Opticky internet

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
miso160
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 27 Mar 2013, 02:37
Bydlisko: Hradište

Opticky internet

Príspevok od používateľa miso160 » 28 Dec 2016, 04:11

Zdravim chalani , mam problem s ktorym si neviem poradit a provider internetu tiež nie . CHcel by som ho nejako vyriešit ale už som skusil snad všetko .

Mam pripojenie k internetu cez kablovu TV v dedine je to 100/100Mb/s
Internet je rozvedeni po stlpoch v dedine po optike . Na kazdej križovatke je skrinka kde je prevodnik s optiky na koaxial a zaroven opticky zosilovac na koax pre TV všetko je zlučene do jedneho rozvodu . Každi kto ma net pripojeni ma doma prevodnik s koaxu na TV a RJ45 do routru . Je to všetko testovacie zatial a mne dali nastarosti riešit problemi na dialku preto provider je vzdialeny 150km od nas a pokial sa jedna o drobnost tak nemusi posielat technikou ktory stoja dost penazi .

Problem je taky že net si drži rychlost jaku aj slubuju ale každych 15min net vypadne na 20-25sec vedši vypadok som nezaznamenal . Kablova TV funguje bez problemov . Kde može byt podla vas problem ?? Stretol sa stym už niekto ? Kedže mam merač len pre kablovu TV neviem si odmerat signal na optike . Vyskušal som postupne vymenit všetky zariadenia za nove ktore mi poskytol provider pretože padol napad že zariadenia ktore boli použite nedokažu pracovat v minusovych teplotach no problem stale pretrvava . Je pravdou že od začiatku leta nebol žiaden problem všetko išlo podla planu no jak prišla zima nastali problemi .



Problem nieje len umna ale aj u iných zakaznikov som spravca siete moj obor je elektrotechnik nie IT ale zakladne veci obladam preto žiadam o nejaku radu ak sa stym niekto stretol . Ak mate nejake otazky rad odpoviem Dakujem za rady .
0
Vlevo Fáze, vpravo Nulák, kdo to neví ten je ...

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Opticky internet

Príspevok od používateľa alidedko » 28 Dec 2016, 08:10

Pises, ze mas merak na kablovku. Aky?

Ake zariadenia su tam pouzite?

Takisto spominas prevod z optiky na koax v skrinke. To mi pride ako maximalne nelogicke riesenie, mat FTTx siet, konvertovat ju na nejaku formu docsisu a potom to u uzivatela konvertovat spat na ethernet? Porob co najviac fotiek, ak sa ti da.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
miso160
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 27 Mar 2013, 02:37
Bydlisko: Hradište

Re: Opticky internet

Príspevok od používateľa miso160 » 30 Dec 2016, 02:28

Fotky zatial urobene nemam ale zabudol som podotknut je to pasivna optia čize je tam použite zariadenie


s optiky na RJ45 (ethernet) : https://www.asm.sk/zbozi/opticke-site/p ... ase-t.html

ethernet vchadza do https://www.asm.sk/zbozi/aktivni-sitove ... -vlan.html

Klient dostane zariadenie : https://www.asm.sk/zbozi/eoc-bridge-sla ... haper.html

Pokial nema pripojenie do internetu tak si pripaja kabel klasicky do TV všetko to je spustene ako DVBT .


ešte ktomu meraku . Mam merak s ktorym je možne odmerat intenzitu signalu , tak isto si možem prekontrolovat aj kvalitu obrazu popripade stratu . Lenže nemam merak na optiku neviem jaky je tam signal a ci su neni vypadki . Kedže tento problem nastal teraz ked je zima a vedšina zariadeni je na stlpoch tak mi pride ako keby sa nahodne restartovavali a odpajal sa tak internet .
0
Vlevo Fáze, vpravo Nulák, kdo to neví ten je ...

Používateľov profilový obrázok
tomel
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 19 Sep 2011, 00:00
Bydlisko: TV
Vek: 26
Kontaktovať používateľa:

Re: Opticky internet

Príspevok od používateľa tomel » 30 Dec 2016, 06:37

Keby si tam skúsil spraviť monitoring? Napr. NAGIOS... Zistil by si čo ti vypaduje a tam riešil problém
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Opticky internet

Príspevok od používateľa alidedko » 30 Dec 2016, 10:01

Nam sa stavalo, ze v zime, alebo chladnejsom pocasi, kable mavali mensi utlm a tym padom boli zariadenia prebudene, signal prepaleny.

Chcelo to viac casu a isty grif, ale da sa to poladit.

Ani nagios nie je zly napad, alebo dude, ale to by musel rozbehnut niekde v jadre siete. Ak ho bude mat doma, tak mu to je pri vypadku prd platne.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Opticky internet

Príspevok od používateľa jardo181 » 31 Dec 2016, 19:35

Ak telka ide, a net nie, bude problem v pasivnej casti optiky, ma na nu pripojenych vela ludi.
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

Používateľov profilový obrázok
miso160
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 27 Mar 2013, 02:37
Bydlisko: Hradište

Re: Opticky internet

Príspevok od používateľa miso160 » 02 Jan 2017, 01:10

je to v testovacom rezine je tam 30 ludi ale dostal sa mi do ruk merac na optiku a je to naozaj prepalene signalom na tv 1db a na nete skoro 5db co uz je dost
0
Vlevo Fáze, vpravo Nulák, kdo to neví ten je ...

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Opticky internet

Príspevok od používateľa alidedko » 02 Jan 2017, 03:08

Ak mate zosiky s ekvalizerom (stelovanim naklonu), tak sup.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok