Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Skuto─Źn├í recykl├ícia aneb m├íme r├íd pr├şrodu a hlavne seba?

Skuto─Źn├í recykl├ícia aneb m├íme r├íd pr├şrodu a hlavne seba?

Kecajte o ─Źom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Skuto─Źn├í recykl├ícia aneb m├íme r├íd pr├şrodu a hlavne seba?

Odosla┼ąod elmoto » 11 Jan 2017, 12:19

Mego nap├şsal:Toto je hag├ínsky potok: https://www.google.sk/maps/@49.0613451, ... 312!8i6656

Toto s├║ vetrolamy: https://www.google.sk/maps/@49.0619278, ... 312!8i6656

Mathel - ty tam máš záhradu?

Pam├Ąt├ím si ako decko som sa k├║paval vo Velickom potoku za Svitom. Bolo mi asi 10rokov. Urobili sme si tam priehradu a opekali. Jaj to dne┼ín├ę decka nepoznaj├║.

Kde ten hagánsky potok ide? Na mape to nieje. Ďakujem
brekekeeee
elmoto
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2795
Vek: 38.12
Zalo┼żen├Ż: 15.08.2011

Odosla┼ąod 5ko » 11 Jan 2017, 12:31

A pri elektrike vari nedym├ş???? :D Ale to zase nerob├şme naschv├íl,sk├┤r n├ís to nase..e. :wink:
Ke─Ć dym, tak jedine z udiarne,ale u┼ż len ─Źak├ím kedy t├ş magori aj to zak├í┼żu.

Na chalupe /rodi─Źovsk├Ż dom / som desa┼ą rookov musel plati┼ą za odpad a pritom sme nemali ani kandlu, a nevyviezli mi ani za f├║rik odpadu.Tak som povedal starostovi,─Źi je to norm├ílne,preto┼że ja si v┼íetko spracujem a zvy┼íok si v igelitke vezmem do auta a vyhod├şm doma do n├í┼ího kontajnera .Preto┼że ─Źo zhnije, ide do kompostu, kon├íre spracujem, hrub┼íie na polienka do krbu, stredn├ę a tenk├ę id├║ do drvi─Źa a znovu do kompostu, len in├Ż drobn├Ż odpad si odnesiem. O p├ír mesiacov u┼ż obec ods├║hlasila, ┼że chalup├íri nemusia plati┼ą za odpad a m├ím pokoj.
Ked ostrih├ím hrozno, zalo┼ż├şm ohe┼ł a ked j e rozhoren├Ż, tak vidlami prihadzujem aj l├şstie a zhor├ş to bez nejak├ęho velk├ęho ─Źmudenia.
Ked ─Źlovek pri tom rozm├Ż┼íla, tak sa ani ni─Ź nestane, lebo to treba robi┼ą za vhodn├ęho po─Źasia, ked dym st├║pa hore a neplaz├ş sa po zemi,tak┼że nie s├║ probl├ęmy zo susedmi.Tie┼ż ma vyto─Ź├ş ked niekto hod├ş do pece igelit alebo nejak├Ż in├Ż plast a ─Źloveku ide vydrapi┼ą nos aj s pl├║cami.
Naposledy upravil 5ko d┼ła 11 Jan 2017, 13:51, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 7472
Vek: 61.8
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod Mego » 11 Jan 2017, 13:26

Ono ja som dlh├ę roky faj─Źil, tak┼że nejak├ę horiace drevo je pre m┼ła malina :D

Hagansky potok na mape nie je, lebo to je fakt len tak├Ż jarok, ┼żiaden tok... ale na jar, ke─Ć na benzinku (gulfku) nahrn├║ 5 metrov├ę z├íveje snehu a potom sa to top├ş, vie to narobi┼ą pekn├Ż bordel v z├íhradkarskej osade, aj na vetrolamoch... Neviem ani skadia─ż vytek├í ten jarok... zauj├şmav├ę to tam je. Cel├ę vetrolamy s├║ zauj├şmav├ę.

Na skautsk├ę t├íbory sme chodievali na ┼íu┼łavu tu na t├║to l├║ku: https://www.google.sk/maps/@49.0253079, ... a=!3m1!1e3

tam bola parada, bolo ve─ża dreva v pov├í─żanom lese, dva potoky tam te─Ź├║, tak┼że um├Żva┼ą sa bolo kde. Ohne horeli, sra┼ą sme mali kde (latriny) no proste by som tam ostal aj nav┼żdy :D
Som sk├┤r fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ┼ąa nijak├ę ne┼í┼ąastie
a k tvojmu stanu sa nepribl├ş┼żi pohroma.
Lebo svojim anjelom d├í pr├şkaz o tebe,
aby ┼ąa chr├ínili na tvojich cest├ích.
Na ruk├ích ┼ąa bud├║ nies┼ą,
aby si si neuderil nohu o kame┼ł
Mego
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 437
Vek: 24.65
Zalo┼żen├Ż: 07.09.2016

Odosla┼ąod sraj » 11 Jan 2017, 14:06

v obci ┼át├┤la m├íme chalupu, a doteraz som nevedel ┼że tam ten potok je H├ígansk├Ż potok, tak som o nie─Źo m├║drej┼í├ş :applause:
na mapy.cz ho nájdeš https://mapy.cz/turisticka?x=20.1779044 ... i&id=21068
sraj
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 277
Zalo┼żen├Ż: 26.06.2009

Odosla┼ąod Mego » 11 Jan 2017, 14:36

Sranda, ─Źi┼że hag├ínsky potok je len rameno batizovsk├ęho? To som nevedel :)
Som sk├┤r fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ┼ąa nijak├ę ne┼í┼ąastie
a k tvojmu stanu sa nepribl├ş┼żi pohroma.
Lebo svojim anjelom d├í pr├şkaz o tebe,
aby ┼ąa chr├ínili na tvojich cest├ích.
Na ruk├ích ┼ąa bud├║ nies┼ą,
aby si si neuderil nohu o kame┼ł
Mego
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 437
Vek: 24.65
Zalo┼żen├Ż: 07.09.2016

Odosla┼ąod AndiCibula » 11 Jan 2017, 14:57

pocitujlasku nap├şsal:Listie chapem, to strasne dymi, ale konare? ved porezem a mam na opekacku na zahrade. Skor mi to pride ako lenivost, to by mohli rovno zakazat vsetky krby a pece na drevo.

budvar10 nap├şsal:Neboj sa, aj to pr├şde.
Prichádza.
http://zpravy.idnes.cz/urady-budou-moci ... domaci_kop
http://www.mzp.cz/cz/articles_151124_svec_kotle

Taktie┼ż povinnos┼ą rev├şzie kotla a postupn├ę prin├║tenie k v├Żmene:
http://dfens-cz.com/kotlovana/
Performance in nanospace.
AndiCibula
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2449
Vek: 26.75
Zalo┼żen├Ż: 29.11.2009

Odosla┼ąod burizon » 11 Jan 2017, 16:59

Mysl├şm si, ┼że len tot├ílny blb h├íd┼że do kotla a krbov├Żch piecok plasty, pet f─ża┼íe, igelit a podobn├ę ┼ípeciality. Ak u┼ż ka┼íle na prostredie, kde ┼żije, tak by mu mohlo d├┤js┼ą, ┼że si asi po┼íkodzuje vlastn├Ż kom├şn. Sofistikovan├ş borci to robia ako m├┤j sused, maj├║ v z├íhrade plechov├Ż sud a tam sa pravidelne realizuj├║. V├┤bec mi nevad├ş, ak babka alebo sused podp├íli z ─Źasu na ─Źas kon├íre, seno a pod, neviem ako to za┼ąa┼żuje ┼żivotn├ę prostredie, ale ked┼że to poch├ídza s pr├şrody, tak to asi a┼ż tak├ę zl├ę nebude. Ja fungujem podobne ako 5ko, naviac aj l├şstie d├ívam do kompost├ęra. Ak je dobr├Ż kompost, tak netreba hnoji┼ą, ─Źlovek aj u┼íetr├ş. Tie z├íkony v ─îech├ích mi celkom re┼ż├║, k─żudne by som tak├ę podporil aj na Slovensku.
K Velick├ęmu potoku som sa aj ja ako chlapec chodieval, ale voda bola "fajne" studen├í.
burizon
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 471
Zalo┼żen├Ż: 07.11.2007

Odosla┼ąod AndiCibula » 11 Jan 2017, 17:24

Prelomenie domovej slobody bez nariadenia s├║du by si podporil ?
AndiCibula
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod hpeter » 11 Jan 2017, 18:58

Axwell nap├şsal:teraz neviem ktori presne stat, tusim Svedsko bude davat iste body/peniaze za opravu veci, aby ich netrebalo vyhodit ale aj ze bastlici a servisne centra dostanu zato tiez istu odmenu za opravene veci ak sa podaria a nie je ich nutne vymenit.

"planned obsolence" je na to aj film. Zacalo to ziarovkami a damskymi silonkami, a dnes je dodrbane vsetko. Proti k*rvitkovy zakon vsak chceli aj nasi politici schvalit; len nejako po humbuku ostalo podozrivo ticho.. :idea:
Curat proti vetru bude problem
XMOS_U8/PCM5102A 32b/384k > LL1544A > 12AX7WB+┬Áfoll > 2A3 JJ/Sov > LL1660 > STAX ╬╗ SR207 / L300 # STAX ╬ę SR007_MK2 # LL2748 > 394A > LC 12H/1000┬ÁF
hpeter
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 773
Vek: 33.98
Zalo┼żen├Ż: 16.06.2013

Odosla┼ąod alois » 11 Jan 2017, 21:19

AndiCibula

v SR plat├ş aj 401/ 2007 VYHL├ü┼áKA Ministerstva vn├║tra Slovenskej republiky z 15. augusta 2007
o technick├Żch podmienkach a po┼żiadavk├ích na protipo┼żiarnu bezpe─Źnos┼ą pri in┼ítal├ícii a prev├ídzkovan├ş palivov├ęho spotrebi─Źa, elektrotepeln├ęho spotrebi─Źa a zariadenia ├║stredn├ęho vykurovania a pri v├Żstavbe a pou┼ż├şvan├ş kom├şna a dymovodu a o lehot├ích ich ─Źistenia a vykon├ívania kontrol

Ministerstvo vn├║tra Slovenskej republiky pod─ża ┬ž 4 p├şsm. m) z├íkona ─Ź├şslo 314/2001 Z. z. o ochrane pred po┼żiarmi v znen├ş z├íkona ─Ź├şslo 347/2004 Z. z. ustanovuje: ┬ž 20 Lehoty ─Źistenia a kontroly kom├şna.....

Bol by som zvedav├Ż, ko─żko ─żud├ş ─Źo k├║ri na tuh├ę palivo o tom vie a hlavne to aj dodr┼żuje....ko─żko ─żud├ş si nech├íva robi┼ą rev├şziu plynov├ęho kotla, ─Źi kotla na tuh├ę palivo?

Okrem toho letiaci dron nie s kamerou, ale so sondou na "xxx" + CO a NOx nie je poru┼íen├şm domovej slobody, ale s fotodokument├íciou je to podklad na za─Źatie konania v zmysle poru┼íenia hygieny, naru┼íenia ┼żivotn├ęho prostredia a v┼íeobecn├ęho ohrozenia majetku. A net┼Öeba pr├şkaz/s├║hlas prokur├ítora, nako─żko sa nejedn├í o trestn├Ż ─Źin, ale o priestupok a poru┼íenie v┼íeobecne platn├Żch vyhl├í┼íok a nariaden├ş jednotliv├Żch obc├ş a miest. A a┼ż tie to m├┤┼żu posun├║┼ą org├ínom ─Źinn├Żm v trestnom konan├ş...

Druh├í strana mince je, ko─żko m├íme kom├şnov na jedn├ęho komin├íra a reviz├íka.

Tlakov├ę n├ídoby podlieaj├║ tak isto rev├şzi├ím. A to je aj klasick├í mal├í expanzka na k├║ren├ş, ─Źi rozvode TUV! Kto si to v rod.dome nech├íva pravide─żne robi┼ą?

A najkraj┼íie je to, ┼że ak ┼żivnostn├şk nem├í prev├ídzku a m├í ┼żivnos┼ą hl├ísen├║ v mieste bydliska, tak jeho RD sa men├ş na prev├ídzku a vtedy u┼ż je povinnost prev├ídza┼ą rev├şzie vyhl├í┼íkou v stanoven├Żch intervaloch!
(┼żivnostn├şk ru─Ź├ş cel├Żm svojim majetkom za chod svojej firmy a pr├şpadn├ę ┼íkody ┼łou sp├┤soben├ę)

─î├íst z noriem, z├íkony a s├║stavu vyhl├í┼íok okolo po┼żiarnej terminol├│gie a spa─żovania n├íjdete aj tu: http://www.nepras.sk/legislativa/poziar ... -vyhlasky/
alois
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1402
Vek: 56.97
Zalo┼żen├Ż: 13.08.2014

Odosla┼ąod AndiCibula » 11 Jan 2017, 23:59

Profesion├ílna deform├ícia ? Na─Źo to sem d├íva┼í ?
Ja komentujem prelomenie domovej slobody. Pre m┼ła za m┼ła nech si pristavia aj ┼żeriav z ulice nad kom├şn a meraj├║ senzorom, ale s├║kromn├Ż majetok je nedotknute─żn├Ż.
AndiCibula
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod 5ko » 12 Jan 2017, 00:31

┼Żiadne nov├ę n├ívrhy do z├íkona ani vyhl├í┼íky nepre┼íli, tak┼że komin├íri maj├║ smolu. :wink:
To len ist├ę lobby skupiny ka┼żd├Ż rok na jese┼ł robia bubububu a p├║┼í┼ąaj├║ do m├ędi├ş ,,overen├ę spr├ívy,,┼że kontrola kom├şnov a kotlov je povinn├í..
Ani policajt ,nieto ┼íete nejak├í komisia z OU mi nem├┤┼że vst├║pi┼ą na pozemok ,alebo lieta┼ą s nejak├Żm dronom ponad strechu, bez s├║dneho pr├şkazu a ke─Ć, tak im ho zraz├şm lopatou do hnojiska.Ako ja m├ím vedie┼ą, ┼że to nie je nejak├Ż terorista a chce mi hodi┼ą bombu do bar├íku. :wink:
A nemysl├şm, ┼że by ich mali toko, ako vrabcov .Netvrd├şm, ┼że prevencia v po┼żiarnej ochrane je zbyto─Źnos┼ą,ale odtial -potial.
Ak niekomu zhor├ş bar├ík, je to jeho ┼íkoda a od toho s├║ pois┼ąovne ,aj ked sp├┤sob├ş ┼íkodu in├ęmu.Ak neni poisten├Ż, tak m├í smolu.
Ked mi zdochne koza, nikoho netr├ípi moja ┼íkoda ani to , ─Źi bola povinne o─Źkovan├í ,ale akur├ít to, ─Źi som ju dal zlikvidova┼ą do kafil├ęrky a ─Źi m├ím potvrdenie.
Skr├ítka ┼ít├ít zauj├şma len to , z ─Źoho sa d├í nie─Źo vy┼żm├Żka┼ą na daniach, poplatkoch a pokut├ích ,ale skr├Żva sa za v┼íespasitelnos┼ą nan├║tenej prevencie.Akur├ít v zdravotn├şctve nejako na to pozabudli a tak sa znovu ┼í├şria u┼ż d├ívno zlikvidovan├ę choroby.Ve─Ć farmabiznis potrebuje odbyt aj na lieky proti sifilisu, tuberkul├│ze...ked u┼ż im nejako hapruje o─Źkovanie proti chripke.V kone─Źnom d├┤sledku aj tie lieky si mus├şme zaplati┼ą.
Ako sa vrav├ş, iniciat├şvny blbec je hor┼í├ş ako triedny nepriatel a tak├Żch je v ka┼żdom re┼żime habadej.
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod alois » 12 Jan 2017, 07:07

├üNO ODPAD JE S├ÜKROMN├ŁM MAJETKOM a preto za jeho likvid├íciu treba zaplati┼ą, tak ako za v┼íetko ostatn├ę.
├üNO ┼ŻIVOTN├ë PROSTREDIE JE ┼áT├üTNYM MAJETKOM a kroky proti vlastn├şctvu ┼ít├ítu s├║ trestn├ę. A pop├şsal som z├íkonn├Ż postup rie┼íenia, nie vtrhnutie na s├║kromn├Ż pozemok bez s├║hlasu a dikt├ít moci.
NIE NIEJE to profesion├ílna deform├ícia. Len ja tvrd├şm, ┼że demokracia nie je v preklade = seriem na v┼íetko, aj tak mi ni─Ź nem├┤┼żete....

5ko:
1. ke─Ć zhor├ş susedovi dom a s├║─Źasn├í z├ístavba v BA a okol├ş je tak├í, ┼że je to dom na dome (niekedy ani nie 4 metre od seba) tak hor├ş, alebo bude po┼íkoden├Ż teplom aj ten ved─żaj┼í├ş....preto to neberiem Ukrajinskou normou "EN chuj s t├Żm". Po┼íkoden├ę je moje s├║kromn├ę vlastn├şctvo in├Żm lemplom, nie v├Żkonnou mocou ┼ít├ítu AndiCibula.
2. ak niekto spa─żuje odpad, tak nielen ┼że sa ned├í vonku d├Żcha┼ą (zavri okno - viem), ale mastn├ę sadze s umel├Żmi a karcinog├ęnnymi uhl├şkov├Żmi ┼ítrukt├║rami sa us├ídzaj├║ v okol├ş a je to pekne vidie┼ą aj na fas├íd├ích domov, ktor├ę dost├ívaj├║ svoju ┼ípecifick├║ farbu a lesk. Tak┼że zase je toho viac u suseda, ako u zne─Źis┼ąovate─ża. A to zase nie je cudzia koza, ale moje s├║kromn├ę vlastn├şctvo, ako AndiCibula nap├şsal!
3. A to, ┼że sa to usadzuje v p├┤de, ktor├í sa n├ísledne obr├íba ─Źi sa pou┼ż├şva ako pastvina pre zvierat├í, ktor├ę n├ísledne zpas├║ v├Ą─Ź┼íie rozumnej┼íie "zvierat├í", tie┼ż nie je propaganda. A zase je to moje s├║kromn├ę vlastn├şctvo, za ktor├ę ka┼żdoro─Źne plat├şm da┼ł, aj ke─Ć na pozemku nezar├íbam!

A v neposlednom rade, noveliz├ícia z├íkona o odpadoch zaviazala obce k jednotliv├Żm krokom rie┼íenia obecn├ęho odpadov├ęho hospod├írstva. ─îi┼że ┼ít├ít obce, nie priamo na ob─Źana. A┼ż obec to rie┼íi v┼íeobecn├Żm z├ív├Ązn├Żm nariaden├şm, ale NESMIE zodpovednos┼ą prenies┼ą na ob─Źana bez vytvorenia podmienok.

Len niektor├ş bastardi to v┼íetko ignoruj├║ a vysmievaj├║ sa z toho, alebo s├║ tak├Ż, ─Źo nemaj├║ na plyn a drevo a je im to jedno...ale aj spoluob─Źania negat├şvnej pleti vyhadzuj├║ plastov├ę f─ża┼íe do potoka a chodia na k├║renie rad┼íej kradn├║┼ą drevo.

Demokracia.

-- Spojen├Ż pr├şspevok 12 Jan 2017, 06:43 --

Verzia ─Ź.2.

Na─Źo sa m├ím spr├íva┼ą ekologicky, ke─Ć najv├Ą─Ź┼í├ş zne─Źis┼ąovatelia ako ─î├şna, India v┼íetko ignoruj├║?
Na─Źo m├ím ma┼ą ekologick├║ zn├ímku, ke─Ć jedna raketa p┼Öi ┼ítarte zo┼żerie viac kysl├şka a vyprodukuje CO a NOx, ako ja u┼íetr├şm a sp├Ątne vyrob├şm za cel├Ż ┼żivot?
Na─Źo m├ím separova┼ą odpad, ke─Ć v├Ą─Ź┼íiu nespracovate─żn├║ ─Źas┼ą EU vyv├í┼ża do chudobnej ├üzie a tam sa zap─║┼łaj├║ star├ę bane t├Żmto odpadom?

Oni ser├║ na m┼ła a ja im to oplat├şm. Mlad├ş chodia v mikyn├ích s prehr├íva─Źmi na u┼íiach, tak nech si daj├║ repr├íky aj do d├Żchac├şch masiek.

Evol├║cia.

Vyberte si, ktor├ę rie┼íenie je v├ím bli┼ż┼íie...
alois
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod 5ko » 12 Jan 2017, 09:51

O tej koze aj zhorenom dome som p├şsal ja, nie Andy,aby nebolo na neho ,ale ja ch├ípem v┼íetky s├║vislosti, medzi pr├ívami a povnnos┼ąami ob─Źana a ┼ít├ítu, len ma vyt├ş├í─Źa, ┼że ka┼żd├Ż /hlavne ┼ít├ít/ sa najrad┼íej starie do v┼íek├ęho in├ęho, len nie o to , za ─Źo je zodpovedn├Ż on, Najrad┼íej pokutuje t├şch, ─Źo sa nevedia nijako br├íni┼ą,a ─Źasto ani za vzniknut├Ż stav nem├┤┼żu, ale netr├║fne si na t├şch, ktor├ş sp├┤sobuj├║ ston├ísobne v├Ą─Ź┼íie ┼íkody na ┼żivotnom prostred├ş,preto┼że t├ş maj├║ napokuty,na ├║platky, a ospravedlnenie ,,vy┼í┼í├şm z├íujmom,,.
Ani ja sa nezast├ívam debilov, ─Źo spaluj├║ v┼íetko ─Źo hor├ş ,od igelitov├Żch s├í─Źkov, pet flia┼í,cez prep├ílen├ę oleje a┼ż po terovan├ę ┼żelezni─Źn├ę podvaly, preto┼że tie maj├║ najlep┼íiu v├Żhrevnos┼ą.. akur├ít potom smrd├ş cel├í dedina a je to hor┼íie ako v Tokyu ked ho zaval├ş smog.
Ale pokutova┼ą niekoho za to, ┼że niekde na z├íhrade, alebo v sade sp├íli kon├íre, alebo in├ę byle NAPADNUT├ë ┼áKODCAMI ─Źi inou chorobou, tak to je podla m┼ła chor├ę, preto┼że v ka┼żdej aj novej literat├║re sa pr├íve odpor├║─Źa tak├Żto odpad SP├üLI┼Ą,lebo len to zabezpe─Ź├ş najjednoduch┼íie a najspolahlivej┼íie zlikvidovanie p├┤vodcu.Pr├íve to je podla m┼ła naj┼íetrnej┼í├ş sp├┤sob ochrany plod├şn, aj zdravia,preto┼że odovzdan├şm do VOKu ,sa t├íto n├íkaza len roz┼í├şti do inej lokality,preto┼że ten odpad aj tak nikto nebude prevent├şvne dezinfikova┼ą, ale jednoducho ho odvez├║ na nejak├ę ur─Źen├ę miesto,kde zhnije,ale v modernej izolovanej jame,ktor├í sa stane po ─Źase e┼íte koncentrovanej┼í├şm semeni┼í┼ąom chor├┤b.Naopak, oni ten kompost e┼íte rozpredaj├║ aso super eko honojivo,no nech si ho str─Źia do :butthead: .Ale to u┼ż zelen├Żch ekomagorov netr├ípi.
M├ím r├íd pr├şrodu, som v├í┼íniv├Ż hub├ír, ale aj z├íhradk├ír, tak┼że viem ─Źo pr├şrode ale aj lu─Ćom ┼íkod├ş ,no s├ím si nap├şsal, aj druh├║ variantu, teda aj keby sme sa v┼íetci spam├Ątali a spr├ívli sa najsamlepo┼íie ekologicky,aj tak by sme nevyhrali boj s t├Żmi raketami a lietedlami, ─Źo na n├ís p├║┼í┼ąaj├║ z neba v┼íetko ten boredel/aj ten o ktorom si p├şsal na fas├ídach ,strech├ích, ─Źi z├íhrad├ích / a proti tomu nikto ni─Ź nerob├ş,/lebo asi nesmie?/
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod cthulhu » 12 Jan 2017, 09:56

:(
Naposledy upravil cthulhu d┼ła 26 Jan 2017, 21:26, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.
cthulhu
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 358
Zalo┼żen├Ż: 18.05.2015

Odosla┼ąod alois » 12 Jan 2017, 10:25

5ko:
1. v tom bode ─Ź.2 som to na Andiho myslel ako vyhl├ísenie o s├║kromnom majetku. Zle som to naformuloval.
2. V┼íetko o ─Źom som uva┼żoval, patrilo na domov├Ż (komun├ílny) netrieden├Ż odpad, ─Źi┼że plasty, papier a biologick├Ż odpad.
3. Sp├íli┼ą kon├íre a in├ę zo z├íhrady mi nevad├ş a popol je prosp─Ť┼ín├í s├║─Źas┼ą prihnojenia. S t├Żmi ┼íkodcami m├í┼í plne pravdu. No len t┼Öeba p├íli┼ą rozumne a kontrolovane. Lebo ak niekto p├íli v j├║li/auguste presne v sobotu poobede, ke─Ć si na z├íhrade chce┼í odd├Żchnu┼ą a vychutna┼ą si pekn├Ż tepl├Ż de┼ł, nie je to prav├ę orechov├ę. Alebo naschv├íl, lebo ┼ąa vid├ş v alt├ínku p┼Öi jazierku sa bavi┼ą s n├ív┼ít─Ťvou....

cthulhu: Klasick├Ż zelen├Ż policajt na to nem├í pr├ívo, aj ke─Ć m├┤┼że vznikn├║┼ą situ├ícia, ┼że to pr├ívo nadobudne. Sta─Ź├ş neprimeran├í gestikul├ícia kon─Źetinami, alebo slovn├ę opakovan├ę napadnutie...

Ono naozaj z├íle┼ż├ş iba na ─żu─Ćoch.

Ale t├ęma bola opravi┼ą, ─Źi zahodi┼ą. A ja tvrd├şm, ┼że pod─ża rentabilnosti, ─Źi nostalgie k vlastn├şctvu dan├ęho predmetu.
alois
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod AndiCibula » 12 Jan 2017, 10:48

Alois - ─Ź├ştal si tie ─Źl├ínky, ktor├ę som sem dal ? Ja som komentoval situ├íciu z toho ─Źl├ínku a n├ísledn├Ż koment├ír diskut├ęra, "┼że by to podporil aj tu".
AndiCibula
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod burizon » 12 Jan 2017, 12:34

Cibu─ża, ─Ź├ştal si tie ─Źl├ínky v├┤bec? Nemysl├şm si, ┼że ─îesi s├║ na hlavu padnut├ş a bud├║ buzerova┼ą bez d├┤vodu svojich ob─Źanov. Ty tvrd├ş┼í, ┼że nikto nesmie poru┼íi┼ą tvoju domov├║ slobodu. V┼íak ani oni to nebud├║ robi┼ą, (ak z├íkon prejde) bez d├┤kazov. Nikto ti nevtrhne na pozemok ako v americkom filme. Len by som chcel vedie┼ą, ako ty chce┼í zakro─Źi┼ą proti "ekologick├Żm" zne─Źis┼ąovate─żom ┼żivotn├ęho prostredia. M├ím dojem, ┼że si mysl├ş┼í, ┼że p├ír ob─Źanov, hoci aj cel├í republika, keby sa spr├ívala najekologickej┼íie na celom svete, ni─Ź nezm├┤┼że proti ostatn├Żm bordel├írom typu Ameriky, ─ć├şny a pod. Ono to znie ako kli┼í├ę, ale ka┼żd├Ż musi za─Źa┼ą od seba. M├ím ├║plne rovnak├Ż n├ízor ako Alois.
burizon
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 471
Zalo┼żen├Ż: 07.11.2007

Odosla┼ąod AndiCibula » 12 Jan 2017, 13:13

burizon nap├şsal:a bud├║ buzerova┼ą bez d├┤vodu svojich ob─Źanov.
Presne toto sa mo┼że sta┼ą a aj st├íva, v┼żdy m├í┼í dobr├ęho suseda bonz├íka, preto┼że,
V┼íak ani oni to nebud├║ robi┼ą, (ak z├íkon prejde) bez d├┤kazov.
, bud├║ to robi┼ą, lebo to presne ten nov├Ż z├íkon umo┼ż┼łuje, vstup do obydlia bez d├┤kazov. (Z├íkon pre┼íiel a je platn├Ż od 2017)
No tak ako to sprav├şme ? Zavia┼żeme ├║radn├şkovi o─Źi ┼íatkou, prevediem ho od br├íni─Źky do kotolne a tam mu ich rozvia┼żem ? Ke─Ć tam budem ma┼ą niekde v rohu vrece pln├ę PET f─ża┼í├ş, je to hne─Ć d├┤kaz, ┼że ich aj p├ílim ?
Alebo budem ma┼ą dva kotle, jeden ofici├ílny, zrevidovan├Ż, na uk├í┼żku ├║radn├şkom, ktor├Ż sa nepou┼ż├şva (u┼íetr├ş mi to na renov├íciu kv├┤li rev├şzii) a potom budem ma┼ą neofic├ílny, v├Żkonn├Ż, pou┼ż├şvan├Ż, bez rev├şzie.

Krbov sa to net├Żka, tak┼że ak m├ím na ka┼żd├║ miestnos┼ą jeden krb, je to v poriadku, ale akon├íhle m├ím u┼ż kotol s rozvodom nad 10kW, tak je probl├ęm.
AndiCibula
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod 5ko » 12 Jan 2017, 13:28

OK, ved vieme v┼íetci, ┼że je to za─Źarovan├Ż kruh, mal├ş sa vyhov├íraj├║ na velk├şch a velk├ş tvrdia, ┼że ve─Ć to robia pre mal├şch ,┼że bez toho to nejde a nebude v├Żroba a obchod ,ale ak naozaj ka┼żd├Ż za─Źno od seba, tak sa to s├şce nezastav├ş, ale aspo┼ł spomal├ş a o to by malo ├şs┼ą v┼íetk├şm.
Nemysl├şm si v┼íak, ┼że to glob├ílne korpor├ície v├Żrobcov v┼íetk├ęho druhu niekedy pochopia a za─Źn├║ sa spr├íva┼ą ekologicky, nie ekonomicky a pripravia sa o miliardov├ę zisky.
┼Żiadny z nich nikdy neprist├║pi na my┼ílienku propagovania kvalitn├Żch v├Żrobkov, s dlhou ┼żivotnos┼ąou a mo┼żnos┼ąou opravy,namiesto jednor├ízov├Żch ┼ímejdov na jedno pou┼żitie.A ak aj ├íno, tak potom nastavia tak├ę cenov├ę hladiny, aby si udr┼żali ┼ítandardn├ę zisky, ┼że si to zase bude m├┤c┼ą dovoli┼ą len ich vrstva a zvy┼íok sveta zase bude n├║ten├í kupova┼ą tie nekvalitn├ę ┼ímejdy,ak aj tie ├║plne nezak├í┼żu.
Je to v┼íetko len o nena┼żranosti skupiny svetovl├ídcov s velk├Żmi u┼íami a kriv├Żm nosom spoza Jord├ínu.Tv├íria sa, ┼że d├ívaj├║ lu─Ćom pr├ícu,ale .... za ak├Ż peniaz.
Ale to u┼ż sme zase v politike a tak rad┼íej ukon─Źime debatu t├Żmto smerom. :wink:
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

PredchádzajúcaĎalšia

Nasp├Ą┼ą na Vo─żn├í t├ęma

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist