Čo vás dnes nahnevalo? 3

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa mato3000 » 16 Máj 2016, 10:22

AndiCibula, tam sa ale neperie tolko prachov .... sado-maso ovčiacka slovač ide tam kam jej predsa kážu, nebude sa predsa zaujímať o ozajstné hodnoty .... TAK URČITÉÉÉ ....
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa miroja » 16 Máj 2016, 19:22

Uz dlhsi cas nesledujem ziadny vrcholovy sport, pretoze takmer vsade je to hlavne o peniazoch, stykoch, zakulisnych tahoch, stravovanim sa na hranici dopingu ... Brrrrr
0

Používateľov profilový obrázok
SIGINT
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 28 Nov 2012, 09:23
Bydlisko: Trakovice
Vek: 48

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa SIGINT » 24 Máj 2016, 08:51

Manželka po mňa dobehla do dielne že "horí" ... Tak som vyštartoval a riešil. Polievanie trávnika bežalo normálne, akurát sa riadne dymilo od čerpadla. Teda takýto "kondík" som ešte nevidel.
Photo0135.jpg
Photo0137.jpg
Našťastie to bol len ten kondík .
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa alidedko » 24 Máj 2016, 09:06

Ja som už videl, keď nám prestal ísť diesel agregát ... Odpiekli sa fastony na pomocnom kondíku a ten sa pre istotu na prvých troch centimetroch roztopil ... kdesi som mal aj fotky, ak nájdem, dodám :)
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 26 Máj 2016, 20:44

Mna dnes nastvali skvele cesty v BB. Isiel som na otocku do NR, tak reku zastavime sa v BB v Mobelixe. Ta cesta mimo obchvat jedna katatrofa. Sama diera, niekolkokrat som paradne otestoval tlmice a doplatil na to blatnik. Sice je uz hrdzavy, ale drzal. Po tejto ceste uz drzi len silou vole :-/ a o tych nasich skevelych dialniciach, kde kazdych par km je nejake obmedzenie rychlosti ani nevravim
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa 5ko » 26 Máj 2016, 22:29

No vidíš, ty si to zažil len raz a my to máme celý rok.Najzaujímavejšie je to, že cestári prejdú celú ulicu , zaplátajú 99 dier ale jednu si nechajú asi na semiačko, aby mali prečo ísť tam aj o pol roka.Hlavne ,že tá jedna ,je zrovna v stope, kde ju trafí každé koleso. :mrgreen:
No a tie rýchlosti sú hlavne od Sielnice po Hronskú Breznicu,pri každej zle klopenej zákrute alebo pripojovacom pruhu...na porazenie,samá 110ka,ale pri pumpe ked vychádza pruh, tak je tam 130 v pohode,bez obmedzenia.
Niektorí dopravní inžinieri by sa mali volať dopravníkoví,lebo ani na banskom dopravníku nie je taká rýchlosť,či vlastne pomalosť. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 27 Máj 2016, 07:59

Ale vsimol som si, ze miestni su uz vycviceni a poznaju kazdu dieru. Ja som isiel za nimi, a asi som skontroloval hlbku kazdej :) Pol hodiny som tam bludil, kym som sa dostal do Mobelixu z R1, ale ked som chcel ist odtial na RK, tak som to vzdal a isiel cez Certovicu do PP. Nemohol som sa dostat na ten obchvat. Byvat tam, tak asi chodim peso :D
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa xmilos » 27 Máj 2016, 08:11

Ked som bol onehdy v Bukuresti, tam boli take diery, ze som musel pred jednou z nich zastavit a za mnou iduci vodic mi musel ukazat "ako na to"
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 27 Máj 2016, 09:47

xmilos: to je podla mna premyslena taktika. Nebudeme opravovat cesty, soferi sa vzdy nejako vynajdu a casom uz nebude potreba asfaltovat, lebo budu vediet jazdit po hocijakom terene :D
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa hpeter » 27 Máj 2016, 16:46

Naschval som si v Stockholme aj okrajovych castiach vsimal cesty. Asfalt stary sedy aj tie zaplaty, ale drzali lepsie ako nase nove... Neviem ci nasi cestari su tak retardovany, alebo je to z vypocitavosti.
Asi doteraz nikto (obce?) si neuplatnil 2r zaruku na "opravene" cesty..
0

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 34

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa ferguson » 27 Máj 2016, 22:45

Nasi cestari vedia ako sa to ma robit, ale mesto/samosprava im povie ako to maju robit, lebo "vedenie to vie lepsie". Samozrejme mimo technologickych postupov, nevhodne zmesi ... a tym padom zaruka ziadna. Takze asi tak.
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa oravan » 27 Máj 2016, 22:52

z iného súdka trápim sa z vežou Philips a nakoniec som zo štítku zistil že je to čínsky šunt vrrrrrrrrrrrrrrrr
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa muziker » 28 Máj 2016, 09:32

Hehehe .... Philips telefunken a mnoho ďalších už dávno presunuli svoju výrobu "na východ". To vieš že už nejaký piatok všetci presunuli výrobu do lacnejších ázijských lokalít (Čína, India, Vietnam, ....) ale ako sa zdá, už aj Čína sa pomaly začína javiť ako pomerne drahá (ľudia tam pomaly začínajú pýtať vyššie mzdy) a tak hľadajú ešte lacnejších - najlepšie nejakých 12-ročných "výrobcov" kdesi na periférii po pivniciach, ktorí za misku ryže na deň budú plniť vrecká západných "akožepodnikateľov" a tak takéto "shity" zaplavujú stále viac celý svet. Je to len o nenažranosti kapitalistov - podnikateľov ktorým sa všetko čo majú jednoducho máli a vždy budú chcieť viac aj keď ich majetky nestrovia ani prapravnuci :D

Trend sa dnes ale trocha posúva iným smerom: Napr. „Foxconn v Číne vďaka spusteniu robotov znížil počet zamestnancov zo 110 000 na 50 00. Nasadzujeme roboty a iné inovatívne výrobné technológie, ktoré nahradia opakujúce sa práce, ktoré doteraz robili naši zamestnanci" - a možno práve toto vráti výrobu späť do Európy.
Ani pohľad do USA nie je príliš radostný: Kto v USA zarába 20 USD / hod. a menej má až 83 % šancu, že jeho pozíciu v budúcnosti nahradia roboty. Dokonca aj pri ľuďoch zarábajúcich 40 USD / hod. je šanca nahradenia až 31 %. Myslím že ani v EU to nebude časom veľmi odlišné.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa zipaj » 28 Máj 2016, 12:31

Philips, Panasonic, Grundig, Technics, Sencor a mnohé ďalšie značky vlastní Matsuhita Electric Japan, čiže všetko čo si kúpiš pod týmito značkami je OEM výroba, keď si porovnáš ich výrobky v jednotlivých kategóriach, nájdeš tam veľa v podstate rovnakých výrobkov, líšia sa iba plastami, alebo značkou, čo už, vývoj je drahý. A ak to otvoríš, tak na doske uvidíš rovnaký neporiadok, ako by si otvoril dvojkazeťák z trhoviska kúpený okolo roku 1991
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa amater63 » 28 Máj 2016, 14:30

zipaj-já jsem psal o tom samém,ale ještě jsem tam dodal že jsem v Asii( nějákí) čas strávil,poznatky....Měl jsem to rozepsané ...než jsem se dostal l- CO mě nahněvalo - koupím plast 3 nožku na zavěšení" balkon". květin -dnes kdy jsou kytky krásné.jdu koupit novou věc a nevydrží 2min. ---- uklid, atd...tak to mě naštvalo a nevím co se cenzorovi nelíbilo,příspěvek nebil odeslán i když jsem psal slušně. :| fakt nevím.....
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa hpeter » 29 Máj 2016, 17:12

muziker napísal: Trend sa dnes ale trocha posúva iným smerom: Napr. „Foxconn v Číne vďaka spusteniu robotov znížil počet zamestnancov zo 110 000 na 50 00. Nasadzujeme roboty a iné inovatívne výrobné technológie, ktoré nahradia opakujúce sa práce, ktoré doteraz robili naši zamestnanci" - a možno práve toto vráti výrobu späť do Európy.
Ani pohľad do USA nie je príliš radostný: Kto v USA zarába 20 USD / hod. a menej má až 83 % šancu, že jeho pozíciu v budúcnosti nahradia roboty. Dokonca aj pri ľuďoch zarábajúcich 40 USD / hod. je šanca nahradenia až 31 %. Myslím že ani v EU to nebude časom veľmi odlišné.
Strajky a nepokoje (sabotaze) boli vzdy, napr. ked do vyroby prichadzali novsie technologie a vytlacali povodne pracovne postupy (konska sila, parne stroje, elektrina..). Vtedy sa tiez ludia stazovali ze prijdu o robotu.
0

Používateľov profilový obrázok
lh
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 14:02
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Vek: 45

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa lh » 29 Máj 2016, 18:31

síce nie dnes, ale tento týždeň... led modul s ochrannou diódou pre relé nemenovanej značky mal na kontakte A1 - a na A2 + => odpálené dva výstupy PLC, ešteže zostali rezervné :pain:
0

Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 780
Dátum registrácie: 18 Okt 2014, 11:15
Bydlisko: Prievidza
Vek: 25

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Hopikmajo » 30 Máj 2016, 21:03

Blikal mi externý monitor. Reku spravím mu dobre tak som vymenil filtračný kondík ktorý bol v riti. A odmena? Nejde vôbec.
0
Kto sedí v kostole v očakávaní, že z neho bude dobrý človek,
ten môže kľudne sedieť v garáži a čakať kým z neho bude auto.

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa helios » 02 Jún 2016, 01:58

Mňa dnes po tretíkrát nas.... alkalická tužka od Duracell, vytiekla v hliníkovej baterke tak, že som ju musel rozoberať dvoma hasákmi a výsledok vidíte na fotke. Povedal som si trikrát a dosť a tento Durahnoj vyhadzujem zo všetkých zariadení a už nesmú u mňa cez prah. Takto naposledy vytekali alkaliky a akumulátory Vinnic, predávané pred časom v krámoch typu Eurocomp a noname čínske šmejdy v tržniciach.
Prílohy
durahnoj.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa oravan » 02 Jún 2016, 02:39

zipaj napísal:Philips, Panasonic, Grundig, Technics, Sencor a mnohé ďalšie značky vlastní Matsuhita Electric Japan, čiže všetko čo si kúpiš pod týmito značkami je OEM výroba, keď si porovnáš ich výrobky v jednotlivých kategóriach, nájdeš tam veľa v podstate rovnakých výrobkov, líšia sa iba plastami, alebo značkou, čo už, vývoj je drahý. A ak to otvoríš, tak na doske uvidíš rovnaký neporiadok, ako by si otvoril dvojkazeťák z trhoviska kúpený okolo roku 1991
-- Spojený príspevok 02 Jún 2016, 02:41 --
zipaj napísal:Philips, Panasonic, Grundig, Technics, Sencor a mnohé ďalšie značky vlastní Matsuhita Electric Japan, čiže všetko čo si kúpiš pod týmito značkami je OEM výroba, keď si porovnáš ich výrobky v jednotlivých kategóriach, nájdeš tam veľa v podstate rovnakých výrobkov, líšia sa iba plastami, alebo značkou, čo už, vývoj je drahý. A ak to otvoríš, tak na doske uvidíš rovnaký neporiadok, ako by si otvoril dvojkazeťák z trhoviska kúpený okolo roku 1991
vtedy aspoň za nie čo stáli i keď boli to po mechanickéj stránke všetko haraburdy
0

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok