port forwarding tp link

Moderátori: psichac, Moderátori

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: port forwarding tp link

Príspevok od používateľa elmoto » 17 Jan 2017, 21:13

Tak tak. Zriadia mu verejnú a bude v suchu. Či už statickú alebo dynamickú /porieši cez ddns.org/
0
nie som tu

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: port forwarding tp link

Príspevok od používateľa martin knocik » 17 Jan 2017, 21:13

Ak je ten Microtic aj vo funkcii rútru, tak v ňom musíš urobiť presmerovanie portu HTTP, ale zároveň by som ten TP link prepol na mód switch + WiFi prístupový bod. Potom to nebude kaskáda presmerovaní portu a pôjde to.
Aby som to uviedol na spravnu mieru, tak presmerovanie portov sa robí len v prípade že zariadenie má v sebe NAT (preklad adries) to znamená jednu (najčastejšie verejnu ip adresu) môže zdielať viacero dalších zariadení s vlastnou (najčastejšie neverejnou ip adresou). Ak maš doma kaskadu routrov, tak ta ničomu neškodí, router len prepaja 2 siete, nemení IP adresy. Skutočnym zlom a zdrojom problémov je NAT a preklad adries.

Jedna IP adresa na celu dedinu je prejavom totalneho amaterizmu a podvod na zakazníkoch. Pripojenie bez vlastnej verejnej IP adresy by som zakazal nazyvat pripojením k internetu. IPv6 a najma IoT na nich, čím viac zariadení so vzdialeným prístupom doma tym lepšie :twisted: , Neverejna IP adresa je vačšie zlo než mizernych 12 portov pre port forward na lacnom routri s NATom.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: port forwarding tp link

Príspevok od používateľa alidedko » 17 Jan 2017, 21:47

elmoto: vdaka, aspon niekto si vsimol a chape, co tu celu dobu klepem do toho telefonu.

Len doplnim: v pripade malych ISP je kupena vonkajsia IP staticka. ISP ma kupeny rozsah adries, z ktorych cast pouziva a cast predava dalej klientom.

Vo svojom jadre len prenatuje vonkajsiu IP na klientovu vonkajsiu a to je cela veda. Robil som, viem :)
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: port forwarding tp link

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 18 Jan 2017, 08:13

martin knocik napísal:
Jedna IP adresa na celu dedinu je prejavom totalneho amaterizmu a podvod na zakazníkoch. Pripojenie bez vlastnej verejnej IP adresy by som zakazal nazyvat pripojením k internetu.
Tak to si asi nikdy nespravoval siet. mat vsetko na verejnej ipcke to je prejav deb... IPv4 adresy akosi niesu, IPv6 sa len pomalicky zacina rozsirovat a pri predstave, ze mam vsetko vystavene na internete ma mrazi.
ISP by si to potom mohol rovno hodit, lebo by cely den riesil len telefonaty, ze zakaznikom hlasi antivir nejake utoky. Spravoval som par masin na verejnej ip, ale denne tam niekto na nich skusal nejaky utok.
U mna doma je samozrejmost na privode mikrotik s NAT, vsetko zvonka zakazane, a to nemam ani verejnu adresu.
EDIT: a pokial viem, tak uz ani na dsl nie kazdy dostane verejnu IPcku, takze aj taky telekom je vlastne amater.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok