Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Leptaci roztok

Leptaci roztok

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Leptaci roztok

Odoslaťod 5ko » 17 Feb 2017, 16:59

Minimálne raz za mesiac musíme do verejných WC naliať do pisoárov po pollitri HCL,lebo do roka by bola PVC odpadová rúrka 40mm zanesená močovým kameňom tak , že cez ňu neprejde ani červík.Kto to skúsil prepchávať, vie o čom píšem a vedia to aj zelení, takže sa HCL kludne predáva,na rozdiel od peroxidu vodíka, ktorý je tiež agresívny,ale v kombinácii s inými dostupnými chemikáliami vie robiť BUM.
Samozrejme že HCL je žieravina a ked je koncentrovaná, tak je nebezpečná, nielen ako žieravina, rozleptávajúca iné hmoty,ale najnebezpečnejší je uvolňovaný chlor,ktorý leptá sliznice a spôsobuje koroziu železa,preto je klasifikovaná ako nebezpečný odpad,/ale v určitej koncentrácii/... ale liter koncentrovanej 33% HCL rozriedený dajme tomu 100litroch H2O je už menej nebezpečný, ako tie šťanky,obsahujúce kopec iných svinstiev vrátane kuchynskej soli....
a soliť nezakázali.A čo taká kyselina citronová,benzoová ...ako potravinárske konzervačné látky... tiež sú nebezpečné, len pretože sú to kyseliny??

A nejako sa vytratila petícia V1K, nejako stiahol chvostík....
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.
5ko
Obrázok používateľa
Power user
Power user
Vek: 62.32
Založený: 18.02.2010
Paragraf: 23

Odoslaťod mato3000 » 17 Feb 2017, 20:50

5ko ... išiel si brúsiť zubky na iných koreňov

a ešte k tým svinstvám ---- dusitan sodný :potlesk:

že vám to niečo hovorí ? noooo kde ste to už len videli napísané ??? kto uhádne dostane odo mňa najkrajší darček :thumbup:
mato3000
Obrázok používateľa
Power user
Power user
Založený: 04.01.2009

Odoslaťod CICO » 17 Feb 2017, 21:03

kup si parky z LIDLa a mas ho tam kolko chces :thumbup: (E250)
CICO
Stály člen
Stály člen
Vek: 31.76
Založený: 19.03.2007

Odoslaťod mato3000 » 17 Feb 2017, 21:40

:applause: bingo ... LIDL - to je to klúčové slovo ....

dusitan sodný ==== voľný radikál v prášku ==== čo molekula, to voľný radikál, ňam čo si viac priať .... už len rakovinu žalúdka a hrubého čreva , úplne suprpvé .

aha ... čo o tom píšu ...

Nežádoucí účinky

Dusitany obsažené v masných výrobcích mohou vést ke vzniku malého množství silně karcinogenních nitrosloučenin. Tyto sloučeniny vznikají zejména za vysokých teplot, např. při smažení slaniny. ...

sranda popis, že ---- malé množstvo ---- zejména pri vysokých teplotách ...... parádička

ale čo to ? pridáme k dusitanu sodnému našu dobre známu HCL zo žalúdka a čo sa nám to deje ?

NaNO2 + HCl → HNO2 + NaCl

nechcelo sa mi to sem písať a tak som našiel dačo na webe :

"Ačkoli kyselina dusitá nedosahuje ve své žíravosti zdaleka účinků kyseliny dusičné, jsou dusitany nejméně stokrát jedovatější než dusičnany. U člověka již 0,5 g dusitanů způsobuje akutní otravu, 4 g jsou smrtelnou dávkou. Dusitany způsobují oxidaci hemoglobinu na methemoglobin. Jejich působením dochází též k roztažení cév a krevní tlak stoupá. Jsou podezřelé z karcinogenity, neboť mohou být biotransformovány na N-nitrososloučeniny, které poté přecházejí na diazosloučeniny. Ty jsou silně elektrofilní a mohou tak velice snadno alkylovat DNA, čímž dochází ke vzniku mutací."

Prajem vám dobrú chuť :pain:

Limit pre dojčenskú vodu Limit pre vodu z vodovodu
Dusičnany 10 mg/l 50 mg/l
Dusitany 0,1 mg/l 0,5 mg/l

a pre obraznosť rýchlosol, na konzerváciu ... ale šak čítať zloženie viete :ignore:
http://www.thymos.sk/produkty/konzervov ... -100g-/133

ale toto je už poriadny OT ...
mato3000
Obrázok používateľa
Power user
Power user

Odoslaťod Dr.Martin » 17 Feb 2017, 21:54

Ja sa snažím čítať tie štítky na potravinách a E-čkam sa vihíbať,aj ked nie vždy sa to dá.A zrovna pred týždňom mamka spravila na raňajky párky z Lídla Pikok. Hovorím si Pikoku moc neverím prečítam si zloženie a po jeho zhliadnuťí som svoju porciu nenápadne podstrčil psovi.No moja nenápadnosť prešla v momente keď pes párok oňuchal a ohrdol ním tak isto ako ja.
Dr.Martin
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Vek: 23.94
Založený: 15.06.2011

Odoslaťod mato3000 » 17 Feb 2017, 22:50

E-čka ešte nič zlé neznamenajú, to je další blud . Dôležité neni označenie ale zloženie, taká kyseina citrónova, alebo pektín, alebo delulóza .... nemôžťu za to že majú označenie EXXX.
mato3000
Obrázok používateľa
Power user
Power user

Odoslaťod Wili » 18 Feb 2017, 00:17

mimochodom je velke umenie najst akukolvek udeninu bez E250. Ja som sunku z masiarne nejedol ani napamatam, budu to uz fak dlhe roky... v beznych obchodoch, marketoch a masiarnach nekupite udeninu bez toho aby neobsahovala E250.

Ak mam chut na maso alebo udeninu tak to kupujem z biofariem, stale si objednam na 1-2 tydne dopredu a porazia len tolko kolko sa aktualne objedna nie ako v marketoch kde sa to vyhadzuje a kazi. Ziadne E250 a podobne sracky to nema... na biofarmach to dokazu aj bez toho a aspon zvieratka z ktorych to je ziju stastnym zivotom na dvore a nie v koncentracnych taboroch.

- ale co ludia nevidia tak im to je jedno, hlavne ze je to v teglikoch pobalene na pultoch ale to pozadie za tym im je uplne uprdele a tiez co jedia, a potom sa zrazu vsetci cuduju ze preco dostanu na stare kolena rakovinu... :axe: ked sa cely zivot laduju parkami, sunkami, klobasami a inymi hnusmi. O to viac v nasich krajinach kde je trend to jest.

"Mnamka" ala dusitan nevymizne, lebo ludia su casto blbi a nevedia co jedia, a ide im len o cenu nie o kvalitu... ale to je len spicka ladovca, este tu mame sorban draselny, benzoan sodny a este dalej nastupuju farbiva vyrobene z dehtu a podomnych fajnotiek. Tiez co sa "maminam" nepozdava ako Ecko, tak to napisu slovne a potom im to uz je jedno, potom to uz je pre nich "bez ecok" :D ale takto to je a zrejme aj bude, lebo vacsina ludi su pohodlni a nechaju sa oblbovat, a je to vyhodne a nekonecny kolotoc, lebo cim viac sraciek zozeru, tym viac liekov farmaceuticke firmy predaju, a je to nekonecny kolotoc penazi na urovni ktora je v dnesnej dobe nezastavitelna.
Wili
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Vek: 28.93
Založený: 13.09.2010

Odoslaťod Marek1975 » 18 Feb 2017, 00:32

nebudem sa rozpisovat, nechce sa mi nakolko si myslim, ze vsetko podstatne tu uz povedane bolo... ken jedna vec, nedavno som pozeral jeden dokument z nemenovaneho maso kombinatu (mec*m)... kde najvyssi z najvyssich povedal jednu zaujimavu vetu... "vyrabame to co ziada trh a co si praje zakaznik"...

Ja som neziadal toho pana, aby vyrabali spekacky, ktore nechce ani pes zrat, rovnako som neziadal o mucne parky, ktore exploduju v hrnci s vodou, a rovnako som po nikom nechcel aby moja oblubena slanina bola v strede krvava, ale pritom ju bolo citit ako z udiarne - chemickej, ponatierana nejakym sajrajtom a surova... co je to za doba v ktorej sa "dba na zdravie naroda" a pritom "kokteil" prisad, ktory pouzivaju vyrobcovia potravin, by zabil aj vola?

hough :thumbdown:
Marek1975
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Vek: 43.05
Založený: 25.10.2016

Odoslaťod Drakoush » 18 Feb 2017, 00:59

Trh ale nie si Ty, ale konzumenti po celom Slovensku. A dovolím si tvrdiť, že väčšine je u prdele, čo jedia, dôležitá je cena.
A ak sa zas začneme baviť o tom, prečo pozerajú len na cenu, skončíme na rázcestí medzi lakomosťou a nízkou mzdou. A keď zas pokračujeme nízkou mzdou, tak skončíme pri ľudskej hlúposti.

Len tak pomimo, slováci sa neskutočne tešili na Jaguar, lebo čakali 1000 eurové platy. Lebo je úplne logické, že keď zarobíš vo VW a KII 500, tak tu budeš mať 1000, však? No hovno, to je kartel a slovač je sprostá. Ja hovorím, že 80% problémov čo máme, sú spôsobené nami, ovcami, ktoré nepremýšľajú.
Drakoush
Obrázok používateľa
Moderator
Moderator
Vek: 22.93
Založený: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odoslaťod ce4aser » 18 Feb 2017, 06:12

Drakoush napísal:Trh ale nie si Ty, ale konzumenti po celom Slovensku. A dovolím si tvrdiť, že väčšine je u prdele, čo jedia, dôležitá je cena.
A ak sa zas začneme baviť o tom, prečo pozerajú len na cenu, skončíme na rázcestí medzi lakomosťou a nízkou mzdou. A keď zas pokračujeme nízkou mzdou, tak skončíme pri ľudskej hlúposti.

Len tak pomimo, slováci sa neskutočne tešili na Jaguar, lebo čakali 1000 eurové platy. Lebo je úplne logické, že keď zarobíš vo VW a KII 500, tak tu budeš mať 1000, však? No hovno, to je kartel a slovač je sprostá. Ja hovorím, že 80% problémov čo máme, sú spôsobené nami, ovcami, ktoré nepremýšľajú.

zabudas na jednu vec za principialitu sa clovek nenaje. za principialitu clovek nezaplati ucty. takze ver ci never proste clovek musi mat nejaky ten finacny prijem obliekol, nakrmil deti. tak sa necuduj ze zobere aj pracu za 500eur mesacne. mna strasne irituje ked si niekdo zacne mysliet ze aky je on mudry a ostatny su hlupe ovce . Prvom rade sa pozri na sebe. je velmi lahke niekoho len tak odsudit a nezamysliet sa ake ma moznosti ten clovek. u mna je sprosti ten kto o druhom hovori ze je sprosti. Nemyslim tym intelektualne ale sprosti co sa tyka povahovej stranky normalne hodneho poriadneho vyprasku. bud hrdina, co to nehovoris kazdej dotycnej osobe bez vinimky, kazdemu jednemu pekne do oci osobne a preco zbabelo za chrbtom odsudzujes urcitu prijmovu skupinu ? troska vychovy by to chcelo.
ce4aser
Nový člen
Nový člen
Založený: 04.04.2014

Odoslaťod lucky62 » 18 Feb 2017, 10:37

no ale toto už vôbec nesúvisí s leptacím roztokom... :-)

! Presne tak,téma je už celá o inšom.Zakladateľ už dostal potrebné odpovede,tak tému zamykám pre zabránenie vzniku ďalšieho OT. zamkol: 21.2.2017 mirosne !
....môj bazar....

...Nikdy sa nehádaj s blbcom...
lucky62
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Založený: 14.02.2012

Predchádzajúca

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist