Oprava reproduktora

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Oprava reproduktora

Príspevok od používateľa eurobastler » 14 Apr 2014, 22:34

Je tu niekto z okolia BA, SC, PK, kto by vedel vymeniť cievku subwoofera? Nie je to pre mňa, presný model môžem zistiť. V prípade záujmu ma prosím kontaktujte cez ss...
0
Obrázok

jazzym
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 16 Júl 2013, 00:02

Re: Oprava reproduktora

Príspevok od používateľa jazzym » 14 Apr 2014, 23:20

prave par dni som hladal nejake info o vymienani - oprave cievky , na videach youtube opravuju vačšinou tak , že sa vymeni cela membrana s cievkou . taky kit repairing sa predava pre niektore dobre PA repraky ..
vymena iba cievky bude komplikovana koli tomu že diely treba šetrne odlepiť.

v mojom pripade som odmeral odpor cievky a mala 6,9ohm .reprak je 8ohm , čo by mohla byť ešte dobra hodnota.
jak som tak obzeral ten moj reprak všimol som si z druhej strany že pri vyusteni ešte pod pupčekom mam koldokola pretrhnutu membranu (papierovu ) ..tak si nadejam že stači opravit zlepit memblanu :finga:
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Oprava reproduktora

Príspevok od používateľa rudko » 15 Apr 2014, 04:28

ak ti to velmi neponahla opytam sa kamaratov zvukarov kam davaju previjat (v BA)
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Oprava reproduktora

Príspevok od používateľa platon.rado » 15 Apr 2014, 07:32

Ja si dávam opravovať u pána Dutkovského.Ale je s Humeného.Má perfektnú robotu.
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Re: Oprava reproduktora

Príspevok od používateľa eurobastler » 15 Apr 2014, 21:48

Ďakujem všetkým za príspevky. Rudko skús sa mi opýtať, chcel by som to vybaviť osbne, no keď sa nebude dať, tak vyskúšam u pána dutkovského...
0
Obrázok

jazzym
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 16 Júl 2013, 00:02

Re: Oprava reproduktora

Príspevok od používateľa jazzym » 16 Apr 2014, 14:34

mna by aj zaujimalo ako to opravuju , respektive ako rozoberaju reproduktor , zrejme sa k cievke nedostanu cez magnet ale treba rozpuštadlom rozlepit okraje membrany , pupček a asi aj ten spodny uchyt. a to mi prijde robota jak na kostole.
navyše som čital že moderne repraky maju cievku z hlinika a pri previnuti sa zmenia takmer určite parametre reproduktora.

Nevie mi niekto poradiť ako zlepiť papierovu membranu? ake lepidlo použit a pod,.
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Oprava reproduktora

Príspevok od používateľa muziker » 30 Apr 2014, 19:32

Má (a poskytne) niekto kontakt na p. Dutkovského z Humeného ? Treba opraviť jeden reproduktor.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Oprava reproduktora

Príspevok od používateľa Milos66 » 30 Apr 2014, 20:49

jazzym napísal:mna by aj zaujimalo ako to opravuju , respektive ako rozoberaju reproduktor , zrejme sa k cievke nedostanu cez magnet ale treba rozpuštadlom rozlepit okraje membrany , pupček a asi aj ten spodny uchyt. a to mi prijde robota jak na kostole.
navyše som čital že moderne repraky maju cievku z hlinika a pri previnuti sa zmenia takmer určite parametre reproduktora.

Nevie mi niekto poradiť ako zlepiť papierovu membranu? ake lepidlo použit a pod,.
Neviem ako teraz, ale pred pár rokmi (15-20) sa to menilo celé. Záves, kmitačka, membrána, cievka. Ak sa jedná o exot, tak sa pokúšala membrána zachrániť. Väčšinou bezúspešne.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

jazzym
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 16 Júl 2013, 00:02

Re: Oprava reproduktora

Príspevok od používateľa jazzym » 01 Máj 2014, 22:29

Tak si aj myslim že je to zbožne prianie 8) previnuť reproduktor.
možno existuju nejake kontakty na nakup univerzalnych kitov na vymenu kompletnej blany s cievkou.. ak by sa to predavalo zvladol by vymenu aj priemerne schopny čelovek.
Inač je to škoda vyhodiť taky reproduktor .. ked je kôš aj magnet v poriadku..dalo by sa najsť nejaky kit ..čo by zapasoval ..len je to sakra drahe, jak som pozeral.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok