Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • wxWidgets vs. qt

wxWidgets vs. qt

C,C++,C#

Moderátori: psichac, Moderátori

wxWidgets vs. qt

Odosla┼ąod Dali2 » 21 J├║l 2016, 16:34

Zdravim,
je tu niekto, kto pouziva(l) oba (aspon jeden) system z vyssie menovanych? Uz asi tyzden studujem rozne fora a clanky, zaoberajuce sa porovnavanim vyhod/nevyhod oboch systemov, a este stale nemam favorita. Zatial ma najviac odradza licencna politika qt, u wx mi zas chyba podpora sieti, inak asi tazko povedat, co je lepsie. Rad by som pocuj aj nejake dalsie nazory pred tym, nez sa definitivne rozhodnem. Nemienim detailne studovat oba systemy, resp. skusat ich pouzivat paralelne, na to nemam dost casu, akonahle padne definitivna volba, tak sa s nou proste budem musiet naucit zit :)
Dali2
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 748
Vek: 51.2
Zalo┼żen├Ż: 01.09.2008

Re: wxWidgets vs. qt

Odosla┼ąod Washu » 21 J├║l 2016, 16:57

Nevenujem sa pisaniu SW pre PC. Nasledujuci nazor ber ako nazor niekoho kto len obcas potrebuje zlepit nejaky ten program.

QT je strasny moloch. Ako zaciatocnikovy bol ale OMNOHO jednoduchsi na naucenie sa zakladnych veci. Ale je pomalsi ako WX.
Moj osobny nazor je ze QT je take "arduino" na gui a aplikacie. Ale fakt ze zlepit v tom jednoduchu aplikaciu bolo celkom jednoduche.
S WX nemam vela skusenosti, snad mu este dam sancu ked trocha viac preniknem do hlbky.

PS: Tiez dufam ze sem napise nejaky odbornik a napise trocha viac do hlbky ako sa veci naozaj maju.
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)
Washu
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 4521
Vek: -2003.51
Zalo┼żen├Ż: 15.04.2010

Odosla┼ąod Dali2 » 22 J├║l 2016, 08:06

Hm, tak to vyzera, ze na to ostanem predsa len sam...
Cim viac sa snazim ziskat nejake relevantne informacie, tym viac sa zamotavam, ale wx zacina ziskavat miernu prevahu.
Dali2
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod Washu » 08 Okt 2016, 00:03

Uz je to nejaka doba. Mozes sa prosim podlit s prvymi dojmami a co si si vlastne vybral?
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)
Washu
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 4521
Vek: -2003.51
Zalo┼żen├Ż: 15.04.2010

Odosla┼ąod Dali2 » 08 Okt 2016, 08:55

Pravdu povediac, este stale nic.
Vzhladom na to, ze to ma este cas (definitivna volba padne asi az nikedy koncom roka), to nejaki nelamem cez koleno, uvidime, zatial su misky vah na strane wx.
Dali2
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod Xbunt » 06 Nov 2016, 01:21

Nevedel som, ze tolko aplikacii pre Linux je v wx. (pozeral som ich stranku) No podla mna je QT uz trosku dalej. Ved len KDE je na tom polozene. A moj skromny nazor je, ze KDE bolo najlepsie prostredie. (s tou KDE 5 je to krok spet). Ono to aj dost zalezi od programatora. Ked je pogramator dobry "grafik" tak si vytvory na oko krasne komponenty (tlacika, edity,...) aj z komponentov "TImage". Ide len o to, na co to chces pouzit.
Ja som nikdy take nieco neriesil, kedze je uz taka doba, ze v policku "kompiler" sa len prepne prepinac bud na Gnome, KDE, Win, QT.. a celu aplikaciu vyexportuje do pozadovaneho prostredia. Ale tiez som uz roky neprogramoval architekturu i386. Takze sa toho mohlo vela zmenit.
Xbunt
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 220
Zalo┼żen├Ż: 08.05.2014

Odosla┼ąod martin knocik » 06 Nov 2016, 08:28

Aky mate nazor na GTK v porovnani s QT a wxwidgets ? Na GTK ma laka to ze je to v C jazyku.
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

─żudstvo je v├şrus ktor├Ż napadol Zem

nerobme si ┼ąa┼żk├║ hlavu z debilov ─Źo n├ím ani po ─Źlenky nesiahaj├║, bu─Ćme radi ┼że my da─Źo dok├í┼żeme a smejme sa im ak├ş s├║ sprost├ş
martin knocik
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1441
Vek: 27.58
Zalo┼żen├Ż: 23.01.2008

Odosla┼ąod Xbunt » 06 Nov 2016, 09:39

Mna skor laka e17. Rozbehas to aj na starej sunke. Efekty ma primitivne, ale zasa "nezrzuju". Dokonca to paradne funguje aj bez OpenGL.
Pred rokmi som ho skusal a bola to bieda, ale vcera ma nejak napadlo ho nainstalovat a ide to naozaj paradne.
Xbunt
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 220
Zalo┼żen├Ż: 08.05.2014

Odosla┼ąod Dumitru » 05 Mar 2018, 17:58

Ak├Ż je v├í┼í n├ízor na PyQT ? chcel by som sa nau─Źi┼ą nejak├ę GUI programovacie prostredie podmienkou je aby mi to ┼ílo spusti┼ą aj pod raspberry pi aj pod windows, nain┼ítaloval som si do pc PyQT5 - nako─żko sa mi to zdalo ako to naj (neviem ak je nie─Źo lep┼íie navrhnite) ale nejako mi nie je jasne ako to funguje v PyQT dizajner sa navrhne vzh─żad ulo┼ż├ş pod .ui potom s pomocou nejakej aplik├ície pre konvertuje na .py a ─Źo sa stane ak zrazu zmen├şm dizajn ? , ─Ćal┼íia vec je potrebne sa u─Źi┼ą aj python ? napr├şklad pre jazyk C/C# je ├║plne jedno ─Źi viem pracova┼ą s console application ak budem robi┼ą v Windows Forms/C-Sharp mi to nejako nepom├┤┼że je tomu tak aj tu ?

Budem v─Ća─Źn├Ż za ka┼żd├║ radu.

Rozm├Ż┼í─żam nad touto knihou https://www.alza.sk/media/python-3-d2367045.htm Ale je to viac menej iba python + nie─Źo na konci aj o GUI
Dumitru
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 287
Zalo┼żen├Ż: 06.11.2011

Odosla┼ąod stefanSK » 05 Mar 2018, 18:14

Ja pou┼ż├şvam Lazarus. Je to free obdoba Borland Delphi, ale programuje sa v Free Pascal-e.
Daj├║ sa vytv├íra┼ą programy pre Win, Linux (aj RPI) a monoho in├Żch platforiem, d├í sa robi┼ą v├Żvoj programov napr. na PC s WIN pre Linux,... (cross-platform)
https://www.lazarus-ide.org/
S.K.
stefanSK
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 518
Vek: 62.82
Zalo┼żen├Ż: 24.06.2010

Odosla┼ąod Dumitru » 05 Mar 2018, 19:49

Vyzer├í to ve─żmi dobre a hlavne je to zrozumite─żne pripom├şna na mi to Delphi.

─Äakujem za tip :)
Dumitru
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 287
Zalo┼żen├Ż: 06.11.2011

Nasp├Ą┼ą na C,C++,C#

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist