Čo vás dnes potešilo III.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa romiadam » 06 Apr 2018, 22:07

A ako si vedel ze je to z Indie, a kam mas tu nahravku poslat. Aj ked zahlasia ze pocuvate radio XYZ, ale ako si rozumel tomu jazyku? Alebo to zahlasili v ENG?

Napr. Radio Slovensko nidy nic nehlasilo ze poslite nam potvrdenie kde nas pocujete....
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa helios » 06 Apr 2018, 23:24

Niektoré rádiá to naozaj robia, aby zistili, ako ďaleko ich vysielanie doletí. Preto aj dávajú občas výzvy a uvedú aj mailovú adresu.
Rádio Slovensko na FM takéto výzvy nedáva, ale v ich zahraničnom vysielaní na KV sa dávnejšie občas taká výzva ozvala. Otázka je, či takéto vysielanie v dobe extrémneho šetrenia na všetkom ešte existuje. :confused:
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa romiadam » 07 Apr 2018, 00:35

Myslel som Slovenske radio na KV nie FM.

Pockam este na Mek, co napise, ze ako porozumel indickej reci ze kam to ma poslat. To ma zaujima...
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa 5ko » 07 Apr 2018, 08:55

Jednoducho, hociktorý cigáň mu to preloží,oni sú odtial. :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1274
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa Mek » 07 Apr 2018, 15:01

Na KV to funguje tak, ze v priebehu dna sa na jednej frekvencii vystrieda aj viac stanic. Niektore vysielaju len hodinu tyzdenne, ine len niektore dni, ale vacsina len vecer, ked su vhodne podmienky na dolet signalu do oblasti, na ktore sa zameriavaju. To, aku stanicu som chytil na konkretnej frekvencii, sa da vyhladat na na to urcenych webstrankach, ja pouzivam short-wave.info. No a ked uz viem, co je to za stanicu, staci si vygooglit ich webstranku a hladat informacie o reception reportoch a QSL listkoch, kde byva aj uvedena e-mailova adresa, kam reception reporty zasielat.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
lh
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 14:02
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Vek: 45

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa lh » 09 Apr 2018, 09:39

Začala jar... na záhrade mi vykvitli gumy :biggrin:
guma čierna
guma čierna
0

Používateľov profilový obrázok
sraj
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 26 Jún 2009, 00:00
Bydlisko: PP
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa sraj » 12 Apr 2018, 16:11

teplota stúpa aj pod Tatrami , dnes najteplejšie toho roku :)
no do letných 25 °C ešte malinko chýba...
Prílohy
MeteoStanica Poprad
MeteoStanica Poprad
0
https://www.meteopp.eu/ MeteoStanica POPRAD - aktuálne údaje , +meteokamerka(test)
Mini Meteostanica Poprad : http://svetelektro.com/Forum/mini-meteo ... 42443.html
TempLogger : http://svetelektro.com/Forum/templogger-t8407.html

Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 780
Dátum registrácie: 18 Okt 2014, 11:15
Bydlisko: Prievidza
Vek: 25

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa Hopikmajo » 26 Apr 2018, 17:00

Vcera som poslal mail a dnes doobeda mi dosiel balicek, utahovacka ozila tento rok uz druhy raz :)
IMG_20180426_165732.jpg
0
Kto sedí v kostole v očakávaní, že z neho bude dobrý človek,
ten môže kľudne sedieť v garáži a čakať kým z neho bude auto.

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa elmoto » 26 Apr 2018, 20:06

Aj mne zhorel motor. Je tam zlé vetranie motora. Odkial si objednal motorček?
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa Milos66 » 26 Apr 2018, 20:22

Tusim spominal vypinac
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 780
Dátum registrácie: 18 Okt 2014, 11:15
Bydlisko: Prievidza
Vek: 25

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa Hopikmajo » 26 Apr 2018, 20:29

Hej hej vypinac som menil, motor je ok. Pred dvoma mesiacmi som repasoval baterku tak som to nechcel vyhodit.
0
Kto sedí v kostole v očakávaní, že z neho bude dobrý človek,
ten môže kľudne sedieť v garáži a čakať kým z neho bude auto.

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1213
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa E001 » 27 Apr 2018, 19:41

Mňa potešil dnes číňanko, konečne po dvoch mesiacoch poslal kompletnú sadu štvrťwattových odporov, tak mám čo triediť do sáčkov. Našťastie sú na pásikoch napísané hodnoty. Lebo merať a vytriediť 2400 odporov by bola iná zábavka.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa 5ko » 30 Apr 2018, 15:15

Flexa Extol si zmyslela, že ju už nebaví vrtieť rotorom,lebo sa zodrali uhlíky.
Tak som začal prehrabávať net najprv podla typu, potom podla uhlíkov.... telefonicky po známych obchodoch a nič.
Nakoniec som ani nedúfajúc vbehol v Kremničke oproti pivovaru do elektorobchodu s inštalačným materiálom a pýtam sa, či nemá náhodou aj uhlíky.
Skoro som padol na zadok, ked mi vyložil na stôl asi 5 organizérov s asi 30timi priehradkami,plnými uhlíkov od ,, bochsveta,, 8O
Najprv som hladal podla rozmeru a potom aj podla ukončenia na strunke ,aby som nemusel upravavať koncovku.
Našiel som presne taký ako som potreboval a za pár centov sa mi flexa odvďačila slastným bzučaním do uška :applause:
Môže to vyznieť ako reklama, ale je to len dobrý tip,nech sa aj iní potešia, že si ušetrili kopu času hladaním uhlíkov.

Takže ak niekto z okolia hladá uhlíky so motorčekov, môžem len doporučiť EKOBAD na Sládkovičovej ulici .
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 30 Apr 2018, 18:05

No chalani musim sa aj ja pochvalit, je to sice par dni dozadu a nie dnes, ale dostal som novy job, tak sa ide trochu od hw-fpga do low level firmware kodenia, dufam sa prida do buducnosti a nebude to az tak boliet ako doteraz s hw designom a prototypingom.
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2495
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa Jirka84 » 03 Máj 2018, 00:57

Patřím mezi tu skupinu diváků z Moravy, kteří mají možnost přijímat i TV ze Slovenska , konkrétně 56. a 57. kanál z Velké Javoriny.
Dnes, 2.5.2018, pozdě večer mě potěšilo vysílání (jeho opakování z 1.5.2018) pořadu Retro noviny "Špeciálne vydanie k 65. výročiu vzniku Československej televízie" na STV 2 na 57.kanálu, sice až 23:45, ale myslím si, že je dobré vysílat i takové pořady. Pro všechny zájemce jsem vyhledal tento pořad i v archívu - stojí za zhlédnutí, zvlášť pro ty, kdo nepamatují počátky (ale i konec) společného vysílání televize:
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13057/155684#2
Přeji příjemný zážitek... :wink:
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

Schwarz15
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 25 Jan 2015, 08:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 24

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa Schwarz15 » 03 Máj 2018, 16:23

Zdravím

Už dlhšie som tu nebol tak sem prispejem

Dneska som zašiel za Mariánom(alias 5-kom,tak sa tu volá na Svetelektre) si vybrať z jeho vecí niečo čo by sa mi hodilo na bastlenie.Vybral som si

Dvojmechaniky z čínskych dvojčiat

2x celé dvojča(to v igelite zabalené s vysokou pravdepodobnosťou sprevádzkujem)a to druhé pôjde na súčiastky

No a..Chassis gramofónu Tesla HC 42-To by som chcel sprevádzkovať.Ozaj trochu sa spýtam takú technickú otázku:Nevie niekto či niektoré časti z chassis HC 43 pasujú na HC 42?Chcel by som z mojej terajšej NC 430-ky prehodiť celé ramienko s prenoskou a motorček na 220V na túto HC 42.a chcel by som si s toho spraviť plne funkčný gramofón ktorý by som zasadil do sokla po HC 43.Totižto pôvodne som zháňal subtanier na moju HC 43 ale naskytol sa mi komplet gramec ktorý mi asi bude škoda rozobrať :-)

Takže 5ko ešte raz veľmi pekne ďakujem že som bol u Vás mimoriadne ste ma potešili
Prílohy
mechaniky
mechaniky
2x celé dvojča
2x celé dvojča
gramofón Tesla HC 42
gramofón Tesla HC 42
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa 5ko » 03 Máj 2018, 19:31

Neni za čo, aj mňa potešilo, že som ťa potešil ,mne to len zavadzalo a tebe to poslúži.
Potom ukáž ,čo si s toho vykúzlil.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Schwarz15
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 25 Jan 2015, 08:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 24

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa Schwarz15 » 08 Máj 2018, 08:04

Dneska som dokončil renováciu môjho gramofónu Tesla NC 430 do viac-menej pôvodného stavu s použitím náhradných dielov z chassis HC 42 od 5-ka

Vymenené bolo

Plastový podtanier
Mechanizmus koncového vypínania
Kovová remenička motorčeka s kolíkom na prehadzovanie rýchlosti(musel som ale zväčšiť jej stredový otvor z 3 mm na 4 mm-mal som akurát vrták takých rozmerov
nový motorček-nevzal som ho z chassis HC 42 od 5-ka ale mal som jeden v svojich zàsobách z zošrotovaného chassis HC 16

Takže ešte raz vďaka 5-ko,už to vďaka Vám fičí

Ďakujem
Prílohy
20180508_075448-800x450.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa 5ko » 09 Máj 2018, 16:56

Zase ma potešila návšteva v kovošrote ,kde som znovu po roku naďabil na baterky FIAMM monlite 12FIT90NL,r.v.2016,
napätie mali okolo 12,8V,tak som hneď kúpil dve po 30€,takže konečne môžem začať laborovať okolo FV panelov 115V/1A,čo už pár rokov čakajú na príležitosť.
Ešte ich tam zopár zostalo,takže ak niekto z okolia chce, môže tam zabehnúť,... vezme aj staré akumulátory na váhu ,ako protihodnotu, jedna váži cca45kg.
0
Naposledy upravil/-a 5ko v 10 Máj 2018, 20:15, upravené celkom 1 krát.
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Schwarz15
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 25 Jan 2015, 08:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 24

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa Schwarz15 » 10 Máj 2018, 12:08

Včera sa mi podarilo oživiť niečo takéto ako na obrázku-Je to taký veľký dvojkazetový ràdiomagnetofón proste taká akoby veža s odnímateľnými reprákmi čo sa nosili z Rakúska prìpadne kupovali od číňanov.Kùpil som ho len za 10 € ako pokazený,bol veľmi špinavý a bolo povolené ladiace koliesko rádia.Taktiež som vymenil ùplne všetky elektrolity na všetkých doskách a založil nové gumičky do kazeťákov.Ešte budem musieť vymeniť 2 odpory na doske koncového stupňa lebo mi nehrá pravý reprák-repràk je dobrý a obidva motorčeky v mechanikách,pretože tie čo tam sú nemajú možnosť regulácie otáčok-nemajú na svojich riadiacich doskách tie trimre na doladenie otáčok
Prílohy
20180509_135334-600x1067.jpg
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok