Rýchlovarná kanvica,vypínač

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

mano1
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 12 Jan 2014, 15:31

Rýchlovarná kanvica,vypínač

Príspevok od používateľa mano1 » 17 Dec 2017, 15:26

Dobrý deň, poprosil by som o radu kde je možné kúpiť náhradné diely pre rýchlovarné kanvice, konkrétne o chcem kúpiť vypínač FADA KSD-169-1. Odpoveď na internete som hľadal, nič moc som nenašiel, myslím predaj na Slovensku.
Ďakujem za odpovede.
Miro

! Téma presunutá do správnej sekcie. presunul: 17.12.2017 mirosne !
0
Naposledy upravil/-a mirosne v 17 Dec 2017, 20:26, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Nepresný názov témy.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Rýchlovarná kanvica

Príspevok od používateľa mr.dred » 17 Dec 2017, 15:49

tie vypínače v rýchlovarkách sú na jedno kopyto a pasujú medzi sebou rôzne značky. Najskôr kúpiš na zbernom dvore,alebo kontajneri z nejakej podobnej...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Rýchlovarná kanvica

Príspevok od používateľa jezevec » 17 Dec 2017, 16:20

Šetříš na nesprávném místě, ušetříš pár korun za novou konvici a přitom můžeš klidně vyhořet.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Rýchlovarná kanvica

Príspevok od používateľa Edgar » 17 Dec 2017, 16:30

Zbytočná oprava, viac sa oplatí kúpiť novú, tieto spotrebiče sú dnes už len ako spotrebný materiál. Ale zhodou okolností všade odchádzajú prepínače. Či už rúra, ohrievač alebo konvica. Na našej tiež zhorel podobný spínač a tak som to rozobral, spojil vo vnútri kontakty natrvalo a teraz sa zapína/vypína ručne týmto. Síce to nie je bezpečné ale osoby v domácnosti sú "poučené" :lol: A malo to byť len "dočasné" kým sa nekúpi nová, ale tak všetci poznáme "dočasné" riešenia v elektrotechnike :biggrin:
0

mano1
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 12 Jan 2014, 15:31

Re: Rýchlovarná kanvica

Príspevok od používateľa mano1 » 17 Dec 2017, 17:34

Ďakujem za odpovede, len taká rýchla odpoveď, ten kto musí premýšľať ako investovať každé € tak aj polovičná cena za opravu je dobrá, to že môžem vyhorieť po oprave je taká istá pravdepodobnosť ako keď prinesiem opravovanú vec zo servisu - dá záruku 3 - 6 mesiacov, alebo novo kúpenú 24 mesiacov, ja po oprave nemôžem dať žiadnu záruku, jedine doklad o kúpe náhradného dielu. Tie vypínače sú naozaj na jedno kopyto, to je pravda, poznám z práce. Prosím nerozoberajte čo môžem robiť a nemôžem, či som elektotechnik alebo nie.
Ďakujem.
Miro
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Rýchlovarná kanvica

Príspevok od používateľa jezevec » 17 Dec 2017, 18:12

Nemáš pravdu, používaná varná konvice mívá už zkřenčelé popř. mírně deformované plasty a zpětná montáž nemusí být úplně OK. Pak se může vypínač zaseknout a máš vymalováno. Asi si vůbec nedokážeš představit jak lehce může dojít k požáru. Varná konvice je jeden ze spotřebičů které by se neměly vůbec opravovat.
0

mano1
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 12 Jan 2014, 15:31

Re: Rýchlovarná kanvica

Príspevok od používateľa mano1 » 17 Dec 2017, 19:30

Odpoveď trochu neskôr, nepísal som o výmene vyhrievacieho telesa, ale o vypínači - spínači ktorý sa montuje na vyhrievacie teleso. Jeden príklad el. ohrev šporáku, pračky atď. el. spotrebičov kde je niečo na vyhrievanie sa opravuje a to nielen v servise, tak by sa to nemalo opravovať, to len tak na okraj odpovede, ale ďakujem za názor.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Rýchlovarná kanvica

Príspevok od používateľa Edgar » 17 Dec 2017, 19:40

mano1 napísal:ten kto musí premýšľať ako investovať každé € tak aj polovičná cena za opravu je dobrá
To nie je pravidlo, že oprava bude stáť polovicu. Mne keď odišiel prepínač na ohrievači, tiež som chcel kúpiť taký istý a v Číne stál od 10€ vyššie, na Slovensku bez šance k zohnaniu. Nový ohrievač v Tescu tiež 10€. Tak preto je dosť možné že aj u tej konvice to bude ten istý prípad.
0

mano1
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 12 Jan 2014, 15:31

Re: Rýchlovarná kanvica

Príspevok od používateľa mano1 » 17 Dec 2017, 19:44

Trochu som zle napísal že polovicu, presnejšie je oprava bude lacnejšia ako kúpa novej kanvice ten istý model.
0

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2493
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: Rýchlovarná kanvica

Príspevok od používateľa Jirka84 » 17 Dec 2017, 20:30

Nejlevnější konvice cca 220 Kč / DVA roky záruka.
Čtyři krabičky cigaret cca 240 Kč / bez záruky (cca 60Kč/1x).
Co má větší cenu - zdraví s bezpečnou a novou konvicí nebo cygára? :applause:
Šetření na "správném " místě... :wink:
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Rýchlovarná kanvica

Príspevok od používateľa jezevec » 17 Dec 2017, 20:52

mano1 napísal:Odpoveď trochu neskôr, nepísal som o výmene vyhrievacieho telesa, ale o vypínači - spínači ktorý sa montuje na vyhrievacie teleso. Jeden príklad el. ohrev šporáku, pračky atď. el. spotrebičov kde je niečo na vyhrievanie sa opravuje a to nielen v servise, tak by sa to nemalo opravovať, to len tak na okraj odpovede, ale ďakujem za názor.
Ale já jsem měl také na mysli výměnu spínače.
Nemůžeš srovnávat konvici se sporákem nebo pračkou. Jsou úplně jinak konstrukčně řešený a riziko požáru ve srovnání s konvicí je minimální. Když v pračce nebude voda, selže ochrana a zapne se topení tak se spirále jenom přepálí a nic jiného se nestane na rozdíl od konvice.
Proč mám tak důrazný odpor k opravě varné konvice?
Je to tak 10-12let, když jsem byl u kamaráda. Uvařil kafe a konvici dal zpět do stojánku. Pijeme kávu v obýváku a ucítili jsme smrad z páleného plastu. Spínač se asi nějak zkratoval (konvice byla vyplá), zbytek vody vyvřel a plast se už začínal pálit. Co chybělo k požáru?
Byla to levná konvice za 350,-kč, tři roky stará.
0

rohy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 28 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: PD
Vek: 55

Re: Rýchlovarná kanvica,vypínač

Príspevok od používateľa rohy » 17 Dec 2017, 21:01

....a to nebola ani opravovana
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Rýchlovarná kanvica,vypínač

Príspevok od používateľa 5ko » 17 Dec 2017, 21:41

Daj fotku toho vypinača, aj ked sú podobné, v niektorých detailoch sa líšia.
Ak najdem pošlem ti .
Tiež nekupujem náplne do večnej tužky..., ale kanvica je iné kafe. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Rýchlovarná kanvica,vypínač

Príspevok od používateľa romiadam » 18 Dec 2017, 00:11

Konvica sa da opravit a moze este dlho fungovat, ale je tu velke ALE.

Spinace na konvici sa vypinaju teplom z vriacej vody (neaky bimetal), teda musia byt dobre "nastavene" aby vypli par sekund ked voda zacne vriet. Ak raz vymontujes ten spinac a das tam druhy, mozes nechtiac (ani to menusis zbadat) jemne nieco deformovat na to vypinaci a hned sa moze posunut vypinacia teplota. V lepsom pripade ti vypne konvicu skor, no v horsom nevypne ani pri vareni vody. Este horsie je ze ti to 5 krat vodu vypne (ty sa uz spolahnes na to ze je to OK) a na siesty krat sa zasekne, odides z izby napr. do pivnice alebo na dvor a ked prides dnu tak zistis ze nic nevidis od dymu.... to je stale ten lepsi pripad. Uz ked budes pri dverach citit teplo a az take ze nebudes moc vojst dnu, tak to uz bude horsi pripad.

Ja som raz opravoval takto kanvicu. Tiez tam bolo nieco s vypinacom. Dal som do nej po oprave tri krat vodu a vyplo ju. Potom som isiel testovat ochranny vypinac ze ked sa odpari voda ci vypne. Zapol som ju a nic....nic....nic.... a zrazu nieco vyprsklo. Bol to roztopeny ten odliatok v com je vyhrevne teleso. Rychlo som to vypol, no uz som znicil vyhrvne teleso. Este ze som to testoval. A to nebola moja kanvica. To ma poprosil znamy, nech sa na to pozriem. Chval bohu ze som ju takto znicil. Mozno by u niekoho aj horelo....

Takze pre toto sa konvice neopravuju. To riziko nestoji za to.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Rýchlovarná kanvica,vypínač

Príspevok od používateľa 5ko » 18 Dec 2017, 07:28

Ak si s tým havarijným nič nerobil, tak to nebola tvoja vina, bol by to raz urobil tak či tak,ak bol pošahaný. :wink:
Zase až také kritické tie vypínacie teploty nie sú, často nevypne vodu prevádzkový termostat len kvôli tomu, že sú pootvorené horné dvierka na kanvici a para fučí viac von , ako k čidlu,takže on nemá prečo vypnúť.
Najlepšie je nechávať vždy trochu vody v kanvici, pretože ak sa náhodou nejakým spôsobom nechtiac zapne a my o tom nevieme, tak vlastne voda zovrie a vypne ju.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

sbf
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 409
Dátum registrácie: 28 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: trencin

Re: Rýchlovarná kanvica,vypínač

Príspevok od používateľa sbf » 18 Dec 2017, 08:14

nedavno som sa pokusal opravit spinac na kanvici od braunu - bolo mi je luto vyhodit (stala takmer 100 eur), cakal som ze to bude nieco jednoduche (napr. bimetalicky a rucny spinac v serii), nakoniec uplny opak - vselijake plastove prevody od spinaca k termostatu, kryty, mikrospinace, namiesto srobov vsetko zlepene, nieco zlomene, neviem si predstavit ze by nejaky servis viedol vsetky tie kusky, oprava - nakoniec spravit to na manualny spinac alebo casovac.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Rýchlovarná kanvica,vypínač

Príspevok od používateľa 5ko » 18 Dec 2017, 08:43

Preto ich mám za plnú krabicu od TV a podla potreby čerpám z nich náhradné diely, ale na niektorých sú vyslovene kurvítka,ktoré sa jedniné kazia. :mrgreen:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

mano1
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 12 Jan 2014, 15:31

Re: Rýchlovarná kanvica,vypínač

Príspevok od používateľa mano1 » 18 Dec 2017, 08:46

Včera som to zabalil, odpovedám dnes, so zdravím si nakladá každý ako vie a uzná za vhodné, ak preložím - vymením ten istý typ - model za poškodený, pritom nedochádza k nejakému rozobraniu konkrétnej veci, vložím do presne určeného miesta nemalo ! by prísť k poškodeniu, nielen v tomto prípade vypínač - kanvica ale nič nieje nemožné. Neopravujem vypínač ale mením kus za kus, tiež neopravujem 1 a možno nie poslednú vec - doma, bolo zopár vecí ktoré hodili poslednú fajku, no a to pri mojej profesii je bežná vec. Ako som písal môže to byť nová vec práve kúpená, prinesená zo servisu kde by ju mal servis odskúšať, opravená doma na kolene - môže fungovať nemusí. Písal som do jedného servisu či majú na sklade, počkám na odpoveď, s elánom do práce prevrátiť sklad hore nohami, niečo nájdem možno. Foto nájdem na nete, prilepím, mám ale aj iné povinnosti, tak ešte raz ďakujem za názory. Miro

-- Spojený príspevok 18 Dec 2017, 08:54 --

Ešte jeden postreh, to sa tu na Slovensku naozaj vytratili predajcovia náhradných dielov, poznám také kde musíš mať živnosť a predajú, ale obyčajnému smrteľníkovi nie, môže byť profesionál v danom odbore, amatér ktorého to baví. Ďakujem. Miro
Prílohy
china-fada-ksd-169-1-kettle-thermostat-for-electrical-kettle.jpg
0

jjilek
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 26 Júl 2010, 00:00
Kontaktovať používateľa:

Re: Rýchlovarná kanvica,vypínač

Príspevok od používateľa jjilek » 18 Dec 2017, 09:09

Varné konvice byly největším nebezpečím požáru již před mnoha lety, krátce poté, co se na trhnu vůbec objevily. Jedině jisté je zvyknout všechny členy domácnosti prázdnou konvici postavit vždy vedle stojánku. Pokud se to někdo v domácnosti nenaučí, tak všechny konvice z domu.
0
Na soukromé zprávy reaguji jen pokud jde o předání osobních údajů, jako adresa, telefon, cena apod.

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Rýchlovarná kanvica,vypínač

Príspevok od používateľa pablox » 18 Dec 2017, 09:12

Neberte to ako návod, ale otec pokazený spínač na kanvici riešil tak, že ho jednoducho premostil a kanvica šla napriamo :D bolo len zodpovednosťou obsluhy, či si dá pozor a nepoloží prázdnu kanvicu na stojan zapojený do siete...raz sa to mame stalo, našťastie zareagovala tepelná ochrana...doma som takto "opravil" jednu kanvicu tiež, ale po 2 dňoch som radšej kúpil novú za 15eur aby som mal pokojný spánok...
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok