dlhé bootovanie win7

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
CxMato
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Dec 2017, 08:21
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 27

Re: dlhé bootovanie win7

Príspevok od používateľa CxMato » 17 Máj 2018, 20:10

Cofi. Pridávam fotku nastavenia CSM
Prílohy
20180517_200804.jpg
0

Cofi
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 25 Jan 2010, 00:00
Vek: 43

Re: dlhé bootovanie win7

Príspevok od používateľa Cofi » 17 Máj 2018, 21:34

zmen ENABLE na AUTO, uloz a vyskusaj start...v rezime enable sa UEFI bios snazi inicializovat zariadenia ktore nepodporuju UEFI..len stary BIOS...co moze sposobovat tvoje spomalenie
0

Používateľov profilový obrázok
CxMato
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Dec 2017, 08:21
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 27

Re: dlhé bootovanie win7

Príspevok od používateľa CxMato » 17 Máj 2018, 21:43

Nič sa nezmenilo...
0

Používateľov profilový obrázok
CxMato
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Dec 2017, 08:21
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 27

Re: dlhé bootovanie win7

Príspevok od používateľa CxMato » 18 Máj 2018, 09:29

ešte som zabudol povedať, že v biose musím mať zapnuté intel rapid storage technology, inak mi nenabootuje windows iba sa mi zobrazi logo windowsu, logo zmizne a potom odznova bootuje a takto dookola.
Prílohy
150731170555.jpg
0

Cofi
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 25 Jan 2010, 00:00
Vek: 43

Re: dlhé bootovanie win7

Príspevok od používateľa Cofi » 18 Máj 2018, 12:43

este bys som skusil..ako som pisal vyssie...odpoj vsetky periferie(hdd, zvukovky, grafiku, ak ma doska internu graf., ram modul nechaj len jeden ak mas viac) a spusti pc a odsleduj si ako prebieha POST , a ako dlho to trva do hlasenia ze sa nenaslo bootovacie medium...ak to bude ok tak pripoj len systemovy disk a nabootuj (pripadne skus nabootovat nejaky system z usb)..ak to bude ok tak pokracuj az kym vsetko nezapojis ( pozor pri zapajani na skrat a staticky vyboj), a este by bolo dobre vypnut overclocking na doske, urcite tam bude nejaky auto rezim defaultne nastaveny
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: dlhé bootovanie win7

Príspevok od používateľa rudko » 18 Máj 2018, 13:59

treba si hlavne skusit pozret manual k biosu, ked uz to nieje schopny nastavit bez toho, a pozret ako sa co nastavuje a ktory setting na co sluzi. za tie tri dni uz to mohol mat zozrate...
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
CxMato
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Dec 2017, 08:21
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 27

Re: dlhé bootovanie win7

Príspevok od používateľa CxMato » 18 Máj 2018, 14:19

K PC sa dostanem len večerom alebo dakedy vôbec. Prepáčte, že tak neskoro reagujem..

Cofi skúsim a dám vedieť..Ďakujem zatial
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: dlhé bootovanie win7

Príspevok od používateľa cool-zool » 22 Máj 2018, 08:34

No , ako ? Dlho si sa neozval , či a ti podarilo niečo poriešiť ???
0

Používateľov profilový obrázok
CxMato
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Dec 2017, 08:21
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 27

Re: dlhé bootovanie win7

Príspevok od používateľa CxMato » 22 Máj 2018, 08:56

Ahoj. Pozeral som manuál ktorý som mal pribalený k základnej doske a nič zmysluplné som tam nenašiel, skúsil som rôzne varianty nastavení ako bol fastboot, pomeniť nastavenia ako sú animator, boot logo display rôzne hodnoty som tam dával, POST delay time,boot up lock numlock state, Option ROM Messages a všeličo možné ale nehovorím, že som vyskúšal všetko. Podarilo sa mi aj niečo nastaviť a po reštarte PC som sa nedostal ani do biosu len som mal čiernu obrazovku a nešiel ani žiaden signal do monitora, tak som musel spraviť hard reset biosu na doske pomocou "jumper". Vyskúšal som aj rady iných, že mám skúsiť PC bez periférií no nič sa nezmenilo, stále to isté. Odpojil som HDD, mechaniku, zvukovú kartu, Grafiku (monitor som zapojil priamo do dosky) a to isté. Vyskúšal som zapnúť pc bez SSD na ktorom je OS a do biosu ma hodilo po 10 sek + nevyhlásilo mi, že chýba OS len ma drblo do biosu. Ďalšia vec čo ma serie, že musim mať zapnutý intel rapid storage technology lebo sa nedostanem do windowsu iba ho bude dookola reštartovať a v ten čas keď ho reštartne už by som mal byť na ploche..(ani inštaláciu windowsu sa mi nedokončila, keď som to mal vypnuté iba počas inštalácií sa reštartoval pred koncom pc a keď malo inštalovať windows apps tak ho reštartovalo a stále dookola, musel som to zapnúť a znova nainštalovať win...) Čo som sa dočital, je potrebné mať nainštalované vo windowse intel rapid storage technology a potom to pôjde ale ako ked mi nejde ani čistú inštaláciu spraviť ? .. Vyskúšal som čistú inštaláciu windowsu bez pripojenia ostatných externých HDD, mal som len zapojené SSD. Nič, stále to isté. Skúsil som pár krát reštartovať pc, že či náhodou to nebrzdia ovládače ale nič.. Ďalšia vec je, že niekto má taku istú dosku ako ja a v biose majú v menu "Extreme Tweaker" kde môžú vypnúť RAM TRAINING ale ja mam "Ai Tweaker" a ja RAM TRAINING nemám.. :potlesk: Netuším ako ďalej
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: dlhé bootovanie win7

Príspevok od používateľa alidedko » 22 Máj 2018, 09:17

Nu, ked len tak od buka nastavujes nieco, o com netusis, co robi, bude to na velmi dlhe lakte ...

Neskusis servis?
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
CxMato
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Dec 2017, 08:21
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 27

Re: dlhé bootovanie win7

Príspevok od používateľa CxMato » 22 Máj 2018, 09:22

v Biose som sa nikdy nešpáral, nikdy som nemal tú potrebu tam niečo nastavovať maximálne čas a otáčky ventilátorov a legacy support pre inštaláciu OS... Viac sa do biosu nevyznám. A servis ? určite nie.
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: dlhé bootovanie win7

Príspevok od používateľa cool-zool » 22 Máj 2018, 14:12

No to si ma nepotešil , lebo aj ja špekulujem nad novým PC , a tiež s tou doskou , iba vo formáte mini ITX , ale bez periférií , iba s M2 SSD a I3-kou no a keď to bude pomalšie ako môj starý PC s LGA775 (dual core E8600) a SATA II s SSD , 4Gb DDR3 a ATI-HD 6670 tak to stojí za :butthead: , to radšej ostanem bez zmien . . .
0
Naposledy upravil/-a cool-zool v 22 Máj 2018, 20:44, upravené celkom 2 krát.

Používateľov profilový obrázok
CxMato
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Dec 2017, 08:21
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 27

Re: dlhé bootovanie win7

Príspevok od používateľa CxMato » 22 Máj 2018, 15:11

Jedine je problém v bootovani.. Ja osobne ako obyčajný užívateľ windows necítim zmeny okrem bootovania. Chod windowsu je dobrý, nemám stym žiaden problém mne to ide ako strela ale jedine ma serie ten boot. Túto dosku mám hlavne kvôli výkonnému chipsetu a dobrému taktovaniu ktoré čoskoro využijem...
0

Používateľov profilový obrázok
CxMato
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Dec 2017, 08:21
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 27

Re: dlhé bootovanie win7

Príspevok od používateľa CxMato » 08 Jún 2018, 09:15

Tak po dlhom oddychu som sa to pokúsil znova riešiť. Problém som Opravil !. Pri bootovani, mi vyskakovalo okno, ktoré len prebliklo ale ked som si to pozrel pomaly, celý ten štart PC bolo tam okienko v ktorom môžem Vytvoriť nový RAID. Vytvoril som to a podarilo sa mi nainštalovať windows bez toho, aby som mal zapnutý v biose intel rapid storage technology.. Ďalšia vec bola dlhé bootovanie WIN. To som vyriešil tak, že som po jednom inštaloval ovládače a za každým doinštalovaním som reštartoval PC a keď mi to nabootovalo normálne tak som šiel na další ovládač. Robil mi to ovládač na grafickú kartu takže som nainštaloval ovládač priamo z CD ktoré bolo ku grafickej karte a už to beží normalne. Ďakujem vám za rady :applause: :agree:

v prílohe dávam foto na ktorej vidieť ten RAID setup v ktorom som vytvoril nové "volume" pomocou videa + pridávam video podľa ktorého som postupoval video
Prílohy
ctrl.png
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok