Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • amat├ęrske r├ídio v pdf.

amat├ęrske r├ídio v pdf.

Si za─Źinaj├║ci elektronik? Tak t├íto rubrika je ur─Źen├í pr├íve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

amat├ęrske r├ídio v pdf.

Odosla┼ąod lovec1 » 10 Jan 2017, 19:38

Zdravim zh├ínam ─Źasopisy amat├ęrske r├ídio v pdf., hladal som ich asi v┼íade ale nemohol som ich nikde na nete najs┼ą. Tie ─Źasopisy by som chcel od roku 1987 do 2013. Tak v├ís prosim ak mate neajky link na stiahnute by som bol velmi vda─Źni a ┼ítastn├Ż ak by ste mi ho poslaly. Vopred ─Äakujem.
lovec1
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 2
Zalo┼żen├Ż: 02.09.2016

Re: amat├ęrske r├ídio v pdf.

Odosla┼ąod gfox » 10 Jan 2017, 19:44

gfox
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 80
Vek: 46.5
Zalo┼żen├Ż: 12.03.2013

Odosla┼ąod mr.dred » 10 Jan 2017, 20:21

p- 8
Naposledy upravil mr.dred d┼ła 14 Jan 2017, 14:07, celkovo upraven├ę 2 kr├ít.
Ne┼íikovn├ş elektrik├íri maj├║ ob─Źas tak├║ zvl├í┼ítnu iskru v oku.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1366
Vek: 52.04
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2011

Odosla┼ąod dan21 » 10 Jan 2017, 20:45

nemas link na 10/2016 ? nemozem ho tam najst !
Diky
dan21
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2152
Zalo┼żen├Ż: 11.04.2007

Odosla┼ąod mr.dred » 11 Jan 2017, 11:30

p- 8
Naposledy upravil mr.dred d┼ła 14 Jan 2017, 14:07, celkovo upraven├ę 2 kr├ít.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod dan21 » 11 Jan 2017, 11:34

No ved prave !! Dufam ze to tam este prihodia, lebo predcasom (par tyzdnov dozadu) tam nebolo ani 11/2016. Skusim pozriet neskorsie !!
dan21
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod Jirka84 » 14 Jan 2017, 13:00

To lovec1 , dan 21, mr.dred,gfox,
máš SS
Co v├şc si p┼Ö├ít bez velk├ę n├ímahy ? : Jak postavit... ┬áAKCE, SLEVY
Jirka84
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1705
Vek: 66.38
Zalo┼żen├Ż: 21.03.2012

Odosla┼ąod zdenoeddie » 14 Jan 2017, 13:13

Nechcem tu moralizovat, ale nezda sa Vam to blbe, ze si nekupite casopis v cene 3 piv? Ak to takto dalej pojde, tak uz nebude co stahovat ;)
Vacuum Madness!!!
Obrázok
zdenoeddie
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 3522
Vek: 18.38
Zalo┼żen├Ż: 25.07.2009

Odosla┼ąod mr.dred » 14 Jan 2017, 13:39

zdenoeddie nap├şsal:ale nezda sa Vam to blbe, ze si nekupite casopis v cene 3 piv?
..ko─żko v├Żtla─Źkov si si k├║pil??? Ja som amat├ęrske r├ídi├í odoberal, 27 komplet ro─Źn├şkov som venoval kni┼żnici,ke─Ć sa objavila elektronick├í verzia. Je to pohodlnej┼íie na vyh─żad├ívanie a hlavne skladnej┼íie...
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod dan21 » 14 Jan 2017, 13:41

ja som v papirovej forme odoberal len 17 rocnikov. Aj by som to niekomu daroval ale v tom case to nik nechcel a tak to skoncilo .....................................
dan21
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod alois » 14 Jan 2017, 13:44

...sk├┤r by som povedal, pravidlo ─Ź.8 tohoto f├│ra....aj tla─Źen├í a aj elektronick├í forma je du┼íevn├Żm vlastn├şctvom autora/vydavate─ża...

A┼ż na rusov, ktor├ş nemaj├║ podp├şsan├║ dohodu o vlastn├şctve.
alois
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1230
Vek: 56.57
Zalo┼żen├Ż: 13.08.2014

Odosla┼ąod zdenoeddie » 14 Jan 2017, 13:51

mr.dred nap├şsal:
zdenoeddie nap├şsal:ale nezda sa Vam to blbe, ze si nekupite casopis v cene 3 piv?
..ko─żko v├Żtla─Źkov si si k├║pil??? Ja som amat├ęrske r├ídi├í odoberal, 27 komplet ro─Źn├şkov som venoval kni┼żnici,ke─Ć sa objavila elektronick├í verzia. Je to pohodlnej┼íie na vyh─żad├ívanie a hlavne skladnej┼íie...

Ak ma cislo zaujem, kupim si ho. Od tohto mesiaca uz ho budem mat kazdy mesiac. A uvazujem o kupe DVD priamo z vydavatelstva, kedze minule rocniky nemam vobec, alebo len nekompletne. Narazal som na ne-oficialne stahovanie casopisu. Ina vec je s casopismi zo zahranicia, ku ktorym sa dostat uz neda, sam mam niekolko skenov nacierno. Ale v tomto pripade to nie je nutnost.
Vacuum Madness!!!
Obrázok
zdenoeddie
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 3522
Vek: 18.38
Zalo┼żen├Ż: 25.07.2009

Odosla┼ąod muziker » 14 Jan 2017, 14:43

Ja som napr├şklad "podporoval vydavate─żov" predplaten├Żm odberom ─Źasopisov ako vyst├ívan├şm v radoch pred st├ínkami PNS a ich k├║pou za hotov├ę. I┼ílo o ─Źasopisy ako AR, PE, RK, HaZ a ─Ćal┼í├şch (ale aj po─Ź├şta─Źov├ę ako Mobility, PC Revue, Ako na po─Ź├şta─Ź a mnoh├Żch ─Ćal┼í├şch). Trvalo to dlh├ę roky (cca od leta 1964 do konca roku 2015) a tak sa mi nakopilo stra┼íne mnoho ─Źasopisov. Za─Źalo to prek├í┼ża┼ą, n├║kal som ich za gro┼í, aj zadara, nikto to nechcel, tak┼że skon─Źili svoju pozemsk├║ p├║┼ą s kontajneri.
Je pravda, ┼że dnes je lep┼íie uklada┼ą CD, DVD alebo len ich k├│pie na externom HDD a potom si ich pod─ża potreby prezrie┼ą na pc (ntb) a pod. ako skladova┼ą haldy papiera kdesi pod poste─żami.
M├ím v┼íak pre svoje pote┼íenie aj mnoho dnes u┼ż historick├Żch r├ídioamat├ęrskych ─Źasopisov z 50 - 90-rokov zviazan├Żch do kn├şh a ulo┼żen├Żch v kni┼żnici. Je to ale neskuto─Źn├í z├í┼ąa┼ż pre poli─Źky kni┼żnice a nutnos┼ą pravidelne ich opra┼íova┼ą. ─îo v┼íak ale ─Źlovek neurob├ş pre to, aby si "zak├Żchal" nad za┼ż─║tnut├Żmi str├ínkami kn├şh a ─Źasopisov pripom├şnaj├║cich mu mlad┼íie roky. :D
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 5478
Vek: 68.57
Zalo┼żen├Ż: 10.03.2009

Odosla┼ąod amater63 » 14 Jan 2017, 15:21

Ahoj,v├şm ┼że se to nem├í,,,,*************** (je tam krom 1 ─Ź├şsla v┼íe :!: 2016 )

! Vie┼í,┼że sa to tu netoleruje a predsa sem d├í┼í odkaz? upravil: 15.1.2017 mirosne !
amater63
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1291
Zalo┼żen├Ż: 02.05.2016

Odosla┼ąod Milanko » 14 Jan 2017, 15:50

Podobne ako p├ş┼íe muziker, zo star├Żch ─Źias Hudba a zvuk- r├íd spom├şnam na profesion├ílne n├ívody.
Amaro desiatky ro─Źn├şkov-u┼ż na povale. Dnes u┼ż len v elektronickej podobe. Hlavne internet- modern├í verzia p├┤vodn├Żch aplik├ícii.
─îlovek m├┤┼że uspie┼ą v takmer ─Źoko─żvek za ─Źo m├í neobmedzen├ę nad┼íenie.
Milanko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 350
Zalo┼żen├Ż: 25.06.2008

Odosla┼ąod muziker » 14 Jan 2017, 16:08

Kur┼ła, len teraz som si uvedomil ko─żko rokov som kupoval tie ─Źasopisy (napr. len AR 6/1964 a┼ż 12/2015)
... to by bolo p├şv :D :D :D
No na druhej strane HaZ (1967-1971) a┼ż prive─żmi skoro "zavrelo kr├ím".
Naposledy upravil muziker d┼ła 14 Jan 2017, 16:10, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod amater63 » 14 Jan 2017, 16:10

Ahoj,taky jsem si n─Ťco po─Źetl -Hudba a Zvuk, par├ídn├ş ─Źasopis kter├Ż se v─Ťnoval v t├ę dob─Ť audio technice.Bohu┼żel,technika jde dop┼Öedu.Ale to neznamen├í ┼że my┼ílenky jsou zastaral├ę,ba naopak.V┼íak to zn├íte ┼że "star├ę v─Ťci hraj├ş l├ępe " ,ale zase m├íme dal┼í├ş vymo┼żenosti.,,,co jsme neznali.......( a ro─Źn├şk┼» co jsou v pap├şrov├ę podob─Ť ve slep─Ť-pivnici,nechci spekulovat od-do :) )
amater63
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1291
Zalo┼żen├Ż: 02.05.2016

Odosla┼ąod josek » 14 Jan 2017, 17:43

Jasn├ę, ┼że "sa to nem├í", ale na to aby som k├║pil ─Źasopis v hodnote nieko─żk├Żch ÔéČ si ho chcem samozrejme prelistova┼ą, . Ke─Ć sa mi pozd├íva, nem├ím probl├ęm t├║to ─Źiastku zaplati┼ą.
Niekedy AR b├Żvalo aj v obchodn├Żch re┼ąazcoch, kde sa prelistova┼ą dalo, dnes nieto kde. Nemienim k├║pi┼ą ─Źasopis, ktor├Ż prelistujem a vyhod├şm, preto┼że toto pova┼żujem za vyhoden├ę peniaze

Zhruba 30 rokov som poctivo kupoval alebo mal predplatn├ę na AR, RK, Sd─Ťlovac├ş techniku, Fotografie, HaZ, nesk├┤r aj KTE, PC revue a in├ę ktor├ę nespom├şnam. Nech├íval som ich zv├Ązova┼ą, roky pr├í┼íi┼ą a ob─Źas opra┼íoval na policiach. Nakoniec aj tak v┼íetky skon─Źili v odpadovom papieri alebo prinajlep┼íom u niekoho ako dar─Źek - ak sa ktosi na┼íiel ─Źo ich chcel.

A ke─Ć AR prestane vych├ídza┼ą, mysl├şm ┼że to nebude n├írodn├í trag├ędia, na rozdiel od ─Źasov d├ívno minul├Żch, kedy to bol jedin├Ż dostupn├Ż zdroj inform├íci├ş z elektroniky. Aj ke─Ć bol s nutn├Żmi a nudn├Żmi komunistick├Żmi ┼żv├ístami ozdoben├Ż
josek
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 302
Zalo┼żen├Ż: 10.01.2012

Odosla┼ąod zipaj » 14 Jan 2017, 19:48

Pod─ża autorsk├ęho z├íkona (slovensk├ęho) m├ím pr├ívo vlastni┼ą jednu k├│piu diela ako aj d├ítov├ęho nosi─Źa (aj software) v akejko─żvek podobe (aj elektronickej), aby som si nezni─Źil origin├íl, ─Źi┼że ak m├ím v pivnici ─Źasopisy v papierovej podobe, asi by ma nikto nepostihol za jednu k├│piu v elektronickej podobe (aj keby bola stiahnut├í z internetu). ─îo v┼íak m┼ła viac nasralo ako s┼ąahovanie z internetu, ┼że po naskenovan├ş amara (1952 - 1987) ke─Ć som sa dohodol s redakciou a vydali to ako DVD nosi─Ź, tak asi o 4 mesiace som bol na stretnut├ş r├ídioamat├ętov v Ko┼íiciach a tam to tie┼ż-amat├ęri rovno pri vchode vo vestibule pred├ívali po 500Sk za jedno DVD a tv├írili sa ako majstri sveta (asi s napa─żovan├şm mali ve─ża roboty, lebo sa tv├írili ako by to skenovali sami) :axe:
Z├íkladn├ę parametre zosil┼łova─Źa pre kapelu? - N├şzka v├íha a ve─żk├Ż v├Żkon, v tom hluku sa aj tak v┼íetko strat├ş :-)
zipaj
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2135
Vek: 42.12
Zalo┼żen├Ż: 13.02.2011

Odosla┼ąod muziker » 14 Jan 2017, 21:20

Aj ke─Ć ┼ąa ch├ípem, ┼że ┼ąa to s.rie (aj m┼ła by to tie┼ż tr├ípilo na tvojom mieste), asi by si to mal presta┼ą rie┼íi┼ą v z├íujme svojho zdravia, lebo nie je v tvojich mo┼żnostiach zvr├íti┼ą to. Iba ─Źo sa ut├ípa┼í v hneve a ┼íkod├ş┼í si t├Żm. V ┼żivote okolo seba m├íme mnoho vec├ş ktor├ę n├ím "pij├║ krv" ale ako vidno ni─Ź s t├Żm nesprav├şme. Priniesla to "nov├í doba" a kult prachov. "Podnikavci" sa ute┼íene vyrojili v┼íade a id├║ za prachmi aj cez m┼Ľtvoly. Slovo mor├ílka a slu┼ínos┼ą u┼ż dnes nie s├║ v kurze - bohu┼żia─ż. Pekn├Ż ve─Źer.
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Ďalšia

Nasp├Ą┼ą na Pre za─Źiato─Źn├şkov

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist