Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Leptaci roztok

Leptaci roztok

Pomoc s ostatn├Żmi vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Leptaci roztok

Odosla┼ąod 5ko » 17 Feb 2017, 16:59

Minim├ílne raz za mesiac mus├şme do verejn├Żch WC nalia┼ą do piso├írov po pollitri HCL,lebo do roka by bola PVC odpadov├í r├║rka 40mm zanesen├í mo─Źov├Żm kame┼łom tak , ┼że cez ┼łu neprejde ani ─Źerv├şk.Kto to sk├║sil prepch├íva┼ą, vie o ─Źom p├ş┼íem a vedia to aj zelen├ş, tak┼że sa HCL kludne pred├íva,na rozdiel od peroxidu vod├şka, ktor├Ż je tie┼ż agres├şvny,ale v kombin├ícii s in├Żmi dostupn├Żmi chemik├íliami vie robi┼ą BUM.
Samozrejme ┼że HCL je ┼żieravina a ked je koncentrovan├í, tak je nebezpe─Źn├í, nielen ako ┼żieravina, rozlept├ívaj├║ca in├ę hmoty,ale najnebezpe─Źnej┼í├ş je uvol┼łovan├Ż chlor,ktor├Ż lept├í sliznice a sp├┤sobuje koroziu ┼żeleza,preto je klasifikovan├í ako nebezpe─Źn├Ż odpad,/ale v ur─Źitej koncentr├ícii/... ale liter koncentrovanej 33% HCL rozrieden├Ż dajme tomu 100litroch H2O je u┼ż menej nebezpe─Źn├Ż, ako tie ┼í┼ąanky,obsahuj├║ce kopec in├Żch svinstiev vr├ítane kuchynskej soli....
a soli┼ą nezak├ízali.A ─Źo tak├í kyselina citronov├í,benzoov├í ...ako potravin├írske konzerva─Źn├ę l├ítky... tie┼ż s├║ nebezpe─Źn├ę, len preto┼że s├║ to kyseliny??

A nejako sa vytratila pet├şcia V1K, nejako stiahol chvost├şk....
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 7485
Vek: 61.81
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod mato3000 » 17 Feb 2017, 20:50

5ko ... i┼íiel si br├║si┼ą zubky na in├Żch kore┼łov

a e┼íte k t├Żm svinstv├ím ---- dusitan sodn├Ż :potlesk:

┼że v├ím to nie─Źo hovor├ş ? noooo kde ste to u┼ż len videli nap├şsan├ę ??? kto uh├ídne dostane odo m┼ła najkraj┼í├ş dar─Źek :thumbup:
mato3000
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 9310
Zalo┼żen├Ż: 04.01.2009

Odosla┼ąod CICO » 17 Feb 2017, 21:03

kup si parky z LIDLa a mas ho tam kolko chces :thumbup: (E250)
CICO
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 323
Vek: 31.25
Zalo┼żen├Ż: 19.03.2007

Odosla┼ąod mato3000 » 17 Feb 2017, 21:40

:applause: bingo ... LIDL - to je to kl├║─Źov├ę slovo ....

dusitan sodn├Ż ==== vo─żn├Ż radik├íl v pr├í┼íku ==== ─Źo molekula, to vo─żn├Ż radik├íl, ┼łam ─Źo si viac pria┼ą .... u┼ż len rakovinu ┼żal├║dka a hrub├ęho ─Źreva , ├║plne suprpv├ę .

aha ... ─Źo o tom p├ş┼íu ...

Ne┼ż├ídouc├ş ├║─Źinky

Dusitany obsa┼żen├ę v masn├Żch v├Żrobc├şch mohou v├ęst ke vzniku mal├ęho mno┼żstv├ş siln─Ť karcinogenn├şch nitroslou─Źenin. Tyto slou─Źeniny vznikaj├ş zejm├ęna za vysok├Żch teplot, nap┼Ö. p┼Öi sma┼żen├ş slaniny. ...

sranda popis, ┼że ---- mal├ę mno┼żstvo ---- zejm├ęna pri vysok├Żch teplot├ích ...... par├ídi─Źka

ale ─Źo to ? prid├íme k dusitanu sodn├ęmu na┼íu dobre zn├ímu HCL zo ┼żal├║dka a ─Źo sa n├ím to deje ?

NaNO2 + HCl Ôćĺ HNO2 + NaCl

nechcelo sa mi to sem p├şsa┼ą a tak som na┼íiel da─Źo na webe :

"A─Źkoli kyselina dusit├í nedosahuje ve sv├ę ┼ż├şravosti zdaleka ├║─Źink┼» kyseliny dusi─Źn├ę, jsou dusitany nejm├ęn─Ť stokr├ít jedovat─Ťj┼í├ş ne┼ż dusi─Źnany. U ─Źlov─Ťka ji┼ż 0,5 g dusitan┼» zp┼»sobuje akutn├ş otravu, 4 g jsou smrtelnou d├ívkou. Dusitany zp┼»sobuj├ş oxidaci hemoglobinu na methemoglobin. Jejich p┼»soben├şm doch├íz├ş t├ę┼ż k rozta┼żen├ş c├ęv a krevn├ş tlak stoup├í. Jsou podez┼Öel├ę z karcinogenity, nebo┼ą mohou b├Żt biotransformov├íny na N-nitrososlou─Źeniny, kter├ę pot├ę p┼Öech├ízej├ş na diazoslou─Źeniny. Ty jsou siln─Ť elektrofiln├ş a mohou tak velice snadno alkylovat DNA, ─Ź├şm┼ż doch├íz├ş ke vzniku mutac├ş."

Prajem v├ím dobr├║ chu┼ą :pain:

Limit pre doj─Źensk├║ vodu Limit pre vodu z vodovodu
Dusi─Źnany 10 mg/l 50 mg/l
Dusitany 0,1 mg/l 0,5 mg/l

a pre obraznos┼ą r├Żchlosol, na konzerv├íciu ... ale ┼íak ─Ź├şta┼ą zlo┼żenie viete :ignore:
http://www.thymos.sk/produkty/konzervov ... -100g-/133

ale toto je u┼ż poriadny OT ...
mato3000
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod Dr.Martin » 17 Feb 2017, 21:54

Ja sa sna┼ż├şm ─Ź├şta┼ą tie ┼ít├ştky na potravin├ích a E-─Źkam sa vih├şba┼ą,aj ked nie v┼żdy sa to d├í.A zrovna pred t├Ż┼żd┼łom mamka spravila na ra┼łajky p├írky z L├şdla Pikok. Hovor├şm si Pikoku moc never├şm pre─Ź├ştam si zlo┼żenie a po jeho zhliadnu┼ą├ş som svoju porciu nen├ípadne podstr─Źil psovi.No moja nen├ípadnos┼ą pre┼íla v momente ke─Ć pes p├írok o┼łuchal a ohrdol n├şm tak isto ako ja.
Dr.Martin
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 522
Vek: 23.44
Zalo┼żen├Ż: 15.06.2011

Odosla┼ąod mato3000 » 17 Feb 2017, 22:50

E-─Źka e┼íte ni─Ź zl├ę neznamenaj├║, to je dal┼í├ş blud . D├┤le┼żit├ę neni ozna─Źenie ale zlo┼żenie, tak├í kyseina citr├│nova, alebo pekt├şn, alebo delul├│za .... nem├┤┼ż┼ąu za to ┼że maj├║ ozna─Źenie EXXX.
mato3000
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod Wili » 18 Feb 2017, 00:17

mimochodom je velke umenie najst akukolvek udeninu bez E250. Ja som sunku z masiarne nejedol ani napamatam, budu to uz fak dlhe roky... v beznych obchodoch, marketoch a masiarnach nekupite udeninu bez toho aby neobsahovala E250.

Ak mam chut na maso alebo udeninu tak to kupujem z biofariem, stale si objednam na 1-2 tydne dopredu a porazia len tolko kolko sa aktualne objedna nie ako v marketoch kde sa to vyhadzuje a kazi. Ziadne E250 a podobne sracky to nema... na biofarmach to dokazu aj bez toho a aspon zvieratka z ktorych to je ziju stastnym zivotom na dvore a nie v koncentracnych taboroch.

- ale co ludia nevidia tak im to je jedno, hlavne ze je to v teglikoch pobalene na pultoch ale to pozadie za tym im je uplne uprdele a tiez co jedia, a potom sa zrazu vsetci cuduju ze preco dostanu na stare kolena rakovinu... :axe: ked sa cely zivot laduju parkami, sunkami, klobasami a inymi hnusmi. O to viac v nasich krajinach kde je trend to jest.

"Mnamka" ala dusitan nevymizne, lebo ludia su casto blbi a nevedia co jedia, a ide im len o cenu nie o kvalitu... ale to je len spicka ladovca, este tu mame sorban draselny, benzoan sodny a este dalej nastupuju farbiva vyrobene z dehtu a podomnych fajnotiek. Tiez co sa "maminam" nepozdava ako Ecko, tak to napisu slovne a potom im to uz je jedno, potom to uz je pre nich "bez ecok" :D ale takto to je a zrejme aj bude, lebo vacsina ludi su pohodlni a nechaju sa oblbovat, a je to vyhodne a nekonecny kolotoc, lebo cim viac sraciek zozeru, tym viac liekov farmaceuticke firmy predaju, a je to nekonecny kolotoc penazi na urovni ktora je v dnesnej dobe nezastavitelna.
Wili
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1254
Vek: 28.42
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2010

Odosla┼ąod Marek1975 » 18 Feb 2017, 00:32

nebudem sa rozpisovat, nechce sa mi nakolko si myslim, ze vsetko podstatne tu uz povedane bolo... ken jedna vec, nedavno som pozeral jeden dokument z nemenovaneho maso kombinatu (mec*m)... kde najvyssi z najvyssich povedal jednu zaujimavu vetu... "vyrabame to co ziada trh a co si praje zakaznik"...

Ja som neziadal toho pana, aby vyrabali spekacky, ktore nechce ani pes zrat, rovnako som neziadal o mucne parky, ktore exploduju v hrnci s vodou, a rovnako som po nikom nechcel aby moja oblubena slanina bola v strede krvava, ale pritom ju bolo citit ako z udiarne - chemickej, ponatierana nejakym sajrajtom a surova... co je to za doba v ktorej sa "dba na zdravie naroda" a pritom "kokteil" prisad, ktory pouzivaju vyrobcovia potravin, by zabil aj vola?

hough :thumbdown:
Spusten├Ż nov├Ż e-shop.
Adresa ehopu : http://www.elektrolab.eu
Pokia─ż sa rozhodnete nakupova┼ą tak sa pripravte na trval├║ z─żavu vo v├Ż┼íke 2% z celkovej objedn├ívky!
─Äakujem :)
Moje práce : http://workzone.elektrolab.eu/
Marek1975
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 969
Vek: 42.54
Zalo┼żen├Ż: 25.10.2016

Odosla┼ąod Drakoush » 18 Feb 2017, 00:59

Trh ale nie si Ty, ale konzumenti po celom Slovensku. A dovol├şm si tvrdi┼ą, ┼że v├Ą─Ź┼íine je u prdele, ─Źo jedia, d├┤le┼żit├í je cena.
A ak sa zas za─Źneme bavi┼ą o tom, pre─Źo pozeraj├║ len na cenu, skon─Ź├şme na r├ízcest├ş medzi lakomos┼ąou a n├şzkou mzdou. A ke─Ć zas pokra─Źujeme n├şzkou mzdou, tak skon─Ź├şme pri ─żudskej hl├║posti.

Len tak pomimo, slov├íci sa neskuto─Źne te┼íili na Jaguar, lebo ─Źakali 1000 eurov├ę platy. Lebo je ├║plne logick├ę, ┼że ke─Ć zarob├ş┼í vo VW a KII 500, tak tu bude┼í ma┼ą 1000, v┼íak? No hovno, to je kartel a slova─Ź je sprost├í. Ja hovor├şm, ┼że 80% probl├ęmov ─Źo m├íme, s├║ sp├┤soben├ę nami, ovcami, ktor├ę neprem├Ż┼í─żaj├║.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 7517
Vek: 22.43
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod ce4aser » 18 Feb 2017, 06:12

Drakoush nap├şsal:Trh ale nie si Ty, ale konzumenti po celom Slovensku. A dovol├şm si tvrdi┼ą, ┼że v├Ą─Ź┼íine je u prdele, ─Źo jedia, d├┤le┼żit├í je cena.
A ak sa zas za─Źneme bavi┼ą o tom, pre─Źo pozeraj├║ len na cenu, skon─Ź├şme na r├ízcest├ş medzi lakomos┼ąou a n├şzkou mzdou. A ke─Ć zas pokra─Źujeme n├şzkou mzdou, tak skon─Ź├şme pri ─żudskej hl├║posti.

Len tak pomimo, slov├íci sa neskuto─Źne te┼íili na Jaguar, lebo ─Źakali 1000 eurov├ę platy. Lebo je ├║plne logick├ę, ┼że ke─Ć zarob├ş┼í vo VW a KII 500, tak tu bude┼í ma┼ą 1000, v┼íak? No hovno, to je kartel a slova─Ź je sprost├í. Ja hovor├şm, ┼że 80% probl├ęmov ─Źo m├íme, s├║ sp├┤soben├ę nami, ovcami, ktor├ę neprem├Ż┼í─żaj├║.

zabudas na jednu vec za principialitu sa clovek nenaje. za principialitu clovek nezaplati ucty. takze ver ci never proste clovek musi mat nejaky ten finacny prijem obliekol, nakrmil deti. tak sa necuduj ze zobere aj pracu za 500eur mesacne. mna strasne irituje ked si niekdo zacne mysliet ze aky je on mudry a ostatny su hlupe ovce . Prvom rade sa pozri na sebe. je velmi lahke niekoho len tak odsudit a nezamysliet sa ake ma moznosti ten clovek. u mna je sprosti ten kto o druhom hovori ze je sprosti. Nemyslim tym intelektualne ale sprosti co sa tyka povahovej stranky normalne hodneho poriadneho vyprasku. bud hrdina, co to nehovoris kazdej dotycnej osobe bez vinimky, kazdemu jednemu pekne do oci osobne a preco zbabelo za chrbtom odsudzujes urcitu prijmovu skupinu ? troska vychovy by to chcelo.
ce4aser
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 68
Zalo┼żen├Ż: 04.04.2014

Odosla┼ąod lucky62 » 18 Feb 2017, 10:37

no ale toto u┼ż v├┤bec nes├║vis├ş s leptac├şm roztokom... :-)

! Presne tak,t├ęma je u┼ż cel├í o in┼íom.Zakladate─ż u┼ż dostal potrebn├ę odpovede,tak t├ęmu zamyk├ím pre zabr├ínenie vzniku ─Ćal┼íieho OT. zamkol: 21.2.2017 mirosne !
....m├┤j bazar....

...Nikdy sa nehádaj z blbcom...
lucky62
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1026
Zalo┼żen├Ż: 14.02.2012

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Ostatn├ę

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 2 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist