Umývačka BEKO DIS 5830 - voda preteká cez dvierka

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Jupi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 31 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Poblíž BA
Vek: 52

Umývačka BEKO DIS 5830 - voda preteká cez dvierka

Príspevok od používateľa Jupi » 25 Máj 2018, 20:21

Zdravím páni,
máme doma už asi 6-7 ročnú umývačku BEKO DIS 5830 - vstavaná 45cm široká. Celý čas slúžila bez púroblémov, ale posledné 2 týždne začala po stranách predných dvierok púšťať vodu. Spodné tesnenie bolo zvlnené, tak som kúpil originál nové a vymenil. Na moje počudovanie, voda po oboch stranách dvierok uniká stále. Je to asi 1-2dcl. Neviete mi poradiť, čo s tým? :pain:
Vďaka za pomoc.
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Umývačka BEKO DIS 5830 - voda preteká cez dvierka

Príspevok od používateľa mirosne » 25 Máj 2018, 20:24

Keď tá voda preteká,nie je vo vnútri voda moc spenená?(použitý nevhodný leštiaci,alebo umývací prostriedok) :pain:
0
Pozdravuje vás Miro.

kamilko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 21 Okt 2017, 14:07
Bydlisko: kosice

Re: Umývačka BEKO DIS 5830 - voda preteká cez dvierka

Príspevok od používateľa kamilko » 25 Máj 2018, 21:25

Prasknute rameno, nebolo zapchate?
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Umývačka BEKO DIS 5830 - voda preteká cez dvierka

Príspevok od používateľa romiadam » 25 Máj 2018, 21:28

Neviete mi poradiť, čo s tým?
Tak niekde ti to netesni a musis zistit preco...

Lokalizuj kde ti to preteka a preco.
Ak nevies kde presne, tak zober fixku ktora sa da umyt vodou. Potom okolo tesnenia aj na umyvacke aj na dvierkach urob ciaru po obvode. Samozrejme tam ke robis ciaru to musi byt suche, ak nie je tak to utri do sucha. Nastartuj umyvacku. Po prvom priznaku tecenia odstav umyvacku, pockaj par sekund nec voda stecie, otvor dvierka a uvidis kde sa ciara zmyla. Tam potom studuj, co moze byt s tesnenim a preco to tecie.
Taktiez skontrolij panty ci nie su neako vydrane a tym dvierka neprliehaju ako treba.

Daj potom vediet...
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Umývačka BEKO DIS 5830 - voda preteká cez dvierka

Príspevok od používateľa mirosne » 25 Máj 2018, 21:38

Tu ani nejde o netesnosť(samozrejme nie doslovne),ale o iný problém,
nakoľko servisujem aj bielu techniku,začal by som týmto:
mirosne napísal:Keď tá voda preteká,nie je vo vnútri voda moc spenená?(použitý nevhodný leštiaci,alebo umývací prostriedok)


potom týmto:
kamilko napísal:Prasknute rameno, nebolo zapchate?
0
Pozdravuje vás Miro.

Jupi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 31 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Poblíž BA
Vek: 52

Re: Umývačka BEKO DIS 5830 - voda preteká cez dvierka

Príspevok od používateľa Jupi » 25 Máj 2018, 22:29

Pena vnútri nie je žiadna. Tabletky používame dlhodobo tie isté. Soľ som dopĺňal nedávno, rovnakú ako vždy.
Ktoré rameno mám skontrolovať? To, čo sa točí?
EDIT: Skotroloval som uzáver na soľ - náplň je stále slaná :biggrin: a pustil som najkratší program bez tabletky (oplachovanie studenou vodou) iba na 1/2 a vôbec netečie!!! Umývačka bola prázdna - bez riadu. Teraz idem dať ten istý program na obe poschodia.
EDIT2: Obe poschodia, prázdna umývačka bez tabletky a všetko OK. Nechápem.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Umývačka BEKO DIS 5830 - voda preteká cez dvierka

Príspevok od používateľa 5ko » 26 Máj 2018, 07:47

Pripchatý odtok,čerpadlo,plavák...skontrolujte
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

kamilko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 21 Okt 2017, 14:07
Bydlisko: kosice

Re: Umývačka BEKO DIS 5830 - voda preteká cez dvierka

Príspevok od používateľa kamilko » 26 Máj 2018, 07:49

Pozri otacajuze sa ramena c8 niesu upchate alebo prasknute na bocnych spojoch. Ked bude prasknute a horuca voda ho skor roztiahne voda potom strieka prudko na dvierka a pretlaci tesnenie.
0

Jupi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 31 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Poblíž BA
Vek: 52

Re: Umývačka BEKO DIS 5830 - voda preteká cez dvierka

Príspevok od používateľa Jupi » 27 Máj 2018, 00:21

Odtok som skontroloval, vizerá byť OK. Po odstranení odtokového sitka je tam trošku vody, ale ak sa nemýlim, je to sifón. Či?
Čo sa týka tých ramien, upchaté nevizerajú byť, ale možno sú na koncoch trochu rozlepené. Nie je to moc zrejmé. Ale zdá sa mi, že je možno umývačka hlučnejšia ako doteraz... Zajtra sa na to ešte skúsim pozreť. Zatiaľ vďaka za pomoc.
0

kamilko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 21 Okt 2017, 14:07
Bydlisko: kosice

Re: Umývačka BEKO DIS 5830 - voda preteká cez dvierka

Príspevok od používateľa kamilko » 27 Máj 2018, 12:52

Na konvi su rozlepene a voda potom strieka na dvierka. A vyteko okolo tesnia. Preto je aj hlucnejsia.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Umývačka BEKO DIS 5830 - voda preteká cez dvierka

Príspevok od používateľa romiadam » 27 Máj 2018, 15:02

Však som písal že dookola dvierok urob zig-zag čiaru vodou umývateľný fixkou tam kde je tesnenie. VnútrI sa to zmyjel A vonku by to malo ostat. Al sa ti to zmyje aj vonku za tesnením na úrovni ramená A tesnenie je tam OK tak to máš potvrdené že je chybné rameno. Ak inde tak hľadaj ďalej....
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Umývačka BEKO DIS 5830 - voda preteká cez dvierka

Príspevok od používateľa juraj77 » 27 Máj 2018, 17:32

Votriem sa do vašej témy ,odpuste mi,nechcem zakladať novú.... Aké sú náklady na umývačky riadu pri jednom umytí ? Voda + elektrika
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

kamilko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 21 Okt 2017, 14:07
Bydlisko: kosice

Re: Umývačka BEKO DIS 5830 - voda preteká cez dvierka

Príspevok od používateľa kamilko » 27 Máj 2018, 17:39

Zalezi od toho ako velmi si vazis svoju zenu.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Umývačka BEKO DIS 5830 - voda preteká cez dvierka

Príspevok od používateľa romiadam » 27 Máj 2018, 20:05

Ťažko povedat, záleží od programu aký použíješ A akú teplotu vody si nastavis. Ja umývam na myslím 60stupnoch S hodinovým programom. Hrubý bordel nahrubo opláchujem ako Z hrncov tak aj Z tanierov. Voda a filter je o to čistejši.

Takže 1 tabletka asi za 25c, motor aj špirála mi za tú hodinu spotrebuje max 1kWh (prvých 25 min 1.8kW špirála ide stále potom sa len udržuje na 60 stupnoch) tu to stojí asi 25c + 5-7litrov vody.
Iná suma ti vyjde ak tam dáš 3hod program(špirála ti V kuse ohrieva vodu dlhsie a zapína potom castejsie. Takže rátaj okolo 40-100 centov na umytie (tabletka, sol, elektrika, voda, + stočne ak platí aj za kanalizaciu).
0

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Umývačka BEKO DIS 5830 - voda preteká cez dvierka

Príspevok od používateľa juraj77 » 27 Máj 2018, 23:24

čo ? hodinu trvá jedno umytie ? chápem to správne ? Ved za ten čas umyjem ručne 300 tanierov.... :)
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Umývačka BEKO DIS 5830 - voda preteká cez dvierka

Príspevok od používateľa romiadam » 28 Máj 2018, 03:35

Ano, a to je najkratsi program tzv. Eco program.
Na nasej su taketo casy 1:30, 2:45,2:25, 3:15, 1:00. Pouzivame tu 1:00. Zistil som ze to staci.

Vyhoda toho celeho je ze ju asi za 10 min naplnis a potom mas 1 hodinu cas (ak to kupis manzekle alebo pritelke tak vam ostane cas na ine veci napr. na čiki-čiki :biggrin: ).

O tu hodinu neskor mozes otvorit, pockas 10 minut nech sa voda odpari a vsetko je suche(skoro, nekde su este kvapky to sa doutrie). Alebo to nechas tak a vylozis ked sa ti bude chciet, len to nebude celkom suche. lebo ked sa umyvacka neotvori, tak na riade ostavaju kvapky vody.

Len treba pekne poukladat pribory do upkne horneho suflika + neako rozumne poukladat hrnce taniere a misky aby tam co najviac vopchal (co najviac umyl) a aby sa vsade dostala striekana voda - napr. nemozes hrniec polozit na vacsiu misu,lebo ti zablokuje prisum vodu do hrnca a potom san neumyje.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Umývačka BEKO DIS 5830 - voda preteká cez dvierka

Príspevok od používateľa 5ko » 28 Máj 2018, 09:16

Nechcem zbytočne tárať mimo tému,ale myčka je asi jediný spotrebič,ktorý mi nechýba.Aby mi to hrmotalo dve hodiny v kuchyni tak to by som nezniesol.Toto je asi jediná činnosť v domácnosti, pri ktorej relaxujem a žene ostáva ten zvyšok.Ked umývam riad, aj žena musí byť ticho.Pre pár tanierov či hrnčekov sa to neoplatí zapínať a zase kým mám čakať, kedy sa nazbiera dostatok riadu, aby sa to oplatilo zapnúť, tak by som mal tri dni plný drez špinavého riadu na ktorý mi budú sadať muchy a navyše by som musel mať dvakrát tolko riadu, aby som mal vždy čo použiť, kým sa neumyje to starašie. :wink: Navyše neznášam čokolvek v dreze dlhšie ako desať minút.
Riad umývam vždy priebežne, hneď po použití a po odtečení odkladám.Umývam v najhorúcejšej vode akú znesiem na ruky,a cítim pod prstami, že keď je sklo čisté tak vŕzga,teda si varznem aj párkrát za deň. :lol:
JAR používam len na velmi mastné nečistoty a vody miniem minimum.Načo mám platiť za zohrievanie vody v myčke , ked ju mám v kohútiku.
Nerozmaznávajte si moc tie polovičky,lebo vás začnú vydierať a vypomstí sa vám to, ked povie : ak si nevrzneš pri riade, tak si nevrzneš večer. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

kamilko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 21 Okt 2017, 14:07
Bydlisko: kosice

Re: Umývačka BEKO DIS 5830 - voda preteká cez dvierka

Príspevok od používateľa kamilko » 28 Máj 2018, 11:20

To vies, mycku mas plnu po obede. Mycku sme kupili ked bola zena tehotna. Aby nestala tolko v kuchyni. A aj iny dovod.
A kedze mame babo to vyzaduje vela starostlivosti tak sa hodi imyvacka.
Cenovo neroesim lebo, sol,lestidlo tabletka. Elektrina.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Umývačka BEKO DIS 5830 - voda preteká cez dvierka

Príspevok od používateľa romiadam » 28 Máj 2018, 12:26

Umyvacka je pre rodiny s malymi detmi popr 3 a viac clenne rodiny kde sa to rychlo nazbiera do vecera. Priebezne sa to tam uklada a vecer sa zapne. Rano sa umyte veci vylozia.
S umyvackou neusetris peniaze. ale cas.

Jupi, ako si dopadol s tymi dvierkami? Zistil si nieco nove?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

joži
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 06 Júl 2014, 10:55
Bydlisko: Lazany

Re: Umývačka BEKO DIS 5830 - voda preteká cez dvierka

Príspevok od používateľa joži » 28 Máj 2018, 12:48

umyvačkou ušetriš aj peniaze aj svoj čas. Keby si mal žumpu ktorú musiš vyvažať tak by si to rýchlo zistil. Aj to bol jeden z popudov prečo som myčku kupil a hlavne aby som šetril manželku aj ona nech si užije viac volna. A množstvo vody ktore minieš pri ručnom umývaní je daleko viac ako spotrebuje myčka. Mám Moru IM641 60cm šírku moru som kupil len preto lebo mala samostatný príborníkovy šuflík na vrchu, a pri vyberaní a nakladaní nemusiš chytať tie pribory za špinavé časti ako je to pri strkaní do koša a spotrebuje max 10l vody
Predtým som tahal žumpu každý mesiac cca 4-5 týždnov, a odkedy mám umývačku tak 6-7 týždnov. Mám 5 a 3 ročné baby takže tie minú vody takisto habakuk a napriek tomu som používaním myšky ušetril 20€ každý mesiac v priemere. Sol, leštidlo a hlavne tablety kupujem zásadne v akcii kedy kus tablety stoji do max 15 centov. najradšej použivam finis all in One alebo 8 in 1. Skušal som jar tablety ale mal som pocit že tie žerú aj umývačku a riad, tak silné sú tam tie enzými, uspokojivo umyje aj Somat. A hrnce neoplachujem vobec aj hrubu nečistotu umyje paradne, čo by si sa ručne aj drotenkou našuchal...
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok