Čo vás dnes nahnevalo? 3

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa eurobastler » 23 Mar 2018, 12:47

muziker napísal:Len tak na okraj :) Bohužiaľ dnes je pravdou že až na "pár nadšencov" (napr. aj na tomto fóre) z radov mladých je dnes pre "mládež naša tys buditeľkou rána" určite zaujímavejšie venovať sa takému kaderníctvu (a popri tom napr. byť aj hviezdou superstar a tváriť sa ako umelec v takom rape) než sa trápiť s matematikou, fyzikou, .... a ušpiniť sa prácou, či popáliť si prsty spajkovačkou. To sa dnes proste veľmi nenosí. Na vypatlaných ženských (ale aj mužoch) sa dajú trhnúť lepšie prachy v kaderníctvach, tatoo (a iných) štúdiách. Dnes totiž spoločnosť mladých preferuje viac "styling", nagélované účesy, značkované trampky tepláky a tričká ...
V BA som si nevdojak vypočul dvoch mládencov - ak im vraj neponúkne zamestnávateľ za sedenie v teplej miestnosti pri pc nadštandardnú mzdu + služobný mobil, ntb, auto, začiatok prac. doby o 10:00 tak ani nebudú pomýšľať na nejaké zamestnanie ... predsa nie sú žiadne socky.
Dvoch mládencov nemôžeš brať ako reprezentatívnu vzorku obyvateľstva.

Ono sa dosť vecí zmenilo. Nejde o to, že sa niekto nechce zašpiniť pri práci alebo popáliť si prsty letovačkou. Čo sa týka práce v priemysle, tak zamestnávatelia úplne serú na bezpečnosť pri práci, na tvoje zdravie, predpisy celkovo. A odmenu za to dostaneš pár drobných a k tomu benefit gastrolístok :finga: (Osobná skúsenosť na elektroúdržbe a celkovo v elektrotechnickom priemysle). Takže radšej robiť toho kaderníka, tetovača, krupiéra, alebo kľudne aj módneho návrhára, aj bez gastrolístku s lepším ohodnotením, bez nútených nadčasov (tzv. pracovné soboty, najlepšie všetky štyri, aby si cez víkend nezlenivel), bez nočných pohotovostí (nemusíš spávať s telefónom uviazaným na ruke, keby sa náhodou v noci pokazil stroj so zanedbanou údržbou, ktorý už podľa motohodín mal byť dávno roztavený v peci). 1 skriňa v šatni na 4 ľudí. Nepáči sa ti? Prezliekaj sa vonku na daždi. Ty si si dovolil ísť k doktorovi? Priepustka ti neplatí na celý deň a máš 10€ dole z dochádzkového bonusu.

V mrazoch opravovať brány do haly, lebo vozíčkar nevyspal opicu a nacúval do snímača, to sa dialo pravidelne. Jedny montérky na celý rok, samozrejme tenké, lebo tenké = lacné. Bojíš sa ich aj prať, aby ti vôbec vydržali ten rok.

Teraz sa nad tým smejem, no vtedy mi do smiechu nebolo. Za ten istý plat sedím v teple za počítačom...
0
Obrázok

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 23 Mar 2018, 13:01

eurobastler: este by som spomenul vyvoj v elektro. Niekedy bola vacsina elektroniky zostavena z pasivnych suciastok + nejake tie logicke obvody, dnes sa to vsetko presuva na moduly s mcu, kde si das vyrobit a osadit hotove plosaky (miniaturizacia je taka, ze to jednoducho nepospajkujes s pajkovackou v ruke, ale chce to mm presnost) a ostava uz len naprogramovat ten spravny obvod. a to neprebieha s pajkovackou v ruke, ale pri pocitaci a na stole, kde je modul pripojeny do PC. Vo fabrikach sa tiez veci posunuli smerom k automatizacii, takze staci len sledovat ci stroj robi co ma.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Harchom23
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 19:51
Bydlisko: Martin

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Harchom23 » 28 Mar 2018, 21:25

deň blbec, narazená ruka, strhnutý nechet na pravom palci, a asi zlomený ľaví ukazovák (na röntgenové idem až ráno)
normálne sa dnes už bojím aj chleba odkrojiť, že sa šmykne nôž alebo čo :D
0

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Samanko » 28 Mar 2018, 21:54

Ani cikať radšej nechoď :finga: :finga:
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1683
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa cs001 » 28 Mar 2018, 23:37

...v praci som objednal vzorkovaciu hadicku na meranie tlaku + specialne konektory. Objednal som dlzku 1500mm (150cm). cca po dvoch mesiacococh od objednania mi prisiel taky " chvostik" dlzky 150mm (15cm). Samozrejme reklamacia, dodavatel priznal chybu, ze dodaju novu ( asi zas za mesiac) a ze ten nepodarok si mozem nechat ako suvenir....
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa AEdison » 31 Mar 2018, 19:08

Nahnevalo ma to, že mi v priebehu dvoch mesiacov odpálil telefón už dve pamäťové karty... Pri fotení sa začne správať divne a za pár minút zahlási, že pamäťová karta je bezpečne odpojená. K...a tak bezpečne odpojená, že sa na ňu nedostanem ani na binárnej úrovni... :axe:
0

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa deepspace » 31 Mar 2018, 21:15

Po piatich tyzdnoch cakania na suciastky z China .. ( nakupili sa mi uz styri ks zariadeni na opravu za ten cas ) , mi dnes prisel mail ze zasielka uspesne dorazila na SK, a vzapati na to druhy ze bola zadrzana na colne konanie.. :oops:

Pritom deklarovana , aj skutocna cena je 10.50 Eur.. nuz co dodat..
0

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa AEdison » 31 Mar 2018, 21:50

To že ju zadržali ešte neznamená že ťa hneď budú žiadať o nejaké papiere. Vo väčšine prípadov to na druhý deň colnicu opustí. Každopádne veľa šťastia, to dokladovanie je otravné... :?
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa alidedko » 31 Mar 2018, 22:59

Otravne?

Jeden mail s dvoma screenshotmi, prvy z banky a druhy z eshopu. Dve vety v maili. Koniec.

Co boli tie pamatovky za znacky? Co je telefon zac?
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa AEdison » 31 Mar 2018, 23:20

alidedko napísal:Otravne?
Pre mňa je otravná akákoľvek byrokracia a buzerovanie zo strany štátu.

Tá prvá čo odišla 32GB od kingstonu a druha 16GB od samsungu.
Telefón: Samsung Galaxy Xcover 3. Oba karty odišli pri fotení a oba sú absolútne mŕtve... Ďalšiu kartu do neho už nevložím a čím skôr sa popozerám po inom telefóne.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Drakoush » 31 Mar 2018, 23:29

Aj ja som mával také problémy s lenovom, najčastejšie proste sral na kartu, ako keby tam nebola, ale aj zo tri mi odpálil.

Odkedy mám iphone bez karty, nemám nijaký problém. Androiďáci sa mi síce smejú, že si nemôžem navýšiť úložisko, ale ja ho navyšovať nepotrebujem, mojich 128GB je aj tak viac, než ich 8GB karta, takže sa im nakoniec smejem ja, keď im karta nejde.

Sranda je, že k updatu niektorých PLC a HMI používam SD kartu a jednu príručnú mám vždy v NTB, dokonca to nie je SD, ale MicroSD s redukciou a notebook s tým nikdy nemal problém, po každom štarte ju vidí a už je tam tretí rok a fachčí. Platforma widly.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa 5ko » 31 Mar 2018, 23:33

Ja by som ho položil na kolajnicu a počkal na najblišší rýchlik :wink:
/a dúfal by som, že v ňom nadobro rozvalcuje aj celý android,najlepšie aj s tými ,čo nám ho natláčajú do zariadení, aby mali všetko pod kontrolou/
Ako si to vôbec dovolujeme, mať niečo v mobile súkromné,čo nikto iný nemôže vidieť, predsa všetko treba uložiť do ich serverov,tam je to ,, najbezpečnejšie,, :wink: A potom sa čudujme ,že sme ,,spadli z oblakov,, :wink: Pardon - cloudov.
0
Naposledy upravil/-a 5ko v 31 Mar 2018, 23:40, upravené celkom 1 krát.
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Drakoush » 31 Mar 2018, 23:36

Problém je, že u telefónov je akýsi monopol.
Máš na výber buď android, ktorý je na hovno a nemá platformu na PC. Ale je za dobrú cenu.
A potom je iOS, ale ceny sú inde. I keď to nie je katastrofa.

No a windows to posral, lebo ich operačný systém na mobil je rovnako na hovno (aj viac), ako android. Mohol to byť slušný konkurent applu. Holt asi zaspali na vavrínoch :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa mac26 » 31 Mar 2018, 23:50

Máš na výber buď android, ktorý je na hovno a nemá platformu na PC. Ale je za dobrú cenu.
A potom je iOS, ale ceny sú inde.
Toto milujem. Niekto si kupi smejd za 100e ktory je samozrejme low-end a tomu zodpoveda aj "zazitok" z pouzivania.
Potom ho vymeni za iphone za niekolko stovak a je to tu...
Ked nejaky vyrobca vypluje kazdy tyzden 5 novych modelov so systemom ktory je uz v tej dobe aj par rokov stary, aku zivotnost a pouzitelnost moze pouzivatel ocakavat?
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Drakoush » 01 Apr 2018, 00:01

Asi zbytočné argumentovať, ale:
1. Stále chýba platforma na PC,
2. Android je viacmenej stále ten istý, či je to low cost, či nie, prostredie nie je pre mňa prívetivé,
3. Od užívateľov viem, že im to po čase seká aj na drahých samsungoch,
4. Máte problémy s aktualizáciami, najnovší android stále nemá drvivá väčšina zariadení vyrobených PRED vydaním updatu.
5. Nebudem radšej spomínať stále nadávanie na celý systém od XY ľudí v mojom okolí.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa 5ko » 01 Apr 2018, 00:11

Prepáč, ale ja si nemyslím, že vyhodiť 100€ za nejaký telefon, znamená kúpiť si zhnitý kaleráb a čudovať sa že smrdí.
Dnes je asi ,,in,, iba telefon, čo stojí viac ako 500€ a hoci nevie poriadne telefonovať, ale dokáže poslať niekam info, kolko som minul tento mesiac toaleťáku,ale nedá sa zablokovať otravné číslo, alebo reklamy,pozrieť prevolané minúty,či minuté dáta.... veď načo, uvidím to vo faktúre...
Ak zablokujem ,, moju polohu,, tak sa pomaly nedovolám ani hasičov...
Zlaté pevné linky- hoci aj tie bonzovali,ale nie do celeho sveta, že som si prdol.A svet nebol taký uponáhlaný ako dnes a aj tak sa všetko vybavilo .
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa mac26 » 01 Apr 2018, 00:22

1) Platforma na PC? Android je mobilny system, preco PC? Ak-tak Chrome OS - vraj sa postupne zjednocuje s androidom, aj na nom bezia android aplikacie (Neskusal som, neptvrdim - pouzivam Linux)
2)Beriem - subjektivne. Kazdemu vyhovuje nieco ine.
3) Samsungom by som sa osobne moc nechvalil. Co tak sa pozriet na nieco s neupravovanim androidom? Napr Pixel, OnePlus a pod. Kludne aj nejaky stary nexus. Osobne telefon restartujem raz za par tyzdnov koly aktualizacii systemu. Instalacia je stara tak rok. Nemam jediny problem. Budu to dva roky co mam moj aktualny mobil, Android 8 mam tusim od septembra-oktobra. Pokial viem, najdrahsie Samsungy ho dostavaju az nejak teraz. (Mozno je uz von, neviem)
4) Ako som pisal - najlacnejsie smejdy su skor jednorazove mobili tak tam vopchaju co im je jednoduchsie. A co sa drachsich tyka, tam zalezi opat len od vyrobcu. Treba si vediet vybrat, nie zobrat prvy mobil ktory mi vychvali operator/je v akcii v elektre.
5) Tak to asi naozaj zalez od okolia...

-- Spojený príspevok 01 Apr 2018, 00:34 --

@5ko
Netvrdim ze mobil je nieco kde treba pchat prachy. Len si treba uvedomit, ze kolko zaplatis tolko musis aj ocakavat. Nie porovnavat nejake masovky za par supov s mobilom o rad drahsim.
Pred tym som si kupil mobil tusim okolo 100-120e. Po dvoch rokoch sa mi rozpadol v rukach. Aktualizacia neviem ci mi vobec nejaka prisla. Ale isiel a pouzival som ho. Kupil som si druhy, priplatil som si - dal som zan 400e. Budu to dva roky co ho mam ale dnes by som si ho bez vahania kupil znova keby som musel. Kupoval som ho s Androidom 6.0. Dnes mam 8 a cakam kedy pride novy. Aktualizacie vydava vyrobca medzi prvymi, ak nie prvy. Ale samozrejme su ludia ktory mobil nepouzivaju ako ja ale staci im volat, mozno pozret mail. Samozrejme ze na to netreba mobil za niekolko stoviek. Ale treba cakat ze sa podla toho ten mobil bude aj spravat.

Viac sa tu uz ku tomuto vyjadrovat nebudem. Kazdy ma svoj nazor, ktory sa len tak nezmeni. Kedze je to OT a hadku vyvolavat nechcem, koncim s touto temou.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa 5ko » 01 Apr 2018, 00:40

Samozrejme, každý si vyberá mobil podla svojich potrieb a možností .
Ale mňa práve rozčuluje to, že každý výrobca, či operátor si pláca hovienka na svojom piesočku a presadzuje len tie jeho systémy a potom je tu kopec operačných systémov,ktoré nedokážu spolupracovať a nútia zákazníkov kupovať a užívať len tie ich výmysly.
Len dúfam, že ked sa vybláznia, prídu na to, že je aj pre nich výhodnejšie vyvinúť niečo, čo je univerzálne a použitelné pre všetkých, tak ako to skončilo s nabíjačkami ,kedy každý telefon mal iný konektor na nabíjanie a nakoniec má každý micro USB. :wink:
Mám Huawei od vlani a W 10 v PC nedokáže k nemu najsť SW, aby som pri pripojení normálne stiahol z neho fotky,stále musím vytiahnuť SD kartu a vložiť ju do čítačky.
Jeden systém sprostejší ako druhý a ty užívatel sa tráp... veď načo veci zjednodušiť, ked sa dajú skomplikovať,aspoň ,,vývojári,, majú prácu .
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa oravan » 01 Apr 2018, 00:53

Huawei je dobrý len ho treba nastaviť pre OS mám W 7 a bez problému inak sa stotožnujem z tým čo píšeš
0

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa E001 » 04 Apr 2018, 19:45

Včera večer som sa pustil do opravy, alebo lepšie povedané do zisťovania rozsahu poškodenia jedného zosilňovača. Najprv rozobranie toho japončíka - no skoro hodinu trvalo, kým som vybral DPS. Šupol som ho pod napätie, napájanie OK, tak som naštartoval signálový generátor, na bázach koncákov všetko OK, no brnkol som sondou o + 45 V. V mojom DDS generátore sa ozvalo jemné puk a displej zhasol. Tak som ho rozobral, pomeral. vyzerá zo na šľahnutú Atmegu - tvrdo do skratu. :butthead: Budem si musieť na takéto účely zbastliť obyčajný multivibrátor s výstupom cez kondík. Nechce sa mi čakať, kým číňanko pošle nový generátor za 20 €. :crying:
0

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok