Kryt na stlp osvetlenia

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Kryt na stlp osvetlenia

Príspevok od používateľa marek181818 » 11 Okt 2015, 12:46

Zdravim.Zhanam nejaku stranku kde maju kryty co su na verejnom osvetleni, len nejaky sirsi sortiment.Nasiel som jednu stranku no tam mali to za 85€ myslim kus.Nieje to premna.Stacilo by nieco mensie.Idealne z dvierkami.Vnutri bude krabica plastova v nej svorkovnica odtial kable teda privod a odvod na halogeny.Zatial bude treba asi 6ks.Akurat ma napadlo ze su aj take ze akokeby dve polky a len sa uzatvoria.Diky
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kryt na stlp osvetlenia

Príspevok od používateľa romiadam » 11 Okt 2015, 13:06

Daj sem foto alebo link, co vlastne chces.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Kryt na stlp osvetlenia

Príspevok od používateľa Samanko » 11 Okt 2015, 13:11

Stlp VO sa sklada zo stlpu na ktorom su dvierka a z vyzbroje, ktora je za tymi dvierkami.... Podla toho co si napisal vobec neviem co myslis..
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Kryt na stlp osvetlenia

Príspevok od používateľa marek181818 » 11 Okt 2015, 13:12

0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Kryt na stlp osvetlenia

Príspevok od používateľa marek181818 » 03 Máj 2016, 21:20

Tak vraciam sa k tomu zase .Nasiel som medzitym lacnejsiu firmu http://pesl.sk/index.php?page=produkty&& 50€ bez dvierok.Lenze je to vela penazi.Takze to nepreslo vo vedeni.O niecom lacnejsom neviete.Idealne aby to zhora kde bude uz stlp nejak aj tesnilo .Dik
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Kryt na stlp osvetlenia

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 03 Máj 2016, 21:24

a aka je financna predstava? ak je 50 eur pre firmu vela, tak to je dost zvlastna firma.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Kryt na stlp osvetlenia

Príspevok od používateľa marek181818 » 03 Máj 2016, 21:28

Fuuu predstava vobec neviem. Firna to ale neni.Jedna sa o obcianske zdruzenie, ktore ma peniaze len z dobrovolnych prispevkov-som clenom.Dava sa dokopy amfiteater, no kedze tam treba tiez nejake to svetlo tak to by slo nato.Lebo dole len osadena skatula neni bohvieco .
Takze ide co najlacnejsie tym lepsie.A jedna sa o urcite 8 svetiel , minimalne.Resp krytov.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Kryt na stlp osvetlenia

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 03 Máj 2016, 21:43

aha, no neviem, ci sa to da zohnat nejako lacno. Jedine, ak by sa nasiel niekto, kto pracuje s laminatom, a vedel by to vyrobit niekde doma v dielni. Pripadne urobit formu a odliat dve polovice z betonu. to by bolo asi najlacnejsie riesenie.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Kryt na stlp osvetlenia

Príspevok od používateľa marek181818 » 03 Máj 2016, 21:51

Ja si tiez myslim ze to pod 50 nepojde.Beton neni dobry napad, to si ani predstavit neviem.Toto co budu lampy tam to budu take nieco ako parkove, ale vyrabane asi doma, lebo jedna uz je robena a to je len tak doma akokeby robene .Uvazovalo sa ze tam pojdu stlpy z rozhlasov co su po dedine stare len tie ani neviem ci su dute, kvoli kablu ale to neriesme.Pripadne nejaky iny napad ako to zakryt .Co sa tyka toho tesnenia , osobne som take ja ani nevidel, len mi spomenul dnes ci by take nebolo co aj tesni.Vsak ja mu to este vysvetlim , ze take ani neni .Musi to aj nejak vyzerat.Henti v tom obchode davaju ze zlavu ale od 100ks :D
0

MiloPS3
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 20 Apr 2011, 00:00
Bydlisko: Lazne Kynzvart / CZ

Re: Kryt na stlp osvetlenia

Príspevok od používateľa MiloPS3 » 04 Máj 2016, 07:23

Tyhle kryty na stozary jsou laminatovy,hlinikovy,litinovy i betonovy, je teba je vybrat podle prumeru stozaru,zaptej se nekde u firmi so se stara o VO,mozna jich par budou mit
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Kryt na stlp osvetlenia

Príspevok od používateľa rudko » 04 Máj 2016, 07:38

Marek neviem aky priemer potrebujes, ale ak by to bolo do 40cm, tak ma napadlo pouzit napriklad kanalizacnu ruru. 400x5000 rura stoji cca 150eur. z nej by si mohol vyrobit podla rozmerov 5-8ks takych krytov. hore by sa to dalo utesnit bud nalepenim rovneho kusu plastu, alebo pouzit redukciu (pripadne dve) na mensi priemer...
Je to take "domorobo" riesenie, ale keby sa s tym niekto pohral nemuselo by to vobec vyzerat zle.
Dalsie riesenie by mohlo byt kontaktovat firmy ktore sa staraju o VO alebo obehnut mestske urady ci nerekonstruovali VO a nemaju nejake stare vyradene tieto kryty a trochu ich poliecit...
Pripadne by mozno nejaka firma to vedela ponuknut aj sponzorsky za nejaky maly napis na kazdej lampe...
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Kryt na stlp osvetlenia

Príspevok od používateľa marek181818 » 04 Máj 2016, 08:31

Akurat som pisal do vialle firmy do Levic.Tak uvidime.Aj ked kazda firma je vsetko pre seba a druhemu nedaju nic.No horny priemer je odhadom asi od 8-12cm.Dole asi 25 aspon co som pozeral originalne
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Kryt na stlp osvetlenia

Príspevok od používateľa marek181818 » 29 Máj 2016, 12:54

Tak do dnesneho dna mi ziadna odpoved z tych Levic nedosla, nech idu dakde.Ine riesenie asi nebude.Bud este z dreva spravit taky kos, akokeby ale to ked zase zratam 50€ pojde cca aj tak .Zeby niekto skuseny z dreva to spravil.Dole bude rozvodna skatula .
0

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: Kryt na stlp osvetlenia

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 29 Máj 2016, 14:54

0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Kryt na stlp osvetlenia

Príspevok od používateľa marek181818 » 29 Máj 2016, 15:12

cena dobra , len este vediet ako to svieti.Davam foto aby ste mali predstavu o aky teren a priestor sa jedna.Zatial cele je to len v rekonstrukcii.Povodne lampy dokonca aj nove vedenie co bolo tahane davno pradavno.Co trcalo vonku zo zeme to ukradli.A konce nikto nevie kde su :D Rozvadzac je robeny len tak docasne .Povodne tam boli myslim ze 4 lampy xx rokov stare.Teraz je to cca tahane tak ze ked sa pozriete na foto tak dole 2 a hore dalsie dve a este nejake 2 su uplne pri plote. Ale len jedna lampa a aj tak docasne robili bola ledkova.Ale stlp tam uz je .Viem ze chceli vyuzit stlpy zo stareho rozhlasu.Ale ci z toho daco bude neviem.Toto by sa skor oplatilo .Len to svetlo musi byt dostatocne lebo v noci ist po rovine a dokopca je rozdiel.Samozrejme nejake chodniky tam asi budu.Ja niesom sef toho projektu.
Este k tomu stlpu co si dal .Kde sa napajaju ale kable , hore ci kde.Lebo ako som pisal je sice natahane nejake vedenie co je tiez dobra dialka od rozvadzaca , ten je dole a lampy su hore + este nejake budu na parkovisku ,ktore je mimo. Vedenie ak by sa stare naslo je davane asi mozno 10 rokov dozadu, tak by sa muselo nejako nadpajat kable.Co som spominal tu jednu lampu co bola docasne tam to tiez tak spravili.Nadpajany kabel je ale v krabici. Cize idealne ist rovno do LED ziaroviek by bolo dobre.
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok