internet pada

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: internet pada

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Sep 2016, 21:54

No, tak to uz je nieco ine. Tam uz to mas pekne stabilne.

Ak mozes, nechaj PC/notebook spojeny s routerom cez kabel s leduj ci internet vypadne.

Ak nie problem hladaj vo wifi prepojeni, ci uz rusenie od ineho zdroja wifi, tvoj router bezi na rovankom kanali ako iny wifi zdroj (wifianalyzator ti to ukaze), alebo vo wifirouteri (tam toho vela neurobis mozno firmware ale ked to slapalo doteraz ....), alebo vo windowse ti blbne nieco ohladne wifi karty, mozno virus....o ktorom nevies, preto som odporucal cisty win. Tam mas 100% istotu ze tam nie je virus a win je OK.

Ak ti to vypadne aj cez kabel, tak kontaktuj dodavatela internetu a reklamuj pripojenie alebo router (s tym ze mas 100% istotu ze ti to nerobi Win).
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: internet pada

Príspevok od používateľa rudko » 24 Sep 2016, 22:24

Ma vyzrane wifi pasmo. Ja doma napr na 2,4G pasme neotvorim ani jednu stranku lebo vsetci moji pripeceni susedia maju vyhulene AP na 100%. Vsetci nadavaju ze sa im to sere ale nik si nenecha poradit aby ubrali vykon. Odkedy som poprepinal vsetky zaraidenia na 5G tak problem zmizol. V 5G pasme sme dvaja.
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: internet pada

Príspevok od používateľa alidedko » 24 Sep 2016, 23:49

Zaujimal by ma screen z nejakeho analyzera.

Ako romiadam pisal, pre android je to Wifi Analyzer, pre PC sa to vola InSSIDer. Ukaz :)
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: internet pada

Príspevok od používateľa romiadam » 25 Sep 2016, 10:45

Zmeraj to s WiFi analyser nakolko stym mozes chodit po izbach. Zmeraj to pri tvojom wifirouteri (počas merania stoj na mieste) a potom pri pc. V každej izbe ma WiFi signál inú uroven.
Daj sem potom tie screenshoty z mobilu. Uveď aj ktorý je tvoj signal.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: internet pada

Príspevok od používateľa romiadam » 26 Sep 2016, 16:56

Neako si stichol. Ako si dopadol. Padá ti to aj cez kabel?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: internet pada

Príspevok od používateľa boraicho » 26 Sep 2016, 16:57

čekaj kus, nesom v prešove :D
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: internet pada

Príspevok od používateľa boraicho » 02 Okt 2016, 10:32

wifi mam terza vypnute a som cez kabel, vyzera že je to o dosť lepšie. ale zmerať wifi neviem ako ani nemam mobil na to aby som to zmeral.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: internet pada

Príspevok od používateľa romiadam » 02 Okt 2016, 11:51

Ani ziaden z tvojich kamosov nema smartfon s androidom, alebo tablet? Prisiel by k tebe, naistaloval by si ten programcek, pomeral a potom odinstaloval, ak to on pre seba nepotrebuje. 10-15 min roboty.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: internet pada

Príspevok od používateľa boraicho » 02 Okt 2016, 13:05

no tak som to meral, ale neviem čo ako to znamena, ked stoji pri vysielači tak raz to ide hore raz dole, raz nejake siete pribudnu a o chviľu ubudnu a stale tak dokolečka, raz ich je 4 a potom zrazu 9 a tak všelijak
Prílohy
Fotografia0427.jpg
Fotografia0428.jpg
Fotografia0429.jpg
Fotografia0430.jpg
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: internet pada

Príspevok od používateľa romiadam » 02 Okt 2016, 13:24

Podla tohoto predpokladam ze byvas v byte kde susedia su velmi blizko. Mas to "nadherne" prehustene.
Tvoj router predpokladam ze je mody alebo cerveny a vysiela na kanale 1. tak sa necudujem ze ti to neide. Chudak tvoj router sa moze bit o kanal 1 s dalsimu 4 susedovymi routermi.

Daj sem este dva obrazky (alebo mi popis ktory je to z tych mnohych obrazkov) obrazok merany pri routeri a obrazok pr PC. Potom ti poviem ktory kanal vyskusaj nastavit na tvojom routeri. Alebo mozes experimentovat sam.
Ak vies ako, tak sa prihlas do routera (v manuali od routera mas vysvetlene ako) a najdi tam sekciu, kde je zobrazene na ktorom kanali ti vysiela voj router. Moze tam byt Auto. Prepni to na kanal 3 alebo 4, tie sa nepouzicaju.

Ono to nie je take jednoduche lebo,
Ak vsetci tvoji susedia maju nastavene Auto, tak si routre (ked detekuju ze iny router je na rovnakom kanali) zmenia kanal, a moze sa stat ze sa casom susedov router prepne na kanal 3 alebo 4 a zase ti to moze rusit. Budes to mat tazke. Hlavne vizbe kde signalsusedovho routera ma rovnaku intenzitu ako tvoj router a ste na jednom kanali.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: internet pada

Príspevok od používateľa boraicho » 02 Okt 2016, 13:27

vysielac a notas je v jednej izbe.
router je cisco epc3925 https://www.google.sk/search?q=cisco+ep ... 36&bih=755

nemam tušenia ako sa dostanem do routerea, viem že nejako cez prehliadac dam IP adresu či čo a som tam.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: internet pada

Príspevok od používateľa romiadam » 02 Okt 2016, 13:48

Daj sem link na manual tvojho routera (nechce sa mi to hladat)
a tie dva obrazky merane pri Routeri, notasu a PC (ak notas a PCsu na opacnych stranach izby). Ak su PC a notas pri sebe do 1m staci jeden obrazok pre PC a notas.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: internet pada

Príspevok od používateľa boraicho » 02 Okt 2016, 14:22

manual, skusim pohľadať
Prílohy
Fotografia0431.jpg
Fotografia0432.jpg
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: internet pada

Príspevok od používateľa romiadam » 02 Okt 2016, 14:43

nenapisalsi mi ktory obrazok je ktory. Predpokladam ze ten prvy je pri routeri a ten druhy vidim ze je pri notasovi.

Pri routeri mas volny kanal 4, 5, 6 a pri notasovitam mas rusenie (zeleny signal), ale je pomerne slaby, takze tam by vyhovoval kanal 3, 4, 5.

Prienik z tychto oboch je 4 a 5 kanal.

Takze vyskusaj na routri zmenit kanal na 4 alebo 5.Na oboch kanaloch by si mal mat minimalne rusenie z inych wifi.

Avsak do tej doby kym sa ti na kanali 4 alebo 5 neobjavi od niektoreho susesa silny signal postacujuci na rusenie. Potom to mozes merat znova a prestavovat kanal na routeri znova.

Potom bude treba router premiestnit blizsie k PC a notasu a najst lepsie miesto kde rusenie bude minimalne.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: internet pada

Príspevok od používateľa boraicho » 02 Okt 2016, 14:49

lenže pri routeri to vyzera niekedy aj takto
http://svetelektro.com/modules/Forums/d ... &mode=view
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: internet pada

Príspevok od používateľa romiadam » 02 Okt 2016, 15:33

Z toho posledmeho obrazku,

download/file.php?id=88358&mode=view

ktory signal je tvoj? Ak nevies nazov tvojho signalu, mas ho v tvojom PC, notasu.
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 02 Okt 2016, 15:34, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: internet pada

Príspevok od používateľa boraicho » 02 Okt 2016, 15:34

vľavo ten červeny
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: internet pada

Príspevok od používateľa alidedko » 02 Okt 2016, 15:35

UPCxxxxx a UPC Wi-Free su jeho. Su najsilnejsie.

To cisco najdes na 192.168.1.1, login prazdny heslo prazdne.

Inac ta wifree chujovina, za to by som ich dokopal ...
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: internet pada

Príspevok od používateľa romiadam » 02 Okt 2016, 15:48

alidedko:
ja si pockam kym mi to potvrdi, ja uz mam uz dost odhadovania a predvidania.

No mas to blbe, lebo tam mas dva dalsie silnejsi signal (PC ifree a rovnako silny signal ten tyrkysovy).

Prekvapuje ma ze tvoj nie je najsilnejsi. Mal by byt, kedze stojis vedla routera.
Pozri si potom esste v nastaveni routera ci tam mas moznost nastavit si uroven ifi signalu. V niektorych routeroch sa to da nastavit. Vyber maximum. A uvidis ako sa to zmeni, ci tvoj signal bude najsilnejsi alebonie. Moze byt, ze tam kde mas router, ma hned aj suded svoj router, hned za stenou. Takze medzi tvojim routerom a susedovym je len betonova stena.

Byvas v panelaku?

Skus kanal 4 alebo 5.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: internet pada

Príspevok od používateľa boraicho » 02 Okt 2016, 16:18

ok, niekedy skusim dať na iny kanal ak sa k tomu dostanem, teraz mam kabel ta nerobi problemy.

hej teraz v bytovke ale susedov rutor može byť podomnou alebo nadomnou, zo stran byť nemože.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok