Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • PT6315 LIBka

PT6315 LIBka

C,C++,C#

Moderátori: psichac, Moderátori

PT6315 LIBka

Odosla┼ąod Radus » 15 M├íj 2018, 00:19

Zdrav├şm, vospolok. Predned├ívnom sa tu mihlo zapojenie VFD s radi─Źom MAX... Zaujalo ma to ked┼że sa u m┼ła doma taktie┼ż su┼í├ş zop├ír k├║skov VFD. Trochu viac som sa o to zauj├şmal a na┼íiel som obvod PT6315 ktor├Ż sa d├í zohna┼ą z Ebay za p├ír ┼íupov. Kvalita je ot├ízna, ale sk├║sil som ho a funguje celkom pekne. Viac sa o ┼łom u┼ż dozviete v DS, Dok├í┼że dokonca obsl├║┼żi┼ą aj nieko─żko tla─Ź├ştok a keby mal e┼íte v├Żstup IRQ pri stla┼íen├ş ktor├ęhoko─żvek tla─Źidla, bol by priam dokonal├Ż...ale nem├┤┼żeme ma┼ą v┼íetko.
Nap├şsal som na neho kni┼żnicu, plus kni┼żnicu na dek├│dovanie segmentov. V pr├şlohe n├íjdete cel├Ż program v TrueStudioo, na ktor├Ż som teraz presedlal, tak┼że to e┼íte nebude to prav├ę orechov├ę. Niektor├ę funkcie generovan├ę programom som nechal, aj tak su predprocesorom vyl├║─Źen├ę...
Kni┼żnice samozrejme viete pou┼żi┼ą kdeko─żvek inde. Je to jednoduch├Ż program pre hodinky s intern├Żm RTC pre VL Discovery, ten kit som mal po ruke. RTC v STM32F1 je tak├ę nijak├ę, pou┼żil som vlastne len generovanie sekundov├ęho taktu....
Rie┼íil som tie┼ż zobrazovanie symbolov, t├║ funkciu som e┼íte opravoval v─Źera do noci, tak┼że to je to ─Źo tam blik├í, ak to budete kompilova┼ą. Taktie┼ż som vymyslel nejak├║ obsluhu tla─Źidiel, ale to som e┼íte netestoval, ke─Ć sa k tomu dostanem, prid├ím tu nov├║ verziu.
Kni┼żnice som staval ─Źo mo┼żno najuniverz├ílnej┼íie, tak sa mo┼żno niekomu hodia.
Je mo┼żn├ę ┼że ak sa program spust├ş na r├Żchlej┼íom procesore, bude treba upravi┼ą funkcie na komunik├íciu a spomali┼ą ju tro┼íku.
V kni┼żnici na dek├│dovanie segmentov je chyba v p├şsmene "a", minim├ílne :) A st├íle som sa k tomu nedostal to opravi┼ą. Na 7 segment m├ím v┼íetky znaky, mo┼żno hl├║pos┼ą, kto to nepotrebuje, nech si to uprav├ş, prema┼że.
V┼íetky potrebn├ę konfigur├ície a nastavenie s├║ v define.h, ako napr├şklad priradenie segmentov VFD, komunik├ícia...
Ak n├íjdete chyby, dajte mi pros├şm vedie┼ą.
─Äakujem.
R.
Pr├şlohy
PT6315_VFD.JPG
pr├şklad funkcie - RU_PT6315_put_chars("VERONIKA", 1);
STM32F100_VFD_PT6315_V1.ZIP
(728.68 KiB) Stiahnutá 15 krát
Radus
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 926
Vek: 36.8
Zalo┼żen├Ż: 27.10.2009

Nasp├Ą┼ą na C,C++,C#

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist