Vymena komutatoru

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
bar007
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 06 Mar 2011, 00:00

Vymena komutatoru

Príspevok od používateľa bar007 » 19 Máj 2018, 17:54

Zdravim. Mam taku malu otazku. Je možné vymenit komutátor na kotve z uhlovej brúsky? Bruska normalne nie je zhorene vinutie a pod. Len uz zodrala par uhlikov a lamely komutatora su dost tenke a na 3 lamelach sa uz odtrhla 1/2. Bruska je modra Bosch ziadna tesco. Ak je to mozne pripadne nejaku firmu alebo niekoho kto je schopny spravit take nieco.
0
Radšej sa spýtať a byt hlúpy 5 minút ako sa nespýtať a byť hlúpy cely život

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vymena komutatoru

Príspevok od používateľa Drakoush » 19 Máj 2018, 18:34

5ko mal kontakt na niekoho, spýtaj sa ho, alebo si objednaj novú kotvu. Možno to bude lacnejšie. Robiť komutátor nie je žiadna sranda.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Vymena komutatoru

Príspevok od používateľa romiadam » 20 Máj 2018, 02:35

Moja odpoved je ze hod to do kosa a kup/objednaj si z BOSH novy rotor.

Vysvetlenie.
1. Neviem ako na tom tvojom komutatore, ale bezne sa vinutie pripaja na komutator pocas navijania rotora tak, ze sa dritik vinutia prevlecie cez "hacik komutatora" hacik sa zahne a potom sa tam niecim udrie a ostane tam taka zatlacena bodka. Takze ak chces opravovat komutator musis rotor aj previnut.
2. Ked ho previnies (musi sa bez toho to asi nepojde) jednak stupa cena opravy a jednak rotor straca vyvazenie. Takze po navinuti ho treba vyvazovat. Nie je sranda mat nevyvazeny rotor ktory bezi na cca 10 000 mozno aj 15 000 ot/min. Takze dalsie ukony zvysujuce cenu rotora.
3. Ak sa nad tym zamyslis, tak zistis ze rotor sa neoplati opravovat, ale ho radsej kupit novy a mas 100% istotu, ze je dobre vyvazeny a mas na nu aj zaruku od BOSH.

Ale ak naozaj ho chces dat niekomu opravit kto to bezne robi, preco nie. Aspon si dotycny zarobi.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: Vymena komutatoru

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 20 Máj 2018, 11:34

Oplatí sa to vôbec opravovať? Nevyjde lacnejšie kúpiť nový rotor? Ja som tak menil rotor na makite GA9020 a cena bola cca 30€. Ale možno má bosh oveľa drahšie diely. Nemám vôbec predstavu, ako sú na tom s cenami.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Vymena komutatoru

Príspevok od používateľa romiadam » 20 Máj 2018, 13:31

To bude podobné aj U Bosh + - 10€. Závisí hlavne od veľkosti a vôňu zariadenia.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

zdenko4017
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 546
Dátum registrácie: 28 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Vymena komutatoru

Príspevok od používateľa zdenko4017 » 20 Máj 2018, 14:55

Co je "Bosh"? Dake cinske fejky BOSCH?
0

Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 780
Dátum registrácie: 18 Okt 2014, 11:15
Bydlisko: Prievidza
Vek: 25

Re: Vymena komutatoru

Príspevok od používateľa Hopikmajo » 20 Máj 2018, 15:39

Žeby preklep ?
0
Kto sedí v kostole v očakávaní, že z neho bude dobrý človek,
ten môže kľudne sedieť v garáži a čakať kým z neho bude auto.

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: Vymena komutatoru

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 20 Máj 2018, 16:03

Hlboko sa ospravedlňujem za preklep v názve výrobcu, od ktorého som v živote nevlastnil ani len jeden kus náradia, keďže preferujem iné značky :roll: Idem si za to dať aspoň 10 rán bičom a budúcu nedeľu hneď utekám vyfajčiť farára, aby mi tento môj preklep pán boh odpustil :crying:
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vymena komutatoru

Príspevok od používateľa Drakoush » 20 Máj 2018, 16:51

Čo je? Máš vaginálnu mykózu?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
bar007
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 06 Mar 2011, 00:00

Re: Vymena komutatoru

Príspevok od používateľa bar007 » 20 Máj 2018, 17:01

Dakujem vam za odpovede. Pokial nejde vymenit komutator bez previnutia rotora tak mi je jasne ze je to blbost. inak pri sprevodovani bude mat rotor otacky odhadujem okolo 30 000 takze vyvazit to je dost problem to chapem. Ked som pozeral v on-line katalogu nahradnych dielov bosch tak rotor do mojej brusky stoji cca 38€ bez dph. Len neviem preco napriklad rotor do novych BOSCH brusok stoji cca 18€ bez dph. Je to iba obchodna politika alebo je medzi tymito rotormi a celymi bruskami aj kvalitativny rozdiel? Inak co som pozeral napriklad nova GWS 750 stoji nova okolo 57€ a moja GWS 7-115 stalo nova vo svojej dobe pred XX rokmi niekde medzi
4500 - 5000 SK. To by ma este velmi zaujimalo lebo vaham ci sa oplati radsej kupit novy rotor alebo celu brusku.
0
Radšej sa spýtať a byt hlúpy 5 minút ako sa nespýtať a byť hlúpy cely život

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok