PC sa samovoľne vypína...

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

manji1
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 12 Dec 2011, 15:15
Bydlisko: BA

Re: PC sa samovoľne vypína...

Príspevok od používateľa manji1 » 14 Dec 2011, 22:17

mne presne toto iste robil PC . občasné reštarty BSOD . vyhadzovalo mi dosť často toto "PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA" a vždy iný subor alebo stránku . Nakoniec Procesor zdochol . Po vymene CPU išla doska viac ako rok s pôvodným hardware . Teraz je už minulosť :D
0

ujo-elektron

Re: PC sa samovoľne vypína...

Príspevok od používateľa ujo-elektron » 14 Dec 2011, 23:10

Ja som zažil iba opakovaný reštart PC, riešilo sa to reinštalom OS.

A potom sa stávalo, že počítač nenaskočil, to som resetoval CMOS, bolo to spôsobené taktovaním, procesor sa správal nestabilne, tak som mu zdvihol napätie. Ale že by sa vypínal, to nie. Iba raz, to bol experiment, odpojil som vetrák CPU, to sa hneď vypol. V BIOS-e sa zobrazilo hlásenie "CPU fan failed, computer will turn off", to isté pre vetrák skrini "sys fan failed", a raz na grafike odišlo ložisko vetráčiku, to som zistil iba tak, že sa PC vypol po naskočení OS, hlásenie bolo "GPU fan has failed, please contact your graphics card dealer or nvidia service". To sú všetky skúsenosti s padaním systému a vypínaním PC.

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: PC sa samovoľne vypína...

Príspevok od používateľa misocko » 10 Mar 2018, 21:43

vcera mi dcera vravela ze sa jej pri hrani hry vypol PC. Skusala to parkrat, a furt sa skor alebo neskor vypol. Skusil som teda vecer wot, trikrat sa vypol hned pri nacitani, potom ostal zapnuty asi polhodku. kedze moj zdroj ma uz nieco za sebou (vymeneny ventilator, nejake elity) tak som rovno objednal a dnes zalozil novy. A co sa nestalo, PC sa po chvily zas vypol. Neviem ako sa mi podarilo cez den nahodou zapnut aj malu lampicku ked som testoval a co som nezbadal, kurňa činske rozdvojky, ked sa vypol PC , zaroven preblikla (az na chvilu zhasla) lampička. Takze mam novy zdroj a nemam rozdvojku :(
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: PC sa samovoľne vypína...

Príspevok od používateľa romiadam » 11 Mar 2018, 10:45

Neakosi to nevystihol, mám tomu rozumieť tak že V čínskej rozdvojke si mal PC aj lampickua a Vďaka lampicky si zistil že tA čínska rozvoja spôsobuje výpadky?
Teraz bez tej rozdvojky je to OK?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: PC sa samovoľne vypína...

Príspevok od používateľa misocko » 11 Mar 2018, 14:30

Ano, presne tak. Na chvilu proste stratila kontakt niekde. Pichol som to priamo do zasuvky a funguje. Zjavne bolo v rozdvojke nieco mekke co nedrzalo pritlak.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok