oprava závitu sviečky

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: oprava závitu sviečky

Príspevok od používateľa enigma » 08 Jan 2017, 22:01

lh napísal:Ten epoxid je podľa mňa nevhodný.

V autoservise v Tvojom okolí budú pravdepodobne mať toto... alebo si tú sadu zaobstaraj. Aký závit máš na sviečke? Možno niečo nájdem v skrini.
sviečkový závit je M14x1,25 . robí sa to na mieste , nedáva sa hlava dolu .... zober závitník M16x1,25 a narež si tam závit . urobíš to tak že závitník zmočíš do vauelíny , aby sa piliny lepili na vazelínu . kruh dva a očistiť , nová vazelína a zopakovať .... az kým neprejde celý ( skoro celý) závitník . u sústružníka si objednaj redukciu . MUSI ju robiť ručne , myslím tým na rezanie vnútorného závitu ( M14x1.25 ) vonkajší môže aj očkom . posuv počiatku závitu musí byť 180°. daj redukciu do mrazáku a po hodine ju zaskutkuj . potom do nej sviečku , potretú grafitom . nezaťahuj silno . normálne pritiahni . naštartuj aby sa motor zohrial a máš to

-- Spojený príspevok 08 Jan 2017, 22:04 --
5ko napísal:Naozaj je tam len 10mm závit?Na sviečku trochu málo,no nehádam sa.
Najskôr to budú mať v predajniach so spojovacím materiálom,v železiarstve som to nevidel.
videl som to v BB v predajni v Majeri.
Nerob to bez zloženia hlavy, lebo ti napadajú do valca špóny a máš problém, daj dolu hlavu,potom sa ti bude dať aj odlomiť ten krížny kúsok ,za ktorý sa to zakrúca./ak kúpiš takú vložku/
nenapadajú , ked zmočí nos závitníka do vazelíny ... otočí kruh dva a vyčistí , dá novú vazelínu a znova to isté ....
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: oprava závitu sviečky

Príspevok od používateľa 5ko » 08 Jan 2017, 22:33

Iste máš s tým skúsenosti, ale aj tak, ja by som tomu neveril, že tam niečo nespadne.Mne tie štyri šrouby za odkrútenie hlavy nestoja za rýhu v pieste alebo valci.Na leteckom motore by si to nikto nedovolil.
Vazelína je dobrá ,ked potrebujem niekde dostať strunku, či pierko, a stále vyskakuje /mikrospínače,vypinače../
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Sender
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 26 Máj 2008, 00:00

Re: oprava závitu sviečky

Príspevok od používateľa Sender » 08 Jan 2017, 22:51

Hliníková malá špona válci nijak neublíží.za běhu motoru vyletí výfukem po několikátým otočení kliky.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: oprava závitu sviečky

Príspevok od používateľa 5ko » 08 Jan 2017, 22:57

Pri ventiloch áno,pri dvojtakte ju strihne v kanáli krúžok,....tak možno ndojazd,ale na Dakare by som to neriskol. :wink:
Ale...veď, ja na tom jazdiť nebudem :pain:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: oprava závitu sviečky

Príspevok od používateľa enigma » 08 Jan 2017, 23:40

5ko napísal:Iste máš s tým skúsenosti, ale aj tak, ja by som tomu neveril, že tam niečo nespadne.Mne tie štyri šrouby za odkrútenie hlavy nestoja za rýhu v pieste alebo valci.Na leteckom motore by si to nikto nedovolil.
Vazelína je dobrá ,ked potrebujem niekde dostať strunku, či pierko, a stále vyskakuje /mikrospínače,vypinače../
mám to nacvčené do perfektnosti . nesadne , ak robíš ako som písal

-- Spojený príspevok 08 Jan 2017, 23:41 --
Sender napísal:Hliníková malá špona válci nijak neublíží.za běhu motoru vyletí výfukem po několikátým otočení kliky.
nebud si taký istý .... a čo ked zostane pod ventýlom , pri 4 - takte .....

-- Spojený príspevok 08 Jan 2017, 23:42 --

Peťko , robieval som to hlavne na škodovkach alebo žigulákoch .... tie boli náchylné ...
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: oprava závitu sviečky

Príspevok od používateľa 5ko » 08 Jan 2017, 23:46

Cez ventil tiež môže a nemusí preletieť,tak isto sa môže prilepiť na sviečku... pri šťastí sa nestane nič, pri zákone schválnosti aj tá najsprostejšia varianta. :wink: Prečo by som sa mal válať pri tom okolo mašiny, keď sa to dá urobiť aj na ponku v dielni.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: oprava závitu sviečky

Príspevok od používateľa enigma » 09 Jan 2017, 00:06

a vieš koľko je roboty pri demontáži a spetnéj montáži hlavy na aute ? aj časovo aj fyzický ? a toto za 15 min to máš .....
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: oprava závitu sviečky

Príspevok od používateľa alidedko » 09 Jan 2017, 08:13

Na aute ano, ale toto je jednohrnek z ATVcky.

Z auta by som hlavu nezhadzoval ani ja. To by som tam miesto zhavica nasruboval nasilu srubu a nech tam radsej nie je nic :D

Ale urcite by som najprv oslovil servisaka, ku ktoremu chodim.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: oprava závitu sviečky

Príspevok od používateľa romiadam » 09 Jan 2017, 09:01

enigma:
nikdy by som zavit na sviecku neprerezaval sposobom akym opisujes. Ani na motorke ani na aute. To je ciganska robota. Hlavu dat dole opravit ten zavit a zase naspat.
Ak si to zakaznik vyziada urobit na pockanie bez demontaze a vie o rizikach co sa moze stat ked tam napadaju piliny (vazelina ti 100% nezabezpeci ze tam nic nespadne) OK on si to tak zela, vyhovieme mu, vtedy mi je to jedno, ale ak sa niekomu nechce vsetko rozoberat, tak potom..... no comment.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: oprava závitu sviečky

Príspevok od používateľa Maek43 » 09 Jan 2017, 17:05

Strhla sa tu burlivá debata ako vidím :D
Enigma : Vidím že s tým máš skúsenosti, isto máš aj pravdu, ale kedže je to len ATV, hlava je dolu za 10 minut a predsa len istota je gulomet :D No ja som robil aj motory z auta a ja pre istotu rozoberám všetko čo robím, aj to čo netreba len aby som si overil že to je správne... Samozrejme išlo vždy o moje motory s ktorými som mal času kolko chcem, určite je iné ak máš obmädzený čas :wink:
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: oprava závitu sviečky

Príspevok od používateľa enigma » 09 Jan 2017, 18:04

romiadam napísal:enigma:
nikdy by som zavit na sviecku neprerezaval sposobom akym opisujes. Ani na motorke ani na aute. To je ciganska robota. Hlavu dat dole opravit ten zavit a zase naspat.
Ak si to zakaznik vyziada urobit na pockanie bez demontaze a vie o rizikach co sa moze stat ked tam napadaju piliny (vazelina ti 100% nezabezpeci ze tam nic nespadne) OK on si to tak zela, vyhovieme mu, vtedy mi je to jedno, ale ak sa niekomu nechce vsetko rozoberat, tak potom..... no comment.
ak by si to robil presne tak ako som ti napísal riziko je menšie ako 1% . čo myslíš , za 15 rokov čo som mal vlastnú dielňu , koľko krát som si to zopakoval ? ver mi , ani raz sa mi nestálo že mi niečo padlo do valca . ked by som si nebol istý tým čo píšem , a nemal to odskúšané vlastnoručne , tak by som to istotne nikomu neradil . môžem ti to demonštrovať kedy chceš .....
0

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: oprava závitu sviečky

Príspevok od používateľa Maek43 » 11 Jan 2017, 18:10

Chalani už keď je reč o sviečke, stávalo sa mi že mi zanieslo sviečku tak že vobec nešla, za mesiac zničilo 5 sviečok tak, že aj keď som oškrábal všetko čierne, sviečka hádzala iskru zvnutra.... Teraz už ale viem motor nastaviť takže sviečky sa krásne čistia....
Čítal som ale že na zanesenu sviečku pomáha nechať ju par hodin v hydroxide sodnom s vodou....
Dalo by sa to takto čistiť ?
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: oprava závitu sviečky

Príspevok od používateľa enigma » 11 Jan 2017, 20:01

nikdy som o tom ani nepočúl . vždy som to robieval iba mechanický - dobre vykartáčovať a pokojne vrátiť do motora ....
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: oprava závitu sviečky

Príspevok od používateľa boraicho » 11 Jan 2017, 20:24

tak tak, kartač , ja som ešte so šmirgľom pobehal medzi elektrodmi a hotovo.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok