Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Kvalitn├í LP plat┼ła

Kvalitn├í LP plat┼ła

Neviete si rady so zosilova─Źom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Re: Kvalitn├í LP plat┼ła

Odosla┼ąod Washu » 29 Okt 2016, 13:11

Bohuzial nieje to o /n ale odmocnina z n (mozno ti iba nezobralo spravny znak)
A rovnako ako poklesne napatovy sum tak stupne prudovy sum.
Takze nic co by sme chceli na vysokoimpedancny vstup.
Bohuzial vzdy je to nieco za nieco a fyziku oklamat nedokazeme.
Toto ale viem, to co by ma naozaj zaujimalo ci ma zmysel pouzitie tychto dost extremnych LNA
v audio predzosilnovaci. Hlavne aky je ich prispevok k celkovemu sumu a skresleniu.
Dost totiz pochybujem ze samotna nahravka bola vyhotovena s tak extremnym SNR a tak malym
skreslenim aby sa to mohlo signifikantne prejavit.

-- Spojen├Ż pr├şspevok 29 Okt 2016, 12:17 --

Mohol by prosim niekto uviest aspon radovo ake su prispevky sumu a skreslenia v audio retazci, hlavne ta cast od mikrofonu az k vyhotoveniu nosica ci uz digitalneho alebo analogoveho.
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)
Washu
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 4473
Vek: -2004.77
Zalo┼żen├Ż: 15.04.2010

Odosla┼ąod Wili » 29 Okt 2016, 13:21

Washu nap├şsal:Bohuzial nieje to o /n ale odmocnina z n (mozno ti iba nezobralo spravny znak)

ja tam vidim odmocninu, ale ked tam vidis lomitko tak ano ma tam byt odmocnina.

Trochu sa ale cudujem ze u toho LMka autor v knihe uvadza ze znizuje sum o 20dB, zeby 10dB na kazdy tranzistor z paru? cize komplementara dvojica da 20dB?
Wili
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1241
Vek: 28.01
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2010

Odosla┼ąod Washu » 29 Okt 2016, 13:59

Mne tam browser zobrazuje / ale to je vedlajsie.
20dB je ale naozaj dost. Otazka je oproti comu to bolo takto vyrazne zlepsenie.
V tej dobe neboli k dispozicii tak kvalitne OZ ako dnes.
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)
Washu
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 4473
Vek: -2004.77
Zalo┼żen├Ż: 15.04.2010

Odosla┼ąod muziker » 17 Feb 2017, 17:22

Nechcem otv├íra┼ą ─Ćal┼íiu t├ęmu, tak to prid├ím sem (sn├í─Ć s t├Żm nebude ma┼ą nikto probl├ęm):

Kedysi d├ívno, v dob├ích ke─Ć sa po─Ź├║vali gramoplatne ot├í─Źan├ę r├Żchlos┼ąou 78 ot./min. sa odpor├║─Źalo nastavi┼ą si r├Żchlos┼ą gramca pompocou tejto pom├┤cky "Stroboskopick├Ż kot├║─Ź Ultraphonu" ktor├Ż sa vtedy pova┼żoval za mal├Ż z├ízrak, lebo technika bola na inej ├║rovni ako dnes - v┼íak pos├║─Ćte :) , je v pr├şlohe.
Pr├şlohy
Ultraphon.jpg
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 5478
Vek: 68.57
Zalo┼żen├Ż: 10.03.2009

Odosla┼ąod zdenoeddie » 18 Feb 2017, 07:50

Mna by skor zaujimalo to plne zatazenie, to akoze 10LP naraz? :-)
Vacuum Madness!!!
Obrázok
zdenoeddie
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 3522
Vek: 18.38
Zalo┼żen├Ż: 25.07.2009

Odosla┼ąod Stefan31 » 18 Feb 2017, 09:52

Predpoklad├ím, ┼że stroboskopick├Ż kot├║─Ź je z ├ęry ┼íelakov├Żch platn├ş a mechanick├Żch gramof├│nov, a ak je to tak, tak pln├ę za┼ąa┼żenie je myslen├ę pri polo┼żenej prenoske na platni - vtedy e┼íte ┼żiadne 2 gramy :D :D a motor s pru┼żinov├Żm pohonom - ako v bud├şku.... aj ke─Ć prv├Ż el. gramof├│n je niekedy z r. 1932 pod zna─Źkou SUPRAPHON. ULTRAPHON p├┤sobila na ├║zem├ş b├Żvalej ─îSR niekedy v r. 1920 - 1940...t├Żch ┼íelakov m├ím asi 200 a niektor├ę e┼íte nehran├ę.......

Stefan31
Pr├şlohy
Selakov├ę platne.jpg
Platne
Stefan31
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 300
Zalo┼żen├Ż: 10.02.2010

Odosla┼ąod elmoto » 21 Feb 2017, 14:22

Viacer├ę zdroje na internete potvrdzuj├║ :
Pr├şlohy
image.png
brekekeeee
elmoto
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2635
Vek: 37.71
Zalo┼żen├Ż: 15.08.2011

Odosla┼ąod Milos66 » 21 Feb 2017, 16:03

Analog je kr├ísny, o tom ┼żiadna re─Ź, ale . . .
Posledn├Żch p├ír t├Ż┼żd┼łov to sledujem k├┤li k├║pe trochu slu┼ínej┼íej prenosky ku gramcu Rega Planar P3. Akon├íhle chce┼í pou┼żi┼ą ─Źo len trochu lep┼í├ş audio re┼ąazec, tak zis┼ąujem, ┼że kvalitn├║ prenosku pod 500ÔéČ ve─żmi ┼ąa┼żko zohna┼ą. A to sa bav├şm o MM, alebo MI syst├ęme.
Zatia─ż m├ím nahoden├║ AT95┼ąku, no viem, ┼że by to mohlo ├şs┼ą v spojen├ş s Aktidamp MK3 V.2 = elkov├Ż HA a Beyerdynamic T1 2g e┼íte hodne hodne ─Ćalej.
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2807
Vek: 50.99
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod Wili » 21 Feb 2017, 17:42

elmoto niesom si isty vypovednou hodnotou toho grafu, pretoze vacsina DSD nahravok je robena z PCM, v 99% nahravacich studiach sa pouziva PCM, a existuje len velmi malicke mnostvo nahravok nahranych priamo do DSD formatu... okrem ineho v tom DSD nevidim ziaden zazrak, len je to nieco "ine" a preto to vydumnici zboznuju, lebo ti zboznuju cokolvek co je ine ako mainstream :roll:

Milos musis si zohnat elkovy RIAA, hra to uplne inak ako akykolvek operak, konkretne RIAA je oblast kde sa elektronky prejavia asi najviac ako kdekolvek inde.
Wili
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1241
Vek: 28.01
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2010

Odosla┼ąod zdenoeddie » 21 Feb 2017, 18:29

Wili nap├şsal:...konkretne RIAA je oblast kde sa elektronky prejavia asi najviac ako kdekolvek inde.

Prave preto milujem lampove phono... aj ked naroky na stavbu su vyssie, ale stoji to zato!
Vacuum Madness!!!
Obrázok
zdenoeddie
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 3522
Vek: 18.38
Zalo┼żen├Ż: 25.07.2009

Odosla┼ąod martin knocik » 21 Feb 2017, 18:55

Elmoto, nic v zlom, ale 3us ihlovy pulz (166 kHz) dokazes pocut usami ? Ja osobne ked som bol na audiometrii tak pocut tony nad 15 khz bolo obtiazne. Dost pochybujem ci by to vobecbezny vyskac zahral. Cele to porovnanie je take ucelovo demagogicke. To mozme zacat tvrdit ze mosfetovy zosik je najlepsiclebo za urcitych podmienok demoduluje a prehra AM radio. Ked chce high endista mat v nahravke aj emc rusenie zo spinanych zdrojov v studiu a mat dokonalu vernu nahravku, analog bude pre neho to prave. :)
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

─żudstvo je v├şrus ktor├Ż napadol Zem

nerobme si ┼ąa┼żk├║ hlavu z debilov ─Źo n├ím ani po ─Źlenky nesiahaj├║, bu─Ćme radi ┼że my da─Źo dok├í┼żeme a smejme sa im ak├ş s├║ sprost├ş
martin knocik
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1308
Vek: 26.33
Zalo┼żen├Ż: 23.01.2008

Odosla┼ąod Milos66 » 21 Feb 2017, 19:55

Wili nap├şsal:Milos musis si zohnat elkovy RIAA, hra to uplne inak ako akykolvek operak, konkretne RIAA je oblast kde sa elektronky prejavia asi najviac ako kdekolvek inde.

Elkov├Ż Marantz LP7 le┼ż├ş hotov├Ż bez krabice v gar├í┼żi u┼ż skoro dva roky. Nem├ím nejak ─Źasu sa do toho kone─Źne pusti┼ą. No ale predsa sa len to─Ź├ş :) Lad├şm, odla─Ćujem, nastavujem, pres├║vam, fixujem, proste sk├║┼íam, ─Źo sa z toho e┼íte d├í vym├í─Źknu┼ą.
Pr├şlohy
IMG_20170219_170225.jpg
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod elmoto » 21 Feb 2017, 22:07

Milos66 no mo┼żno DL-110 alebo 160 ale neviem ─Źi bud├║ vhodn├ę na to ramienko pre hmotnos┼ą.

martin knocik to je porovnanie a nie ┼że to m├í┼í po─Ź├║va┼ą. Ale na┼ítudoval som a dobre to nap├şsal wili je to len marketing.
brekekeeee
elmoto
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod hpeter » 21 Feb 2017, 22:17

martin knocik nap├şsal:Elmoto, nic v zlom, ale 3us ihlovy pulz (166 kHz) dokazes pocut usami ? Ja osobne ked som bol na audiometrii tak pocut tony nad 15 khz bolo obtiazne. Dost pochybujem ci by to vobecbezny vyskac zahral. Cele to porovnanie je take ucelovo demagogicke. To mozme zacat tvrdit ze mosfetovy zosik je najlepsiclebo za urcitych podmienok demoduluje a prehra AM radio. Ked chce high endista mat v nahravke aj emc rusenie zo spinanych zdrojov v studiu a mat dokonalu vernu nahravku, analog bude pre neho to prave. :)
Vyzera to "overkill" na prvy pohlad. Pointa je, ci system bude schopny verne preniest vsetky detaily v pocutelnom pasme. (smearing) Elektro stranku by sme osetrenu mali, otazka c.2 ci menice budu schopne tak rychlo reagovat na signal. (zotrvacnost a hmotnost membrany).
XMOS_U8/PCM5102A 32b/384k > LL1544A > 12AX7WB+┬Áfoll > 2A3 JJ/Sov > LL1660 > STAX ╬╗ SR207 / L300 # STAX ╬ę SR007_MK2 # LL2748 > 394A > LCLC 4H/100┬Á
hpeter
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 627
Vek: 33.57
Zalo┼żen├Ż: 16.06.2013

Odosla┼ąod Milos66 » 22 Feb 2017, 05:45

elmoto nap├şsal:Milos66 no mo┼żno DL-110 alebo 160 ale neviem ─Źi bud├║ vhodn├ę na to ramienko pre hmotnos┼ą.

Tie Denony s├║ MC, ja zva┼żujem k├║pi┼ą MM, alebo MI. Aj ke─Ć s├║ s├şce high output, ale nemo┼żnos┼ą v├Żmeny ihly som u┼ż raz za┼żil a cca 7000.- sk vtedy putovalo do smetniaku.
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod elmoto » 22 Feb 2017, 10:07

Ve─Ć to ach tie MC. Ale kvalitn├í MM je priamy konkurent n├şzkej hybnosti syst├ęmu MC a teda jeho kvality a tak AT150sa /mlx u┼ż nevyr├íbaj├║ a nahradili ju AT150SA shibata stilus m├í cantilever ale z hlin├şka a teda oproti mlx s boronu m├í vy┼í┼íiu hmotnos┼ą a ni┼ż┼íie frekven─Źne p├ísmo ─Źo mne by bolo jedno ke─Ć cca od 16kHz u┼ż mi u┼íi d├íko nesl├║┼żia :) /
brekekeeee
elmoto
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod Milos66 » 22 Feb 2017, 16:23

Na┼íiel som e┼íte u Thakkera na ebay Audio-Technika AT440MLB. Recenzie s├║ na ┼łu dobr├ę. Neviem dokedy sa bude pred├íva┼ą, je to v├Żbehov├Ż model. Teraz len zva┼żujem, ─Źo a kde ke─Ć budem ma┼ą nejak├ę ÔéČ na┼íetren├ę.
No a st├Żm pren├í┼ían├Żm p├ísmom to ja vn├şmam trochu inak. Aj ke─Ć m├ím u┼ż tinitus, ale v dynamick├Żch nahr├ívkach vn├şmam ┼ípi─Źky aj okolo 20kHz. Toti┼ż hudba nie je s├şnusov├Ż sign├íl a ked to kol├ş┼íe, ─żudsk├ę ucho to vn├şma inak┼íie.
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod elmoto » 22 Feb 2017, 17:23

M├┤┼że by┼ą a v─Ćaka za info. M├í┼í toho predsa len viac napo─Ź├║van├ę a sk├║senosti. Ja v najbli┼ż┼íej dobe sk├║sim DL-110 alebo 160 a DL-103 na NC440
brekekeeee
elmoto
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Audiotechnika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: Google [Bot] a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist