Čo vás dnes nahnevalo? 3

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa romiadam » 06 Jan 2017, 18:43

Mám aj klasické kvalitné posuvné meradlo darovany od sustruznika na dochodku, presne aké tu máte na obrazkoch, len akosi oči mi prestali slúžiť na citanie, takže musím hľadať aj k meradlu okuliare. Desatiny uz nevidim. V robote mám to Mytutoyo a k tomu displeju okuliare nepotrebujem. Zatiaľ ostávam pri tom posunom meradle + okuliare. A henten nepodarok z LIDL zoberiem naspat. Uz len z principu. Mám aj blocek.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Loloone » 06 Jan 2017, 19:08

...ty to aspon mozes reklamovat :-)
ja som si vcera kupil v jednote (obchod plny zivota) karton piva plzen 7+pohar k tomu, dneska som to otvoril a bolo tam len 6 :-)
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

Používateľov profilový obrázok
lh
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 14:02
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Vek: 45

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa lh » 06 Jan 2017, 19:20

romiadam napísal:...V robote mám to Mytutoyo a k tomu displeju okuliare nepotrebujem...
Len pre správnosť... je to Mitutoyo. Ibaže by to bola posuvka z rodiny Abibas, Niko a Puna. Neber to v zlom :D
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa romiadam » 06 Jan 2017, 19:55

Neee. Mas pravdu, ja som to zle napisal. Je to original japonec. Made in Japan.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa hpeter » 09 Jan 2017, 22:35

Lambdy padli na zem :oops: Idem pozerat nahradny diel, a co nevidim...aukcia
prve Stax SR-Lambda; prihodil som. Limit bude mozno 300
http://www.ebay.com/itm/Stax-Lambda-Kop ... SwA3dYcmor
Prílohy
20170109_220526.jpg
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa elmoto » 10 Jan 2017, 08:21

A keď ti opäť padnú na zem tak zas nové :) Čo spravíš so starými neposunieš ďalej? 3D tlač opraví.

Inak s tou konštrukciou z plastu to teda dobre posrali na takých slúchatkách.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa hpeter » 10 Jan 2017, 19:55

Veru cudny plast pripomina bakelit,makne teplom. Musle su z ineho plastu.
Ten inzerat keby presiel za 100+posta, tak som rad (+kupit nove nausniky atd). Kedze nepresiel, zda sa mi lepsia kupa cerstvych https://www.audiotek.cz/stax-sr-l300-80394.html# Situaciu budem riesit http://www.electromod.co.uk/stax-spares ... and-sr202/
To co mam, je secondhand. (sice tymto stylom pocet vymenenych dielov rastie.. :lol: cize takmer nove)
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa elmoto » 10 Jan 2017, 21:02

Ak mäkne teplom tak je to termoplast. Bakelit je reaktoplast a ten nemäkne teplom a ani sa nedá potom tvarovať.
0
nie som tu

alois

Po Z/S/V-DIS aj SPP dalo darček.

Príspevok od používateľa alois » 17 Jan 2017, 06:16

Super, že bude pokles cien energií.
Len je to ďalšie klamstvo. „Cena plynu síce išla dole, ale mesačná tarifa pre bežné domácnosti D3 sa zvýšila z 7,75 eur na 22,20 eur, čo je asi 14 eur mesačne viac a to je ročne 168 eur viac ako vlani.

Takže aké zníženie, keďže domácnosti zaplatia o o 168 eur viac ako vlani.

ice_age
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 25 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Nitra, Bratislava

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa ice_age » 17 Jan 2017, 08:04

Ved take slovenske... Setri, zatepluj, kupuj efektivnejsie spotrebice, znizuj si spotrebu energii ... Ved my (elekrarne, plynari, vodari) si to od teba aj tak vyberieme na fixnych poplatkoch...
0

vlado5
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 19 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa vlado5 » 17 Jan 2017, 08:15

No mne toto tzv "podnikanie" stále nejde do hlavy. Prečo mám platiť za niečo, čo nespotrebujem. Čo si vôbec táto energetická lobby vymyslela na spotrebiteľov. Keď si idem kúpiť nábytok (alebo iný tovar) neinteresuje ma žiadna infraštruktúra predajcu (vozový park, údržba zariadení, zabezpečenie stravy zamestnancom atd. Jediné, čo ma interesuje je cena za produkt. A tak by to malo byť aj v prípade energií. Cena za spotrebované množstvo. Neodoberiem nič, neplatím nič. V niektorých štátoch to údajne takto funguje. Tu čím viac šetríte, tým ste na tom horšie, lebo platíte nejaké "paušálne poplatky". A od nového roku už aj za "vodomer". Údajne sme jediný v EÚ. Tak nám treba !!!!
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa muziker » 17 Jan 2017, 11:16

Energetické spoločnosti (dnes v cudzích rukách) dodávajúce elektrinu na Slovensku potichu zvýšili od 1. januára fixnú platbu za elektrinu (reálne poplatok za elektromer) za 3-fázový v garáži zvýšené z 1 eura na 12 eur a v byte z 1 eura na 4 eurá. Môj "čistý zisk" je keďže mi na dôchodku pridali až 8,20 eura, je reálne rovných mínus 12 eur a to ešte vodári zvyšujú tohto roku tiež fixné platby (za vodomery), takže sa to ešte zvýši.
Týmto gratulujem všetkým politikom a "podnikateľom" (dnes je prakticky všetko v súkromných a najmä zahraničných rukách) za to zvyšovanie svojej životnej úrovne - a samozrejme im doprajem ďalšie zvýšenie ziskov ktoré prúdia na ich zahraničné kontá - na úkor slovenského národa žijúceho z ruky do úst. Rovnako ďakujem aj pravicovým politikom typu Dzurinda, Mikloš a zbytok privatizačnej bandy že sa na tom aktívne podieľali a dobre si pritom namastili vlastné vrecká. Užite si to všetko v zdraví. :applause:

P.S. Ako čerešničku na torte uvediem, že mi po odpojení garáže vyfakturovali VSE za nulový odber (0 kWh) ešte nejaké poplatky do fondu "straty, jadrový odpad" atď. vo výške 2 eur a štát si samozrejme berie z toho aj DPH, aby nikto z nich neprišiel skrátka. Len občan ostáva v nemom úžase z týchto ich manierov.
0
Naposledy upravil/-a muziker v 17 Jan 2017, 11:28, upravené celkom 1 krát.
muziker

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa elmoto » 17 Jan 2017, 11:27

Keby som nemal ženu a deti tak sa odjebem žiť do lesa ! Toto čo sa už tu s nami deje je ako koncentračný tábor !
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa muziker » 17 Jan 2017, 11:52

No keď sme pri plyne, poďme na to cez čísla. Všetci sme sa asi tešili že nám klesne účet za plyn, no bolo to zjavne predčasné. Aj keď bolo avizované zníženie cien za plyn, v skutočnosti je to úplne inak. Celková cena za plyn vám nielen že nemusí klesnúť, ale môže dokonca aj stúpnuť.
Lacnejší plyn avizoval aj šéf Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Jozef Holjenčík ešte v novembri. Priemerné ceny pre domácnosti podľa neho mali medziročne klesnúť približne o 2,6 %.
Pri avizovaných cenách plynu mali ušetriť najviac domácnosti, ktoré ho používajú na ohrev vody a na kúrenie (tarifa D3). Ročne by mali títo odberatelia zaplatiť za plyn v priemere o 23,72 eura menej. Domácnosti, ktoré používajú plyn na ohrev vody (tarifa D2), by mali podľa regulátora ušetriť za rok 18,84 eura. Ale ... chybička se vloudila a tak reálne „cena plynu síce išla dole, ale mesačná tarifa pre bežné domácnosti D3 sa zvýšila zo 7,75 eur na 22,20 eur, čo je asi 14 eur mesačne naviac - a ročne je to o cca 168 eur viac ako vlani.

Analytik ktorý sa zaoberá energetikou tvrdí: „Distribučná tarifa, zložená z 2 častí sa skutočne mení tak, že rastie fixná zložka, zjednodušene "platba za možnosť odoberať plyn", avšak sa znižuje variabilná zložka, čiže "platba za reálne odobratý plyn".

Rozmenené na drobné to je takto:
Faktúra plynu sa skladá z 2 zložiek:
1. variabilná - vaša spotreba plynu (cena išla dole)
2. fixná - pevná suma, ktorú platíte aj keď nič nespotrebujete (cena išla hore)

Táto zmena je podľa "odborníkov" daňou za prehnanú plynofikáciu Slovenska, lebo dnes pomaly každá obec má vybudovaný plynovod, ale ľudia častokrát radšej kúria lacnejším drevom.

Z toho jasne vyplýva, že na vine sme my obyvatelia Slovenska a tak sa nemáme čo sťažovať, ale máme sa hanbiť za svoje činy. Predsa máme to čo sme chceli :oops: :D
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa muziker » 17 Jan 2017, 14:11

Nedá mi aby som to nedoplnil o ironickú poznámku:
Teda slovač sa nemá prečo sťažovať keďže podľa ÚRSO na Slovensku a rovnako aj "akožepolitikov" v Bruseli platí, že: V súlade s platnými smernicami EÚ, musia mať prevádzkovatelia distribučných sústav zabezpečenú úhradu všetkých svojich nákladov a fixné náklady tvoria podstatnú časť z nich. Ide o fixné poplatky ako sú mzdy, náklady na údržbu, revízie, zabezpečenie tlaku v potrubí, prevádzka regulačných staníc a podobne".
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa xmilos » 17 Jan 2017, 14:30

muziker napísal: a to ešte vodári zvyšujú tohto roku tiež fixné platby (za vodomery),
nezvysuju - zavadzaju. Posledne sietove otdetvie, ktore to este nemalo zavedene.
0

Používateľov profilový obrázok
burizon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 571
Dátum registrácie: 07 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa burizon » 17 Jan 2017, 15:35

Mne sa ešte páči, ak máš stľp el.vedenia na svojom pozemku, tak sa musíš oň postarať, aby sa mu nič nestalo, lebo máš prúser. Nevadí, že máš znehodnotený pozemok, že si obmedzovaný vo výsadbe, že si k tebe môžu vstúpiť v rámci údržby bez tvojho povolenia a vedomia. A nedostávaš ani euro za to, že iný podnikateľ využíva tvoj pozemok na svoj zisk. Alebo to ešte stále patrí štátu? Takto postavený zákon, by som ešte chápal, za "ferenjožka", keď sa elektrifikoval štát a nechcel mať problémy s majiteľmi pozemkov... Tuším je aj nejaké "bolestné", ale to sa týka iba toho, komu dajú "stľpik" dnes a má na podanie žiadosti nejaký čas, kde ho potom jednorázovo "odškodnia" nejakou smiešnou sumou.
0

alois

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa alois » 17 Jan 2017, 16:28

za komunistov znárodnenie a teraz ti demokraticky oznámia, že ide o strategický záujem štátu a nemusia ťa ani odškodniť v plnej výške...

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa muziker » 17 Jan 2017, 17:21

Stĺpy , káble a potrubia na súkromných pozemkoch nie sú strategický záujem štátu, ale verejný záujem ako nás presviedčajú úradníci. Strategický záujem štátu spočíva v doživotnom zabezpečení tlčhubov čo sa dali na politiku (a ich detí, vnukov a pravnukov) :)
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa hpeter » 17 Jan 2017, 20:17

Koho si ludia zvolili toho maju. Zialbohu trpia aj ostatni.
V koaliicii to vyzera jak v pavilone goril... skorumpovana zumpa plna zkvasenych tekutych prdov.
0

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok