Osvetlenie v sprchovacom kúte

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

JuryDeVil
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 08 Aug 2016, 14:24
Bydlisko: Ružomberok
Vek: 36

Re: Osvetlenie v sprchovacom kúte

Príspevok od používateľa JuryDeVil » 19 Jún 2018, 09:29

Podla mna su dve moznosti:

1. Trafak na 12/24V mimo zonu
2. Ak 230V tak urcite RCD

A v oboch pripadoch by som dal krytie svietidla IP64 a vysie a nic sa nemoze stat. A vykaslal sa na design podla moznosti.

A financne to nebude ani v jednom pripade az tak drahe.
Akurat som robil elektroinstalaciu komplet 2-poschodovej chatky (5x5 metrov) komplet (TNC -> TN-C-S) aj s uzemnenim okolo nej a vyslo ma to cele do 250 EUR. Samozrejme vsetko sme si robili sami. Cize cena je za material.
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2573
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Osvetlenie v sprchovacom kúte

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 19 Jún 2018, 10:22

Dobrý deň,

Mal by som ešte jednu otázku k tejto téme. Čo si myslíte o SELV zdroji nad sprchovacím kútom?
0

ondistef
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 818
Dátum registrácie: 31 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: okolie SNV

Re: Osvetlenie v sprchovacom kúte

Príspevok od používateľa ondistef » 19 Jún 2018, 11:16

Prebehol som to cele ale nikde si sa nerozpísal, o aký sprchový kút sa jedná.
Je to laminátová vanička s plastovou (sklenenou) posúvateľnou zástenou a laminátovým stropom alebo bez stropu?
Alebo stena vyložená kachličkami a sprchou namontovanou na stene a namontovanou sklenenou zástenou?
Alebo xyz ďalších prevedení a možnosti?
Alebo to ani sám nevieš, ale riešiš osvetlenie neexistujúceho sprchového kúta, ktorý ani nevieš v akom bude prevedení?

Ak je bez stropu, tak by som absolútne neriešil osvetlenie samotného kúta, ale radšej dal poriadne osvetlenie samotnej kúpelne.
Ak je so stropom, tak tam už snáď dnes na všetkých je namontované osvetlenie aj s napájaním a ovládaním a potom nemusíš nič riešiť.
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2573
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Osvetlenie v sprchovacom kúte

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 19 Jún 2018, 11:36

Ľudia, spomeňte si, koľkokrát sa stala taká vec. Niečo som sem napísal. Začali ste tárať o vešteckých guliach. Tak som sem napísal detaily a poslal podklady, v dobrej viere že sa dočkám pomoci. Figa borová, 99% ste sa už neozvali. Klobúk dole pred tými pár ľuďmi čo mi aj pomohli.

Takže kvôli takejto bande veštcov nebudem od rodičov dolovať všetky detaily a vypisovať sem. Pokojne mi za toto vyjadrenie dajte BAN, nebudem to ľutovať. A rovno pritom môže administrátor zmazať všetky súbory, čo som sem stihol nahrať.
0

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Osvetlenie v sprchovacom kúte

Príspevok od používateľa Samanko » 19 Jún 2018, 19:04

Uz som ti tu nechcel reagovat, ale este jeden krat ti to napisem. Ak tu nemas v plane opisat situaciu ako som ti pisal predtym, tak to vlakno rovno zmaz, pretoze NIKTO NIKDE NA SVETE ti spravne neporadi lebo sa to odvija od spominanych veci. Mne je uplne jedno co sa ti predtym stalo, kto ti poradil a kto nie - tvoj nick si nespajam s nicim. Len strasne bohovsky neskutocne milujem, ked chcem niekomu pomoct a on nema ani tolko normalnosti aby svoj problem popisal aspon dostatocne.
NIKTO TI NEODPOVIE BEZ INFORMACII, jedine neskuseni ludia ktori sa tomu nerozumeju ti tu mozu napisat sto tipov ako by to mohlo byt..
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok