Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa hpeter » 25 Máj 2018, 14:52

mato3000 napísal:
... nepomoze ani cely atlas sveta s globusom navyse :D
- pobavilo


ale aby som sa vrátil ku kosačkám a spotrebným fáram za 4.5E ..... tak toto je dôvod, prečo by som ja do toho nesadol, ja mám svoju rodinu rád ....

https://www1.pluska.sk/Krimi/SUDCA-Najv ... inny-vodic

napriek tomu, že šlo o celkom robustné auto, ale je vidno ktoré je z nich masový spotrebák a nech má označenie trebárs aj SUPER MEGA XYZ.
vytrhnute z kontextu
crash testy maju nejaku pointu -ucel-parametre-nastavenia, ale ak ludia jazdia rychlo jak debili tak potom nepomoze uz nic.
fyziku neodrbes, kineticka energia 2 tonovych aut proti sebe vo vysokej rychlosti...
cesta prehladna, videli sa urcite vcas; tak potom ako rychlo sli podla tych flekov.. nikto nie je bez viny. :thumbdown:

hej, teraz zdvihnime maximalku na 200 a obalme sa 5 tonami zeleza, to bude uzasne, najma spotreba, brzdna draha.
chodci motorky, cyklisti budu automaticky zvalcovani
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa mato3000 » 25 Máj 2018, 21:02

hpeter, čo zase táraš za múdrosti ... si pozri fotky a pozri si kto si to ako odskákal a neblaboc tu o nejakých testoch :axe:

ja nezrážam žiadnych chodcov a ani cyklistov, sám som cyklista ty mudrc ....
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa hpeter » 25 Máj 2018, 22:32

https://autobild.cas.sk/clanok/216013/7 ... la-na-stk/
Zákaz tuningu a demontáže filtrov pevných častíc
Nový zákon nanovo definuje celý rad zákazov, a to pod hrozbou nemalých pokút. Okrem iného je zakázané upravovať vozidlo alebo jeho komponenty spôsobom, ktoré vedú k jeho technickej nespôsobilosti. Zahŕňa to nielen nepovolené úpravy vozidiel, napríklad, tuning, no aj neschválené rozmery diskov a pneumatík, koncovky výfukov či fólie na svetlách alebo čelnom skle. A rovnako sem spadajú aj veľmi časté demontáže filtrov pevných častíc.

Od nedele 20. mája definitívne vstúpila do platnosti väčšina zmien, ktoré priniesol nový zákon o prevádzke vozidiel. Ponúkame prehľadnú rekapituláciu.
maju po vtakoch
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa Drakoush » 25 Máj 2018, 22:41

To tu malo byť už dávno.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa mato3000 » 26 Máj 2018, 00:07

...a to pod hrozbou nemalých pokút
super, ale tie nemalé pokuty mali byť povinné MEGA pokuty a nie že policajt si povie, že mu nedá ... potm sa divíme že sa policajti správajú ako ku**y, tiež rozhodujú komu dá a komu nie ...
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa alidedko » 26 Máj 2018, 07:04

hpeter napísal:crash testy maju nejaku pointu
Horsie je uz len to, ze tu nesedel ziadny panacik a nic nebolo simulovane, v realite sa ukazalo, kto vyhral ...
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa hpeter » 26 Máj 2018, 08:03

jedine co som chcel povedat crash testom, ze su nastavene na urcite standartne rychlosti a pretazenia.
ak ludia chodia moc rychlo,nepomoze ani 10 systemov a vsetky hviezdicky.
napr pri slabsom naraze sa sa airbagy neaktivuju, system vyhodnocuje parametre narazu.

ak vidim dobre, tak je to okta I, https://www.euroncap.com/en/results/skoda/octavia/15560 voci dost mladsiemu bmw5 https://www.euroncap.com/en/results/bmw/5-series/11004
zase musim vypichnut, ze v akom stave ta okta vobec bola. (nebourana hrca z aaa :lol: za tři padesát)
v eu bolo abs povinne v novych autach od 2004...preto ma zaujala ta suvisla ciara od brzdenia.
esp v eu od 2012/2014
otazka aka poctivost servisovania, stav brzd, atd. niektori ludia su schopni mat naplne v aute "celozivotne"..

co uz, ked na sk je to uz normalne ist s technikom "do jamy na konzultaciu" za dvacku. :confused:
90% aut na cestach preslo ek-stk za uplatu, to je moj nazor. skutocne, tito ludia otocia za pracovny den takto vela aut, stal sa z toho vynosny biznis. :butthead:
debata sa posunula do sfery "auto vyssej triedy = bezpecne" az tak jednoznacne to nie je.
podstatne su detaily
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa mato3000 » 26 Máj 2018, 21:49

vidíš ... a kvalitné autá prejdú cez STK bárs kedy + vlastne sa na nich ani na našej STK nedá nič sledovať okrem emisky a či mu náhodou nepresakuje olej. Ako som už písal predtým , mne ani nič netestovali, pretože to ani nesmie ísť na stolicu :pain: . Takže po správnosti by som mal platiť len za emisku ... ale keďže je tam kolonka, kde sa píše kontrola "bŕzd pojazdom" tak mám smolu. To by ma zaujímalo ako v tej hale spravia takú kontolu :biggrin: a nakoľko bude relevantná. Ja som sa na STK nepripravoval posledných 8 rokov nikdy a v aute sa takmer vôbec nešpáram, lebo to neznášam ... má skoro 400k km.

Auto vyššej triedy je samozrejme bezpečnejšie, teda pokial sa jedná o autá na bežnú prevádzku. Pretože sú tam materiály nie tak ošidené + el. systémy plnohodnotné ... nie ako tie bežné tempomaty a pod. Samozrejme skupina autonómnych áut je ešte v plienkách a tak tu nebudeme spomínať grilovaciu TESLU. Takže áno ide o detaily a za tie si musíš priplatiť, lebo mať auto vykuchané bez detailov, resp mať tam akože detaily, tak to je hazard.
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa hpeter » 27 Máj 2018, 09:00

https://autobild.cas.sk/clanok/215740/n ... e-postihy/
Podnikatelia a živnostníci majú aj naďalej zakázané predávať a dovážať vozidlá so zmanipulovaným odometrom. No i tak zákon prišiel s prekvapujúcou výnimkou. To, čo do zákona pribudlo, je totiž oslobodenie od postihu, ak predajca vopred uvedie informáciu o stočených kilometroch a k vozidlu pripojí výpis z registra prevádzkových záznamov. :pain:

mam tento lietajuci koberec. na predpisovu jazdu vykon staci aj ked ma len <100k. boli obavy zo slaboty, pocitovo je silnejsi ako stare auto so 90k, a 4 valcami. dosiahnut taku spotrebu sa dalo len s prisnym eko jazdenim, tuto jazdim normalne. Obrázok za 15 minci nadrz plna, lpg je komplet integrovane do systemu. <3€/100km, dizel modely jazdia v priemere za dvojnasobok. podvozok je makky, co nemusi vyhovovat kazdemu, swift sport to nie je.. :lol:
0

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa martin knocik » 27 Máj 2018, 11:04

mato3000, snivaj dalej o tom ako su auta vyssej triedy neošidene, najma ak mas nejaky VW koncern výrobok. :biggrin:

Každý automobilový koncern je o zdielaní rovnakých dielov (neustale cenovo optimalizovaných) medzi čo najväčším potom vyrobených aut za účelom znižovania ceny.

Existujú aj autá ktoré nie su spotrebný tovar. Len to nie su produkty obrovských automobiliek typu VW, Toyota a pod.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa mato3000 » 27 Máj 2018, 13:32

Existujú aj autá čo niesú spotrebkou a sú z veľkých koncernov, najme ak tie koncerny majú automobilky, čo sa zameriavali na také autá. Na tie srágory si predsa dokúpili dalšie automobilky čo sa spotrebákmi živili. Samozrejme aj tie s vyššou kvalitou musia vyrábať spotrebáky, preto robia 90% produkcie v nižšej triede a vbtedy vlastne predáva značka. Ale ja nehovorím o koncerne, ale o jednotlivých autách. Takže ak je napríklad VW ako koncern s predajom na popredných miestach, tak je jasné, že 99% produkcie sú spotrebáky , kosačky a " EKO" srágory. Inak by skrachovali. A toto je presne to hovorím odzačiatku, neni predsa možné aby mala takmer každá rodina dve autá.

Takže zase mi niekto chce vkladať do úst niečo, čo son nikdy nepovedal ... ja hovorím o kvalitných autách a tie si musíš zapaltiť a nie o koncernoch.

AK by to bolo ako vravíš, tak napríklad moje auto bude mať Fe výfuk a nie nerezový ..... alebo namiesto radaru mám tempomat čo to so mnou zapikuje do predchádzajúceho auta, tak ako večšina ludí ... alebo ozajstné permanentné 4x4 a nie také čo sa spína až keď si v srágorách ...už rozumieš ?
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa misocko » 27 Máj 2018, 23:02

misocko napísal:zajtra idem
290 km dialnica , jazdim 140 - 145 GPS (otacky tesne nad 3000)
200 km klasika , ak sa da 100- 110 GPS (aj Strečno sa da :) ) - otacky vtedy su take tesne nad ECO
tak vecer poslem za kolko to bolo
na vychod, v Prešove som mal priemernu spotrebu 5,8 potom isla za volant manželka, takže v cieli to bolo 5,5l/100km, priemerna rychlost 83kmh.
naspet som isiel celu cestu ja, horna dialnica 145 GPS, zo Žiliny do Hc som nemal menej ako 150 GPS (poliaci s antenkami si robili rally z nasej D1 tak som isiel s nimy :) ) - a doma prekvapenie, 5,5l/100km , priemerna rychlost 91km/h (neviem ako to rata tu 25 minutovu zapchu zo Strečna do Žiliny).
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa mato3000 » 27 Máj 2018, 23:11

:D poliaci ti rozrážali vzduch
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa hpeter » 28 Máj 2018, 17:01

mato3000 napísal: AK by to bolo ako vravíš, tak napríklad moje auto bude mať Fe výfuk a nie nerezový ..... alebo namiesto radaru mám tempomat čo to so mnou zapikuje do predchádzajúceho auta, tak ako večšina ludí ... alebo ozajstné permanentné 4x4 a nie také čo sa spína až keď si v srágorách ...už rozumieš ?
neviem co za teleport to mas ale tie veci su priplatkove aj dneska, je to o zarobkoch a kupnej sile.
ako velmi sa uskromnit na vybave; dacia tam sa da ist nadoraz, napr aj okna s kluckami. :rolleyes:
platove rozdiely su priepastne, a v dnesnej dobe je auto pomaly nutnost, nie luxus ako schmognerova vravela.
mozme sa bavit o tom ze sada kolies na luxusne auto, je v hodnote celej dacie, ale naco je to dobre?
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa Milos66 » 28 Máj 2018, 17:05

hpeter napísal:ako velmi sa uskromnit na vybave; dacia tam sa da ist nadoraz, napr aj okna s kluckami
Embéčky to isté. Fóbia v základnej výbave je horšia ako rebriňák.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa 5ko » 31 Máj 2018, 07:21

Chlapi, trochu zmením tému ak môžem.
Neviete, či fungujú tie optické kamery na dialniciach a mestách, čo sú na tých rampách cez všetky pruhy,kde sú aj mýtne jednotky...?
Pokial viem, mali byť policajné, čiže aj na meranie rýchlosti,alebo sú len od Skytool, na účely pozorovania plynulosti premávky.
Teda, či niekomu prišla pokuta za prekročenie rýchlosti... z týchto zariadení a po akom čase.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa mirosne » 31 Máj 2018, 07:28

Fungujú,aspoň medzi ZV-BB.Dcére prišlo 150€ aj s peknou fotkou na pamiatku,po roku priestupku. :lol:
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa xmilos » 31 Máj 2018, 07:33

150€ je kua dost. Mna to po mnesom nahanani vyslo na 20€ za +15 v obci. Boli slusaci.
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa mirosne » 31 Máj 2018, 07:42

Viem,je to dosť,dcéra si aj poplakala.Zarába žobrácke peniaze a príde jej po roku150€ zaplatiť do 15.dní.Keby neposlali fotku,ani nevie,že spravila priestupok.Treba všetko dodržiavať,nemachrovať a pokuta nepríde.Ale to je mimo tému,len tak na okraj...
Chcel som len odpovedať Maňovi na funkčnosť zariadení,na ktoré sa pýtal.
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa 5ko » 31 Máj 2018, 07:47

Nepotěšil ste mně Mirečku 8O
Kua, ja tadial jazdím každý víkend s ťažkou nohou,takže ak ničo príde bude to ešte ťažšie a lahšia peňaženka.Aby som si začal šporiť nielen na truhlu. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok