Výber kvalitnej autonabijačky/štart boxu

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

caschback
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 25 Nov 2015, 01:06

Výber kvalitnej autonabijačky/štart boxu

Príspevok od používateľa caschback » 18 Okt 2018, 06:37

Dobrý deň, rád by som sa chcel podelit o výber autonabíjačky a zaroveň aj štartovacieho boxu pre osobne automobily, mám vybratú jednu nabíjačku len neviem či radšej pozerat niečo menšie so spínaným zdrojom a upravenou nabíjacou charakteristikou pri postupnom nabijani baterky alebo nevymýšlat a zobrat aj toto : https://www.maxinaradie.sk/autonabijack ... ce=heureka , ide mi o to že každa nabijačka je v niečom trochu odlišná ako napriklad velkost nabijacieho prúdu, samotne ukazovatele, nastavenie nabíjacieho prudu, inteligentne odpojenie baterie od zdroja pri nabití a pod. špecifikacie, je to do autoservisu a prevažne sa riešia dieslove auta kde Ah ide od 70Ah a vyššie, viem že sa to tu isto riešilo nabíjačky ale ja by som chcel vediet skôr váš naztor na tuto nabíjačku poprípade niečo odporučit ak mate skusenosti ďakujem za slušne odpovede :applause:
0

joži
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 06 Júl 2014, 10:55
Bydlisko: Lazany

Re: Výber kvalitnej autonabijačky/štart boxu

Príspevok od používateľa joži » 18 Okt 2018, 09:54

za mna by som radšej kupil bateriu >77Ah a k tomu nejakú inteligentnu nabijačku ako henten paskvil.... a s bateriou si si na istom že ti tých 500A neda pri 0V ale pri min. 10,5V ty potrebuješ auto naštartovat nie zvarať/bodovať (300A@1,5V).

Osobne mam mean well RSP320-12 upraveny na 14,4V a ten ked založím laduje do baterky skoro 30A a do pol hodiny bezproblemov naštartujem....
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Výber kvalitnej autonabijačky/štart boxu

Príspevok od používateľa romiadam » 18 Okt 2018, 10:34

by som sa chcel podelit o výber autonabíjačky a zaroveň aj štartovacieho boxu
pisal si ze je to do autoservisu. Predpokladam pre osobne auta. Naco je potrebujes do autoservisu Start box? Nie som automechanik. To tak casto ti donesu auto ktore nestartuje?
Pytam sa preto, lebo startbox je aj tak limiovany max, prudom. Si myslim ze start box je vhodny na to, ked rano zistis ze si nechal svetla zapnute a nechce ti startovat auto, a rychlo potrebujes pouzit auto (nemas cas to nabijat 20-30 min) tah ho nahodis na startbox a ides.
Keby si mal niekde v rohu dielne bateriu z traktora (nievem kolko ma A/h, preto pisem z traktora) nonstop napojenu na inteligentnej PB nabijacke aby ju udrzovala stale nabitu, tak by si s nou mohol auta co nechcu strtovat pretacat od rana do vecera a "nie je limitovany" prudom ako start box. Da zo seba maximum co moze. Ale nepisal si kvoli comu potrebujes start box a ake auta s tym chces startovat, takze zatial len predpokladam...
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Výber kvalitnej autonabijačky/štart boxu

Príspevok od používateľa Milos66 » 18 Okt 2018, 12:19

Praveze v servise je start box opodstatneny kus vybavenia. Ved len auta ktore stoja vonku na mrazoch niekolko dni je potreba nastartovat a dostat do dielne. Tam je to jednoduchsie nastartovat cez to, ako vlacit bateriu dnu a nabijat ju.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

caschback
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 25 Nov 2015, 01:06

Re: Výber kvalitnej autonabijačky/štart boxu

Príspevok od používateľa caschback » 28 Okt 2018, 21:44

joži - start box je práve na to aby si nemusel pol hodinu čakať ale okamžite štartovať preto start box a ano parametre beriem s rezervou aj keď stále sa mi to pozdáva za ten peniaz dobrý pomocník v kombinácii box/nabíjačka.
milos66-presne si to vystihol okrem kopec iných vecí čo sa dejú v servise, ten kto nerobí v servise nepochopí, tak a sme pri závere ďakujem za odpovede aj keď mi moc nepomohli zoberiem ten box aj tak , čakal som od tohoto fóra trochu viac ale taká je doba nebudem tu riešiť poradňu aspoň som skúsil :)
0

joži
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 06 Júl 2014, 10:55
Bydlisko: Lazany

Re: Výber kvalitnej autonabijačky/štart boxu

Príspevok od používateľa joži » 29 Okt 2018, 10:19

Ale veĎ som ti na to odpovedal a to stale plati a to za tie prachy radšej jednu >77Ah baterku s nabijačkou ako henten vozík...
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Výber kvalitnej autonabijačky/štart boxu

Príspevok od používateľa Drakoush » 29 Okt 2018, 13:05

Odpovedal si, ale na hov.o. On chcel od Teba počuť "áno" ;)

Cashback, nič v zlom, ale Joži má pravdu. On Ti povedal, že to je kravina a od toho lepšie je mať nabitú baterku s riadnou kapacitou. Ten štartovací vozík bude mať s veľkým dízlom dosť problém. Je to na hobby použitie.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Výber kvalitnej autonabijačky/štart boxu

Príspevok od používateľa Milos66 » 29 Okt 2018, 15:08

Nie je to kravina. Videl som to makať. Úplne v pohode to naštartovalo Audinu 3liter V6 s polovybitou batériou.
Nechápem, načo tu niekto vypisuje o niečom, čo v živote nevidel.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Výber kvalitnej autonabijačky/štart boxu

Príspevok od používateľa Drakoush » 29 Okt 2018, 15:47

Milos66 napísal:Nechápem, načo tu niekto vypisuje o niečom, čo v živote nevidel.
Nechápem ani ja, načo píšeš? Videl som nejeden a nielen Gude, ale aj Cemont, Telwin a iné. Naštartovať trojliter v dobrej kondícii, ktorému stačí trikrát potočiť motorom, aby spustil dávkovanie paliva je o čomsi inom, ako točiť nejakú starú vyhulenú brečku so žhavičmi za horizontom.

Ale tu platí jedno príslovie - kto chce kam, pomôžme mu tam. Presne ako Rafi.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Výber kvalitnej autonabijačky/štart boxu

Príspevok od používateľa Milos66 » 29 Okt 2018, 17:05

Nenarážal som konkrétne na teba. Je tu mnoho ľudí, čo vypisujú o niečom, čo ani nevideli.
No a konkrétne tento Gude vozík majú tu na okolí v dvoch dielňach. Nevedia si to vynachváliť aj napriek tej pošahanej značke. (inak Gude mám kompresor v garáži už 12 rokov a bez poruchy používaný cca 3-4x do týždňa)
Konkrétne chalan, čo mne servisuje auto, má tento vozík preto, lebo ho vymenil za 125ťku baterku. Nechcel sa už naťahovať s káblami a ťažkou batériou po parkovisku. No a toto mu slúži tuším už nejaký 4tý rok.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Výber kvalitnej autonabijačky/štart boxu

Príspevok od používateľa Wicker » 29 Okt 2018, 19:45

Chalani banner štartovací vozík (booster) 12V/24V nakopne bez problémov 815ku s s baterkami, ktoré ani raz nepretočia štartérom ;), prídeš, naštartuješ, odpojíš a pripneš na nabíjačku ktorá je ku tomu... https://www.mototechdiely.sk/produkt/ba ... -evolution takýto máme u nás v bazáre, výborna vec.

-- Spojený príspevok 29 Okt 2018, 19:47 --

čo sa týka takého vozíka, máme telwin, alebo niečo také, ale málo kedy s tým štartujeme, skorej sa používa ten booster a ten vozík na nabíjanie, keď je už auto v dielni

-- Spojený príspevok 29 Okt 2018, 20:01 --

https://gartech.sk/nabijacie-a-startova ... start.html presne tento vozík máme, bol tam keď som ja nastúpil, to je už 5 rokov a ide stále bez poruchy.
0

joži
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 06 Júl 2014, 10:55
Bydlisko: Lazany

Re: Výber kvalitnej autonabijačky/štart boxu

Príspevok od používateľa joži » 29 Okt 2018, 20:09

Jasné Veď v tom boostri/ banner startovacom vozíku sú baterie a nie dake pofiderne trafo ako v tom Gude trafaku či ako to nazvať.....
Ale však nech si kupi čo chce. Ale milujem ked niekto pride zamnou či by som mu neopravil hento/tamto, že sa to pokazilo po tom ako mu v servise startovali auto nejakým pofidernym vozikom....
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Výber kvalitnej autonabijačky/štart boxu

Príspevok od používateľa Milos66 » 29 Okt 2018, 20:24

Neviem, či pri tých 23kg tam bude len taký malý trafáčik. Je to podstatne ťažšie ako ten akumulátorový.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Výber kvalitnej autonabijačky/štart boxu

Príspevok od používateľa Wicker » 29 Okt 2018, 21:32

My mame tieto dve veci overene a nie par dni, mame 200 dodavok na dvore, booster zvlada bez problemov aj nakladne vozidla a ten vozik tiez nema problem nakopnut transit, ktory ma dve paralel aku 74ky a tiez si poradi aj s nakladakom... nevyhoda tahat na dvor metre predlzovaku aby som pouzil vozik, vezmem booster, na dielni mozem pouzivat vozik.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Výber kvalitnej autonabijačky/štart boxu

Príspevok od používateľa Drakoush » 29 Okt 2018, 21:56

Milos66 napísal:Nenarážal som konkrétne na teba. Je tu mnoho ľudí, čo vypisujú o niečom, čo ani nevideli.
Vyznelo to ale úplne inak. Ak je to teda takto, potom beriem späť a ospravedlňujem sa!

Ja len hovorím, že som to mal rozobraté a kvalitou nič moc. Ten trafák nie je extra tvrdý a pokiaľ máš vymlátenú baterku na totál, alebo zničenú, tak to nenaštaruje. Ten vozík je dobrý vtedy, keď baterka je na hodnote, kedy nevládze točiť štartérom, ale ešte vie čo-to dodať. Ten vozík tomu len pomôže.
Najhorší je prvý moment, kedy motor stojí. Už keď ho roztočíš na otáčky štartu, už ide odber dolu.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok