Zosilňovač: Emerald 3886

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Pedagogicky_dozor
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 01 Júl 2016, 07:44
Vek: 31

Re: Zosilňovač: Emerald 3886

Príspevok od používateľa Pedagogicky_dozor » 11 Jan 2017, 19:39

Dobrá robota, bezpochýb!
Ak máš ako, uprav tie výstupné vodiče tak, nech nejdú pri vodičoch z toroidu.
Btw. ako to máš zemnené?
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Zosilňovač: Emerald 3886

Príspevok od používateľa cool-zool » 11 Jan 2017, 20:40

Slušná práca , dobre vyzerá , ale mňa by zaujímalo ako si spokojný s výsledným zvukom TY ! To je najdôležitejšie , a porovnával si ho už trebárs s tým zosíkom s STK čo si tu prezentoval skôr ? Ako to vnímaš ty ?! (samozrejme myslím s tým istým zdrojom zvuku a na tých istých reprobedniach).Ak nie nie vyskúšaj a napíš tvoje postrehy . . . Ináč K + !
0

Používateľov profilový obrázok
Coolbass
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 15 Dec 2013, 22:51
Bydlisko: Dohňany
Vek: 28

Re: Zosilňovač: Emerald 3886

Príspevok od používateľa Coolbass » 11 Jan 2017, 21:01

Tak ako som už spomenul, mám možnosť porovnať zosilňovače a vždy to viacmenej aj robím preto aby som zistil čo sa mi páči a čo posuniem trebárs ďalej ako sa tak stalo naposledy s mojou TW122 (Aura). No späť k výslednému zvuku, keďže o vzhľade sa tu čo to popísalo a samozrejme vďaka za postrehy :thumbup: :agree: .

Doma vlastním 4 páry bední, TM265 potom ARS810 s Godzovou výhybkou (perfektná práca) a nakoniec TM380, ktoré mám viacmenej urobené ako Háj-end (boli aj na posluchovke v Streženiciach a dostali celkom slušné ohlasy 8) ) tým sa samozrejme nechcem chváliť, len hovorím na čom bolo počúvané a na čom počúvam ja doma a porovnávam nakoľko ich už mám "popočúvané".

Zosilňovač hral prekvapivo moc dobre na každých zo spomínaných bední, čož sa dalo aj čakať nakoľko sa jedná o OZ patriaci do triedy HiFi a vraj aj Háj end heh :biggrin: . V porovnaní s STK je to ako keď človek presedlá z trabanta na nového mercedesa, je to samozrejme symetrika takže žiadne zvuk ničiace kapacity na výstupe, nesymetrické napájanie a podobné srandy STK. Ale tomu to nekrivdím, má svoje roky a svoju prácu v garáži zvláda na 1+ :thumbup: ! Ale aby som to porovnal tak naozaj STK ďaleko ďaleko zaostáva za LM3886. :pain:

Avšak keď porovnám tento zosilňovač so zosilňovačom tranzistorovím čo mám doma moju C-50 o ktorej tu nieje moc počuť ani vedieť, nakoľko je k tomu pár dôvodov a nieje to moja konštrukcia tak je to znovu počuteľný rozdiel. Zosilňovač hrá v celku príjemne krásne neskresleno (aspoň uchometricky) a nijak nieje prebasovaný či naopak ukričaný, v celku by som jeho prednes považoval za takú zlatú strednú triedu, nakoľko, ale keď to porovnám s C-50 tak tranzistorák, má viacej hĺbok, verné detaili, čistejšie výšky a čo to väčší výkon, takže je to cítiť omnoho viac, no nehovorím, že by nejako moc zaostával. Bežnému a aj trošku náročnejšiemu uživateľovi perfektné postačí a bude spokojný, ja sám si potrpím na kvalitnejší prednes, avšak ako som spomenul, so spojením so spomínanými korekciami (keď tak info u Milana) hrá zosilňovač naozaj veľmi príjemne a nijak unavujúco, možno tam chýba pár detailov a človek v tom nepočuje krídla motýľov, ale povedzme si kto to pri práci potrebuje ? Na takú hudbu už používam moju C-50 aj keď to nieje TOP.

Možno som to napísal nesprávne, neukamenujte ma, toľko len môjho pocitu z počúvania, osobne musím povedať, bol som milo prekvapený zvukom ! Hrá mi každý deň, necítim, že by som bol z muziky z neho vychádzajúcej nejako obzvlášť unavený. Samozrejme nieje problém zosilňovač si prísť vypočuť. Budem sa snažiť ho doniesť znovu na posluchovku, ak sa teda bude konať ! :thumbup:

K tým výstupným vodičom, ďakujem za postreh! tiež som nad tým uvažoval, no myslel som si, že práve výstupným vodičom okolité rušenie nijak obzvlášť nevadí a ešte k tomu keď sú skrútené !
K uzemnenie, musím povedať, že to nieje obvzlášť dobre vyriešené, uzemnené mám napájacie trafo stredom, a celá skrinka je ukostrená, ostatné vodiče zeme sú neni spojené s kostrou. :oops:
0
Človek sa učí každý deň, veľmi rád sa aj ja sám nechám poučiť od skúsenejších, veď sme len ľudia.
GABKI

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Zosilňovač: Emerald 3886

Príspevok od používateľa Wili » 11 Jan 2017, 21:19

Ziadne kamenovanie :D pekne si to napisal to porovnanie a nazor (akykolvek) je super, lebo aspon vytvori pribliznu predstavu o co sa jedna.

Inak mas zosilnovac velmi pekne spraveny, hlavne vzhladom na to ze si vacsinu veci robil doma na kolene, tak fakt klobuk dole :thumbup: Vselico mozne by sa dalo spravit inak ale to sa da takto komentovat donekonecna. K vylepseniam prides casom sam, cim viac toho budes stavat a cim viac ta to bude bavit :)

Mna celkom zaujima ako velmi sa hreju tie LMka ? ten chladic vyzera nadimenzovany urcite dobre ale pocul som ze vraj sa celkom hreju. (osobne som s LM3886 este nestaval nic preto sa pytam) Akym napatim to napajas a aky vykon z toho tahas?
0

Používateľov profilový obrázok
Coolbass
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 15 Dec 2013, 22:51
Bydlisko: Dohňany
Vek: 28

Re: Zosilňovač: Emerald 3886

Príspevok od používateľa Coolbass » 11 Jan 2017, 21:33

Vďaka Wili ! :thumbup: K tým vylepšeniam, áno máš pravdu som rád, ale najmä aj keď sem niečo dám a ľudia poradia, vtedy viem, že sa to dá spraviť ešte lepšie a idem do toho a samozrejme je pravdou, že rokmi sa získava prax, takže časom to dúfam, bude vždy lepšie vyzerať hehe napríklad ako všetky tvoje výrobky ! :thumbup: :agree:

Ku chladeniu samotného zosilňovača, chladič ,(niekde som čítal, že bol práve tento doporučený, typ si žiaľ už nepamätám mám ho dlho už doma a nestál nijaký majetok tuším cca 6€) tak, pri mojej hlasitosti počúvania, je chladič vlažný a nijak obzvlášť teplý. Avšak niekedy keď má človek náladu aby mu to búchalo, tak tomu vypeckuje a vtedy je cítiť, že chladič je dosť teplý avšak stále nie horúci aby na ňom človek neudržal ruku, koniec koncov by samostatné LM-ka mali mať aj integrovanú tepelnú ochranu.
A napájanie zosilňovača je 2x35V(+/- niečo) .
0
Človek sa učí každý deň, veľmi rád sa aj ja sám nechám poučiť od skúsenejších, veď sme len ľudia.
GABKI

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilňovač: Emerald 3886

Príspevok od používateľa staffy » 12 Jan 2017, 09:27

Ešte k chladiču - na maximálny dlhodobý výkon to na 100% nie je, možno tesne na 8Ohm. Keď som to počítal, tak takýto chladič by možno stačil jeden na jednu LM3886. Pri návrhu sa ale stačí riadiť datasheetom LM3886 a tepelným odporom chladiča.

Zopakujem, na domáce použitie je to určite dostatočné :wink:

-- Spojený príspevok 12 Jan 2017, 09:27 --

Ešte k chladiču - na maximálny dlhodobý výkon to na 100% nie je, možno tesne na 8Ohm. Keď som to počítal, tak takýto chladič by možno stačil jeden na jednu LM3886. Pri návrhu sa ale stačí riadiť datasheetom LM3886 a tepelným odporom chladiča.

Zopakujem, na domáce použitie je to určite dostatočné :wink:
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

Používateľov profilový obrázok
Coolbass
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 15 Dec 2013, 22:51
Bydlisko: Dohňany
Vek: 28

Re: Zosilňovač: Emerald 3886

Príspevok od používateľa Coolbass » 12 Jan 2017, 09:33

Áno ja som to tak aj bral, že s tým robiť diskotéku nebudem, na dlhodobý maximálny výkon to určite ochrany vypnú nakoľko by sa to prehrialo, avšak na domáce použitie v byte to plne dostačuje, hrá mi niekedy na polovičnej hlasitosti aj 2 hodiny a je to v pohodičke :thanks:
0
Človek sa učí každý deň, veľmi rád sa aj ja sám nechám poučiť od skúsenejších, veď sme len ľudia.
GABKI

Pedagogicky_dozor
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 01 Júl 2016, 07:44
Vek: 31

Re: Zosilňovač: Emerald 3886

Príspevok od používateľa Pedagogicky_dozor » 12 Jan 2017, 12:22

Ad. zemnenie, RCD paralélny člen medzi stred GND a PE. (R~100R, C~47n a dve antiparalelné diódy najlešie z 15A mostíka vyskladané).
Na spoločnú zem vstupu cinchov 10n kondík voči PE. A kvôli lepšiemu odstupu voči 50Hz presunúť výstupné káble na opačnú stranu chladiča.
Jo a v závislosti na cene a citovej väzbe k reprosústavam pridať na výstup DC ochranu, spoliehať sa na nejaké interné ochrany LMka nie je dobré...
0

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Zosilňovač: Emerald 3886

Príspevok od používateľa lacog » 12 Jan 2017, 12:36

Veľmi pekná prácička!
0

Používateľov profilový obrázok
Coolbass
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 15 Dec 2013, 22:51
Bydlisko: Dohňany
Vek: 28

Re: Zosilňovač: Emerald 3886

Príspevok od používateľa Coolbass » 12 Jan 2017, 12:39

Pedagogicky_dozor napísal:Ad. zemnenie, RCD paralélny člen medzi stred GND a PE. (R~100R, C~47n a dve antiparalelné diódy najlešie z 15A mostíka vyskladané).
Na spoločnú zem vstupu cinchov 10n kondík voči PE. A kvôli lepšiemu odstupu voči 50Hz presunúť výstupné káble na opačnú stranu chladiča.
Jo a v závislosti na cene a citovej väzbe k reprosústavam pridať na výstup DC ochranu, spoliehať sa na nejaké interné ochrany LMka nie je dobré...

že ty si to ani nevidel ? Kukni na tie fotky prosím ťa lepšie, hovoril som All in one, ja neverím zosiku čo nemá ochrany !!! :rolleyes: A Ďakujem za tvoje návrhy, veľmi si mi tým pomohol ! :thumbup:
0
Človek sa učí každý deň, veľmi rád sa aj ja sám nechám poučiť od skúsenejších, veď sme len ľudia.
GABKI

Pedagogicky_dozor
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 01 Júl 2016, 07:44
Vek: 31

Re: Zosilňovač: Emerald 3886

Príspevok od používateľa Pedagogicky_dozor » 12 Jan 2017, 17:07

Ok, už vidím to relé...
V pohode.
0

archeocomp
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 31 Mar 2017, 23:40
Bydlisko: Dca

Re: Zosilňovač: Emerald 3886

Príspevok od používateľa archeocomp » 15 Apr 2017, 09:03

Ak si teda ochotný podeliť sa s návrhom, mohol by si zverejniť alebo mi poslať schému a pcb? Práve mam rozprplaný návrh modulu s 2x LM3886 v Eagle (dvojstranný plošák), tak by som možno mohol niečo využiť.
0

AndrejBB
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 00:33
Bydlisko: Horná Breznica
Vek: 26

Re: Zosilňovač: Emerald 3886

Príspevok od používateľa AndrejBB » 23 Máj 2017, 19:43

Veľmi pekná práca. A tá recyklácia nemá chybu :D
0
To najdôležitejšie je v živote zadarmo Elektrika :D , objatie, úsmev, priatelia, spánok, rodina, krásne spomienky, smiech, bozk, láska :)

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok