DVD-RW mechanika nenacita prazdne CD-R

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

DVD-RW mechanika nenacita prazdne CD-R

Príspevok od používateľa romiadam » 08 Sep 2016, 11:59

Zdravim,

Prave som potreboval napalit nieco na CD-R. Tak som vlozil prazdne CDcko domechanikyz kupene v TESCU aj s logom TESCO na CD, a mechanika sa zaocila nie na vysoke otacky (usudzujem podla zvuku) zastavila a zase to iste 3-5 krat a potom nic. Napalovaci program mi hovori, ze v mechanike nie je CD. Ani windows to CD nerozoznal.
Ked som tam vlozil ine napalene CDko (CD-R, PRINCO), tak ho windows v pohode nacital a napalovaci program otvoril mechaniku aby som vlozil prazdne CD. Pocitac je to ASUS U50V

Tak som to iste TESCOvske CDko dal do druheho PC (TOSHIBA), otvoril ten isty napalovaci program a bezproblemov nacital na rvy krat a v pohode ho napalil. Aj windows to prazdne CD rozpoznal bezp problemov.

Otazka:
Toto je chyba win7 (nakolko je uz chyteny - niekedy mi padaju niektore programy) alebo to je DVD-RW mechanikou, ze mu nesedi to TESCOvske CDcko (nemaju sa radi)?

UPDATE:
Co je vacsia sranda, po napaleni TESCOvskeho CD-R v TOSHIBE mi ho aj ASUS bezproblemov nacital. :idea:
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: DVD-RW mechanika nenacita prazdne CD-R

Príspevok od používateľa zipaj » 08 Sep 2016, 12:10

čistil si optiku na mechanike?

Tesco DVD-RW som kedysi tiež "výhodne" kúpil, asi polovica sa nedala napáliť a behom pol roka aj zostavajúce DVD boli hotové, neznačkové CD / DVD z teska viac nekupujem
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
mihal.dp
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 457
Dátum registrácie: 04 Júl 2008, 00:00
Bydlisko: okres VK
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: DVD-RW mechanika nenacita prazdne CD-R

Príspevok od používateľa mihal.dp » 08 Sep 2016, 12:21

Skus sa pozriet ci pre tvoju mechaniku neexiatuje novy firmware. Mne to raz davno pomohlo.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: DVD-RW mechanika nenacita prazdne CD-R

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 08 Sep 2016, 12:56

a ine ciste cd-cka ti detekuje v pohode? ja som po dlllhej dobe potreboval ciste cd-cka, a tiez som mal problem, ze sice ich detekoval, ale pri napalovani zlyhalo. Vyhrabal som x-rocne ciste a na ne mi napalilo v pohode aj s verifikaciou.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: DVD-RW mechanika nenacita prazdne CD-R

Príspevok od používateľa Merak » 08 Sep 2016, 13:46

zipaj napísal:čistil si optiku na mechanike?

Tesco DVD-RW som kedysi tiež "výhodne" kúpil, asi polovica sa nedala napáliť a behom pol roka aj zostavajúce DVD boli hotové, neznačkové CD / DVD z teska viac nekupujem
Toto isté mi kedysi spravila jedna séria CD-R od Memorexu, nikdy inokedy som nemal s nimi problém. Toto bol balík 100 kusov čistých médií, ktoré som potom vyhodil.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: DVD-RW mechanika nenacita prazdne CD-R

Príspevok od používateľa rudko » 08 Sep 2016, 13:51

Je to chyba mechaniky a aj chyba CD. Obe su vyrobene tak aby splnali normu ltt a v pripade tych CD mozno aj menej. No a ked sa dva taketo vyrobky stretnnu tak to vacsinou dopadne tak ako popisujes. Presne preto si doma drzim jednu staru LG DVDRW mechaniku ktora precita asi aj kotuc z karbobrusky. Aj ked je pravda ze uz som ju par rokov ani nezapol :-)
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: DVD-RW mechanika nenacita prazdne CD-R

Príspevok od používateľa romiadam » 08 Sep 2016, 14:12

čistil si optiku na mechanike?
Ano vatou do usi, nepomohlo.

Skus sa pozriet ci pre tvoju mechaniku neexiatuje novy firmware
Vecer sa na to pozriem. Teraz je pekne slnecno, mam robotu na dvore.

a ine ciste cd-cka ti detekuje v pohode?
Ine ciste CDcka teraz nemam. Kupim a dam vediet.

Diki zatial za rady.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: DVD-RW mechanika nenacita prazdne CD-R

Príspevok od používateľa marek181818 » 09 Sep 2016, 08:04

Ja mam zase problem z DVD mechanikami.Mam dve boli kupovane spolu.Ale nejak pouzivane neboli.Jednej sibe uplne niekedy ked len tak zavru sa tie dverka naprazdno len , este nacitavala neviem co sice, proste bolo pocut motorcek atd.Skusal som optiku ocistit liehom ale nic sa nezmenilo.Druha je natom lepsie zase, ale citat sa jej velmi nechce.Precita co sa jej chce a aj to z lenivostou,Divne je ze zacali robit problemy skoro naraz.Pouzival som skoro len vzdy jednu kedze , mi pribudol SSD disk tak tym padom kabelaz nestacila na vsetko.Neviem co im je.A inak ako sa meni FW mechanikach ked uz sme pri tom ?
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: DVD-RW mechanika nenacita prazdne CD-R

Príspevok od používateľa miroja » 10 Sep 2016, 22:35

marek181818 napísal:....A inak ako sa meni FW mechanikach ked uz sme pri tom ?
Stacilo rozbalit balik s FW, spustit nejaky konkretny exac, pockat az dobehne a po restarte PC mala mechanika novy FW. Spociatku sa to robilo po DOS-om, neskor to casto to slo aj pod win, zalezalo to od vyrobcu FW.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: DVD-RW mechanika nenacita prazdne CD-R

Príspevok od používateľa romiadam » 17 Sep 2016, 01:38

UPDATE pre info:

Tak nasiel som v jednej krabici tri ciste CD-R od troch roznych vyrobcov (vedel som ze ich niekde mam)

maxel
omega freestyle
Mr.CDR (nad M je ikona klobuka akoze "pan CDR")

a vsetky tri prazdne CD-R mi pekne nacitalo. Takze to bude asi ako rudko napisal, je to chyba aj mechaniky a aj media.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok