Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Chcete pomocť v oblasti VF techniky?

Moderátori: mirosne, Moderátori

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Príspevok od používateľa alidedko » 18 Jan 2017, 22:56

... ale musis uznat, ze pre laika je to svetlo v tme.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Príspevok od používateľa miroja » 18 Jan 2017, 23:13

Ano, suhlasim... naladenie je jednoduchsie, akurat potom ten komfort pouzivania .... jeden program na cisle 3, dalsi na 30-tke a treti na 300-ke. Radost hladat spravne tlacitka na tych mrnavych DO v pritmi vecera. Kto si totiz nevie naladit programy rucne, spravidla ani netusi, ako si usporiadat ich poradie podla svojich predstav.
Bud sa to vsetko nauci (co niekedy stoji nie jednu hodinu , ci vecer volneho casu), alebo si na to niekoho zavola a pripdne aj zaplatii. Ked sa pred rokom, ci dvomi programy silne preladovali, niektori profici tu z okolia za preladenie brali 20 Ecok.

Napada ma, ze dnesne primace vedia prenasat pohodlne settingy cez USB kluce. Ked si spomeniem na Philipsy 6010, nie jednu noc som presedel pri PC, aby som "naladil" vsetky programy a v poradi ako som si predstavoval :-) :-) . Ale potom ta radost, ze som to nakoniec zvladol :-) a druha, ked som videl, ze moj setting si stiahli z fora desiatky az stovky ludi a docitas sa aj ze "dik za funkcny a fajn setting".. to tiez potesi cloveka.

Sorry, uz som mimo temy. HOWGH !!!
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10147
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Príspevok od používateľa 5ko » 18 Jan 2017, 23:22

S tým ladením a ukladaním programov máš pravdu.Je to o nervy v niektorých prijímačoch vytriediť a poukladať len tie čo chceš a vymazať zbytočnosti.Fakt je to na celý večer,ale aj ked to človek ukladá zo zoznamu je to fuška,kým ich uloží neako logicky.
Mne to ani nechýba, to len kôli žene.
Vďaka za tipy, asi obvolám tie inzeráty na okolí,len sa musím rozhodnúť, ktorý je vhodnejší.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Príspevok od používateľa miroja » 18 Jan 2017, 23:31

Ten najlacnejsi :) ... Z tychto troch by som skutocne bral ten prvy - najstarsi. Sice vacsia krabica, ale vtedy sa este tak kurev..y nesetrilo na priestore a suciastkach, takze by mal aj dlhsie vydrzat. Mozno ma trochu vacsi odber v ST-By ako posledne modely,ale ma zas aj sietovy vypinac.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10147
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Príspevok od používateľa 5ko » 20 Jan 2017, 08:05

Máš pravdu, najlacnejší je najlepší.Práve som včera dostal darček od jedného člena fora z BB, ktorý mi zavolal,a dal mi zadarmo LUNA HD 300 IRCI, už aj naladený,takže mu zatial aspoň takto verejne ďakujem,kým sa revanšujem.
Večer som ho pripojil, a chcel som ho vyskúšať, ale stále vypisovalo, že programy sú kódované.Potom som nechal zapnutý kanál na STV1, a asi po 20minútach som začul, že nabehol a potom už aj dvojka, aj Markíza, aj ostatné dostupné programy z karty.
CHvílu to trvá,kým sa krta aktivuje,ale potom to už išlo.
Ked mi príde tá karta z RTVS, tak ju vyskúšam aj na starom SD aj novom HD prijímači a uvidím, či budem zháňať ešte aj druhý prijímač, alebo na chalupe mi bude stčiť aj starý s SDčkom.
Takže zatial problém vyriešený.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Príspevok od používateľa miroja » 20 Jan 2017, 08:19

Rad by som sa mylil, ale v SD-cku ti STV-cky zo satu nepojdu. V SD uz ide iba Ocko a nejaky katolicky (Lux, alebo Noe).
Len pre uplnost, STV karta je ciste IRDETO.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10147
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Príspevok od používateľa 5ko » 20 Jan 2017, 08:33

http://www.rtvs.org/a/78161_vydanie-sat ... rtvs-karty

podlas toho štvrtého odstavca som vyrozumel ,že by mali ísť obidve varianty.Ale človek nikdy nevie... :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Príspevok od používateľa miroja » 20 Jan 2017, 09:13

Ved karta by bola funkcna aj pre SD vysielanie, keby nejake na pozicii A23 bolo. No kedze transponder vypli 31.12.2016, nema co dekodovat.

Na zaciatku tvojho odkazu cervenym pisu:
RTVS končí so satelitným vysielaním programových služieb Jednotka a Dvojka v štandardnom rozlíšení (SD) k 31. 12. 2016.
Satelitné karty RTVS budú po tomto dátume naďalej funkčné a budú divákom a koncesionárom RTVS umožňovať bezplatný príjem programových služieb RTVS Jednotka a Dvojka vo vysokom rozlíšení (HD).

Co je zjavne aj aktualny stav. To, ze tam dole najdes aj parametre traspondera, kde slo SD vysielanie, je len chyba (lenovost) spravcu stranky zmazat to odtial.
Nejaky Wemaster, ktrory mozno nema predstavu o technickom pozadi sposobu sirenia programov dostal ulohu aktualizovat stranku a uverejnit informaciu o vypnuti SD vysielania nuz a inteligencia mu nedovolila pozriet, ci koniec stranky neodporuje zaciatku. Nic mimioriadne...
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10147
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Príspevok od používateľa 5ko » 20 Jan 2017, 11:50

Veď mi to aj bolo čudnô,
ale myslel som, že na novej frekvencii to nejako ošetria,alebo na tej karte,že to pôjde aj dualne,ale zrejme je to tak ako píšeš.
Nechám sa prekvapiť.
:wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 859
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Aký HD prijímač na SKYLINK ?

Príspevok od používateľa OHAJ » 27 Jan 2017, 10:45

http://pc.zoznam.sk/novinka/skylink-bud ... -kodovanie
Aký je dôvod prechodu na nový systém Viaccess ?

:arrow: zeby kvoli IP a nacitaniu cisla karty a naslednemu zablokovaniu klonov ?

po com vlastne idu tie kopie Irdeto :?:

PS: platit servis. poplatok 3,69 € mesacne za nic sa mi zda zderstvo a cakat kedy bloknu CZ programi pre Slovakov, este aj koncesionarske poplatky pre RTVS , nepaci sa mi to !
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok