żem za mali zlomok a to najdrah┼íie ─Źo na tom bude bude asi laser :DA keby ┼że u┼ż kupujem tak si k├║pim rovno pico projector za par stoviek a nemus├şm ani galva kupova┼ą a sra┼ą sa st├Żm.

A tie soft si m├┤┼że┼í necha┼ą to s├║ softi na ovl├ídanie maxim├ílne Laser show ktor├ş pracuje na vektoroch kde celi syst├ęm mus├ş prepo─Ź├ştava┼ą ako sa maju h├Żba┼ą galva mne ide o jednoduch├ę riadkovanie ni─Ź viac a na to ja tuti fruty kupene galvo nepotrebujem a 1W laser je kus moc na tak├ę dom├íce ┼żuvanie ja to nechcem premieta┼ą v kinos├íle.

PS:Ja sa stra┼íne rad u─Ź├şm a namiesto kritizovania ┼że je to blbost nem├┤┼żme premy┼ílat a ─Źo ke─Ć ano a ako nato a aj preto som tu, na n├ípady a uprav├ş.Ale jedno je iste mam ve─żk├║ fant├íziu ktor├║ sa sna┼ż├şm zrealizova┼ą. Mo┼żno sa ja sa mus├şm pop├íli┼ą a mo┼żno ini z mojich chyb pou─Źen├Ż to dok├í┼że alebo ako ini sa na to vyka┼í─żu, ja osobne som na nete pre┼ítudoval ve─ża forum kde sa tomu venovali tak tam sa to aj podarilo aj ke─Ć nie z extra kvalitou, ja budem ┼í┼ąastn├Ż ke─Ć len obr├ízok ktor├ş rozpozn├ím na projektoru. A ka┼żd├Ż zv├ís vie dobre ┼że ke─Ć sa pusti do projektu a ─Źi sa podari alebo nie bude mat stoho fuuru vedomosti o danej problematike.
Milkomax
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Jakub Marek » 23 M├íj 2011, 09:41

Pou┼ż├şvate─ż dostal BAN.

Keby si problematiku ovl├ídal, tak vie┼í ┼że softy ktor├ę tu padli pracuj├║ na chlp rovnako a dok├í┼żu spracova┼ą aj video do r├Żchlosti 100 kpps, pri malom uhle (5 st.) na v├Ą─Ź┼íiu vzdialenos┼ą to m├í zmysel. Tak isto vie┼í aj pre─Źo sa pod─ża obr├ízka pokus3 nesm├║ takto sp├íja┼ą koherentn├ę spektr├í ... polariz├ícia svetla, vlastnosti PBS, coating ... pre┼ítuduj si tieto pojmy sk├┤r, ako nie─Źo zlep├ş┼í dohromady, odp├ílil by si si tak akur├ít v┼íetky DPSS jednotky behom p├ír hod├şn. Navy┼íe - zelen├Ż laser ako samotn├í dioda neexistuje (resp. je aj tak├í, ale nikdy ju neuvid├ş┼í).

Ver├şm tomu, ┼że to zbastli┼ą dok├í┼że┼í ... no ku ┼ítandardn├Żm vlastnostiam sa to nebude pribli┼żova┼ą ani na desatinu. V├Żvoj a technick├ę z├ízemie firiem na kolene nepolo┼ż├ş┼í ... mysl├şm ┼że to bude sk├┤r sklamanie, ka┼żdop├ídne - ve─ża ┼í┼ąastia ! :wink:
Jakub Marek
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 135
Zalo┼żen├Ż: 11.02.2011

Odosla┼ąod 33zuli » 23 M├íj 2011, 11:26

Jakub Marek nap├şsal:Keby si problematiku ovl├ídal, tak vie┼í ┼że softy ktor├ę tu padli pracuj├║ na chlp rovnako a dok├í┼żu spracova┼ą aj video do r├Żchlosti 100 kpps, pri malom uhle (5 st.) na v├Ą─Ź┼íiu vzdialenos┼ą to m├í zmysel. Tak isto vie┼í aj pre─Źo sa pod─ża obr├ízka pokus3 nesm├║ takto sp├íja┼ą koherentn├ę spektr├í ... polariz├ícia svetla, vlastnosti PBS, coating ... pre┼ítuduj si tieto pojmy sk├┤r, ako nie─Źo zlep├ş┼í dohromady, odp├ílil by si si tak akur├ít v┼íetky DPSS jednotky behom p├ír hod├şn. Navy┼íe - zelen├Ż laser ako samotn├í dioda neexistuje (resp. je aj tak├í, ale nikdy ju neuvid├ş┼í).

Ver├şm tomu, ┼że to zbastli┼ą dok├í┼że┼í ... no ku ┼ítandardn├Żm vlastnostiam sa to nebude pribli┼żova┼ą ani na desatinu. V├Żvoj a technick├ę z├ízemie firiem na kolene nepolo┼ż├ş┼í ... mysl├şm ┼że to bude sk├┤r sklamanie, ka┼żdop├ídne - ve─ża ┼í┼ąastia ! :wink:

no, nieco sa rysuje... 8)

@ OP: mimochodom, ked si videl tu temu na LPF, preco to riesis tu? pokial viem, v tej teme je to dopodrobna rozobrate... :roll:
while (2*2 == 5) { echo "If you're reading this, something is definitely wrong"; }
Obrázok
33zuli
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1424
Vek: 23.08
Zalo┼żen├Ż: 23.11.2008

Odosla┼ąod xmilos » 23 M├íj 2011, 12:18

Tak ja ti drzim palce.
Skus sa pohrabat na nete. Predpokladam ze nie si (som) prvy, ktory na taketo riesenie prisiel (tento predpoklad sa mi dost osvedcil).
Nedaj sa, aj ked projekt nakoniec uplne zakape, ziskas nake skusenosti. Kolko z terajsich kritikov nieco skusilo vymyslet, vyrobit a dotiahnut do konca.
Podla predbeznych info, ktore si riesil mam obavu, ci to pojde mechanicky rozkmitat. Najma ten riadok. To bude pecka.

Mno a zacni s i a Y.
xmilos
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3613
Zalo┼żen├Ż: 04.05.2011

Odosla┼ąod neznamy » 23 M├íj 2011, 12:47

som zvedav├Ż na v├Żsledok ...

len ho nechajte, viete ako sa hovor├ş : Kto se hraje nezlob├ş ;)
neznamy

Odosla┼ąod Milkomax » 23 M├íj 2011, 14:09

Jakub Marek nap├şsal:Keby si problematiku ovl├ídal, tak vie┼í ┼że softy ktor├ę tu padli pracuj├║ na chlp rovnako a dok├í┼żu spracova┼ą aj video do r├Żchlosti 100 kpps, pri malom uhle (5 st.) na v├Ą─Ź┼íiu vzdialenos┼ą to m├í zmysel. Tak isto vie┼í aj pre─Źo sa pod─ża obr├ízka pokus3 nesm├║ takto sp├íja┼ą koherentn├ę spektr├í ... polariz├ícia svetla, vlastnosti PBS, coating ... pre┼ítuduj si tieto pojmy sk├┤r, ako nie─Źo zlep├ş┼í dohromady, odp├ílil by si si tak akur├ít v┼íetky DPSS jednotky behom p├ír hod├şn. Navy┼íe - zelen├Ż laser ako samotn├í dioda neexistuje (resp. je aj tak├í, ale nikdy ju neuvid├ş┼í).

No v jednom ma┼í pravdu v t├Żch obvodoch ─Źo sa pou┼ż├şvaj├║ v laser show nem├ím paru lebo to by som pri┼íiel o z├íbavu to tvori┼ą a pochopi┼ą inak .
A ja ten projektor nechcem na komer─Źne ├║─Źeli len pre z├íbavu a info ako ─Źo funguje.

//Automatick├ę spojenie pr├şspevkov. Pridan├ę po 15 min├║tach:

33zuli nap├şsal:
@ OP: mimochodom, ked si videl tu temu na LPF, preco to riesis tu? pokial viem, v tej teme je to dopodrobna rozobrate... :roll:

Lebo sa chcem podeli┼ą a doplni┼ą a rozvin├║┼ą n├ípad a vyvola┼ą nau─Źenie alebo pohor┼íenie ─Źo sa mi za┼ąal dari dobre :D ide o tu mentalitu ine stati proste sk├║sia a uvidia ─Źi sa d├í a zvy─Źajne im to vynde a slovaci su tak m├║dri ┼że to hne─Ć ods├║dia ┼że je to blbota┼ą to ─Źomu nerozumej├║ a preto sme 30 rokou pozadu od sveta.
Milkomax
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

ble

Odosla┼ąod pajky » 23 M├íj 2011, 14:26

cau.. idem prispiet:) ked som to chcel robit, tak som uvazoval miesto elektromagnetu tam pouzit nejaky piezo krystal...da sa to asi velmi presne nastavit...predlzenie a asi to ide aj dost rychlo, neviem cim sa to budi

no a asi by bolo na ten krystal nalepit nejaku parabolu-zrkadlo ktora by ten luc vychylovala
pajky
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 695
Zalo┼żen├Ż: 03.01.2009

Re: ble

Odosla┼ąod Milkomax » 29 M├íj 2011, 03:32

pajky nap├şsal:cau.. idem prispiet:) ked som to chcel robit, tak som uvazoval miesto elektromagnetu tam pouzit nejaky piezo krystal...da sa to asi velmi presne nastavit...predlzenie a asi to ide aj dost rychlo, neviem cim sa to budi

no a asi by bolo na ten krystal nalepit nejaku parabolu-zrkadlo ktora by ten luc vychylovala

Kus som sa venoval teme piezo a sk├║sil som nie─Źo navrhn├║┼ą tak chcem po─Źu┼ą n├ízor ─Źi to bude fungova┼ą ako potrebujem ?

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=f-kV9UFpyfI[/youtube]
Milkomax
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Ďalšia

Nasp├Ą┼ą na Blika─Źe a optika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: stanleyv a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist