Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Opticky internet

Opticky internet

Moderátori: psichac, Moderátori

Opticky internet

Odosla┼ąod miso160 » 28 Dec 2016, 05:11

Zdravim chalani , mam problem s ktorym si neviem poradit a provider internetu tie┼ż nie . CHcel by som ho nejako vyrie┼íit ale u┼ż som skusil snad v┼íetko .

Mam pripojenie k internetu cez kablovu TV v dedine je to 100/100Mb/s
Internet je rozvedeni po stlpoch v dedine po optike . Na kazdej kri┼żovatke je skrinka kde je prevodnik s optiky na koaxial a zaroven opticky zosilovac na koax pre TV v┼íetko je zlu─Źene do jedneho rozvodu . Ka┼żdi kto ma net pripojeni ma doma prevodnik s koaxu na TV a RJ45 do routru . Je to v┼íetko testovacie zatial a mne dali nastarosti rie┼íit problemi na dialku preto provider je vzdialeny 150km od nas a pokial sa jedna o drobnost tak nemusi posielat technikou ktory stoja dost penazi .

Problem je taky ┼że net si dr┼żi rychlost jaku aj slubuju ale ka┼żdych 15min net vypadne na 20-25sec ved┼íi vypadok som nezaznamenal . Kablova TV funguje bez problemov . Kde mo┼że byt podla vas problem ?? Stretol sa stym u┼ż niekto ? Ked┼że mam mera─Ź len pre kablovu TV neviem si odmerat signal na optike . Vysku┼íal som postupne vymenit v┼íetky zariadenia za nove ktore mi poskytol provider preto┼że padol napad ┼że zariadenia ktore boli pou┼żite nedoka┼żu pracovat v minusovych teplotach no problem stale pretrvava . Je pravdou ┼że od za─Źiatku leta nebol ┼żiaden problem v┼íetko i┼ílo podla planu no jak pri┼íla zima nastali problemi .

Problem nieje len umna ale aj u in├Żch zakaznikov som spravca siete moj obor je elektrotechnik nie IT ale zakladne veci obladam preto ┼żiadam o nejaku radu ak sa stym niekto stretol . Ak mate nejake otazky rad odpoviem Dakujem za rady .
Vlevo F├íze, vpravo Nul├ík, kdo to nev├ş ten je ...
miso160
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 57
Zalo┼żen├Ż: 27.03.2013

Re: Opticky internet

Odosla┼ąod alidedko » 28 Dec 2016, 09:10

Pises, ze mas merak na kablovku. Aky?

Ake zariadenia su tam pouzite?

Takisto spominas prevod z optiky na koax v skrinke. To mi pride ako maximalne nelogicke riesenie, mat FTTx siet, konvertovat ju na nejaku formu docsisu a potom to u uzivatela konvertovat spat na ethernet? Porob co najviac fotiek, ak sa ti da.
Trhala si chrasty, tretieho dvanásty ...
alidedko
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2632
Vek: 24.95
Zalo┼żen├Ż: 04.02.2013

Odosla┼ąod miso160 » 30 Dec 2016, 03:28

Fotky zatial urobene nemam ale zabudol som podotknut je to pasivna optia ─Źize je tam pou┼żite zariadenie

s optiky na RJ45 (ethernet) : https://www.asm.sk/zbozi/opticke-site/pon---gepon-catv-over-fiber/gepon-onu-1x-gepon-1x-1000base-t-1x-100base-t.html

ethernet vchadza do https://www.asm.sk/zbozi/aktivni-sitove-prvky/eoc-lan-po-tv-rozvodech/eoc-bridge-master-350mbps-2x-lan-2x-f-7-65mhz-128-klientu-web-management-igmp-vlan.html

Klient dostane zariadenie : https://www.asm.sk/zbozi/eoc-bridge-slave-350mbps-4x-lan-2x-f-7-65mhz-128-klientu-simultanne-s-tv-vlan-shaper.html

Pokial nema pripojenie do internetu tak si pripaja kabel klasicky do TV všetko to je spustene ako DVBT .

e┼íte ktomu meraku . Mam merak s ktorym je mo┼żne odmerat intenzitu signalu , tak isto si mo┼żem prekontrolovat aj kvalitu obrazu popripade stratu . Len┼że nemam merak na optiku neviem jaky je tam signal a ci su neni vypadki . Ked┼że tento problem nastal teraz ked je zima a ved┼íina zariadeni je na stlpoch tak mi pride ako keby sa nahodne restartovavali a odpajal sa tak internet .
miso160
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod tomel » 30 Dec 2016, 07:37

Keby si tam sk├║sil spravi┼ą monitoring? Napr. NAGIOS... Zistil by si ─Źo ti vypaduje a tam rie┼íil probl├ęm
audiostránka: http://tomelaudio.eu/
v├Żroba DPS: dps@tomelaudio.eu
tomel
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1293
Vek: 19.59
Zalo┼żen├Ż: 19.09.2011

Odosla┼ąod alidedko » 30 Dec 2016, 11:01

Nam sa stavalo, ze v zime, alebo chladnejsom pocasi, kable mavali mensi utlm a tym padom boli zariadenia prebudene, signal prepaleny.

Chcelo to viac casu a isty grif, ale da sa to poladit.

Ani nagios nie je zly napad, alebo dude, ale to by musel rozbehnut niekde v jadre siete. Ak ho bude mat doma, tak mu to je pri vypadku prd platne.
alidedko
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod jardo181 » 31 Dec 2016, 20:35

Ak telka ide, a net nie, bude problem v pasivnej casti optiky, ma na nu pripojenych vela ludi.
IT bojovn├şk
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...
jardo181
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 516
Zalo┼żen├Ż: 15.09.2012

Odosla┼ąod miso160 » 02 Jan 2017, 02:10

je to v testovacom rezine je tam 30 ludi ale dostal sa mi do ruk merac na optiku a je to naozaj prepalene signalom na tv 1db a na nete skoro 5db co uz je dost
miso160
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod alidedko » 02 Jan 2017, 04:08

Ak mate zosiky s ekvalizerom (stelovanim naklonu), tak sup.
alidedko
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Nasp├Ą┼ą na Internet a sie┼ą

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist