Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Skuto─Źn├í recykl├ícia aneb m├íme r├íd pr├şrodu a hlavne seba?

Skuto─Źn├í recykl├ícia aneb m├íme r├íd pr├şrodu a hlavne seba?

Kecajte o ─Źom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Skuto─Źn├í recykl├ícia aneb m├íme r├íd pr├şrodu a hlavne seba?

Odosla┼ąod elmoto » 11 Jan 2017, 12:19

Mego nap├şsal:Toto je hag├ínsky potok: https://www.google.sk/maps/@49.0613451, ... 312!8i6656

Toto s├║ vetrolamy: https://www.google.sk/maps/@49.0619278, ... 312!8i6656

Mathel - ty tam máš záhradu?

Pam├Ąt├ím si ako decko som sa k├║paval vo Velickom potoku za Svitom. Bolo mi asi 10rokov. Urobili sme si tam priehradu a opekali. Jaj to dne┼ín├ę decka nepoznaj├║.

Kde ten hagánsky potok ide? Na mape to nieje. Ďakujem
brekekeeee
elmoto
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2404
Vek: 37.28
Zalo┼żen├Ż: 15.08.2011

Odosla┼ąod 5ko » 11 Jan 2017, 12:31

A pri elektrike vari nedym├ş???? :D Ale to zase nerob├şme naschv├íl,sk├┤r n├ís to nase..e. :wink:
Ke─Ć dym, tak jedine z udiarne,ale u┼ż len ─Źak├ím kedy t├ş magori aj to zak├í┼żu.

Na chalupe /rodi─Źovsk├Ż dom / som desa┼ą rookov musel plati┼ą za odpad a pritom sme nemali ani kandlu, a nevyviezli mi ani za f├║rik odpadu.Tak som povedal starostovi,─Źi je to norm├ílne,preto┼że ja si v┼íetko spracujem a zvy┼íok si v igelitke vezmem do auta a vyhod├şm doma do n├í┼ího kontajnera .Preto┼że ─Źo zhnije, ide do kompostu, kon├íre spracujem, hrub┼íie na polienka do krbu, stredn├ę a tenk├ę id├║ do drvi─Źa a znovu do kompostu, len in├Ż drobn├Ż odpad si odnesiem. O p├ír mesiacov u┼ż obec ods├║hlasila, ┼że chalup├íri nemusia plati┼ą za odpad a m├ím pokoj.
Ked ostrih├ím hrozno, zalo┼ż├şm ohe┼ł a ked j e rozhoren├Ż, tak vidlami prihadzujem aj l├şstie a zhor├ş to bez nejak├ęho velk├ęho ─Źmudenia.
Ked ─Źlovek pri tom rozm├Ż┼íla, tak sa ani ni─Ź nestane, lebo to treba robi┼ą za vhodn├ęho po─Źasia, ked dym st├║pa hore a neplaz├ş sa po zemi,tak┼że nie s├║ probl├ęmy zo susedmi.Tie┼ż ma vyto─Ź├ş ked niekto hod├ş do pece igelit alebo nejak├Ż in├Ż plast a ─Źloveku ide vydrapi┼ą nos aj s pl├║cami.
Naposledy upravil 5ko d┼ła 11 Jan 2017, 13:51, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Zdrav├Ż rozum nie je dar ,ale trest-mus├şte sa vedie┼ą vysporiada┼ą s ─żu─Ćmi, ktor├Żm ch├Żba.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 6988
Vek: 60.96
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod Mego » 11 Jan 2017, 13:26

Ono ja som dlh├ę roky faj─Źil, tak┼że nejak├ę horiace drevo je pre m┼ła malina :D

Hagansky potok na mape nie je, lebo to je fakt len tak├Ż jarok, ┼żiaden tok... ale na jar, ke─Ć na benzinku (gulfku) nahrn├║ 5 metrov├ę z├íveje snehu a potom sa to top├ş, vie to narobi┼ą pekn├Ż bordel v z├íhradkarskej osade, aj na vetrolamoch... Neviem ani skadia─ż vytek├í ten jarok... zauj├şmav├ę to tam je. Cel├ę vetrolamy s├║ zauj├şmav├ę.

Na skautsk├ę t├íbory sme chodievali na ┼íu┼łavu tu na t├║to l├║ku: https://www.google.sk/maps/@49.0253079, ... a=!3m1!1e3

tam bola parada, bolo ve─ża dreva v pov├í─żanom lese, dva potoky tam te─Ź├║, tak┼że um├Żva┼ą sa bolo kde. Ohne horeli, sra┼ą sme mali kde (latriny) no proste by som tam ostal aj nav┼żdy :D
Som sk├┤r fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ┼ąa nijak├ę ne┼í┼ąastie
a k tvojmu stanu sa nepribl├ş┼żi pohroma.
Lebo svojim anjelom d├í pr├şkaz o tebe,
aby ┼ąa chr├ínili na tvojich cest├ích.
Na ruk├ích ┼ąa bud├║ nies┼ą,
aby si si neuderil nohu o kame┼ł
Mego
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 207
Vek: 23.81
Zalo┼żen├Ż: 07.09.2016

Odosla┼ąod sraj » 11 Jan 2017, 14:06

v obci ┼át├┤la m├íme chalupu, a doteraz som nevedel ┼że tam ten potok je H├ígansk├Ż potok, tak som o nie─Źo m├║drej┼í├ş :applause:
na mapy.cz ho nájdeš https://mapy.cz/turisticka?x=20.1779044 ... i&id=21068
sraj
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 258
Zalo┼żen├Ż: 26.06.2009

Odosla┼ąod Mego » 11 Jan 2017, 14:36

Sranda, ─Źi┼że hag├ínsky potok je len rameno batizovsk├ęho? To som nevedel :)
Som sk├┤r fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ┼ąa nijak├ę ne┼í┼ąastie
a k tvojmu stanu sa nepribl├ş┼żi pohroma.
Lebo svojim anjelom d├í pr├şkaz o tebe,
aby ┼ąa chr├ínili na tvojich cest├ích.
Na ruk├ích ┼ąa bud├║ nies┼ą,
aby si si neuderil nohu o kame┼ł
Mego
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 207
Vek: 23.81
Zalo┼żen├Ż: 07.09.2016

Odosla┼ąod AndiCibula » 11 Jan 2017, 14:57

pocitujlasku nap├şsal:Listie chapem, to strasne dymi, ale konare? ved porezem a mam na opekacku na zahrade. Skor mi to pride ako lenivost, to by mohli rovno zakazat vsetky krby a pece na drevo.

budvar10 nap├şsal:Neboj sa, aj to pr├şde.
Prichádza.
http://zpravy.idnes.cz/urady-budou-moci ... domaci_kop
http://www.mzp.cz/cz/articles_151124_svec_kotle

Taktie┼ż povinnos┼ą rev├şzie kotla a postupn├ę prin├║tenie k v├Żmene:
http://dfens-cz.com/kotlovana/
Performance in nanospace.
AndiCibula
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2359
Vek: 25.91
Zalo┼żen├Ż: 29.11.2009

Odosla┼ąod burizon » 11 Jan 2017, 16:59

Mysl├şm si, ┼że len tot├ílny blb h├íd┼że do kotla a krbov├Żch piecok plasty, pet f─ża┼íe, igelit a podobn├ę ┼ípeciality. Ak u┼ż ka┼íle na prostredie, kde ┼żije, tak by mu mohlo d├┤js┼ą, ┼że si asi po┼íkodzuje vlastn├Ż kom├şn. Sofistikovan├ş borci to robia ako m├┤j sused, maj├║ v z├íhrade plechov├Ż sud a tam sa pravidelne realizuj├║. V├┤bec mi nevad├ş, ak babka alebo sused podp├íli z ─Źasu na ─Źas kon├íre, seno a pod, neviem ako to za┼ąa┼żuje ┼żivotn├ę prostredie, ale ked┼że to poch├ídza s pr├şrody, tak to asi a┼ż tak├ę zl├ę nebude. Ja fungujem podobne ako 5ko, naviac aj l├şstie d├ívam do kompost├ęra. Ak je dobr├Ż kompost, tak netreba hnoji┼ą, ─Źlovek aj u┼íetr├ş. Tie z├íkony v ─îech├ích mi celkom re┼ż├║, k─żudne by som tak├ę podporil aj na Slovensku.
K Velick├ęmu potoku som sa aj ja ako chlapec chodieval, ale voda bola "fajne" studen├í.
burizon
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 428
Zalo┼żen├Ż: 07.11.2007

Odosla┼ąod AndiCibula » 11 Jan 2017, 17:24

Prelomenie domovej slobody bez nariadenia s├║du by si podporil ?
AndiCibula
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod hpeter » 11 Jan 2017, 18:58

Axwell nap├şsal:teraz neviem ktori presne stat, tusim Svedsko bude davat iste body/peniaze za opravu veci, aby ich netrebalo vyhodit ale aj ze bastlici a servisne centra dostanu zato tiez istu odmenu za opravene veci ak sa podaria a nie je ich nutne vymenit.

"planned obsolence" je na to aj film. Zacalo to ziarovkami a damskymi silonkami, a dnes je dodrbane vsetko. Proti k*rvitkovy zakon vsak chceli aj nasi politici schvalit; len nejako po humbuku ostalo podozrivo ticho.. :idea:
Curat proti vetru bude problem
XMOS_U8/PCM5102A 32b/384k > LL1544A > 12AX7WB+┬Áfoll > 2A3 JJ/Sov > LL1660 > STAX ╬╗ SR207 # STAX ╬ę SR007_MK2 # LL2748 > 394A > LCLC 4H/100┬Á
hpeter
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 503
Vek: 33.14
Zalo┼żen├Ż: 16.06.2013

Odosla┼ąod alois » 11 Jan 2017, 21:19

AndiCibula

v SR plat├ş aj 401/ 2007 VYHL├ü┼áKA Ministerstva vn├║tra Slovenskej republiky z 15. augusta 2007
o technick├Żch podmienkach a po┼żiadavk├ích na protipo┼żiarnu bezpe─Źnos┼ą pri in┼ítal├ícii a prev├ídzkovan├ş palivov├ęho spotrebi─Źa, elektrotepeln├ęho spotrebi─Źa a zariadenia ├║stredn├ęho vykurovania a pri v├Żstavbe a pou┼ż├şvan├ş kom├şna a dymovodu a o lehot├ích ich ─Źistenia a vykon├ívania kontrol

Ministerstvo vn├║tra Slovenskej republiky pod─ża ┬ž 4 p├şsm. m) z├íkona ─Ź├şslo 314/2001 Z. z. o ochrane pred po┼żiarmi v znen├ş z├íkona ─Ź├şslo 347/2004 Z. z. ustanovuje: ┬ž 20 Lehoty ─Źistenia a kontroly kom├şna.....

Bol by som zvedav├Ż, ko─żko ─żud├ş ─Źo k├║ri na tuh├ę palivo o tom vie a hlavne to aj dodr┼żuje....ko─żko ─żud├ş si nech├íva robi┼ą rev├şziu plynov├ęho kotla, ─Źi kotla na tuh├ę palivo?

Okrem toho letiaci dron nie s kamerou, ale so sondou na "xxx" + CO a NOx nie je poru┼íen├şm domovej slobody, ale s fotodokument├íciou je to podklad na za─Źatie konania v zmysle poru┼íenia hygieny, naru┼íenia ┼żivotn├ęho prostredia a v┼íeobecn├ęho ohrozenia majetku. A net┼Öeba pr├şkaz/s├║hlas prokur├ítora, nako─żko sa nejedn├í o trestn├Ż ─Źin, ale o priestupok a poru┼íenie v┼íeobecne platn├Żch vyhl├í┼íok a nariaden├ş jednotliv├Żch obc├ş a miest. A a┼ż tie to m├┤┼żu posun├║┼ą org├ínom ─Źinn├Żm v trestnom konan├ş...

Druh├í strana mince je, ko─żko m├íme kom├şnov na jedn├ęho komin├íra a reviz├íka.

Tlakov├ę n├ídoby podlieaj├║ tak isto rev├şzi├ím. A to je aj klasick├í mal├í expanzka na k├║ren├ş, ─Źi rozvode TUV! Kto si to v rod.dome nech├íva pravide─żne robi┼ą?

A najkraj┼íie je to, ┼że ak ┼żivnostn├şk nem├í prev├ídzku a m├í ┼żivnos┼ą hl├ísen├║ v mieste bydliska, tak jeho RD sa men├ş na prev├ídzku a vtedy u┼ż je povinnost prev├ídza┼ą rev├şzie vyhl├í┼íkou v stanoven├Żch intervaloch!
(┼żivnostn├şk ru─Ź├ş cel├Żm svojim majetkom za chod svojej firmy a pr├şpadn├ę ┼íkody ┼łou sp├┤soben├ę)

─î├íst z noriem, z├íkony a s├║stavu vyhl├í┼íok okolo po┼żiarnej terminol├│gie a spa─żovania n├íjdete aj tu: http://www.nepras.sk/legislativa/poziar ... -vyhlasky/
alois
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 954
Vek: 56.14
Zalo┼żen├Ż: 13.08.2014

Odosla┼ąod AndiCibula » 11 Jan 2017, 23:59

Profesion├ílna deform├ícia ? Na─Źo to sem d├íva┼í ?
Ja komentujem prelomenie domovej slobody. Pre m┼ła za m┼ła nech si pristavia aj ┼żeriav z ulice nad kom├şn a meraj├║ senzorom, ale s├║kromn├Ż majetok je nedotknute─żn├Ż.
AndiCibula
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod 5ko » 12 Jan 2017, 00:31

┼Żiadne nov├ę n├ívrhy do z├íkona ani vyhl├í┼íky nepre┼íli, tak┼że komin├íri maj├║ smolu. :wink:
To len ist├ę lobby skupiny ka┼żd├Ż rok na jese┼ł robia bubububu a p├║┼í┼ąaj├║ do m├ędi├ş ,,overen├ę spr├ívy,,┼że kontrola kom├şnov a kotlov je povinn├í..
Ani policajt ,nieto ┼íete nejak├í komisia z OU mi nem├┤┼że vst├║pi┼ą na pozemok ,alebo lieta┼ą s nejak├Żm dronom ponad strechu, bez s├║dneho pr├şkazu a ke─Ć, tak im ho zraz├şm lopatou do hnojiska.Ako ja m├ím vedie┼ą, ┼że to nie je nejak├Ż terorista a chce mi hodi┼ą bombu do bar├íku. :wink:
A nemysl├şm, ┼że by ich mali toko, ako vrabcov .Netvrd├şm, ┼że prevencia v po┼żiarnej ochrane je zbyto─Źnos┼ą,ale odtial -potial.
Ak niekomu zhor├ş bar├ík, je to jeho ┼íkoda a od toho s├║ pois┼ąovne ,aj ked sp├┤sob├ş ┼íkodu in├ęmu.Ak neni poisten├Ż, tak m├í smolu.
Ked mi zdochne koza, nikoho netr├ípi moja ┼íkoda ani to , ─Źi bola povinne o─Źkovan├í ,ale akur├ít to, ─Źi som ju dal zlikvidova┼ą do kafil├ęrky a ─Źi m├ím potvrdenie.
Skr├ítka ┼ít├ít zauj├şma len to , z ─Źoho sa d├í nie─Źo vy┼żm├Żka┼ą na daniach, poplatkoch a pokut├ích ,ale skr├Żva sa za v┼íespasitelnos┼ą nan├║tenej prevencie.Akur├ít v zdravotn├şctve nejako na to pozabudli a tak sa znovu ┼í├şria u┼ż d├ívno zlikvidovan├ę choroby.Ve─Ć farmabiznis potrebuje odbyt aj na lieky proti sifilisu, tuberkul├│ze...ked u┼ż im nejako hapruje o─Źkovanie proti chripke.V kone─Źnom d├┤sledku aj tie lieky si mus├şme zaplati┼ą.
Ako sa vrav├ş, iniciat├şvny blbec je hor┼í├ş ako triedny nepriatel a tak├Żch je v ka┼żdom re┼żime habadej.
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Zdrav├Ż rozum nie je dar ,ale trest-mus├şte sa vedie┼ą vysporiada┼ą s ─żu─Ćmi, ktor├Żm ch├Żba.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod alois » 12 Jan 2017, 07:07

├üNO ODPAD JE S├ÜKROMN├ŁM MAJETKOM a preto za jeho likvid├íciu treba zaplati┼ą, tak ako za v┼íetko ostatn├ę.
├üNO ┼ŻIVOTN├ë PROSTREDIE JE ┼áT├üTNYM MAJETKOM a kroky proti vlastn├şctvu ┼ít├ítu s├║ trestn├ę. A pop├şsal som z├íkonn├Ż postup rie┼íenia, nie vtrhnutie na s├║kromn├Ż pozemok bez s├║hlasu a dikt├ít moci.
NIE NIEJE to profesion├ílna deform├ícia. Len ja tvrd├şm, ┼że demokracia nie je v preklade = seriem na v┼íetko, aj tak mi ni─Ź nem├┤┼żete....

5ko:
1. ke─Ć zhor├ş susedovi dom a s├║─Źasn├í z├ístavba v BA a okol├ş je tak├í, ┼że je to dom na dome (niekedy ani nie 4 metre od seba) tak hor├ş, alebo bude po┼íkoden├Ż teplom aj ten ved─żaj┼í├ş....preto to neberiem Ukrajinskou normou "EN chuj s t├Żm". Po┼íkoden├ę je moje s├║kromn├ę vlastn├şctvo in├Żm lemplom, nie v├Żkonnou mocou ┼ít├ítu AndiCibula.
2. ak niekto spa─żuje odpad, tak nielen ┼że sa ned├í vonku d├Żcha┼ą (zavri okno - viem), ale mastn├ę sadze s umel├Żmi a karcinog├ęnnymi uhl├şkov├Żmi ┼ítrukt├║rami sa us├ídzaj├║ v okol├ş a je to pekne vidie┼ą aj na fas├íd├ích domov, ktor├ę dost├ívaj├║ svoju ┼ípecifick├║ farbu a lesk. Tak┼że zase je toho viac u suseda, ako u zne─Źis┼ąovate─ża. A to zase nie je cudzia koza, ale moje s├║kromn├ę vlastn├şctvo, ako AndiCibula nap├şsal!
3. A to, ┼że sa to usadzuje v p├┤de, ktor├í sa n├ísledne obr├íba ─Źi sa pou┼ż├şva ako pastvina pre zvierat├í, ktor├ę n├ísledne zpas├║ v├Ą─Ź┼íie rozumnej┼íie "zvierat├í", tie┼ż nie je propaganda. A zase je to moje s├║kromn├ę vlastn├şctvo, za ktor├ę ka┼żdoro─Źne plat├şm da┼ł, aj ke─Ć na pozemku nezar├íbam!

A v neposlednom rade, noveliz├ícia z├íkona o odpadoch zaviazala obce k jednotliv├Żm krokom rie┼íenia obecn├ęho odpadov├ęho hospod├írstva. ─îi┼że ┼ít├ít obce, nie priamo na ob─Źana. A┼ż obec to rie┼íi v┼íeobecn├Żm z├ív├Ązn├Żm nariaden├şm, ale NESMIE zodpovednos┼ą prenies┼ą na ob─Źana bez vytvorenia podmienok.

Len niektor├ş bastardi to v┼íetko ignoruj├║ a vysmievaj├║ sa z toho, alebo s├║ tak├Ż, ─Źo nemaj├║ na plyn a drevo a je im to jedno...ale aj spoluob─Źania negat├şvnej pleti vyhadzuj├║ plastov├ę f─ża┼íe do potoka a chodia na k├║renie rad┼íej kradn├║┼ą drevo.

Demokracia.

-- Spojen├Ż pr├şspevok 12 Jan 2017, 06:43 --

Verzia ─Ź.2.

Na─Źo sa m├ím spr├íva┼ą ekologicky, ke─Ć najv├Ą─Ź┼í├ş zne─Źis┼ąovatelia ako ─î├şna, India v┼íetko ignoruj├║?
Na─Źo m├ím ma┼ą ekologick├║ zn├ímku, ke─Ć jedna raketa p┼Öi ┼ítarte zo┼żerie viac kysl├şka a vyprodukuje CO a NOx, ako ja u┼íetr├şm a sp├Ątne vyrob├şm za cel├Ż ┼żivot?
Na─Źo m├ím separova┼ą odpad, ke─Ć v├Ą─Ź┼íiu nespracovate─żn├║ ─Źas┼ą EU vyv├í┼ża do chudobnej ├üzie a tam sa zap─║┼łaj├║ star├ę bane t├Żmto odpadom?

Oni ser├║ na m┼ła a ja im to oplat├şm. Mlad├ş chodia v mikyn├ích s prehr├íva─Źmi na u┼íiach, tak nech si daj├║ repr├íky aj do d├Żchac├şch masiek.

Evol├║cia.

Vyberte si, ktor├ę rie┼íenie je v├ím bli┼ż┼íie...
alois
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod 5ko » 12 Jan 2017, 09:51

O tej koze aj zhorenom dome som p├şsal ja, nie Andy,aby nebolo na neho ,ale ja ch├ípem v┼íetky s├║vislosti, medzi pr├ívami a povnnos┼ąami ob─Źana a ┼ít├ítu, len ma vyt├ş├í─Źa, ┼że ka┼żd├Ż /hlavne ┼ít├ít/ sa najrad┼íej starie do v┼íek├ęho in├ęho, len nie o to , za ─Źo je zodpovedn├Ż on, Najrad┼íej pokutuje t├şch, ─Źo sa nevedia nijako br├íni┼ą,a ─Źasto ani za vzniknut├Ż stav nem├┤┼żu, ale netr├║fne si na t├şch, ktor├ş sp├┤sobuj├║ ston├ísobne v├Ą─Ź┼íie ┼íkody na ┼żivotnom prostred├ş,preto┼że t├ş maj├║ napokuty,na ├║platky, a ospravedlnenie ,,vy┼í┼í├şm z├íujmom,,.
Ani ja sa nezast├ívam debilov, ─Źo spaluj├║ v┼íetko ─Źo hor├ş ,od igelitov├Żch s├í─Źkov, pet flia┼í,cez prep├ílen├ę oleje a┼ż po terovan├ę ┼żelezni─Źn├ę podvaly, preto┼że tie maj├║ najlep┼íiu v├Żhrevnos┼ą.. akur├ít potom smrd├ş cel├í dedina a je to hor┼íie ako v Tokyu ked ho zaval├ş smog.
Ale pokutova┼ą niekoho za to, ┼że niekde na z├íhrade, alebo v sade sp├íli kon├íre, alebo in├ę byle NAPADNUT├ë ┼áKODCAMI ─Źi inou chorobou, tak to je podla m┼ła chor├ę, preto┼że v ka┼żdej aj novej literat├║re sa pr├íve odpor├║─Źa tak├Żto odpad SP├üLI┼Ą,lebo len to zabezpe─Ź├ş najjednoduch┼íie a najspolahlivej┼íie zlikvidovanie p├┤vodcu.Pr├íve to je podla m┼ła naj┼íetrnej┼í├ş sp├┤sob ochrany plod├şn, aj zdravia,preto┼że odovzdan├şm do VOKu ,sa t├íto n├íkaza len roz┼í├şti do inej lokality,preto┼że ten odpad aj tak nikto nebude prevent├şvne dezinfikova┼ą, ale jednoducho ho odvez├║ na nejak├ę ur─Źen├ę miesto,kde zhnije,ale v modernej izolovanej jame,ktor├í sa stane po ─Źase e┼íte koncentrovanej┼í├şm semeni┼í┼ąom chor├┤b.Naopak, oni ten kompost e┼íte rozpredaj├║ aso super eko honojivo,no nech si ho str─Źia do :butthead: .Ale to u┼ż zelen├Żch ekomagorov netr├ípi.
M├ím r├íd pr├şrodu, som v├í┼íniv├Ż hub├ír, ale aj z├íhradk├ír, tak┼że viem ─Źo pr├şrode ale aj lu─Ćom ┼íkod├ş ,no s├ím si nap├şsal, aj druh├║ variantu, teda aj keby sme sa v┼íetci spam├Ątali a spr├ívli sa najsamlepo┼íie ekologicky,aj tak by sme nevyhrali boj s t├Żmi raketami a lietedlami, ─Źo na n├ís p├║┼í┼ąaj├║ z neba v┼íetko ten boredel/aj ten o ktorom si p├şsal na fas├ídach ,strech├ích, ─Źi z├íhrad├ích / a proti tomu nikto ni─Ź nerob├ş,/lebo asi nesmie?/
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod cthulhu » 12 Jan 2017, 09:56

Ja si sk├┤r mysl├şm, ┼że Andrej nar├í┼żal na skuto─Źnos┼ą, ┼że ti na pozemok/do bytu/domu vtrhn├║ nejak├ş "smradi" aj bez podp├şsan├ęho "lajstra" prokur├ítorom. Ke─Ć┼że to tak├Żm ┼ít├Żlom chc├║ zavies┼ą z├íkonom (prelomenie domovej slobody bez nariadenia s├║du).
Ani pr├şslu┼ín├şci PZ SR nesm├║ vst├║pi┼ą do bytu/domu, pokia─ż s t├Żm nes├║hlas├ş┼í alebo ich s├ím nevyzve┼í.

To ─Źi p├íli┼í buk, dub, palety, onuce je u┼ż in├í kateg├│ria debaty.
He who lies dead but dreaming. He who lies waiting under the waters, ever seeking entrance into the world of the living, so The Ancient Ones may rule the Earth once more.
"Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn."
cthulhu
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 349
Vek: 39.31
Zalo┼żen├Ż: 18.05.2015

Odosla┼ąod alois » 12 Jan 2017, 10:25

5ko:
1. v tom bode ─Ź.2 som to na Andiho myslel ako vyhl├ísenie o s├║kromnom majetku. Zle som to naformuloval.
2. V┼íetko o ─Źom som uva┼żoval, patrilo na domov├Ż (komun├ílny) netrieden├Ż odpad, ─Źi┼że plasty, papier a biologick├Ż odpad.
3. Sp├íli┼ą kon├íre a in├ę zo z├íhrady mi nevad├ş a popol je prosp─Ť┼ín├í s├║─Źas┼ą prihnojenia. S t├Żmi ┼íkodcami m├í┼í plne pravdu. No len t┼Öeba p├íli┼ą rozumne a kontrolovane. Lebo ak niekto p├íli v j├║li/auguste presne v sobotu poobede, ke─Ć si na z├íhrade chce┼í odd├Żchnu┼ą a vychutna┼ą si pekn├Ż tepl├Ż de┼ł, nie je to prav├ę orechov├ę. Alebo naschv├íl, lebo ┼ąa vid├ş v alt├ínku p┼Öi jazierku sa bavi┼ą s n├ív┼ít─Ťvou....

cthulhu: Klasick├Ż zelen├Ż policajt na to nem├í pr├ívo, aj ke─Ć m├┤┼że vznikn├║┼ą situ├ícia, ┼że to pr├ívo nadobudne. Sta─Ź├ş neprimeran├í gestikul├ícia kon─Źetinami, alebo slovn├ę opakovan├ę napadnutie...

Ono naozaj z├íle┼ż├ş iba na ─żu─Ćoch.

Ale t├ęma bola opravi┼ą, ─Źi zahodi┼ą. A ja tvrd├şm, ┼że pod─ża rentabilnosti, ─Źi nostalgie k vlastn├şctvu dan├ęho predmetu.
alois
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod AndiCibula » 12 Jan 2017, 10:48

Alois - ─Ź├ştal si tie ─Źl├ínky, ktor├ę som sem dal ? Ja som komentoval situ├íciu z toho ─Źl├ínku a n├ísledn├Ż koment├ír diskut├ęra, "┼że by to podporil aj tu".
AndiCibula
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod burizon » 12 Jan 2017, 12:34

Cibu─ża, ─Ź├ştal si tie ─Źl├ínky v├┤bec? Nemysl├şm si, ┼że ─îesi s├║ na hlavu padnut├ş a bud├║ buzerova┼ą bez d├┤vodu svojich ob─Źanov. Ty tvrd├ş┼í, ┼że nikto nesmie poru┼íi┼ą tvoju domov├║ slobodu. V┼íak ani oni to nebud├║ robi┼ą, (ak z├íkon prejde) bez d├┤kazov. Nikto ti nevtrhne na pozemok ako v americkom filme. Len by som chcel vedie┼ą, ako ty chce┼í zakro─Źi┼ą proti "ekologick├Żm" zne─Źis┼ąovate─żom ┼żivotn├ęho prostredia. M├ím dojem, ┼że si mysl├ş┼í, ┼że p├ír ob─Źanov, hoci aj cel├í republika, keby sa spr├ívala najekologickej┼íie na celom svete, ni─Ź nezm├┤┼że proti ostatn├Żm bordel├írom typu Ameriky, ─ć├şny a pod. Ono to znie ako kli┼í├ę, ale ka┼żd├Ż musi za─Źa┼ą od seba. M├ím ├║plne rovnak├Ż n├ízor ako Alois.
burizon
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 428
Zalo┼żen├Ż: 07.11.2007

Odosla┼ąod AndiCibula » 12 Jan 2017, 13:13

burizon nap├şsal:a bud├║ buzerova┼ą bez d├┤vodu svojich ob─Źanov.
Presne toto sa mo┼że sta┼ą a aj st├íva, v┼żdy m├í┼í dobr├ęho suseda bonz├íka, preto┼że,
V┼íak ani oni to nebud├║ robi┼ą, (ak z├íkon prejde) bez d├┤kazov.
, bud├║ to robi┼ą, lebo to presne ten nov├Ż z├íkon umo┼ż┼łuje, vstup do obydlia bez d├┤kazov. (Z├íkon pre┼íiel a je platn├Ż od 2017)
No tak ako to sprav├şme ? Zavia┼żeme ├║radn├şkovi o─Źi ┼íatkou, prevediem ho od br├íni─Źky do kotolne a tam mu ich rozvia┼żem ? Ke─Ć tam budem ma┼ą niekde v rohu vrece pln├ę PET f─ża┼í├ş, je to hne─Ć d├┤kaz, ┼że ich aj p├ílim ?
Alebo budem ma┼ą dva kotle, jeden ofici├ílny, zrevidovan├Ż, na uk├í┼żku ├║radn├şkom, ktor├Ż sa nepou┼ż├şva (u┼íetr├ş mi to na renov├íciu kv├┤li rev├şzii) a potom budem ma┼ą neofic├ílny, v├Żkonn├Ż, pou┼ż├şvan├Ż, bez rev├şzie.

Krbov sa to net├Żka, tak┼że ak m├ím na ka┼żd├║ miestnos┼ą jeden krb, je to v poriadku, ale akon├íhle m├ím u┼ż kotol s rozvodom nad 10kW, tak je probl├ęm.
AndiCibula
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod 5ko » 12 Jan 2017, 13:28

OK, ved vieme v┼íetci, ┼że je to za─Źarovan├Ż kruh, mal├ş sa vyhov├íraj├║ na velk├şch a velk├ş tvrdia, ┼że ve─Ć to robia pre mal├şch ,┼że bez toho to nejde a nebude v├Żroba a obchod ,ale ak naozaj ka┼żd├Ż za─Źno od seba, tak sa to s├şce nezastav├ş, ale aspo┼ł spomal├ş a o to by malo ├şs┼ą v┼íetk├şm.
Nemysl├şm si v┼íak, ┼że to glob├ílne korpor├ície v├Żrobcov v┼íetk├ęho druhu niekedy pochopia a za─Źn├║ sa spr├íva┼ą ekologicky, nie ekonomicky a pripravia sa o miliardov├ę zisky.
┼Żiadny z nich nikdy neprist├║pi na my┼ílienku propagovania kvalitn├Żch v├Żrobkov, s dlhou ┼żivotnos┼ąou a mo┼żnos┼ąou opravy,namiesto jednor├ízov├Żch ┼ímejdov na jedno pou┼żitie.A ak aj ├íno, tak potom nastavia tak├ę cenov├ę hladiny, aby si udr┼żali ┼ítandardn├ę zisky, ┼że si to zase bude m├┤c┼ą dovoli┼ą len ich vrstva a zvy┼íok sveta zase bude n├║ten├í kupova┼ą tie nekvalitn├ę ┼ímejdy,ak aj tie ├║plne nezak├í┼żu.
Je to v┼íetko len o nena┼żranosti skupiny svetovl├ídcov s velk├Żmi u┼íami a kriv├Żm nosom spoza Jord├ínu.Tv├íria sa, ┼że d├ívaj├║ lu─Ćom pr├ícu,ale .... za ak├Ż peniaz.
Ale to u┼ż sme zase v politike a tak rad┼íej ukon─Źime debatu t├Żmto smerom. :wink:
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

PredchádzajúcaĎalšia

Nasp├Ą┼ą na Vo─żn├í t├ęma

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 2 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist