Prechod z Wifi na optiku

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Prechod z Wifi na optiku

Príspevok od používateľa marioo » 14 Nov 2017, 20:32

Ja len aby niekto nebol popletený z názvu "optický" a potom tam vidí VDSL modem.... :)
.. zrejme niekam dotiahli optiku a poslednú mílu robia cez VDSL technologiu...



.... potom je každý internet optický, lebo s najväčšou pravdepodobnosťou je nejaká jeho časť ťahaná vždy optikou :)
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Prechod z Wifi na optiku

Príspevok od používateľa alidedko » 14 Nov 2017, 21:05

Ked si zoberies, tak mas pravdu a kazdy jeden je opticky :D
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Prechod z Wifi na optiku

Príspevok od používateľa romiadam » 15 Nov 2017, 02:24

Más pravdu nie je to optický internet. Bude to VDSL alebo niečo take. Opytam sa toho co to bude montovat ze co to vlastne je.

Do okamihu ako som upol ten link na modem som si myslel, že mi budú montovať optiku. Tak preto je názov témy taky aký je. No ale keď mi poslali ten modem postou, tak som pochopil že to optika do domu nebude.
Ja som to potreboval vedieť, že ak to bude optika, či to môže ukončiť na povale A ďalej pokračovať klasickým (už natiahnutým) kablom az k routeru v obyvacke alebo musí ísť s optikou az do obyvacky (čo som nechcel)
Napojon ked mi prisiel modem vysvitlo, ze to ziadna optika nebude. Teda môj problém je vyriešený, lebo použijem existujúci kábel A netreba mi ťahať novy.
Diki všetkým za reakcie. Potom vám sem napíšem že čo to vlastne je.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Prechod z Wifi na optiku

Príspevok od používateľa romiadam » 05 Dec 2017, 12:40

Ozivujem tuto temu, ale uz len ako UPDATE

Tak mi to uz nainstalovali.
Je to vlastne telefonna linka. Optika je daleko odo mna as 400 metrov. Pouzili stary povodny telefonny drot, ktory bol natiahnuty este ked som kupoval dom.
Takze to stacilo na povale len prepojit s exisutjucim LAN kablom a dole v obyvacke sa nainstalovala na stenu nova telefonna zasuvka a do nej sa zapojil ten LAN kabel z povali. Takze mam vlastne internet cez tel. linku asi to VDSL.

S rychlostou som nadmieru spokojny: merane teraz o 11:41
IT.PNG
Konecne mam normalny internet...
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

koenzim
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 17 Mar 2011, 00:00
Bydlisko: RK
Vek: 38

Re: Prechod z Wifi na optiku

Príspevok od používateľa koenzim » 05 Dec 2017, 14:15

Môžem sa opýtať na cenu takéhoto pripojenie v IRL?
Ja mám už 4 roky VDSL od Telekomu, začínal som na 50/5Mbps, potom zrýchlili na 80/8Mbps (teoretické rýchlosti). Reálne mi to ide asi podobne ako tebe a platím 20€/mesiac. Som zvedavý koľko to stojí inde :)
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Prechod z Wifi na optiku

Príspevok od používateľa romiadam » 05 Dec 2017, 23:40

Cena je 41€. To je inetrnet + prenajom tel. linky (poplatok za tel. linku). Poplatok za linku je 25.50€ a zvysok 15.50 je cena internetu. Dali mi aj tel. cislo teda mozem pouzivat aj telefon, ale tarif su vyssie ako keby som si kupil neaky balicek (myslim ze od 10-15€ zacinaju rozne balicky s volnymi minutami).

https://www.puretelecom.ie/purely-broadband

tam pisu 44€. Ked som to ja telefonicky objednaval vraveli mi ze to bude stat 41€. Tak uvidim pri prvej platbe. Tie 3€ uz ma nezrujnuju...
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

midnight_man
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 30 Júl 2013, 17:58
Bydlisko: Ružomberok

Re: Prechod z Wifi na optiku

Príspevok od používateľa midnight_man » 09 Feb 2018, 22:49

aj vam povedali o agragacii 1:55? skuste si v nedelu o 8mej a piatok o 7mej odmerat ;) a nie len odmerat :D ale puste si download aspon 5 gigoveho suboru vecer....inteligentný shaping je super vec :) :)

a o tom 300G FUP viete? :)

alebo si niekto mysli ze fakt dokazete mat pomaly 100/100 pripojku všetci doma ked celkový traffic za slovensko je:

http://www.six.sk/stats/aggr2-day.png
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Prechod z Wifi na optiku

Príspevok od používateľa romiadam » 09 Feb 2018, 23:14

midnight_man

Problem je ze odkial stihnut ten 5 GB subor. Rychlost bude limitovana vyťažení daného servera kde ten 5GB súbor je uplodnuty. Ono to je celé zacarovane. To sa celé aj ťažkomeria, lebo
Veľmi záleží aj na tom ze kde si lebo to brzdia ak servery cez ktoré tie dáta putuju.
Ďalší problém je tá agregacia ale ani to nezistí či ťa to spomaľuje alebo nie.

Napr speedtest.net mi ukáže jednu rýchlosť A iný test ukáže inú rychlost.

Minule som sťahoval súbor cez utorrent A bolo tam asi 2000 seederov. Sťahovalo to rýchlo jak svina. Už sa nepamatam. Vyskúšam to niekdy V noci O 2:00 keď má agregacia najmenej ovplynvni.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok