Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Toshiba Satellite C55-A-1NU,n├íhodn├ę vyp├şnanie z bat├ęrie

Toshiba Satellite C55-A-1NU,n├íhodn├ę vyp├şnanie z bat├ęrie

Procesory, grafick├ę karty, mati─Źn├ę dosky, pevn├ę disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Toshiba Satellite C55-A-1NU,n├íhodn├ę vyp├şnanie z bat├ęrie

Odosla┼ąod niko1007 » 10 Jan 2017, 01:20

Dnes tu m├ím tak├║ chu┼ąove─Źku... N├íhodn├ę vyp├şnanie notebooku... M├ím Toshibu Satellite C55-A-1NU, ktor├í sa ale rok po k├║pe za─Źala sama n├íhodne vyp├şna┼ą, vtedy to vyrie┼íilo hranie sa s kontaktmi na baterke... Dnes m├í notebook dva roky a po k├║pe novej bat├ęrie, sa situ├ícia opakuje, tentokr├ít bez oh─żadu na stav kontaktov.

Vyp├şna sa iba na bat├ęrii, na sieti fi─Ź├ş v pohode. Vypnutia maj├║ drsn├Ż charakter, ne─Źakan├Ż, okam┼żit├Ż v├Żpadok nap├íjania, syst├ęm ni─Ź nehl├ísi a chyba sa objavuje nez├ívisle na opera─Źnom syst├ęme, teplote okolia, teplote notebooku ani v z├ívislosti od vybitia bat├ęrie. Vyp├şnanie nie je sp├┤soben├ę prehrievan├şm (prepastovan├Ż CPU aj GPU, ─Źist├Ż chladi─Ź i ventil├ítor + Test stability syst├ęmu v uzavretej ta┼íke). Zrejme sa jedn├í o ─Źisto HW probl├ęm.

M├íte nejak├ę n├ípady ako ho zachr├íni┼ą? :crying:

! Upraven├Ż n├ízov t├ęmy pre lep┼íie vyh─żad├ívanie.Sna┼żte sa p├şsa┼ą do n├ízvu t├ęmy typ zariadenia. upravil: 10.1.2017 mirosne !
niko1007
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 28
Zalo┼żen├Ż: 26.07.2013

Re: Tvrd├ę n├íhodn├ę vyp├şnanie notebooku. Pomoc..

Odosla┼ąod Harchom23 » 10 Jan 2017, 02:31

neviem akej je ten ntb kon┼ítrukcie, ale ak je mo┼żn├ę demontova┼ą bat├ęriov├Ż konektor z dosky, tak by som sa pok├║sil zohna┼ą zhoren├║ dosku (bazos, ebay....) a vymeni┼ą tento konektor... ke─Ć┼że spom├şna┼í ┼że u┼ż s n├şm probl├ęm bol, mohlo d├┤js┼ą k op├íleniu kontaktov kv├┤li v├Ą─Ź┼íiemu prechodov├ęmu odporu, alebo nov├í baterka m├í o nie─Źo u┼ż┼íie konektori.... ako si sa "hral" s t├Żmi kontaktmi? sk├║┼íal si ich napru┼żi┼ą? pr├şpadne o┼íkraba┼ą?
GVPT 3.C ******* .-. \ --- \ -... \ . \ .-. \- ********* HELVETE ASKE ******** \ METAL /
FELI─îITA 1.3MPi '99 ******* "Posilova─Ź riedenia je pre ┼żeny" ***** Analog everywhere
Harchom23
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 899
Vek: 18.59
Zalo┼żen├Ż: 14.01.2014

Re: Toshiba Satellite C55-A-1NU,n├íhodn├ę vyp├şnanie z bat├ęrie

Odosla┼ąod niko1007 » 10 Jan 2017, 18:59

─Äakujem za odpove─Ć. Konektor je na dosku prip├íjkovan├Ż, teoreticky ho m├┤┼żem sk├║si┼ą prep├íjkova┼ą teplovzdu┼ínou SMD p├íjkova─Źkou ale boj├şm sa aby som nepo┼íkodil dosku. Kontakty na novej a starej bat├ęrii s├║ ├║plne identick├ę a hral som sa nimi tak, ┼że som ich vyle┼ítil ru─Źnou miniv┼Ľta─Źkou a jemne som ich pooh├Żbal aby mali aspo┼ł mal├Ż uhol vo─Źi bat├ęrii.

Ono je zauj├şmav├ę, ┼że notebook sa nevyp├şna pri vy┼í┼íom odbere (hra) ale iba pri n├şzkom alebo takmer ┼żiadnom za┼ąa┼żen├ş (internet, re┼żim sp├ínku)...
niko1007
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod jmalik93 » 10 Jan 2017, 19:26

A ─Źo tak rozobra┼ą NTB do ┼ík├ír na baterke nastrka┼ą k├íble aby chytili kontakt a prip├íjkova┼ą ich k doske, tak zist├ş┼í ─Źi je probl├ęm v kontaktoch ─Źi v konektore...
jmalik93
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 691
Vek: 23.49
Zalo┼żen├Ż: 27.07.2011

Odosla┼ąod niko1007 » 10 Jan 2017, 20:20

To je pr├şli┼í ve─żk├Ż z├ísah do dosky, p├íjkova┼ą tam k├íble. Ten NTB je relat├şvne nov├Ż a funk─Źn├Ż, zrovna p├íjkova┼ą k├íble na dosku mi nepr├şde ako dobr├Ż n├ípad. Hm... a navy┼íe notebook sa vyp├şna dos┼ą n├íhodne, niekedy je to 5 kr├ít do d┼ła a niekedy raz za t├Ż┼żde┼ł... To by som do ┼íkoly musel chodi┼ą aj s bat├ęriou na k├íblikoch...
niko1007
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod alidedko » 10 Jan 2017, 20:56

Tak teraz mi unika pointa.

Chces ho opravit, teda donho vrtat, alebo nechces? Ci si cakal, ze to bude stacit pofukat, pohladkat a opravi sa to?
Trhala si chrasty, tretieho dvanásty ...
alidedko
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2902
Vek: 25.39
Zalo┼żen├Ż: 04.02.2013

Odosla┼ąod elmoto » 10 Jan 2017, 22:17

M├┤┼że to by┼ą samotnou doskou. Obvod od akumul├ítora je oddelen├Ż od obvodu od nab├şja─Źky elektronikou. A t├í m├┤┼że by┼ą vadn├í. Na nab├şja─Źke je to v poriadku ale z baterky m├┤┼że ten obvod haprova┼ą.
brekekeeee
elmoto
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2635
Vek: 37.71
Zalo┼żen├Ż: 15.08.2011

Odosla┼ąod niko1007 » 11 Jan 2017, 13:07

to alidedko
Ja sa v ┼łom chcem v┼Ľta┼ą a chcem to opravi┼ą, len h─żad├ím probl├ęm ako vysoko┼íkol├ík, u┼ż na nejakej ├║rovni, to znamen├í merania, prebehnutie ─Źipu ─Źo sa star├í o nap├íjanie teplovzdu┼ínou p├íjkou atp. ale p├íjkova┼ą k├íble na dosku a navy┼íe ke─Ć potrebujem ma┼ą notebook plne mobiln├Ż ka┼żd├Ż de┼ł...

to elmoto
Mysl├ş┼í, ┼że je pravdepodonej┼íie, ┼że v tej elektronike je (zl├Ż) studen├Ż spoj alebo, ┼że je vadn├í nejak├í s├║─Źiastka (─Źip)?

Mysl├şte, ┼że je mo┼żn├ę aby sa studen├ę spoje prejavovali iba pri n├şzkej teplote dosky?
niko1007
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod pocitujlasku » 11 Jan 2017, 13:18

ako vysokoskolak na nejakej urovni, teda kaslem na postup idem od najlahsieho, a postupne od konektorov, kablov a optickych poskodeni az k meraniu a odpalovaniu chipov. Ale rovno prebehnem teplovzduskou vsetko, len tak pre istotu.
Ked sa vypina nahodne, tak to bude bud nejaky studeny spoj, alebo zly kontakt. Kedze si pisal, ze si vyrovnaval kontakty a zase sa to deje, tak by som sa sustredil na to. Skus vysledovat, ci sa vypina pri posunuti, nakloneni, alebo pritlaceni na urcite miesto.
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3881
Vek: 34.29
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod niko1007 » 11 Jan 2017, 15:18

Takto som to nemyslel, ┼że hne─Ć p├íjkova┼ą, samozrejme za─Źnem od najjednoduch┼íieho. K├íble mi m├┤┼żu narobi┼ą viac ┼íkody (pri skrate, odpojen├ş nejak├ęho k├íbla) ako ├║┼żitku.

Dobr├Ż n├ípad, vysk├║┼íal som v┼íetko mo┼żn├ę, od pos├║vania po stole a┼ż po povytiahnutie bat├ęrie ale notebook ostal zapnut├Ż. Zauj├şmav├ę je, ┼że vtedy ke─Ć som mal tento probl├ęm prv├Ż kr├ít tak vtedy reagoval na pohyb a vyp├şnal sa, teraz na pohyb nereaguje. :(
niko1007
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Nasp├Ą┼ą na Hardv├ęr

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist