Na čom momentálne pracujete? VI.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa Washu » 06 Mar 2018, 17:56

hpeter: Ak si sa vnom nevrtal tak agilent toto opravuje aj mimo zaruky, maju maslo na hlave ;)
Problem sa tusim tyka mizerne implementovanej ECC (alebo skor neimplementovanej) na NAND flash pamati osciloskopu.
Pozri eevblog tam sa to rozoberalo a pisalo tam par ludi ktorym to v agilente opravili aj mimo zaruky tusim bezplatne.
(ber s rezervou je to davno co som to cital)

mato3000: pokracovanie v SS, nech tu nespamujeme
PS: Je nas viac co este ani neodlepili opchrannu nalepku a uz ich svrby srobovak v ruke ;)
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa medved » 11 Mar 2018, 17:30

vraj som blázon, ale tak momentálne na tomto.. zatiaľ najväčší na Slovensku ak sa bavíme čisto len o elektrónkovom VTTC :twisted: .. 92-93cm a na druhom videu "human topload" :lol:

https://youtu.be/aRmbo72O2Sw
https://youtu.be/TBx0GiLrAJc
0

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa Samanko » 11 Mar 2018, 19:25

medved ono to nemá ale nejak praktické využitie, či ? (Je to úplne mimo mňa, nieje to pohŕdanie iba moja nevedomosť - otázka)

+ ti to nemôže trafiť napr. oko ? Alebo jazyk, keď si oblizuješ prst :D
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa medved » 11 Mar 2018, 22:34

Hmm praktické využitie... praktické využitie asi ako by chcela počuť väčšina to nemá. No u mňa si myslím, že tieto veci majú veľké plus pre pochopenie pre deti, žiakov, študentov... pre rôzne ukážky VF poľa okolo, skin efekt, rozsvecovanie plynov, ionizácia, výboj ako taký.. čiže v rámci školstva je to podľa mňa veľké plus. Vždy je lepšie vidieť, ako 100x to počuť a učiť sa nezaujímavé vzorce na fyzike a pod. :D Len nedávno som bol blýskať na jednej zaujímavej akcií v Piešťanoch pre ZŠ a stredné školy... fotky detí vravia za všetko :D

http://www.vn-experimenty.eu/index.php? ... 10-11-2017

potom VN labaky no stále skôr v školstve, ako v energetike, tam sa používajú iné VN zdroje. V zahraničí dnes už bežne rôzne show, akcie, múzeá, výstavy..

tiež niektorý ľudia robia s tým umenie, umelecké fotky, steampunk okolo TC a VN.. takže asi toľko k prvej otázke :)

Odpoveď k ďalšej otázke je v podstate jednoduchá: ja som prídavná kapacita pre VTTC, okolo mňa je pole, určitý tvar poľa a rukami, prstami vytváram nehomogenitu a práve z tamade pôjdu výboje, ale len odomňa, z prsta nemôže isť do mňa späť a ani len okolo mňa vďaka potenciálu a tvaru poľa okolo mňa. Tiež ako to je aj vidieť na videu, pozíciou a polohou tela a rúk voči okoliu mením kapacitu, prídavnú kapacitu pre VTTC voči okoliu a tým aj rozlaďujem TC, ktorý je naladený na pevno pre jednú f. Takže tiež musím mať "správne" ruky a správne smerovať, aby som TC "doladil do rezonancie" a strieľajú najväčšie výboje :)
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1274
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa Mek » 17 Mar 2018, 22:14

Magnetostimulator, zatial iba na breadboarde, podla casopisu Amaterske radio 05/2012. Vraj je to dobre na rozlicne bolesti (najma chrbta a klbov) atd. Frekvencia je nastavitelna od 1 do 80 Hz, lebo kazde ochorenie vyzaduje inu frekvenciu.
Vylepseny o merac frekvencie impulzov v Hz (cerveny displej) a casovac (zeleny displej). Cas sa da nastavit 4 tlacidlami: +5min, -5min, +1min, -1min. Ked uplynie cas, vypne sa vykonove rele a odpoji sa od napajania modul magnetostimulatora. Frekvencia je vizualizovana aj cervenou LED.
Ako aplikacnu cievku som pouzil vychylovaciu cievku z rozobrateho TV. Indikcnost ma asi 14 mH a odpor 5 ohmov (nic lepsie poruke nemam). Impulzy su vyrazne citit po priblizeni permanentneho magnetu k cievke.
Napajanie je z adaptera 5 V DC / 1A.
Merac frekvencie a casovac obstarava mikrokontroler AVR Atmega8.
Zial, neda sa mi dopatrat k informaciam o optimalnej frekvencii pre konkretne zdravotne problemy, kam a ako prikladat aplikacnu cievku, ako casto, a na ako dlho (v AR pisali ze staci 20min denne). Asi to patri k dobre strazenym tajomstvam firiem vyrabajucim tieto pristroje za stovky az tisice eur. Ale je dobre mat poruke takuto vec, a budem to moct na sebe vyskusat, ked ma najblizsie sekne v krizoch :)
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa platon.rado » 17 Mar 2018, 22:54

Magneto terapia sa využíva už roky...Pomáha.Nie je to blud.Urýchľuje hojenie..Pomocou magnetické pola sa lepšie vstrebávajú živiny do buniek.20 min každý deň alebo obdeň ,aspoň 12 krát..Podla ochorení sa používa rôzna intenzita a frekvencia.Nie je to ale zas zázračný prístroj.. !!
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa nalimko33 » 18 Mar 2018, 08:00

ja chodím každý rok na toto
http://www.medsoyuz.ru/frm/erbe_gmbh/0/erbogalvan.html

kde sa na to hrabe masáž... hehe
0
SHARP MZ-811

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa platon.rado » 18 Mar 2018, 11:03

Hmm..Milan tak to si ešte masáž asi poriadnu nemal.. :)
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa medved » 18 Mar 2018, 18:36

medved napísal:vraj som blázon, ale tak momentálne na tomto.. zatiaľ najväčší na Slovensku ak sa bavíme čisto len o elektrónkovom VTTC :twisted: .. 92-93cm a na druhom videu "human topload" :lol:

https://youtu.be/aRmbo72O2Sw
https://youtu.be/TBx0GiLrAJc
Myslím, že nie je to zatiaľ v stave, aby sa to hodilo kdekoľvek do kategórie môj výrobok.. má to zatiaľ experimentálny a pokusný charakter :lol: no koho by to zaujímalo viac, tak stále a naďalej pracujem na tomto a už mám aj článok na webe a sám ešte neviem, čo s tým bude ďalej... potrebujem viac miestaaa.. dajakú veľkú halu alebo garáž/hangár :mrgreen: :twisted: .. nehovoriac o prípojke na sieť :lol:

:arrow: VTTC s GU-5B
http://www.vn-experimenty.eu/index.php?stranka=vttc_11
Prílohy
vttc_gu5b_vyboje50_b.jpg
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa mato3000 » 18 Mar 2018, 21:22

platon.rado napísal:Magneto terapia sa využíva už roky...Pomáha.Nie je to blud.Urýchľuje hojenie..Pomocou magnetické pola sa lepšie vstrebávajú živiny do buniek.20 min každý deň alebo obdeň ,aspoň 12 krát..Podla ochorení sa používa rôzna intenzita a frekvencia.Nie je to ale zas zázračný prístroj.. !!

blbosť jak mraky ... si uvedom čo všetko okolo teba vyžaruje magnetické pole ... a neviem o tom, že by sa nám lahšie hojili rany ako pred 100 rokmi ....

čarovný návod ... 20min každý deň aspoň 12x ... koľko poranení sa ti lieči 12 dní ??? :rolleyes:

a ozaj to mini magnetické pole na čo vlastne vplýva ? a skôr ako odpovieš, tak si zisti aké magnetické pole je pri magnetickej rezonancii a pritom tá dokáže len zvýšiť jemne energiu valenčných elektrónov a to na čas v m-sekundách, teda je nedeštruktívna ....
0

misho
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 16 Máj 2012, 21:22
Bydlisko: Prievidza
Vek: 29

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa misho » 18 Mar 2018, 23:26

ja som mal niekolko rokov problem s bolestou v kolenie - pretazenie uponu slachy kvoli bicyklovaniu a bol som na elektroliecbe za co som nic neplatil takze zrejme to poistovna uhradzala. Bolo mi to predpisane na odd. fizioterapie s tym ze ak to nepomoze tak bud ma to bude boliet alebo pojdem na operaciu. Kazdu stredu mi dali nohu do nejakeho valca a pol hodinku som si polezal a po case bolest naozaj presla.
Netusim ako to fungovalo, ale sam som bol prekvapeny lebo tiez mi to prislo ako hovadina....
Teraz ked zacneme uplne nepodlozene polemizovat, nemusi ist hned o zmeny urove elektronov vo vodivostnych pasmach, ved to by sa hned aj menili chemicke zluceniny. Krv obsahuje vela zeleza takze teoreticky by striedave silne mag pole mohlo dopomoc rychlejsej vymyne latok medzi krvou a bunkou ked by na prechod latky cez membranu neposobil len osmoticky tlak ale prechodu by "dopomahala " aj mag sila. Avsak to je cisto iba teoretizovanie
0

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa juraj77 » 19 Mar 2018, 08:31

mato3000
ibaže pole ktoré je okolo nás je niekolko násobne slabšie takže porovnávaš neporovnatelné .....
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa platon.rado » 19 Mar 2018, 08:33

mato3000 napísal:
platon.rado napísal:Magneto terapia sa využíva už roky...Pomáha.Nie je to blud.Urýchľuje hojenie..Pomocou magnetické pola sa lepšie vstrebávajú živiny do buniek.20 min každý deň alebo obdeň ,aspoň 12 krát..Podla ochorení sa používa rôzna intenzita a frekvencia.Nie je to ale zas zázračný prístroj.. !!

blbosť jak mraky ... si uvedom čo všetko okolo teba vyžaruje magnetické pole ... a neviem o tom, že by sa nám lahšie hojili rany ako pred 100 rokmi ....

čarovný návod ... 20min každý deň aspoň 12x ... koľko poranení sa ti lieči 12 dní ??? :rolleyes:

a ozaj to mini magnetické pole na čo vlastne vplýva ? a skôr ako odpovieš, tak si zisti aké magnetické pole je pri magnetickej rezonancii a pritom tá dokáže len zvýšiť jemne energiu valenčných elektrónov a to na čas v m-sekundách, teda je nedeštruktívna ....
Mato ja som študovaný Bakalár fyzioterapeut.Kurva ak stým robíš 17 rokov ako ja tak, klobúk dole.Máš 17 ročnú prax ??? Asi nie!!! Ja sa nedám obalamutiť pásmi na chudnite a pod. sprostosťami.Takže ma tu nekŕm chujovinami. Nepísal som poranenie..Je rozdiel ochorenie a poranenie !!!!!! Ale ty vieš asi viac ako ja...

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

-- Spojený príspevok 19 Mar 2018, 08:42 --

Prikladám ešte prístroje ktoré používame...

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa mato3000 » 19 Mar 2018, 13:10

sám to tam máš napísané stať 2.3.1 ... placebo efekt je sviňa :potlesk:

akeď sa tak hráš so slovíčkami tak choroba sa hojí ? ...
" Pomáha.Nie je to blud.Urýchľuje hojenie.."


-- Spojený príspevok 19 Mar 2018, 13:25 --

p.s.: to že existuje nejaké zariadenie, ani zďaleka neznamená, že to ozaj funguje ... alebo si môžeš kúpiť filter jadrovej elektriny od "ekologickej "

juraj77 , už si cestoval v električke ? hádaj aké magnetické pole cez teba prejde keď stojíš na zastávke .... :thumbup: Takže státie na zastávke, či vakovom nástupišti je vlastne balhodárne :D

Ale hej, teraz na mňa vybehnete s frekvenciou a všeliakým spojitým polom ....
0
Naposledy upravil/-a mato3000 v 19 Mar 2018, 13:30, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa platon.rado » 19 Mar 2018, 13:29

Proti placebo efektu nič nemám.. :) Kniha bola napísaná v 1998.Ja ti len hovorím o reálnom stave...Ja sa hádať s nikým nejdem...Pekný deň prajem..
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa mato3000 » 19 Mar 2018, 13:33

ako sory, je to presne ako tie plazmové generátory, čo sa bežne predávajú .. zvolíš frekvenciu a čuduj sa svete .... od 10 min ti tu nájdem 50 ľudí, čo budú tvrdiť , že im to pomohlo ...
aha : https://stroje.bazos.sk/inzerat/8220393 ... RPZ-14.php

K tomu knižka léčba rakoviny, ktorá fungovala ... no nepovedz :thanks:

a aj tá cena je čarvoná .... presne ako tie cievky čo predávajú Dr. v svojich ambulanciách za 1500-2000E. Tie cievky sú napájané 12V 500mA adaptérom :crying:

Nedávno som jednu doktorku načapal u našich ( dôchodcovia ! ) s tou srandou. .... Jéminé tá letela ..... Do GPS mapy si dala taký čierny kríž s našou adresou ....
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa hpeter » 19 Mar 2018, 18:32

medved napísal:
chlope tebe to raz odje.. ruky :)
respekt, vyzera to fajne
0

jozef2
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 12 Máj 2017, 10:44
Bydlisko: okres DK
Vek: 30

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa jozef2 » 25 Mar 2018, 13:00

Taká drobnosť...
Roztrhlo závesný kábel na hydraulickom výťahu. Nič by na tom nebolo, ale roztrhnuté boli ďalšie dva (jeden tiež takto, cez polku a v ďalšom len dve žily) a výťah išiel :D ...aj tie roztrhnuté boli využité.
Prílohy
Toto bolo čerstvé
Toto bolo čerstvé
a išlo to...
a išlo to...
0

Používateľov profilový obrázok
jirka.jirka.
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 17 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa jirka.jirka. » 27 Mar 2018, 17:20

Našel jsem rozdělaný zdroj ze střední školy. :D A do podnájmu by se mi zdroj hodil jak víno.

Tak pomalu už dostává nějaký vzhled. Konkrétně jde o 2x zdroj G400 odtud: http://paja-trb.cz/konstrukce/zdroj.html

Ještě musím navrhnou zapínání a vypínání jedním tlačítkem (to už mám částečně rozpracováno), hodit do Číny vyrobit DPS a osadit a zdroj bude hotový.

Chybí potenciometry, měřáky, toroid, .... Ale to všechno už mám.

Přední a zadní panely byly vyrobeny v idilne. Cena za přední a zadní panel + hliníkové desky na bocích necelých 700Kč. Černý elox 200Kč (sehnat někoho, kdo to udělá jako fušku byla sranda, ale podařilo se. Ve firmě za ten elox chtěli 700Kč bez daně. :D )

Jakmile se budu blížit finále, tak přidám i další fotky, bude sranda tu kabeláž upěknit. Ale už i to vidím. :P

Za kvalitu fotek sorry, ale fotogram nejsem. :P
Prílohy
27-03-2018-17_10_45.036.jpg
27-03-2018-17_11_01.470.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1772
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa jezevec » 27 Mar 2018, 17:28

Jak budeš dělat popisy na panel?
0

Napísať odpoveď