LAN karta meni MAC adresu po každom restarte

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Problem s instalaciou ovladaca sietovej karty

Príspevok od používateľa romiadam » 11 Nov 2017, 21:36

hpeter,
On ten ASUS U50VG nie je najnovsi to je pravda, ma asi 6-7 rokov, neviem, ale stale postacuje pre moje potreby, takze kym neumrie a bude stihat, tak ho este nechcem menit. MPLAB IDE mi tam stale ide, Svetelektro.com a Youtube tiez, Skype, Firefox a Thunderbird tiez a to ze mi graficky narocne hry neidu ma netrapi. Takze nemam dovod zatial menit PC.Obcas nahodim novy system a ide sa dalej. Aj keby som tento problem nevyriesil, tak sa svet nezruti. Ale rad by som prisiel na to preco sa mi toto stalo. Co to sposobuje.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Problem s instalaciou ovladaca sietovej karty

Príspevok od používateľa romiadam » 18 Nov 2017, 11:02

Tak, na moju otazku, ze sa LAN MAC meni po kazdom restarte aj pre Win7 a aj pre Win Vista, a ze to nie je SSD HDD, som dostal z ASUSU takuto odpoved:

In this situation I would recommend you fill out the online application form to have the product assessed and repaired. Please use the link below to do so and make sure to click on "application form" on the website.

http://asus.com/uk/rma

There is a logistics & inspection charge of £45+VAT + costs of parts and labor. A proper quote can only be provided after the device has been inspected. Make sure to check the Out of Warranty box request to avoid having the request rejected.
Please note that given the age of your device, it may have more financial sense to actually replace the laptop rather than have it fixed.

Best Regards,
Paul


Takze v tomto kroku s diagnozou tohoto problemu asi koncim, nakolko ten pocitac je uz tak stary, ze sa mi ho uz neoplati dat opravovat cez servis. Z tyh vsetkych pokusov com som sa to snazil diagnostikovat, to vyzera na to, ze je tam neaky hardware-ovy problem (aj ked sa mi to stale nepodarilo 100% potvrdit). Aj Baterka uz dozila.
V Biose vypnem LAN kartu, a bude pokoj. Aj tak tu LAN kartu nepouzivam akurat ju potrebujem, len ked chcem nakonfigurovat router (po RESET), ale to sa robi velmi zriedka a na to mozem pouzit aj manzelkin Laptop.

Ak by nahodou niekto vedel o neakom diagnostickom nastroji pre LAN kartu ci uz vseobecne pre LAN karty alebo priamo pre ASUS Atheros AR8131, tak budem vdacny. Este to by som skusil.
Popripade neviete, da sa prepalit LAN firmware na LAN karte notebooku? Ak ano, ako?

Velmi pekne dakujem vsetkym prispievatelom do tejto temy za snahu mi pomoct.

Na zaver som upravil nazov temy upraveny z "Problem s instalaciou ovladaca sietovej karty" na "LAN karta meni MAC adresu po kadom restarte".
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Jupi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 31 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Poblíž BA
Vek: 52

Re: LAN karta meni MAC adresu po kadom restarte

Príspevok od používateľa Jupi » 18 Nov 2017, 17:00

Píšeš, že baterka dožila. Ak myslíš záložnú pre CMOS, skús ju vymenit, aby bola ok. Možno sa MAC uklada v cmos a potrebuje zálohovanie. Síce som o takom niečom​ ešte nepočul, ale kto vie...
Ale ty myslíš asi napajaci aku.
0

jano224
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 05 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Levice
Kontaktovať používateľa:

Re: LAN karta meni MAC adresu po kadom restarte

Príspevok od používateľa jano224 » 18 Nov 2017, 19:14

Ešte by som skontroloval aj nastavenie v registroch :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4d36e972-e325-11ce-bfc1-08002be10318}

je tam aj tento názov retazca ? - NetworkAddress

Alebo napevno nastaviť vo windows mac adresu:

http://www.thewindowsclub.com/change-ma ... in-windows
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: LAN karta meni MAC adresu po každom restarte

Príspevok od používateľa romiadam » 20 Nov 2017, 19:55

Jupi,

Baterka dosla = bateria notebooku (nie CMOs)


jano224,

V Device Manager ma moja LAN karta takyto nazov: Atheros AR8131 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.20) #26
Tak som v registroch otvoril tu cestu a v podadresari 0039 (posledny) som nasiel nazov LAN karty: Atheros AR8131 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.20). Tak tam nebol ziaden retazec NetworkAddress. Tak som pomocou toho linku co si dal, v Device Manager zmenil tu MAC adresu na 00:25:D3:86:79:67 (podobne ako Wifi MAC, len som zvysil o jedno posledne tri cisla). Otvoril registre znova a skontroloval. Uz tam ten retazec bol v podadresari 0039 (z tych 39 podadresarov je 26 podadresarov len pre tu moju LAN kartu stale s inym cislom od #1 po #26). Tak som potom napisal do CMD getmac, a jedna z troch MAC adries bola ta moja vlastna. Tak som sa uz potesil ze je to tam. Parada.
No radost ma presla hned po restarte, ked Win zase zacal hladat ovladace pre tu moju LAN karu a device manager sa mi objavilo
Atheros AR8131 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.20) #27. V registroch pribudol dalsi podadresar s cislom 0040 a vnom su udaje pre Atheros AR8131 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.20) #27. Zase tam chyba retazec NetworkAddress. A get mac mi vypise MAC adresu: namiesto mojho 00:25:D3:86:79:67 tuto: 00:00:60:55:17:00. Tato MAC adresa ostava az do restartu. Potom sa zase zmeni.
LAN 1.png
Ako tak rozmyslam, jedine mi z tohoto vychadza, ze windows niekde nieco skontroluje (asi posle do LAN prikaz ze Posli mi MAC adresu), on to ale nenajde (LAN mu neodpoveda na ten prikaz, nieco ja tam pokazene), tak si windows zadefinuje pre LAN nahodnu MAC adresu. Ale zase to Windows detekuje ako nova sietova karta a instaluje mu ovladace znova s dalsim cislo #xy.

Da sa niekde v registroch win zadefinovat/deaktivovat, ze nech mi to neinstaluje len LAN kartu? (ked vopcham nove zariadenie do PC, tak to nech detekuje normalne, uplne vypnut detekciu vsetkych zariadeni by som nechcel. To radsej deaktivujem v BIOSe LAN kartu a bude svaty pokoj).
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: LAN karta meni MAC adresu po každom restarte

Príspevok od používateľa hpeter » 22 Nov 2017, 23:39

samozrejme ze to nefunguje, mac je jedinecna, nesmie sa menit po restartoch.
to ze je mozne ju docasne zmenit v os, nic to neznamena a nesuvisi s tym.
riesil som napalovanie fw pre automotive android tablety (bager), adresy sa generovali z povoleneho rozsahu.
vygenerovane kluce sa napalovali do slave µp dosky.
v tvojom pripade by som povedal ze vyrobna vada-seria, ze priradenie jedinecneho cisla a napalenie neprebehlo.
mozes skusit zakazat plug&play sluzbu vo win..vyrobis si nove problemy
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: LAN karta meni MAC adresu po každom restarte

Príspevok od používateľa romiadam » 23 Nov 2017, 05:22

Este som sa s tym pohral a zhrniem to nasledovne.

Vo Win7 sa mi v MAC menia stale 3 pary cislic 00-00-xx-xx-xx-00. xx sa meni. LAN karta sa instaluje stale po restarte Vo Viste sa to chova rovnako ako vo win7. Vo Win XP sa karta neinstaluje po restarte. Tam je to OK. V MAC sa menia iba 2 pary cisiel 00-00-xx-xx-16-00. Ak v device manager priradim svoju vastnu MAC adresu, tak si ju Win udrzi aj po restarte. Aspon toto potrebujem dosiahnut vo win7 ked uz nic ine, nakolko WinXP je uz zastaraly aby som ho pouzival. Ak vo Win7 v device manager priradim svoju vastnu MAC adresu, tak sa to po restarte ignoruje (asi preto, lebo sa zase nainstalovala nanovo automaticky LAN karta)

Ja som to aj nasiel (niekde cez control panel, sprava pocitaca... nieco take, boli tam vseliake sluzby) kde sa to vypne ale bolo to vsetko sive, neaktivne, nedalo sa tam nic menit. Zeby preto lebo to bola verzia Home Premium?
Ako by som to vypol v Home Premium v registroch? Len na vyskusanie.

Dalsie nie najlepsie riesenie by bolo deaktivovat LAN v BIOSe. Ale potom ju nemozem pouzit, aj ked ju pouzivam prilezitostne (pri prestavovani hesla v routeri). Inak pouzivam iba Wifi pripojenie.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok