Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Chcete pomocť v oblasti VF techniky?

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: AMICO SSD 550-FW na HD ?

Príspevok od používateľa mirosne » 15 Jan 2017, 21:50

Nie je to možné,potrebuješ druhý prijímač.Pre príjem v HD si vyber čo najlacnejší,pokazí sa tak isto ako ten,za ktorý vyvalíš zbytočné nekresťanské peniaze.Príspevok presúvam do témy,kde sa preberajú prijímače.
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Príspevok od používateľa 5ko » 15 Jan 2017, 23:24

Nepotešil ste mne Mirečku, :lol: Dík, za presun do správnej témy.
No čo musím kúpiť niečo nové.
Ináč objednal som si cez formulár RTVS tú kartu na príjem STV1 a 2, ale už asi druhý týždeň žiadna odozva,neviem, či na to kašlú,alebo sami nevedia, čo majú vlastne posielať.Neviem, či budú meniť všetko na HD, alebo niečo ostane aj v SD .
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Príspevok od používateľa miroja » 15 Jan 2017, 23:54

Na Bazosi sa HD-ckove primace pohybuju v cenach od 35 ecok. Vyberal by som nejaky s LAN konektorom.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Príspevok od používateľa 5ko » 16 Jan 2017, 10:43

Tuším kam smeruješ s tým LAN konektorom.
Ale na chalupe bez internetu mi to asi nepomôže, iba ak by som využil internet cez mobil, akurát netuším, ako dostať signál s mobilu do staršej TV čo má max ,chince a scart.
Dajte sem niekto aspoň základné parametre čo by mal mať nejaký SAT prijímač ,teda vstupy, výstupy, normyTV,...lebo s toho som už jeleň,pomaly sa vtom ani divá sviňa nevyzná,čo to všetko znamená. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

ondistef
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 818
Dátum registrácie: 31 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: okolie SNV

Re: Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Príspevok od používateľa ondistef » 16 Jan 2017, 11:18

Potrebuješ DVB-S2 prijímač a tie majú štandardne USB vstup, HDMI výstup, treba dať pozor aby mal aj SCART výstup, keďže píšeš o starom televízore. A doporučujem rovno zobrať taký, čo ma okrem uni čítačky kariet aj CI slot, lebo človek pri Skylinku nevie, či zas nezmenia systém kódovania s ktorým si neporadí uni čítačka.
http://www.domoss.sk/conax-a-uni-citack ... 02200.html
Prípadne
https://elektro.bazos.sk/inzerat/690587 ... on-200.php
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Príspevok od používateľa 5ko » 16 Jan 2017, 11:45

Dík za info, ešte jedna poznámka, musím kúpiť aj novú kartu, lebo pôvodná vie len SD.Dúfam, že aspoň LNB zostane. :lol:
Už len čakám, kedy vymyslia kódovanie, na ktoré bude musieť byť aj parabola inakšia - hranatá,alebo špecialne dokrývaná. :mrgreen:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Príspevok od používateľa miroja » 16 Jan 2017, 13:17

SD a HD je zalezitost kompresie, nie kodovania.
Pri karte by mohol byt problem v tom, ze niektore najnovsie primace neakceptuju ICE kartu a starsie zas IRDETO (typ karty sa da vycitat pri jej cipe).
0

robo1214
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 15 Nov 2014, 15:17

Re: Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Príspevok od používateľa robo1214 » 16 Jan 2017, 13:26

Karta ostáva, nemusíš meniť.
Ak máš záujem o niečo jednoduché a lacné tak si kúp Thomson THS 813 má aj scart aj HDMI sám detekuje diseqc prepínač ak máš monoblok, sám sa naladí má Fast scan, pri každom zapnutí ti skontroluje zoznam kanálov v prípade zmien všetko poupravuje čo treba.
Obrazový výstup je celkom fajn. http://www.satelity.ellano.sk/thomson-t ... 32460.html
Na chalupu je to postačujúce a hlavne to nemusíš stále prelaďovať.

Ak chceš vymeniť prijímač aj doma a máš záujem o prijímač ktorý má HDMI výstup na slušnej úrovni a nemáš záujem stále prelaďovať ručne pri každej zmene kanálov tak potom Ineos in5 http://www.satelity.ellano.sk/ineos-in5_34999.html
V poslednom firmware je už aj Tv archív od Skylink po Lan.

To čo som napísal platí v prípade že máš všetko oficiálne, tieto prijímače nedokážu zdielať jednu kartu na viac miest a nepodporujú ani pripojenie cez Lan na bratov rusov na študijne účely.
Prijímače ktoré som uviedol sú Skylink reday to znamená že bez problémov čítajú všetky karty od skylinku ICE Irdeto aj M7
0

sbf
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 409
Dátum registrácie: 28 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: trencin

Re: Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Príspevok od používateľa sbf » 16 Jan 2017, 13:41

Ak nemas net ==> ziadne zdielanie a ruski hackery, imo nema zmysel ani externy primac ak nemas na lan-e viac ako jednu telku (ako viem kvalita obrazu a pod v reale to nepostrehnes), na chate je najlepsie je mat tv s integrovanym dvbs2, pre istotu aj s dvbt2 (ak vyradia grazli ceske programy, cely skylink prestane mat zmysel ked bude vysielat to co aj terestrial navyse bez regionalnych programov). Ak treba spojazdnit crt nie je moc prijimacov co maju aj scart napr hdbox 9105+ ma.... a ak telka nema scart taku len vyhodit
0
Naposledy upravil/-a sbf v 16 Jan 2017, 13:46, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 16 Jan 2017, 13:42

Za mňa Cryptobox 650HD podla mňa "top" za tú cenu,samozrejme sú lepšie ale aj drachšie.Má aj scart aj CI slot samozrejme Lan pre súdruhov,obraz je pekný,v poslednom firmware je Fastscan pre Skylink.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Príspevok od používateľa platon.rado » 16 Jan 2017, 14:01

0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Používateľov profilový obrázok
gfox
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 12 Mar 2013, 20:16
Bydlisko: Lovinobaňa
Vek: 53

Re: Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Príspevok od používateľa gfox » 16 Jan 2017, 14:13

Chcem sa spýtať, ste si istý že hd prijímač dokáže posielať cez scart aj prijímaný hd kanál ?
Musel by mu totiž zmenšiť rozlíšenie.
0

MiroH
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 13 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 60

Re: Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Príspevok od používateľa MiroH » 16 Jan 2017, 14:18

dokáže, HD signál ide iba cez HDMI a cez SCART pustí HD program v klasickom rozlíšení, je to vec zobrazenia a to robí satelitný prijímač
0

robo1214
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 15 Nov 2014, 15:17

Re: Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Príspevok od používateľa robo1214 » 16 Jan 2017, 14:19

Tak to je asi každému jasné.
Scart na HD prijímači je iba núdzové riešenie.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Príspevok od používateľa 5ko » 16 Jan 2017, 18:18

Vďaka všetkým za tipy a cenné rady,pretože aspoň viem, že netreba kupovať aj novú kartu,to mi potvrdili aj v DUKO,pokial je aktívna,vlastne sa nič nedeje.Obehol som NAY,DUKO, PCteam... a všade sú ceny tých hore spomínaných prijímačov približne rovnaké,ale na nete sa dajú zohnať aj lacnejšie.
V Bystrici mi ide takmer všetko okrem Markízy cez DVBT,takže SAT je len na ostatné programy a CZ.
TV mám LED LG,ten je dvojročný.
Na chalupe mám starší Hometech, a má scart, a možno aj HDMI,neviem isto.
Problém je tam ale ten ,že je to dlhá dvaktrát zalomená hlboká dolina medzi ZV a ZH a tam nie je ani z jedného smeru žiaden DVBT signál,takže všetci sú odkázaní len na príjem cez SAT.Vypli aj jediný starý analogový vykrývač na 1.program,dvojku som chytal odrazom od strmej skaly z vysielača Sitno.
Tam mi bude stačiť aj tá karta na sat príjem RTVS,ak mi ju pošlú.Na ich stránke píšu, že funguje aj nadalej v SD ,ale aj v HD rozlíšení
.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

robo1214
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 15 Nov 2014, 15:17

Re: Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Príspevok od používateľa robo1214 » 16 Jan 2017, 20:41

Kartu od RTVS som si objednal aj ja ešte v začiatkoch, trvalo to asi mesiac ale prišla.
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Príspevok od používateľa miroja » 17 Jan 2017, 09:31

Ja mam tu kartu uz hadam aj viac nez rok (mozno dva). Karta je ciste IRDETO.
Pokila viem, tak vysielanie STV1, STV2 v SD-cku zostalo len cez DVB-T, Cez sat bol vypnuty transpoder 31.12.2016 a teraz ide zo satu iba HD, takze ti treba sat. vybavu. Ako som pisal, nebal by som sa ist do nakupu aj pouziteho satelitneho primaca cez Bazos, Pripadne od jedneho predajcu z NZ, ktrory dlhodobo a vytrvalo inzeruje aj cez Bazos nove primace okolo 40 ecok. Dokonca sa da u neho kupit aj "sledovanie balika Skylink za zaidne, alebo male poplatky".
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Príspevok od používateľa miroja » 18 Jan 2017, 22:13

5ko dnes som mrkol na Bazos, nasiel som
https://elektro.bazos.sk/inzerat/692787 ... HDCICX.php za 25 Ecok. Starsi model, ma jednu citacku, dva CI sloty, HDMI, SCART,modulator aj LAN a ten co som mal v rukach mal SW co zvladal aj CCAM.
https://elektro.bazos.sk/inzerat/692236 ... -AMIKO.php za 37 ecok. Celkom novy model, samozrejme okresany HW a bez CI slotu a LAN.
https://pc.bazos.sk/inzerat/69113284/Di ... HD-PVR.php 35 Ecok . Okrem modulatora vsetky I/O porty ako ten prvy. Aj ten som mal v ruke, CCAM tiez odskusany.

Treba sledovat ponuky, cosi by si vybral aj v cene do 30-35 Ecok.
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Príspevok od používateľa alidedko » 18 Jan 2017, 22:42

Bacha na to, fastscan ma tusim len ten Impulse. Aby si s ostatnymi nezozral nervy pri ladeni.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Príspevok od používateľa miroja » 18 Jan 2017, 22:54

Ja vzdy skenujem rucne po transponderoch, a to len tie transpondery, na ktorych bezi nejaky program, ktory pobezi podla konkretnej karty. Aj poradie transponderov si volim podla toho, ktore programy na nich bezia.
Potom je podstatne menej roboty z mazanim desiatok uplne zbytocnych programov a presuvanim do poradia podla mojich predstav.
Nemam rad tie ich super autoscany, kde si primac robi sam co chce a uklada poradie programov ako si Skylink zmysli :-(
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok