Nová batéria

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Nová batéria

Príspevok od používateľa Dolfi » 18 Jún 2017, 11:51

Nedalo mi, napísal som do EXIDE Slovakia. Tu je odpoveď, (s dovolením autora odpovede):

"Dobry den,
bateria Exide Premium je plne vapnikova, tzn. pre plne nabitie vyzaduje dobijacie napatie 14,4V - 14,6V. Viac bude znamenat prebijanie, menej nedobijanie.
Pridavok uhlika zrychluje akceptaciu nabijania najma pocas kratkych jazd v meste.
Pokial je to mozne, bateriu najma pred a po zime este servisne dobite vhodnou nabijackou pre spolahlivu, dlhodobu funkcnost a prevadzku."

Pre "nexon": Tak čo, už ti lezie napätie pomaly hore ? :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

nexon
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 23 Dec 2016, 13:46

Re: Nová batéria

Príspevok od používateľa nexon » 18 Jún 2017, 13:05

Áno :) chyba bola že tým voltmetrom cez cigaretový zapaľovač týmto sa nedá resp. dá merať ale ukazuje o 0,3V menej.

A nabíjačku od ctek som skontroloval napätie a dávalo okolo 14,4V hlavné nabíjanie....

Len som nevedel že je Ca/Ca batéria.
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Nová batéria

Príspevok od používateľa Dolfi » 18 Jún 2017, 13:40

Ani já som to nikde nevidel napísané, že je to súčasná Ca-Ca technológia. Dokonca som sa pýtal na "uhlíkovú technológiu" ... :wink:

Ale hlavne, že baterku máš v pohode.
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Nová batéria

Príspevok od používateľa helios » 18 Jún 2017, 13:53

Mne všetky tieto CaCa, uhlíkové a kremíkové prívlastky u Pb batérií pripomínajú marketingové kecy, aby sa daný tovar lepšie predával ako konkurenčný. Je to podobné ako u zubných pást, krémov, výživových doplnkov a potravín, stále sú lepšie, zázračnejšie a predsa stále tie isté, len trochu inej farby, vône a názvu. A hlavným cieľom nie je priniesť niečo prevratné, ako sľubujú v reklamách, ale vydrať čo najviac peňazí z dôverčivých zákazníkov, ktorí sa nechajú týmito klamstvami zblbnúť.
0

nexon
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 23 Dec 2016, 13:46

Re: Nová batéria

Príspevok od používateľa nexon » 18 Jún 2017, 14:49

Helios - ja som ju kupoval z internetu a tak stala 61 € čo v kamennom obchode ani nechcem vedieť koľko by stála určite nad 100€.

61Ah 600A prud. Takisto aj olej do auta čo som kupoval cez internet 17€ 4l 900 čo je plne synteticky a v kamennom obchode som videl radu 700 čo je slabší polo synteticky a stal 30€ 4l. Tak že nikdy viac z kamenných predajní keď si viem zohnať za lacnejšie.
0

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Nová batéria

Príspevok od používateľa helios » 18 Jún 2017, 16:14

Rozhodne nechcem nikoho odrádzať, len pripomínam, že netreba zakaždým veriť sľubom kozmických technológií, sílám Amazonských pralesov a podobne.
Sám som pred dvoma rokmi kúpil v Metre neznačkovú batériu, ktorá stála presne polovicu ceny ako vedľa ležiaca Varta, ktorá bola CaCa, kým tá druhá len Ca. Inak boli parametrami rovnaké. Aj tak si myslím, že to bude tak, že jeden skutočný výrobca akumulátorov vyrába na tej istej linke a z tých istých komponentov značkové aj neznačkové výrobky, líšiace sa farbou krabice a nálepkou objednávateľa. Presne tak, ako sa dnes vyrába spotrebná elektronika, chladničky, práčky a podobné predmety.
0

nexon
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 23 Dec 2016, 13:46

Re: Nová batéria

Príspevok od používateľa nexon » 18 Jún 2017, 20:10

Môže byť. Ale určite to neplatí pre všetky firmy napr. Bosch, stihl...
To sú jeden z mála kvalitných značiek ktoré vo svete niečo znamenajú..
Majú bohaté skúsenosti a hlavne históriu... Takže si nemyslím aby si tu výhodnú pozíciu na trhu napr. Stihl pokazil.
0

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Re: Nová batéria

Príspevok od používateľa delong » 18 Jún 2017, 21:26

Čo sa týka západnej európy tak tam si také firmy nepokazia možno meno . Ale východný blok bude pre ních len východný blok :lol: .Sme pre nich odpad a taký tovar nám aj dávajú :thanks: ale na zlatej tácke aby sme nešomrali .
Tie baterky Bosch sú najvetší hnoj aký sa tu predáva . Ale ani iný výrobcovia už nie sú to čo bývali . Vďaka myšlienke "ekonomická kríza" mnohé firmy na tom len zbohatli. Veď prečo nie ? Lacná výroba, lacná pracovná sila a predaj za nezmenené ceny ak nie ešte väčšie ako pred krízou.
Tu sa nedá veriť už nikomu. Proste kvalita sa už "nenosí" bohužiaľ . Na jednej linke sa v číne urobí všetko a podľa toho komu je tovar určení Bosch , Philips alebo hociktorá iná firma sa dohodí obal a krabica :D . A ešte sú aj "prebaľovači" ktorí logo na výrobku zbrúsia a prebalia do svojích krabíc. A konečná cena je tá za ktorú to obchodník predá a samozrejme s úctou k vám a všelijakýma drístami vás ubezpečí aký vynikajúci tovar za tie peniaze dostávate :biggrin: . Holt taká je doba a ten kto sa nechá :butthead: prerobí .

Ja už v zásade kupujem to najlacnejšie dva roky záruka a potom to nerieším . Ak ešte chce niekto kvalitu tak ešte možno kúpiť v západných krajinách tak ako pracie prášky alebo Colu :D .
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Nová batéria

Príspevok od používateľa boraicho » 18 Jún 2017, 21:48

taže kupim toto najlacnejšie hej? za 50 nejaku 60Ah baterku a vec vybavena. alebo pošsku,tá kager vertigo bola poľska, aspon to tak vyzera, ta nejaku poľsku baterku.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Nová batéria

Príspevok od používateľa helios » 18 Jún 2017, 23:50

Dnes sa už ťažko dozvieš, kde danú batériu zosmolili, j*bnú tam made in EU a basta. Zjavne nechcú, aby to zákoš dokázal odlíšiť. Naviac, ak si predajca nechá batérie vyrobiť v číne na zákazku, nechá tam vypáliť svoje logo, doma to len onálepkuje, tak je naraz výrobca a a už je výrobok made in EU. Tá moja bola možno tiež vyrobená v číne http://www.foxmer.eu/ , ani divá sviňa nevie, kde sa robia, len dodávateľ Sheron sa nimi chváli, aké sú úúžasnééé. Ale, ak mi vydrží aspoň 4roky (banner vydržal osem), poviem si, že to nebola zlá kúpa.
Komu sa chce čítať, natrafil som na zaujímavú stránku http://www.testkvality.eu/test-autobaterii/ , tam si človek môže prečítať recenzie od zákazníkov. Prajem veselé čítanie. :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Re: Nová batéria

Príspevok od používateľa delong » 19 Jún 2017, 22:51

boraicho napísal:taže kupim toto najlacnejšie hej? za 50 nejaku 60Ah baterku a vec vybavena. alebo pošsku,tá kager vertigo bola poľska, aspon to tak vyzera, ta nejaku poľsku baterku.
Kľudne aj poľskú ak ťa výjde aj zo zárukou a cestou lacnejšie. Bežne 1€ za za 1Ah to u nás vychádza . 50Ah za 50€ :D .
0

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Re: Nová batéria

Príspevok od používateľa jmalik93 » 19 Jún 2017, 23:58

Zdravím, sorry že som Vám sem vbehol ale tiež mám jednu otázku k jednej batérií.
Objednal som susede batériu do jej NTB Sony Vaio v návode bolo písané že batériu treba 3 krát vybiť na 15% a znovu nabiť na 100% čo asi nespravila aj keď som jej to prízvukoval a teraz po týždni mi volá že batéria vôbec nejde už ani nabiť, medzitým som volal do eshopu a že mi zadarmo posielajú nový kus na výmenu. Keď mi doniesla mi NTB a naozaj nešla skúšal som rôzne triky ako vybrať batériu znovu vložiť, preinštalovať ovládače na batériu a pod ale nič potom ako posledné som skúsil batériu merať ale nič v nej nebolo tak som zo srandy skúsil pichnúť do kontaktov plus a mínus 19V ale len na pár sekúnd a batéria nabehla 8O asi potrebovala len tak nakopnúť, NTB batériu vidí aj ju nabil.
Chcem sa spýtať či má zmysel meniť batériu za novú keď mi už zajtra príde taká istá a či nie je pravdepodobné že sa to stane aj tej novej ?

Vďaka
0

joži
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 06 Júl 2014, 10:55
Bydlisko: Lazany

Re: Nová batéria

Príspevok od používateľa joži » 20 Jún 2017, 00:05

určite je tam bug na procesore. ked ju PC vidí, to znamena že I2C funguje ale je tam zadrhel kedže sa nespustilo nabijanie. len to reklamuj.
0

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Re: Nová batéria

Príspevok od používateľa jmalik93 » 20 Jún 2017, 00:13

NTB batériu po týždni vôbec nevidel tváril sa akoby tam žiadna nebola až keď som do kontaktov pichol 19V tak sa spamätala teraz už pol dňa funguje ...
0

nexon
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 23 Dec 2016, 13:46

Re: Nová batéria

Príspevok od používateľa nexon » 20 Jún 2017, 00:35

Na kú riť si preinstaloval ovládače? Čo s tým majú ovládače keď je baterka nefunkčná?

Mimochodom tu sa bavíme o batérii do auta a nie do ntb.

Založ si tému prosím. Potom tu každý skočí so svojím problémom a potom nevieme o čom sme písali.
0

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Nová batéria

Príspevok od používateľa helios » 20 Jún 2017, 00:40

Radšej ju vymeň. Mal som tiež takúto novú baterku do NTB, urobil som dvakrát nabitie/vybitie, po druhom vybití zostala mŕtva, nešla už ani nabiť. Po otvorení batérie bol zistený vadný jeden Lion článok, kvôli ktorému elektronika v batérii odpojila výstup a nedovolila ani nabíjanie. To je len moja odpoveď na toto trochu OT.
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Nová batéria

Príspevok od používateľa boraicho » 24 Jún 2017, 19:39

nakonec som kupil daco ulpne inakše , toto tu a hotovo http://www.lacne-autobaterie.sk/fiamm/2 ... 14542.html
Obrázok
V predajni chceli za predaj +5€ priplatok, povedala mi teta že lacnejšie ma vyjde si objednať cez net a aj dovoz je zadarmo :D tak som objednal...
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Re: Nová batéria

Príspevok od používateľa delong » 24 Jún 2017, 23:59

Za tie prachy dobrá kúpa . Nech vydrží aspoň 3 roky a viac . Len to magické oko teda ak tam je je úplne k ničomu :lol: .
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok