Monitor EIZO FlexScan S2243W - bez obrazu

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

beny66ka
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 16 Apr 2016, 22:05
Bydlisko: Ostrava

Monitor EIZO FlexScan S2243W - bez obrazu

Príspevok od používateľa beny66ka » 22 Jan 2017, 13:15

Potřeboval bych nakopnout od zkušenějších.
Na monitoru se rozsvítí modrá kontrolka - on line, rozvítí se podsvícení dipsleje, PC jej detekuje, ale po cca 20 sec. se kontrolka přepne na žlutou, což značí standby stav a podsvícení zhasne. Obraz není nikdy žádný.
Potřeboval bych poradit CO a KDY mám naměřit na kontrolním bodu MAINON, který jsem označil malým červeným kroužkem. Teď tam není nikdy "nic". Oscilo mám.
Také nemám tušení co je to signál STRIKE.

Schéma jsem hledal na různých serverech které tady byly zmiňované, ale nic ...

Děkuji moc za radu!
Prílohy
Celkový pohled na desky monitoru
Celkový pohled na desky monitoru
img_0823 (2).jpg
0

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Re: Monitor EIZO FlexScan S2243W - bez obrazu

Príspevok od používateľa delong » 24 Jan 2017, 11:20

Nezkúšal si to pripnúť k inému PC ? Správa sa to rovnoko aj na druhom PC ? ( Možno je vadná pameť v PC alebo grafika monitor nedostane signál a ide do StBy . )

Ak nezapojíš kábel od PC vypíše ti monitor niečo ? Not signál alebo podobne ?
Menu monitora funguje ? To by malo ísť aj bez pripojeného PC .

Skontroluj hlavný zdroj a invertor. Potom lampy podsvietenia. To že sa nachvíľu rozsvieti displej ešte neznamená že lampy a invertor je OK . Po chvíľke môžu ísť tie lampy do skratu a invertor zapne ochranu a prepne do STby .
Signál MAIN_ON by tam malo byť +5V . A keď zapneš monitor tak OV .

Na hlavnej (signálovej) doske sú ešte DC_DC meniče je možné že sú poškodené. Môže byť aj poškodený softwér pre ovládanie monitora . Niektoré premenné potom nefungujú správne .

Tie tri dosky majú nejaké označenie a končia nejakou revíziou Rev 1.1 alebo podobne . Nevieš označenie tých dosiek ?
0

beny66ka
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 16 Apr 2016, 22:05
Bydlisko: Ostrava

Re: Monitor EIZO FlexScan S2243W - bez obrazu

Príspevok od používateľa beny66ka » 25 Jan 2017, 22:43

Ahoj Delong - pokročil jsem v opravě, pokud po testech zjistím že je to OK, podrobně to tady popíšu co se dělo - zajímavá zkušenost...
0

beny66ka
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 16 Apr 2016, 22:05
Bydlisko: Ostrava

Re: Monitor EIZO FlexScan S2243W - bez obrazu

Príspevok od používateľa beny66ka » 26 Jan 2017, 21:45

Tak se mi monitor podařilo opravit, ale vzhledem k zajímavé zkušenosti, dávám celý postup opravy.

Závada:
Monitor se po zapnutí po 20 sec. přepnul do STBY. Podsvícení svítilo, žádný obraz.
Pokud byl připojen k PC kabelem VGA byl stále on-line. Podsvícení svítilo, žádný obraz.
Schéma zapojení - nesehnatelné :-(.

Nejprve mě zmátlo, že ze zdroje leze jen na 18V. Pokud byl monitor STBY, je tam nějakých divných kolísajících 18V. Poté co monitor šel do on-line (signál MAINON) 18V ze zdroje se stabilizovalo.

Všechny další napětí se dělají na MB.
Změřil jsem všechny napětí na MB 5V, 3,3V 1,8V - OK. - Závada přetrvává.
Napětí 3,3V pro Flash paměť mělo zvlnění (viz.obr.). Přidal jsem C na filtraci, zvlnění do 10mV - OK. - Závada přetrvává.
Kontrola krystalu - 24 MHz - OK. (viz. obr.). - Závada přetrvává.
Kontrola signálu SDA, SDC EEPROM - OK. - Závada přetrvává.
Reset EEPROM - OK. - Závada přetrvává.
Kontrola signálu na LVDS (viz. obr.). - OK. - Závada přetrvává.
Kontrola napětí 5V, 3,3V 1,8V na TCON - OK. - Závada přetrvává.
Kontrola napětí VDA na TCON - mělo by být v intervalu 14 - 20V. - Napětí není !!!

Takže na TCON:
Měření kapacit za Step Up měničem který dělá VDA - OK.
Měření Schotky diody za Step Up měničem - OK.

Takže jsem nabyl dojmu, že je vadný IO Step Up. Po dlouhém bádání jsem zjistil, že je tento IO v tomto pouzdru NAŠTĚSTÍ :rolleyes: nesehnatelný. A proč naštěstí ?? Neupnul jsem se rovnou k výměně, ale napadlo mě odpojit FPC kabel a zatížit měnič rezistorem 100 Ohm. Napětí krásně naběhlo. Pěkných a stabilních 15V - až se po chvíli z 1/4W rezistoru začalo kouřit. :roll:

Takže z toho vyplynulo že je vadný LCD panel, do kterého nejde proud z měniče VDA. Velké zklamání. Odpojuji rezistor 100Ohm.

Poslední věc co mohu udělat - beru ubrousek, isopropyl a čistím kabel FPC a konektor FPC.
Vše znovu zapojuji, zapínám a naskakuje krásný čistý obraz :finga:

Třeba to někomu pomůže a začne opravovat z opačné strany a ušetří si 3 dny práce ... :pain:
Prílohy
img_0821.jpg
img_0822.jpg
img_0836.jpg
img_0838.jpg
img_0839.jpg
DS1Z_QuickPrint2.png
DS1Z_QuickPrint3.png
DS1Z_QuickPrint4.png
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok