Doklad papiere elektrikár/udržbár elektrotechnik

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Rockn_Rolla
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 11 Jún 2014, 20:35

Doklad papiere elektrikár/udržbár elektrotechnik

Príspevok od používateľa Rockn_Rolla » 12 Feb 2016, 00:03

Zdravim taka otazka jak googlim tak googlim nic som nenasiel.

...musi mat pri sebe elektrikar papiere ze je elektrikar, res. elektroudrzbar ci elektrotechnik na stavenisku?
0
Naposledy upravil/-a mirosne v 12 Feb 2016, 11:05, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Doplnenie interpunkcie v názve

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: doklad papiere elektrikar/udrzbar elektrotechnik

Príspevok od používateľa Drakoush » 12 Feb 2016, 00:10

Nie. Ak si radový zamestnanec, tak TI / IP môžu pýtať papiere LEN od Tvojho zamestnávateľa.
Ak si SZČO / právnicka osoba, potom Ti stačí len kartička s daňovým číslom a kontrolný orgán môže vypýtať na požiadanie všetky potrebné dokumenty, ktoré im v nejakej lehote (nepamätám si presne, nebudem Ťa šalieť) musíš predložiť.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

alois

Re: doklad papiere elektrikar/udrzbar elektrotechnik

Príspevok od používateľa alois » 12 Feb 2016, 06:02

...až na určité výnimky výrobných závodov. Ak ideš ako SZČO do VW, tak tam pri školení o bezpečnosti práce minulý rok vyžadovali kópiu lekárskej správy a kópiu o dosiahnutom paragrafe. Ale na bežnú prácu nemusíš mať nič u seba.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Doklad papiere elektrikár/udržbár elektrotechnik

Príspevok od používateľa Drakoush » 12 Feb 2016, 13:19

Áno, ale aj to je na požiadanie - výrobný závod Ťa požiada pri návšteve predložiť potrebné dokumenty, na základe ktorých potom vydajú povolenia k práci. Elektrárne toto napríklad nepožadujú - ale musíš urobiť vstupné školenie.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Doklad papiere elektrikár/udržbár elektrotechnik

Príspevok od používateľa jardo181 » 12 Feb 2016, 17:13

Nemusis mat pri sebe ziadne papiere ako SZČO, tie moze od teba pytat iba živnostensky, alebo inspektorat prace ale na predlozenie, nie okamzite. Zvyčajne sa moze stat ze tieto papiere mozes dokladat k nejakej objednavke alebo sutazi. Mal som taketo skusenosti aj vo vacsich firmach a tam treba iba prejst ich skoleniami ak maju ine pracovne prostredie ako je bezne, ze nap. su tam nebezpecne stroje a pod. Ak si zamestnanec tak mal by si mat pri sebe karticku (vacsinou velkosti karty poistenca) v ktorej firme robis, zameranie, a tak. Lekarsku prehliadku moze vyzadovat len ten, co ti dava doklady alebo zamestnavatel. U SZCO su lehoty, v ktorych to plati a treba si to robit.. Ak sa mylim opravte ma..
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

Rockn_Rolla
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 11 Jún 2014, 20:35

Re: Doklad papiere elektrikár/udržbár elektrotechnik

Príspevok od používateľa Rockn_Rolla » 12 Feb 2016, 23:01

aha takto lebo odomna pytali tak som vravel ze moj zamesnavatel ma o tom doklad. Ze to musim mat i ja pri sebe ze jak tak mozem fungovat... Tak som povedal ze to nemusim mat pri sebe ze to neni ako vodicky... ta ze ne ze ho musim mat pri sebe, tak preto sa pytam lebo ma zneistil. Nevikonavam tu cinnost dlho tak preto.
Tak vam dakujem za vysvetlenie
0

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 859
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Doklad papiere elektrikár/udržbár elektrotechnik

Príspevok od používateľa OHAJ » 12 Feb 2016, 23:21

Osvedčenie o odbornej spôsobilosti § 21 - elektrotechnik (rozsah - elektrické zariadenia do 1000V bez nebezpečenstva výbuchu) je zdrap papiera, ktorú kópiu zvyč. všade založia do zložiek zamestnanca, ale nik nekontroluje, či je to osvedčenie aktualizované, tak to je na Slovensku. V praxi je absolútna blbosť, aby to niekto so sebou vláčil, kludne to mohli urobiť ako preukaz VZV, ale neurobili.
Očividne sú na tom lepšie i v NZ:
Obrázok
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Doklad papiere elektrikár/udržbár elektrotechnik

Príspevok od používateľa Drakoush » 13 Feb 2016, 00:41

Na Slovensku to stagnuje. Na jednej strane dobré pre vás, lebo keby to zaviedli, frflali by ste ako staré pivá, že musíte vláčiť kartičky a iné chujoviny.

Ja sa na to ale pozerám z inej stránky - kontrolovateľnosť. Pretože práce na el. inštalácii sú práce na VTZE a vyžadujú si kvalifikáciu, tak isto ako tlak, plyn a zdvíhacia a manipulačná technika... Ja by som za kartu bol.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

alois

Re: Doklad papiere elektrikár/udržbár elektrotechnik

Príspevok od používateľa alois » 13 Feb 2016, 05:22

Mať kartu na činnosť O.K. Len by to muselo priniesť veľa novej legislatívy a hlavne by musela byť jednoznačná. A to v SR a jeho zákonoch mnohokrát nie je. Hlavne by muselo byť zákonom jasne stanovené, kto a kedy ťa môže kontrolovať. Aby sa to nezvrhlo opačným smerom na zárobkovú činnosť z pokút.

Okrem toho, živnostenský list je licencia na tvoju činnosť a je vraj odsúhlasená odborníkmi po predložení dokladov k žiadanej činnosti. Takže by to bolo duplicitne vydávané viacerými orgánmi, čo nie je O.K. Pričom už aj tu je chyba v legislatíve, lebo mám 24ku, založím si viazanú živnosť revizáka a MÁM. Ale po rokoch mi skúška prepadne, no živnosť beží až do smrti! Poznám niekoľko elektrikárov, čo tvrdia že sú revizáci, ale pri tom iba boli revizáci....

Alebo sa toho niekto chytí a Inšpektorát práce by to vydával na základe predložených dokladov o skúške, či opakovanom vzdelávaní na dobu určitú. Každých 5 rokov buzerácia....

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Doklad papiere elektrikár/udržbár elektrotechnik

Príspevok od používateľa jardo181 » 13 Feb 2016, 12:00

od MV alebo koho dostal nastarot zivnostensky urad kontrolu odbornych zivnosti. Takze ak mate v zinvosti odbornu zivnost na vyhradene technicke zdvihacie tlakove elektricke tak budu kontrolovat. tyka sa len SZCO.
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

Napísať odpoveď