popisy na DPS

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
tomo27
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 02 Júl 2013, 14:53
Bydlisko: Bratislava

popisy na DPS

Príspevok od používateľa tomo27 » 23 Nov 2014, 20:04

Čavte potrebujem poradiť.
Nedávno som doriešil masku na plošaky. Masku mam s eBay a šiel som podla návodu tu na fóre. Mám s ňou dobre výsledky. Dnes som skúšal popisy ale nejak sa mi nedari. Zdá sa mi že čiary su tenké a neviem to poriadne nasvietiť. Použil som tu istú masku. Furt sa mi strhne všetko alebo nič.
Otázka je, či len niečo robím zle alebo to takto vôbec nepôjde.
V nadšení som kúpil na eBay aj bielu masku len teraz neviem či mi na niečo bude :-)
Za každú radu ďakujem
0

mkopkas
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 24 Júl 2012, 23:53
Bydlisko: Martin
Kontaktovať používateľa:

Re: popisy na DPS

Príspevok od používateľa mkopkas » 24 Nov 2014, 12:56

skus blizsie rozpisat tvoj postup... ja mam bielu masku z ebayu, zatial som s nou ale moc nerobil, akurat som prisiel na to ze sa musi nahriat - teda susit az potom osvecovat, lebo surovu mi ju nevytvrdilo ani po 10-nasobnom osvite oproti maske, a myslim ze maska nebude vhodna na popisky, predpokladam ze to neprilne dobre k povodnej maske a bude sa to lupat
0

Používateľov profilový obrázok
tomo27
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 02 Júl 2013, 14:53
Bydlisko: Bratislava

Re: popisy na DPS

Príspevok od používateľa tomo27 » 24 Nov 2014, 17:28

Ja nedávam masku na masku, popis som skúšal na stranu TOP pri jednostrannej doske. Postup ten istý čo mi funguje na maske. Odmastím plošak, nanesiem vrstvu masky, priložím fóliu s PADmi a osvietim. Potom umyjem alkoholom a osvietim na 30min.
Na popis som si spravil predlohu v negatíve, takže popisy su priesvitne a okolie čierne.
Hmm, s tým sušením nahrievaním budem mať problém lebo masku roztieram pod fóliou tak by som ju asi pripiekol .
0

mkopkas
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 24 Júl 2012, 23:53
Bydlisko: Martin
Kontaktovať používateľa:

Re: popisy na DPS

Príspevok od používateľa mkopkas » 24 Nov 2014, 19:42

mozes skusit nizsiu teplotu (70-80°C/cca 30min) kazdopadne maska nieje na tenke ciary, zatial co som skusal original farbu na popisky z ebayu, tak mala tiez problem s tenkymi ciarami, takze odporucam kazdopadne nastavit hrubsie , pripadne aj vacsie pismo k popisom
0

Používateľov profilový obrázok
tomo27
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 02 Júl 2013, 14:53
Bydlisko: Bratislava

Re: popisy na DPS

Príspevok od používateľa tomo27 » 25 Nov 2014, 10:05

Ktorá je to ta farba na popisy na eBay? Skúsil by som ju. S tým nahrievaním to v mojich podmienkach nevidím ružovo.
Dajú sa v eagli nastaviť tie hrúbky čiar alebo treba nove knižnice resp. novu vrstvu a pracne to obkresliť?
0

mkopkas
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 24 Júl 2012, 23:53
Bydlisko: Martin
Kontaktovať používateľa:

Re: popisy na DPS

Príspevok od používateľa mkopkas » 25 Nov 2014, 10:29

prikazom Smash sa ti odomkne popiska, mozes ju lubovolne upravovat (umiestnenie, velkost, hrubka..), pripadne group-smash group a nasledne aj upravit trebars velkost a hrubku pisma skupinovo

co sa tyka tej farby, bez nahriatia to fakt nejde, zbytocne sa s tym budes babrat, no mozno by to slo napr len nahrievat fenom, ale to je tiez take skrabanie sa pravou rukou za lavym uchom http://www.ebay.com/itm/180917167954?_t ... EBIDX%3AIT
0

Používateľov profilový obrázok
tomo27
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 02 Júl 2013, 14:53
Bydlisko: Bratislava

Re: popisy na DPS

Príspevok od používateľa tomo27 » 25 Nov 2014, 15:39

Smash poznám ale ty sa mi nedá upraviť hrúbka. Spravil som ďalšiu vrstvu a odkreslil som to cele.
Tu farbu čo si mi poslal som hneď aj kúpil. Uvidím ako to s tým pôjde. Nahrievanie-sušenie asi vyriešim teplovzduškou.
Hrúbku čiar som dal 0,4064mm snad to bude dosť.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok