Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Problem s HDD

Problem s HDD

Procesory, grafick├ę karty, mati─Źn├ę dosky, pevn├ę disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Problem s HDD

Odosla┼ąod Patriky » 27 J├║n 2018, 21:08

Ahoj dnes mi uplne z nicoho nic sekol PC a pytal restart, ze sa vyskytla nejaka chyba na disku. Popis chyby neviem.
Pustil som si Crystal disk info portable a hned mi vyhodilo zltym POZOR, a vyzera to tak ze mam poskodene sektory C5 a C6.
Pustil som WD lifeguard diagnostic kde mi quick teste nepresiel a momentalne sa robi extended test.
Je to Vazne a mam si radcej kupit novy disk? Alebo da sa to nejako opravit ? Dakujem
Pr├şlohy
crystal.png
crystal.txt
(15.13 KiB) Stiahnutá 3 krát
Patrik Ded├şk - elektrik├ír na tpp popri tom
- ┼żivnostn├şk- elektroin┼ítal├ície a projektovanie
Patriky
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 315
Zalo┼żen├Ż: 31.07.2015
Paragraf: 23

Re: Problem s HDD

Odosla┼ąod alidedko » 27 J├║n 2018, 21:22

Kym sa da, kopiruj dolezite data prec z neho.
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.
alidedko
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3963
Vek: 27.13
Zalo┼żen├Ż: 04.02.2013
Paragraf: 21

Odosla┼ąod AEdison » 27 J├║n 2018, 22:15

Akon├íhle pevn├Ż disk urob├ş prv├║ anom├íliu, treba z neho ─Źo najsk├┤r skop├şrova┼ą d├íta. Ja som toto pred ┼ítyrmi rokmi podcenil a pri┼íiel som o tretinu d├ít. Od tejto chv├şle u m┼ła slovn├ę spojenia ako "e┼íte funk─Źn├Ż", "pou┼żite─żn├Ż" u pam├Ą┼ąov├Żch m├ędiach, neexistuj├║.

EDIT: Niekto sa r├íd chyt├í za slov├ş─Źka, preto som vymenil "z├ílohova┼ą" za "skop├şrova┼ą".
Naposledy upravil AEdison d┼ła 28 J├║n 2018, 16:22, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.
AEdison
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1045
Vek: 23.75
Zalo┼żen├Ż: 13.07.2009

Odosla┼ąod zen » 28 J├║n 2018, 13:02

AEdison nap├şsal:Akon├íhle pevn├Ż disk urob├ş prv├║ anom├íliu, treba z neho ─Źo najsk├┤r z├ílohova┼ą d├íta.

Ze mozes napisat taku sprostost.

Zalohovat mas ESTE NEZ urobi prvu anomaliu. V troch exemplaroch. A jeden exemplar nie doma.
Samoz┼Öejm─Ť, ┼że d─Ťde─Źek nem├í kapesn├ş hodinky poh├ín─Ťn├ę elekt┼Öinou. Takov├Ż nesmysl si m┼»┼że vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)
zen
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 379
Zalo┼żen├Ż: 22.11.2013

Odosla┼ąod bobo87 » 28 J├║n 2018, 13:06

Suhlasim, hlavne zalohovat. Za mna osobne - fotky mam nejake vytlacene, nejake na externom hdd, niektore na cloude a po rodine. Data na viacerych externych HDD a napriklad na GITe niekde fyzicky mimo. :)
float l,I,Q,_,o;int E;main(){I=1.125;while(I>=-1.225){for(l=-2;l<=1;l+=3/79.0){Q=_=0;for(E=127;Q*Q+_*_<4.0&&--E>32;){o=Q;Q=Q*Q-_*_+l;_=2*o*_+I;}putchar(E);}putchar(10);I-=9/88.0;}}
bobo87
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1799
Vek: 31.34
Zalo┼żen├Ż: 15.02.2007

Odosla┼ąod 5ko » 28 J├║n 2018, 14:37

Ono sa to povie z├ílohova┼ą,ale ─Źo a kde? Preto┼że nie v┼íetko sa m├┤┼że uklada┼ą kade tade.
Vlani sme menili v kancli v┼íetky PC a nov├ę u┼ż mali SSD disky. Kolegyni za─Źalo vyhadzova┼ą hl├í┼íku ,,fatal disk error,, ale ma┼íina i┼íla, a┼ż zrazu cvak a bol koniec.Zachr├íni┼ą d├íta sa nedalo, disk bol v :butthead: , tak ho v z├íruke vymenili,ale nastal probl├ęm s firemn├Żm ekonomick├Żm SW a s elektronick├Żm podpisom a jeho certifik├ítom.Ten nebol z├ílohovan├Ż na inom m├ędiu,len v PC,tak┼że teraz sa u┼ż dva t├Ż┼żdne nevie dosta┼ą k podpisovaniu fakt├║r a vec├ş pre daniarov... no hotov├í katastrofa.E┼íte┼że mala niektor├ę veci aj v starom PC,tak┼że ─Źo sa dalo prekop├şrovala si, ale takmer rok jej ch├Żba.
┼Żiarovka tie┼ż dopredu nepovie , ┼że sa ide vyp├íli┼ą, len zrazu je tma. :wink:
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8397
Vek: 63.14
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod AEdison » 28 J├║n 2018, 16:34

zen nap├şsal:Ze mozes napisat taku sprostost.
Ty iste vie┼í o mojej sie┼ąovej naske aj o dvoch extern├Żch diskov pre z├ílohy, ┼że na m┼ła ├║to─Ź├ş┼í?

Ot├ízka bola polo┼żen├í:
Patriky nap├şsal:Je to Vazne a mam si radcej kupit novy disk?

Na to som odpovedal ┼że disk ktor├Ż urob├ş prv├║ chybu je v tom momente nespo─żahliv├Ż a potrebuje v├Żmenu. Rie┼íi sa tu sn├í─Ć niekde z├ílohovanie?! Treba sn├í─Ć v dne┼ínej dobe e┼íte niekoho u─Źi┼ą pou─Źku "Z├ílohuj svoje d├íta to─żkokr├ít, ko─żkokr├ít ich m├í┼í r├íd."?

E┼íte som si vravel ┼że nebudem hulv├ít a nebudem mu hne─Ć v prvom pr├şspevku tla─Źi┼ą sn├í─Ć samozrejme pou─Źky do hlavy ale odpoviem len na jeho ot├ízku...
AEdison
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod pocitujlasku » 28 J├║n 2018, 16:41

5ko nap├şsal:Ono sa to povie z├ílohova┼ą,ale ─Źo a kde? Preto┼że nie v┼íetko sa m├┤┼że uklada┼ą kade tade.

Vo firme preto existuje nieco ako server, raid, pristupove prava.
Proste IT by mal vediet ktore data musia byt zalohovane, a ako zabezpecene. U nas napr. pravidelne zalohy vsetkych certifikatov, klucov, a vlastne vsetkeho citliveho idu na 2 pasky a kazda do trezora v inej budove.
Zalohovanie je velmi podcenovane vo firmach az do doby nez sa nieco stane a vtedy sa aj ti veduci zobudia, ze aha, mali sme investovat par eur a usetrime tisice, ale to uz byva zvacsa neskoro.
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4401
Vek: 36.03
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod zen » 01 J├║l 2018, 20:13

@AEdison

No, dalo sa z toho usudzovat, ze ziadna zaloha nie je.

Nemyslel som to zle, ak to tak vyznelo, ospravedlnujem sa.

Podame si ruky?
Samoz┼Öejm─Ť, ┼że d─Ťde─Źek nem├í kapesn├ş hodinky poh├ín─Ťn├ę elekt┼Öinou. Takov├Ż nesmysl si m┼»┼że vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)
zen
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 379
Zalo┼żen├Ż: 22.11.2013

Odosla┼ąod AEdison » 01 J├║l 2018, 23:19

Podáme :agree:.
AEdison
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Nasp├Ą┼ą na Hardv├ęr

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist