Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa Drakoush » 24 Júl 2017, 01:16

Čo sa týka D vs. B, lepšie je ísť do B už len kvôli tomu, že v EÚ začínajú platiť poplatky za vjazd do mesta s dízlom. Okrem toho ak je na výfuku zavesený celý ten anzas, tak sa o to treba starať v zmysle, že DPF treba vypaľovať jazdou na diaľnici a pod. Okrem toho je tam namiesto tlmiča zavesených viac "čurákovín" - DOC, DPF, Injektor, SCR a nakoniec tlmič, pričom sú všade čidlá, čo je potenciálnym "kazítkom" - príčinou malfunkcie auta. Neviem, ako sa správajú autá, ak im chýba údaj od nejakého čidla, ktosi hovoril, že odstaví motor. Ja tomu síce neverím, no ak to tak je, tak všetka česť tomu, kto to vymyslel. V stavebnej technike sa motor vypína, ale dá sa 3x predĺžiť čas bez IEM po 30 minút, takže stroj aspoň nezostane vysieť niekde v háji, ale tiež to je nepekné. Proste nafta do auta už asi nie, začalo sa na to veľmi prísne pozerať a na elimináciu sa používa pomerne komplikovaný systém, ktorý môže spôsobovať časté poruchy (i keď ja to tak skepticky nevidím, u nás dodáva celý IEM Cummins a naozaj s tým nie sú problémy zatiaľ). Odhliadnuc teda od IEM stále platí to, čo som písal ako prvé, a síce poplatky za vjazd do mesta s naftovým motorom. V tuším Stuttgarte to už funguje a opičiť sa budú viaceré mestá, -> všetky, čiže sa prevádzka naftového auta stáva neekonomická, pretože okrem nafty sa tankuje AdBlue v cene skoro nafty (ca. 1€/l) (samozrejme spotreba AdBlue je omnoho nižšia, než nafty, relatívne 2%/l) + poplatky za dízel v mestách.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa staffy » 24 Júl 2017, 07:58

Ja plánujem (už dlho :D) nákup relatívne silného benzínu + prerábka na LPG. Jediná nevýhoda pre mňa - vjazd do podzemmných garáži.
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

Milanko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 25 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa Milanko » 24 Júl 2017, 08:44

Ja som si povedal, nemám na nový búrak a na staré kolená a na horšie časy-niečo s kompromisom.
Tak som z bazáru kúpil FIAT PUNTO rv. 2008. Benzin aj s plynom /CNG/. Náhradné diely pomerne lacné. Poruchovosť pomerne dosť veľká.
Motor aj karoséria je v dobrom, zachovalom stave, motor po 10 000km- olej , max. dolejem 0,5L. Spotreba je na 100 km za 5€. STK ja v pohode. Uvidím-ročne najazdím cca 20 000km.
Záleží na nárokoch jednotlivca, potreby a hlavne od peňaženky.
Toť vsio.
0
Človek môže uspieť v takmer čomkoľvek za čo má neobmedzené nadšenie.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa Milos66 » 24 Júl 2017, 10:20

A hlavne od dostupnosti tankovania. Teda na SVK hrôza
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 858
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa OHAJ » 24 Júl 2017, 11:00

Najsrandovnejšie je že autom na LPG nesmiete do podzemných garáží, kedže to zakazuje značka a naopak autom na CNG tam ísť môžete s odôvodnením, že plyn vystúpa hore do odvetrávacích šácht :ignore: Plyn v aute isto nie, elektrina - ktovie ako vydržia tie batérie (strata kapacity, dlhé nabíjanie) :?: Čo sa týka pohonu, isto 4x4 - či už kvôli rozbehu, terénu a priľnavosti.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa Drakoush » 24 Júl 2017, 12:09

To nie je sranda, to je obyčajná fyzika. Zemný plyn je ľahší ako vzduch a teda vystúpa nahor, kde sa odvetrá. Uhľovodíkový plyn je ťažší ako vzduch a preto sa ťažko odvetráva. Z toho dôvodu sa s LPG nesmie ísť do podzemiek, kým s CNG áno.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa Samanko » 24 Júl 2017, 12:39

OHAJ absolutne nechapem co je natom srandovne...
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 858
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa OHAJ » 24 Júl 2017, 13:39

že keď už zakážu vjazd do podzemia kvôli prípadnému úniku plynu z auta, tak nech pre všetky plynové ... a keď je to tak "nebezpečné" prečo si to ľudia montujú ako náhradné palivo, hmm ? všetko je to politika, aké auto vlastne je naozaj ekologické ?? autá sa dnes nerobia na 10r., ale do skončenia záruky !
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa Drakoush » 24 Júl 2017, 13:53

Jasné, všetko je podvod. Hnusný imperialistický západ nás stále len klame a klame. Už ani chémia nie je to, čo bývala...

OHAJ, nauč sa rozoznávať, o čo ide. Veľmi Ti to pomôže. Ak unikne LPG na ceste, nič sa nestane, takmer hneď sa kvapalný plyn vyparí, zriedi s atmosférou a rozfúka. Vo väčšine prípadov tak nemusí dôjsť ani k požiaru. Ak však unikne LPG v uzavretom priestore, tak je to horšie. Po prvé sa to nedá detekovať, pretože detektory sú umiestnené vyššie. Po druhé sa to ťažko riedi so vzduchom a v závislosti na veľkosti podzemky to môže spôsobiť aj vážne následky. V prípade požiaru zas hrozí riziko udusenia, skrátka je tam kopec rizík, ako aj v tuneloch a pod.

Čo sa ekológie týka, tak žiadne nie je ekologické, sú iba autá, ktoré majú na ŽP menšie dopady. Teda plynové a naftové s IEM. Benzín neviem, čo vypúšťa, to nesledujem.
Za ekologické by sa dalo považovať aj auto jazdiace na elektrinu, ak elektrina pochádza z obnoviteľných zdrojov energie, prípadne z JE.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa hpeter » 24 Júl 2017, 17:05

staffy napísal:Ja plánujem (už dlho :D) nákup relatívne silného benzínu + prerábka na LPG. Jediná nevýhoda pre mňa - vjazd do podzemmných garáži.
pred vyse 5 rokmi bol napredaj nissan titan 5,5v8 4x2, s lpg. :lol:
vychadzalo to na €/km ako jeho 2,5td eu brat navara.
0

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa martin knocik » 24 Júl 2017, 19:04

Pri ojazdenych lpg autach pozor na zivotnost lpg nadrze. Mna pred par rokm8 nadchol Ford Cougar 2,5L V6 (3 dverove coupe na podvozku z Ford mondeo) prerobeny na lpg. Zial to auto malo vtedy viac ako 10 rokov a potrebovalo by novy lpg system. Pozitku z velkoobjemoveho benzinu sa nejaka drkotava oktavka s motorom traktoroveho charakteru nevyrovna. Normalne sa tesim na obmedzenie naftakov, po rokoch absurdneho danoveho zvyhodnenia nafty si vlastnici naftakov tiez vyskusaju ake to je ked su prilis vysoke spotrebne dane z benzinu ktore vam beru radost z jazdy autom.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa hpeter » 25 Júl 2017, 16:53

nafta by nemala byt tak lacna, asi vdaka extra dotaciam.. :pain:
ak si dobre pamatam, narocnost vyroby je vyssia
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa hpeter » 28 Júl 2017, 16:45

https://autozurnal.ta3.com/reakcia-na-l ... e-mna-tabu http://dfens-cz.com/dpf-aneb-past-na-penize-pro-masy/ :finga: dizel nema chybu
http://www.autoservisy.net/index.php?p=104
"Bloková výjimka" obsahuje řadu opatření, které zákazníkům autoservisů usnadňují využití práva vyplývajícího ze společného trhu EU využít cenových rozdílů mezi jednotlivými soutěžiteli na trhu a vybrat si svého poskytovatele servisních služeb tak, jak je pro něj výhodné.
http://www.servisauta.sk/majitel-auta-z ... o-vozidla/
tsi: http://podkapotou.zoznam.sk/cl/1000618/ ... nite---II-
0

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 858
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Nove auto / DPF

Príspevok od používateľa OHAJ » 29 Júl 2017, 00:41

Zabijakom DPF filtrov sú teda krátke trasy v meste, keď auto spustí regeneráciu, ale majiteľ prejde len 5 km a následne vypne motor. O hodinu naštaruje, prejde ďalších 7 km a to už preruší druhú regeneráciu. Pri takomto zaobchádzani sa sadze vo filtri nahromadia v takom množstve, že auto samo nedokáže spustiť regeneráciu. Pre majiteľa to znamená hlásenie na palubnom počítači, rozsvietenie kontrolky motora a hlavne návštevu servisu.
Obrázok
tomu sa mi nechce ani veriť, veď keď trebárz i na voľnobehu vytočí motor do otáčok ako pri EK tak to tam musí prepáliť tie sadze, či ?
potom kombinácia typu auto s naftovým motorom na krátke trasy do mesta s malým ročným nájazdom kilometrov znie ako kamikadze, a predsa sú tých áut plné mestá, nič v zlom ale ten článok je dosť zaujatý -sám uprednostňujem benzín, ale keď beriem fakt že zvyčajne striedam mesačne 500km obec / 500km dialnica kludne by som skúsil i Disel :evil: a okúsil ten vyšší krútiaci moment v nižśích otáčkách a nižšiu spotrebu, bo na benzíne som bol na všetkých mojich autách na 10l/100km.
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa oravan » 29 Júl 2017, 00:59

tu istý člen zas múdre slová ok beriem ale nemá pravdu prečo ju nemá prax mu uteká no k téme naftu kludne aj na SK zatiaľ sa jazdí z naftou v pohode je pravda že velikánkske autá na naftu to majú horšie ako malé ale sú to nafťáky stále a benzín spotreba ide hore stačí plynový pedál stlačiť trochu viac a v nádrži je vír no tie filtre majú nejakú životntnosť ako aj benzín a LPG je suchý po určitom najazdených km trpí motor no ak je to jazdenka tak LPG ni motor je zničený prečo lebo pri LPG motor ide na sucho skús do Pioniera naliať benzín bez oleja tak to je to isté
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa Drakoush » 29 Júl 2017, 01:51

No toto je zas debata :D
Oravan, nie je mi jasné, čo si napísal. K čomu to je reakcia? Nejako sa v tom neviem zorientovať.

OHAJ, neviem, či dosiahneš tak vysokú teplotu stlačením plynu. Motor by mal byť v záťaži a v otáčkach, kedy má najvyšší krúťak - vtedy je spaľovanie ideálne a teplota dosahuje aj 700°C.
Výrobcovia jazdu len v meste vyriešili aktívnym regenerovaním DPF - vstrekovaním nafty priamo doň.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Milanko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 25 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa Milanko » 29 Júl 2017, 04:59

To-Oravan, LPG si už popísal negatívne a stále sa množia a nejak tieto vlastnosti nový majitelia neakceptujú. A ako je to s motorom na CNG? AJ ja som mal diesel, predal som ho. Teraz mám auto s motorom na benzin a CNG. Spokojnosť.
0
Človek môže uspieť v takmer čomkoľvek za čo má neobmedzené nadšenie.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa hpeter » 30 Júl 2017, 13:54

0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa AndiCibula » 30 Júl 2017, 16:08

Haha, platí asi na nákup čohokoľvek. Sranda ako označuje predajcu slovom "nepriateľ". :lol:
Pramení to zrejme zo situácie v týchto krajinách, kde výrobca áút nesmie autá predávať priamo, ale musí len skrz zastúpenia.
0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Nove auto

Príspevok od používateľa hpeter » 02 Aug 2017, 15:44

Prekvapilo ma kolko novych s.vitara cil beha.. dobre auta?
cena je pekna na take auto, no musim sa krotit takze nieco do 12
ignis..swift.. nejake nazory? nehladam hot hatch ako som hovoril, skor komfort na nas asfalt.
<12 ignis 4*4 dobra ponuka
Bol som takmer isto rozhodnuty c.c2, ale teraz ta istota vyprchava
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok