Razer Naga Epic PC myš

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
miso160
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 27 Mar 2013, 02:37
Bydlisko: Hradište

Razer Naga Epic PC myš

Príspevok od používateľa miso160 » 03 Dec 2017, 17:00

Zdravim po dlhom čase sa zasa obraciam na vás neviem si poradit s jednou myšou . Vlastnim myš razer naga epic už asi 4roky hodnota cca 200€ spokojnost 100% az na jeden problem ktori sa prejavil po tejto dobe. Myš jedneho dna prestala uplne reagovat na presun kurzora javý sa to jak odidena optika ale chvilu ide chvilu nejde . Klikanie a všetko ostatne funguje v poriadku . Privodný kabel je v poriadku prepipal som , tak isto som premeral sučiastky ktore som mal možnost odpory diody atd... , vyčistil som ju ale bez vysledne neviem jak mam dalej pokračovat softwarová chyba to nieje . Je dost pravdepodobne že tieto myši nato trpia pretože kamarat vlasný tu istu myš o rok dlkšie a jemu sa prejavil tento problem par mesiacov dozadu presne tie iste priznaky . Kontaktoval som aj jeden servis v Bratislave ktory sa zaobera značkou razer a bolo mi povedane že problem je tipický a je ho možne odstranit na počkanie v hodnote 60€ zdá sa mi to trošku prehnane ale je jasne že človek plati za značku nie za servis . Chcem sa spýtat či sa niekto nestretol stouto problematikou , keby to bola myš za 20€ už je davno v koši . Za radi vopred dakujem popripade ak by to niekto vedel spravit rad sa snim dohodnem na nejakej slušnej cene . Prikladam foto

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
0
Vlevo Fáze, vpravo Nulák, kdo to neví ten je ...

NIKTONIKTO717
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 12 Máj 2016, 09:25
Bydlisko: Humenné

Re: Razer Naga Epic PC myš

Príspevok od používateľa NIKTONIKTO717 » 06 Dec 2017, 20:23

Skús toto(našiel som to na nete a má celkom dobré odozvy) :
The fix is simple and easy.

Step 1, open Razer Synapse and go to Performance.

Step 2, set your Polling Rate to 500. (All other settings are simply preference but Polling Rate has a small factor in this process.)

Step 3, click on "Calibration."

Step 4, set the liftoff range to 1.

Step 5, the only hard step. If you have a Razer branded mousemat, then click on "Razer Mats" and select yours from the list. If you have a non-razer mousemat, click on "Others" and click on "Mousepad 1."

Step 6, calibrate your mat by following the steps on-screen.

Done! Your mouse should no longer randomly freeze when you lift it off your mousemat / surface.
0

Používateľov profilový obrázok
miso160
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 27 Mar 2013, 02:37
Bydlisko: Hradište

Re: Razer Naga Epic PC myš

Príspevok od používateľa miso160 » 08 Dec 2017, 01:52

Zdar NIKTONIKTO717 ked sa ktomu cez vykend dostanem tak to skusim ale niečo podobne som skušal i ked neviem či v takomto poradi každopaddne uvidim i ked myš sa javy ako keby mala HW chybu pretože ked som kontaktoval razer poslali mi update firmware na default seting ale na myši sa nič nezmenilo ale ked vyskušam dam vediet zatial DIK
0
Vlevo Fáze, vpravo Nulák, kdo to neví ten je ...

Používateľov profilový obrázok
miso160
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 27 Mar 2013, 02:37
Bydlisko: Hradište

Re: Razer Naga Epic PC myš

Príspevok od používateľa miso160 » 10 Dec 2017, 01:48

Zdar tak som to pozeral a jako som hovoril toto je riešenie problematiky pre razer naga 2014 nie razer naga epic moj synapse software ani kalibraciu nema aj po aktualizacii
0
Vlevo Fáze, vpravo Nulák, kdo to neví ten je ...

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Razer Naga Epic PC myš

Príspevok od používateľa romiadam » 10 Dec 2017, 02:52

Pri vodný kábel si ako prepipal. Treba sním hýbať hlavne tam kde vychádza Z mysky. Nakolko pises ze raz ide a raz nie, Moja hypotéza je taka, že máš prerušený jeden káblik. Preto je to oprava na pockanie, lebo ti tam asi daju novy kablik. Skus to prepipat multimetrom tak že niekto drzi hroty multimetra na kabli a druhy niekto hýbe káblom aj pri USB konektore, pri výstupe Z mysi, jemne taha/jemne tlači ten kábel na kazdom centimetri A hneď uvidíš/budeš pocut či sa to prerusuje.
Ešte lepšie meranie je S osciloskopom. Pustíš tam iba do kábla napr 5V a časovú os nastaviť na čo najväčšiu A uvidíš každý jeden mikro inpulz keď to spadne na nulu. Na eBay nie je taky káblik Z činy za euro va vyskusanie? Nepozeral si?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
miso160
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 27 Mar 2013, 02:37
Bydlisko: Hradište

Re: Razer Naga Epic PC myš

Príspevok od používateľa miso160 » 17 Dec 2017, 05:03

Zdar kabel som sice nemeral to je pravda ale myslim si keby bol prerušeny alebo poškodeny tak celkova komunikacia jako je zmena farby , update firmware a pod veci by asi nefunkovali nie ?? nehadam sa ale myš bola stale na wireles a v dokovacej stanici na kabli použida asi 3x
0
Vlevo Fáze, vpravo Nulák, kdo to neví ten je ...

Napísať odpoveď