Rýchlovarná kanvica,vypínač

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2440
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Rýchlovarná kanvica,vypínač

Príspevok od používateľa Edgar » 18 Dec 2017, 09:29

jjilek napísal:Jedině jisté je zvyknout všechny členy domácnosti prázdnou konvici postavit vždy vedle stojánku. Pokud se to někdo v domácnosti nenaučí, tak všechny konvice z domu.
:potlesk: presne
pablox napísal:otec pokazený spínač na kanvici riešil tak, že ho jednoducho premostil a kanvica šla napriamo :D bolo len zodpovednosťou obsluhy, či si dá pozor a nepoloží prázdnu kanvicu na stojan zapojený do siete
O tom som písal vyššie. V mojom prípade som musel dokonca vyradiť teplotné čidlá (dávajú sa dve, jedno je primárne ktoré aj fyzicky vypne spínač ktorým sa kanvica zapína a druhé - zrejme nastavené na vyššiu teplotu - iba rozpojí prívod k výhrevnému telesu za predpokladu, že prvé z nejakého dôvodu nevypne) lebo inak sa to rozobrať nedalo. Ale všetci tu všetko tak dramatizujú, ako keby oni nikdy nespravili podobnú blbosť :D Ale ako už bolo písané keď je kanvica fyzicky preč zo stojana, nikto nevyhorí :rolleyes:
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Rýchlovarná kanvica,vypínač

Príspevok od používateľa 5ko » 18 Dec 2017, 12:36

................,, prázdnou konvici postavit vždy vedle stojánku,,...........

Ak je kanvica spolahlivá, tak ma ide šlak trafiť, ked ju žena takto postaví, pretože zbyotčne zaberá raz tolko priestoru na kredenci ako ked je v stojane. :mrgreen: Preto ja radšej nechávam v nej deci vody.
Ak sa nedá opraviť poriadne, takže spolahlivo vypína, tak ide kade lahšie a nebudem vymýšlať extra vypínače a podobné komplikácie.
Už som ich opravil dosť a ešte sa nestalo, že by niektorá vyhorela.
To, že okolo nej nebude mať na kredenci napchaté papierové servítky a podobné horlaviny, je asi základ bezpečnosti normálne uvažujúcej -aj blondýnky.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok