TV sa sám vypína

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: TV sa sám vypína

Príspevok od používateľa alidedko » 18 Okt 2017, 21:45

Aj mne to napadlo ako prve, aka je tam instalacia? Vek? Hlinik, med?
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
matoh
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 467
Dátum registrácie: 05 Nov 2011, 20:26
Bydlisko: Bytča
Vek: 28

Re: TV sa sám vypína

Príspevok od používateľa matoh » 18 Okt 2017, 22:16

Máme podobný problém v práci.
Je tam dlhý prívod do malého podružného rozvádzača cca 300m kábel v žlabe , hodne predimenzovaný.
Je to nová sústava a nová inštalácia revidovaná.
Máme tam LCD monitory značky Yama vcelku drahé.
Pri zapojení a odpojení niektorých vecí hlavne takých čo tvoria prúdovú špičku pri nabíjaní filtračných kondenzátorov sa na pár sekúnd vypnú a zase zapnú.
Máme podozrenie že vzniká napeťová špička na tej dlžke kábla.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2440
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: TV sa sám vypína

Príspevok od používateľa Edgar » 19 Okt 2017, 01:43

matoh napísal: Pri zapojení a odpojení niektorých vecí .... sa na pár sekúnd vypnú a zase zapnú
No keď už ideme do takých detailov, mne sa z PC odpájali a znova pripájali niektoré USB zariadenia v okamihu, keď som vypol trafopajkovačku. A aj pri tom praskali reproduktory. Ale tam to mám na jednej zásuvke takže to beriem s rezervou a nepajkujem keď som na PC :rolleyes:
A v jednom byte kde som býval, ďalší podobný jav ale už nielen vrámci predlžovačky alebo spoločnej zásuvky, ale zakaždým keď niekto niekde zapol svetlo, rušilo to všetky televízory v byte (aj CRT aj LCD). Elektrika tiež vtedy ešte nová, Cu TN-S.
0

odaros
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 322
Dátum registrácie: 27 Aug 2014, 19:15
Bydlisko: Revúca

Re: TV sa sám vypína

Príspevok od používateľa odaros » 20 Okt 2017, 22:21

alidedko napísal:Aj mne to napadlo ako prve, aka je tam instalacia? Vek? Hlinik, med?
Inštalácia je stará cca 10 rokv, samozrejme cyky, bez prúdového chrániča čiže TN-C
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2440
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: TV sa sám vypína

Príspevok od používateľa Edgar » 21 Okt 2017, 09:07

To že je bez chrániča nemusí znamenať že je TN-C. TN-S má nejaké bezpečnostné opodstatnenia aj keď sa v nej chránič nepoužíva. Ja som mal inštaláciu starú tiež minimálne 10 rokov (od teraz) a už bola v TN-S, ale tiež bez chráničov.
0

odaros
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 322
Dátum registrácie: 27 Aug 2014, 19:15
Bydlisko: Revúca

Re: TV sa sám vypína

Príspevok od používateľa odaros » 25 Okt 2017, 18:27

Ospravedlňujem sa všetkým, že som hneĎ nereagoval na príspevky, opravujem, prúdový chránič tam je, ale... včera sa mi podarilo k tomu dostať, najskôr som prešiel zásuvky, všetky spoje ok, nedalo mi tak som pozrel do ističovej skrinky a tam to bolo a totiž prúdový chránič bol vypnutý a fázový vodič odpojený na výstupe,asi to niekto odpojil, keď mu to blblo, lebo, keď som začal snoriť zistil som niečo čo som ešte nevidel. PEN vodič, ktorý šiel priamo z merania, bol pripojený priamo na prívod prúdového chrániča a z výstupu bol pripojený na nulovací mostík! a kedže chránič bol spustený, tak jediná zem bola z plynového potrubia, ktoré bolo pripojené na mostík.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok