servo roboticka ruka

Problematika ohladne regulácií (PI, PID), ovládania pohonov, odmeriavaní veličín, automatizácie PLC

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: servo roboticka ruka

Príspevok od používateľa boraicho » 24 Nov 2015, 17:55

praveže draha ani nieje, diely si nejako vyrobim popripade si dam niekomu vyrezať, vyfrezovať a tak, ved je to len plast, nejake plexi a to bude ok

Ku konštrukcii MG995 niesu najlepšie serva, lepšie su MG996R a cenovo su na tom rovnako.
moje https://www.youtube.com/watch?v=Jp3IgUCPLcc
https://www.youtube.com/watch?v=-uz53X1fjHc
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

milan209
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 07 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 50

Re: servo roboticka ruka

Príspevok od používateľa milan209 » 24 Nov 2015, 19:58

No keď sa to vyrobí tak hej , ja ze to ideš kúpiť. ..
Ináč ten robobarman je pekná prácička . Si to mal skúsiť nejako komerčne dotiahnuť. Možno v nejakom bare na diskotéke by sa to uživilo. Pri frmole by to čas ušetrilo. Ale keďže po disko už nechodím tak netuším ci je tam stále frmol alebo už nie.
A tie 995? No už sú kúpené.
Uvidím ako budú tie 995 fungovať.
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: servo roboticka ruka

Príspevok od používateľa boraicho » 24 Nov 2015, 20:15

toto bol prototyp ale prišiel som na to že cele to je zle koli tomu že to rameno je veľmi ťažke a pri maximalnom naťaženi ma problem dvihnuť plny poharik. preto potrebujem inu konstrukciu a ine serva, digitalne, presnejšie a tak. uvidime no,treba vypilnikovať diely, alebo zohnať niekoho kto mi vyfrezuje plexi.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

milan209
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 07 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 50

Re: servo roboticka ruka

Príspevok od používateľa milan209 » 24 Nov 2015, 21:17

ale pekný prototyp. A na protizavaži si neuvazoval? mozno by ti to pomohlo, pripadne ciastocne akoby odlahcilo pohar. Este by sa dalo to protizavazie urobit motoricky posuvne v zavislosti od natiahnutia ramena, ale to by bolo este asi komplikovanejsie...
0

zylo64
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 21 Apr 2013, 19:38
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať používateľa:

Re: servo roboticka ruka

Príspevok od používateľa zylo64 » 30 Apr 2016, 16:57

Dnes som dostal od kamaráta toto video. Nie je to celkom to o čom sa píše v tomto vlákne, ale snáď sa pobavíte, poprípade inšpirujete aj vy.
Nedarí sa mi vložiť video priamo, tak tu je odkaz na youtube:
tuto
0

fagi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 18:09

Re: servo roboticka ruka

Príspevok od používateľa fagi » 08 Jún 2016, 13:01

možem sa spýtať v tom videu 17 sekunda ked to rameno sa vracia do základnej polohy tak akosi trhne, to ako ma byt normálne ?

https://www.youtube.com/watch?v=Jp3IgUCPLcc

nedá sa nejako nastaviť aby ked sa pohybuje servo z jedej polohy na druhú aby malo pri tom pohybe rozbehovú a brzdnú rampu (myslím plynulé zrýchlovanie brzdenie pohybu) nebol by ten pohyb plynulejší ? alebo je proste na vine servo, že to jej jeho limit presnosti

-- Spojený príspevok 08 Jún 2016, 12:04 --

a este boracio hovoríš ze rameno je príliš tažké nepomohlo by primontovanie pružiny ako tu:
https://www.youtube.com/watch?v=nz_tgDD8FNw
prípadne na spodnom klbe dať 2motory lebo pri max rozpätí je v tom mieste nedostatočný moment ?
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: servo roboticka ruka

Príspevok od používateľa alidedko » 08 Jún 2016, 13:07

Všetko sa dá, toto bol podľa mňa iba obyčajný rýchly pohyb serva, keď sú klieštiny prázdne, nevidím dôvod na spomalené pohyby ... šetrí to čas :D
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: servo roboticka ruka

Príspevok od používateľa boraicho » 09 Jún 2016, 20:31

ano, alidedko vlastne napisal čo som napisať chcel, všetko je len vec SW. preto to trhne pretože v programe to je tak napisane.
toto video je staré, vlastne je to natočene hned po naprogramovani, potom neskor dostal novy SW a všetko sa zrychlilo asi 3x.
Ale je to jedno, nevyhovuje my konstrukcia, chcem to predať het, nech su dajake lovky na lepšie serva.

chcem si spraviť take niečo, https://www.sparkfun.com/products/retired/13286 ale chcem to spraviť s hlinikovych Učiek ale niet frasa kupiť take U 20x20x2 a 25x25x2
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: servo roboticka ruka

Príspevok od používateľa straciam » 09 Jún 2016, 22:32

a co si nevytlacis nove rameno na tlaciarni? :) na thingiverse je plno uz navrhnutych,.. staci si vybrat..
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: servo roboticka ruka

Príspevok od používateľa boraicho » 09 Jún 2016, 22:44

hej ja som prešiel kopu na thingverze ale nič podľa mojho vkusu.
Ja by som to chcel z toho hlinika a nejake diely vytlačiť. A koli dobremu pocitu že to bude pevnejšie :)
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

fagi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 18:09

Re: servo roboticka ruka

Príspevok od používateľa fagi » 09 Jún 2016, 23:30

boracio hovoríš ze sa ti nepáči tvoja konštrukcia a chcel by si https://www.sparkfun.com/products/retired/13286 toto uArm

tiež som si podomácki spravil to uArm len nie z hliníku len som si vytlačil na papier nalepil na plexisklo a vyrezal, celkovo je to pekné vyriešená konštrukcia len som nemal maličké loziská tak aby mi to fungovalo a lahko hýbalo tak to malo vôlu a zistil som že servá ktoré mám niesú dosť silné, tak som s tým odteraz nepokročil a nechal som to tak

-- Spojený príspevok 09 Jún 2016, 22:38 --

a s tým plynulým pohybom som práve nad to myslel že servo má nejaký maximálny moment, no a to servo zas nieje také že pri pôsobení sily ostane presne na mikrometre na svojej polohe ale trochu sa pohne a ked máš na tom serve záťaž a k tomu na ramene (páka) tak asi pri rýchlom pohybe proste vznikne nejkaký momentový ráz a vznikne prekmit
neplatí ze pri rýchlejšom pohybe sa stráca na presnosti či to záleží len na vyhotovení a spôsobe riadenia

alebo maximálna rýchlosť pri maximálnej presnosti by bolo nieco také https://www.youtube.com/watch?v=T7llfyKXV7g
no v domácich podmienkach nemožne
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: servo roboticka ruka

Príspevok od používateľa boraicho » 25 Jún 2016, 22:20

Ja nemožem mať maximalnu rychlosť, šak by som všetko porozlieval ;)
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

fagi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 18:09

Re: servo roboticka ruka

Príspevok od používateľa fagi » 03 Júl 2016, 21:26

chapem že na to tvoje nemože byť maximalna rýchlosť ,pýtal som sa len toreticky aké su vlastne limity ako rýchlo sa dačo také môže hýbať a akou presnostou.
a len tak zo srandy keby si mal senzor akcelerometer skus daco take ako je na videu :D
https://www.youtube.com/watch?v=AUseKV4 ... 319.341122
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok