Nízko-frekvenčný zosilnovač Maturita

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

hitule
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 03 Okt 2013, 17:42
Bydlisko: Písek

Re: Nízko-frekvenčný zosilnovač Maturita

Príspevok od používateľa hitule » 15 Dec 2017, 07:10

Edgar: to máš pravdu, nicméně pořád je to maturita a mělo by to mít nějakou úroveň zpracování :) Už takhle je to jen naletování pár součástek tak ať to vypadá :D
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Nízko-frekvenčný zosilnovač Maturita

Príspevok od používateľa romiadam » 15 Dec 2017, 11:07

Toto je tu už stará téma Maturita A úroveň maturitneho projektu. Všetci vieme ako to chodí. Celý rok nič A potom rýchlo rychlo. Cest vynimkam.
Ja by som tu už neriešil kto čo robí A akú to má uroven.
Pre mňa za mňa nech ma aj maturitnú prácu "Pripojenie žiarovky na 4.5V baterku" dokonca ako stavebnicu.
Keď mu to učiteľ uzna, tak je všetko OK. A nemali by sme to tu riesit.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Nízko-frekvenčný zosilnovač Maturita

Príspevok od používateľa Edgar » 15 Dec 2017, 16:17

hitule napísal:pořád je to maturita a mělo by to mít nějakou úroveň zpracování
Tak to je jasné. Ale keď na to doma nemá nejaké poriadne repráky, zvuk nerozozná či už to bude hocijaké TDA alebo hocijaké LM alebo kľudne aj elektrónkový zosilňovač :lol:
romiadam napísal: Keď mu to učiteľ uzna, tak je všetko OK
Samozrejme na toto som narážal aj ja. Že uznajú. Napríklad u nás z celej školy nerobil zosilňovač na maturitu nikto, 90% prác bolo prepojených s programovaním a to buď naprogramovanou (aspoň ovládacou) elektronikou prístroja alebo komunikáciou daného výrobku s PC alebo mobilom. Preto som aj navrhol aby tam aspoň dorobil ovládanie cez displej a tlačidlá. To vypovedá skôr o úrovni školy, nie o tom, čo konkrétne si vybral. Lebo u nás to bolo oveľa prísnejšie čo sa týka kritérií, a to som chcel robiť invertor z 12 na 230V. Ale už prvá vec že nesúviselo s mojim odborom, tak dovidenia, neschválili...
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Nízko-frekvenčný zosilnovač Maturita

Príspevok od používateľa cool-zool » 15 Dec 2017, 16:46

Chlapi táto téma je nekonečná a stále pravidelne sa opakujúca ! Len pre porovnanie ako som písal o maturitnej práci môjho syna ( https://svetelektro.com/modules.php?nam ... 4&start=80 ) a to na škole ho podľa môjho názoru nedocenili nakoľko mu vyčítali ,, príliš profesionálny vzhľad ,, ! Podľa jeho slov sa komisii viacej pozdávali jednoduché a prehľadné práce ( vyčítali mu vraj načo indikátor , korekčák , tie nálepky nemuseli byť a pod ). Jeho ďalší spolužiak robil prekleslenú stavebnicu s TDA2030 bez hlasitosti , korekcií iba zdroj s koncákom vstup jack , výstup na jeden repro cez starú dvojkolíkovú koncovku čo mu dal majster a dal to do platovej krabice a nič mu nevyčítali . . . Takých vecí by som vedel rozprávať , keďže s komplikovanejšími vecami chodili jeho spolužiaci pre rady ku mne lebo ,, majster to nepozná tak neporadil ,, !!!
Takže tu na škole keby si spravil nejaký super projekt ktorý bude funkčný , ale majster sa tomu nerozumie tak možno neprejdeš , ale ak spravíš jednoduchý regulovaný zdroj ktorý nebude funkčný , ale bude podľa predstáv majstra tak to máš OK :rolleyes: :rolleyes: !
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Nízko-frekvenčný zosilnovač Maturita

Príspevok od používateľa hpeter » 15 Dec 2017, 18:48

^^^^ ako vidim skolstvo sa za tie roky moc nezmenilo k lepsiemu :mrgreen:
asi by ich ohurilo aj tranzistorove blikatko... :finga:
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Nízko-frekvenčný zosilnovač Maturita

Príspevok od používateľa cool-zool » 15 Dec 2017, 18:59

Preto som to písal - stojí to za H.v.o ! Keby tam prišiel niekto s Laserom , alebo nebodaj niečím programovaným čo majster nepozná tak má smolu . . . Pomáhal som synovmu spolužiakovi s maturitnou prácou (zosilňovač s TDA 7250 + Tip) lebo majster to nepozná a povedal mu že keď si to vybral nech sa s tým trápi sám , vraj im jasne povedal že najlepšie bude keď spravia niečo čo za tie štyri roky preberali !!! Nebudem tú školu menovať , ale ak by som mal v budúcnosti niekomu poradiť na akú školu ísť tak Túto mu určite vyhovorím !!!
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Nízko-frekvenčný zosilnovač Maturita

Príspevok od používateľa romiadam » 15 Dec 2017, 19:47

Viete co je srandovne?
Vzdy ked tu neaky totalny neznalec poziada o pomoc s maturitnou praou, tak po x prispevkoch vzdy skoncime pri problematike dnesneho skolstva.
Mozno by sa mohlo otvorit natrvalo forum s nazvom Maturitna praca - Dnesne skolstvo :-D
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok