Ako platite na Aliexpress-e?

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa AEdison » 24 Feb 2018, 14:24

Ja mám párovanú kartu z paypalom a kde sa s ním dá platiť tam to využijem. Ak sa paypalom platiť nedá, používam "štedrú kartu" od slovenskej sporiteľne kde sú zapožičané 300€ bez úrokov. V prípade krádeže to niesu moje peniaze a banka si to rieši sama. Amazon, aliexpress, ebay, bangood sú obrovské spoločnosti u ktorých je nemysliteľné, aby bol nejaký zákazník poškodený krádežou osobných údajov. Ono každá platba na internete je risk, ale to isté sa dá povedať aj o šoférovaní. :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa miroja » 24 Feb 2018, 16:04

romiadam napísal:Ja nemam kartu registrovanu ani na paypal.
Ja tam robim prevody z banky. Vzdy si to "nabijem" tak na 100eur a ked spadnem na 10-20eur tak zase tam nieco prevediem cez bankovy prevod.
Tak isto to riesim aj ja. Kedze na ali neakceptuju paypall, zatial som tam nic nekupil.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Feb 2018, 19:07

Tak isto to riesim aj ja. Kedze na ali neakceptuju paypall, zatial som tam nic nekupil.
A tu by som to cele zacyklil PIC asemblerovskym prikazom

GOTO (na zaciatok tejto temy) :biggrin:

Leba ja by som tam niekedy rad nakupoval.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa Marek1975 » 24 Feb 2018, 20:17

jednoznacne kartou, banka mi zakazdym vygeneruje specialny kod pre danu platbu, ktory dam do 3D secure brany a je klud, doteraz ziadny "odrb" nebol, samozrejme plusom by bol paypal, ale ali ma vlastnu alternativu "alipay" tak pochybujem,ze budu "zapracovavat" riesenie tretej strany nakolko by platili poplatky paypalu a nie male. Kazdopadne spokojnost s plabou kartou a nakupujem hoooodne :thumbup:
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa eurobastler » 24 Feb 2018, 20:54

Možno teraz odbieham od témy, ale v ktorej banke máte účet bez poplatkov?
Tento týždeň som si cez Internet banking kontroloval pohyby na účte a za január som mal okrem bežného poplatku za vedenie účtu (4,50€) aj poplatky nad rámec za sympatických 9,46€, takže dokopy skoro 14€ :axe:
Ešte som sa nebol informovať vo VÚB (všeobecná úberová banka), prečo tak vysoký poplatok. Za január som mal dosť platieb kartou na aliexpresse. Kartu držím len kvôli nákupom cez internet a predschválenému úveru, výplata mi tam nechodí. 14€ mesačne určite nemienim platiť. Zvažujem odchod po takmer ôsmich rokoch...
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa pablox » 24 Feb 2018, 21:01

My máme mBank ako spoločný účet s manželkou, dve karty...za vedenie účtu neplatis, sú tam nejaké poplatky ale menej ako platiť inde 4e alebo koľko...
0

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa mac26 » 24 Feb 2018, 21:19

U mna je to FIO
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa oravan » 24 Feb 2018, 21:22

klasika VUB karta
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa alidedko » 24 Feb 2018, 21:31

eurobastler: akurat som pozrel pohyby za tento mesiac.

Vedenie konta mlady -6€
Odpustenie vedenia konta +6€
Zlava 50% z poplatku za vedenie konta -3€
Zlava z poplatku +3€

:D takze 4 obraty a stoji ma to vlastne 0€. Ale zas mam u nich hypoteku, sporenie, kopec obratov, minimalne 500€ prisun mesacne ... VUB

A samozrejme, aliexpress je najcastejsou polozkou vo vypisoch. Pustim tam tak 200€ mesacne.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa eurobastler » 25 Feb 2018, 10:15

alidedko: tak to ich budúci týždeň navštívim a budem žiadať lepšie podmienky. Ja tam mám tiež príjem každý mesiac, výplatu si na účet vkladám v hotovosti. Minulý rok aj vklad v hotovosti spoplatnili, tak vkladám cez bankomat, vtedy je to zadarmo. Nebyť nákupov cez internet, tak účet ani nepotrebujem. Jediná platba, ktorú každý mesiac odosielam, by sa dala aj cez cudzí účet.
0
Obrázok

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa alidedko » 25 Feb 2018, 10:53

Asi tak, nech ti daju nieco vyhodnejsie. Mozno je to tym, ze mam o 3 roky menej, ale aj tak. 14€ je strasne vela, ved to ani firemny ucet ma tolko nestoji.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa zipaj » 25 Feb 2018, 11:04

eurobastler napísal:Možno teraz odbieham od témy, ale v ktorej banke máte účet bez poplatkov?
Tento týždeň som si cez Internet banking kontroloval pohyby na účte a za január som mal okrem bežného poplatku za vedenie účtu (4,50€) aj poplatky nad rámec za sympatických 9,46€, takže dokopy skoro 14€ :axe:
Ešte som sa nebol informovať vo VÚB (všeobecná úberová banka), prečo tak vysoký poplatok. Za január som mal dosť platieb kartou na aliexpresse. Kartu držím len kvôli nákupom cez internet a predschválenému úveru, výplata mi tam nechodí. 14€ mesačne určite nemienim platiť. Zvažujem odchod po takmer ôsmich rokoch...
Keď sa do VUB "nasťahovali" taliani a rapídne zvýšili poplatky, tak som ich začal nazývať "vy...... úžernícka banka", odtiaľ som prešiel do tatrabanky, kde bolo vtedy vedenie účtu zadarmo, teraz má TB poplatok za vedenie účtu 7€, ale dá sa využívaním služieb znížiť o polovicu na 3,5€, alebo ak máš u nich vklad nad 20000€ tak máš účet zdarma. Pri normálnom používaní nie sú žiadne ďalšie poplatky (neobmedzený počet platieb kartou, výberov v TB bankomatoch, platieb cez internet). Zatiaľ som inú banku nehľadal, lebo rozsah poskytovaných služieb a bezpečnosť za to stojí (čítačka ku karte atď.).
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa miroja » 25 Feb 2018, 11:16

Nechcem robit reklamu.. Primabanka vedenie uctu 3,5 (alebo 3,9), 0,5 % odmena za platby kartou, tusim nad 10000 vedenie uctu zdarma.
0

Evzenko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 21 Mar 2016, 20:29
Bydlisko: LV
Vek: 46

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa Evzenko » 25 Feb 2018, 11:24

Ja mam unicredit, tam je jedna pomienka aby som mal vedenie uctu zadarmo, a to aby doslo na ucet 400. a vyberam z hocakeho bankomatu bez poplatku
0

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa Samanko » 25 Feb 2018, 12:07

mam roky mBank,free, 14 eur keby mi prislo platit, tak si kupim znackovu ponozku radsej :)
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa dan21 » 25 Feb 2018, 12:22

mBank od zaciatku ako prisli na trh :-)
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa romiadam » 25 Feb 2018, 15:32

Ty kokso, 20 000€ (tatrabanka), 10 000 (prima banka) na účte aby ti od pustili poplatky? Takže zase bohatí sú zvýhodnenú A chudobnejší platia. Nemalo by to byť logicky opacne (kvôli podpore tých čo majú mensie prijmy)?
Tu V IRL to je 3000. Ale za master kartu tiež platim. Mám ju kvôli dovolenke, keď sa ide do zahranicia alebo na SK.
Mal som účet V tatrabanka kde som držal cca 500€ že keď idem na Sk. Mesačne mi Z toho furt brali poplatky až som sa raz nas...l a zrusil ucet.

Neviete alipay sa dá tiež dobíjať ako paypal?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa eurobastler » 27 Feb 2018, 16:41

Keď čítam vaše poplatky a podmienky v banke, tak mám pocit, že som sa asi nejako previnil voči nim 8O

Pri zakladaní účtu som si dal aktivovať oznámenie SMS-kou pri príjme na účet - kvôli výplate. Služba nefungovala. Bol som sa sťažovať a bolo mi povedané, že si to musím aktivovať cez Internet Banking. Tak som si to aktivoval, výsledok rovnaký. Znova som tam bol, vraj jej mám povedať prihlasovacie meno a heslo a ona sa na to pozrie. To som odmietol, nebudem nahlas diktovať takéto údaje v miestnosti plnej ľudí.
Za 8 rokov mi neprišla ani jedna SMS, ktorá by mi oznámila, že mi prišli peniaze na účet.

Stratil som kartu. Telefonicky som ju cez telefón dočasne deaktivoval. Na druhý deň som ju našiel, tak som si ju aktivoval, opäť telefonicky. Podľa operátorky úspešne. Samozrejme, že karta bola nefunkčná a nemohol som ňou platiť, ani vyberať peniaze z bankomatu. Bol som sa sťažovat. Za priehradkou sedí zástupca banky, ale on k aktivácii/deaktivácii nemá prístup. Vytočí číslo na telefóne, podá vám sluchátko a znova nasleduje procedúra s operátorkou. Šnúra sluchátka je však krátka a tak tento úkon nezvládnete zo stoličky, ale zhrbený nad stolom. Tentokrát už karta funguje.

Zase som stratil kartu, no táto sa nenašla. Postup deaktivácie som si zopakoval a vybral sa do banky požiadať si o novú kartu. Máte na výber - doručenie poštou alebo návšteva pobočky. Volím druhú možnosť, pošte neverím. Na moju otázku, ako mi dajú vedieť, že moja karta už je pripravená na mňa čumí jak teľa. My vám nedáme nijako vedieť, to sa musíte prísť osobne opýtať. Kontrujem: pravidelne mi od vás chodia SMS-ky s reklamami na úverové a hypotekárne produkty, ale SMS o prijatí karty mi neviete poslať?! Nóóó viete, nám chodí veľmi veľa žiadostí o vydanie karty, my by sme to nestíhali odosielať. Skúste sa zastaviť za 14 dní.

Kartu som stratil viackrát a vždy to prebiehalo rovnako.
Dám vedieť, čo som vyjednal vo VšeobecnejÚžerovejBanke, tento týždeň sa tam chystám...
0
Naposledy upravil/-a eurobastler v 28 Feb 2018, 12:51, upravené celkom 1 krát.
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa boraicho » 27 Feb 2018, 16:54

:D za 9 rokov som nestratil kartu ani raz, doteraz ich mam všetky aj tie stare. Ako sa da stratiť karta? kebyže stratim kartu tak len s celou penaženkou.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Ako platite na Aliexpress-e?

Príspevok od používateľa juraj77 » 27 Feb 2018, 18:29

si nepočul o klonovaní kariet ? také veci sa dajú kúpiť aj na internete ....
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok