Stretnutia rádioamatérov, burzy

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
AndroidSK
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 21:15
Bydlisko: MY

Re: Stretnutia rádioamatérov, burzy

Príspevok od používateľa AndroidSK » 29 Okt 2018, 10:27

Tak... tentokrát tá burza na Vajnorskej nebola moc extra... bol som druhý krát, a podľa mňa minule bola lepšia /viacej predajcov/
Kúpil som však všetko čo som chcel, dokonca aj niečo navyše :D takže úplne zlé to zas nebolo.
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Stretnutia rádioamatérov, burzy

Príspevok od používateľa muziker » 09 Nov 2018, 16:48

zdenoeddie napísal:Nevie niekto ako je to tento rok so stretkom v Poprade - Tatry 2018? Hladam na nete, ale info len ohladom minuleho roka. Tohto roku nic.
Slovenský zväz rádioamatérov organizuje 44. ročník stretnutia rádioamatérov TATRY 2018. Stretnutie sa uskutoční v dňoch 16.-18. novembra 2018 v hoteli Satel v Poprade. Program stretnutia bude tradičný: osobné stretnuia rádioamatérov, burza, stánky a prezentácie firiem s rádioamatérskym sortimentom, odborné prednášky a fóra a samozrejme chýbať nebude ani sobotňajší hamfest.

Súčasťou stretnutia bude aj predajná výstava, kde budú predajcovia ponúkať rádioamatérsky sortiment. Predajná výstava bude otvorená v piatok od 14,00 do 21,00 hod. a v sobotu od 9,00 do 14,00 hod.

Zo Slovenska príde firma Anico, ktorá je známa svojimi priaznivými cenami rádioamatérskych zariadení.

Ďalším predajcom bude oficiálny zástupca ICOM pre Slovensko - firma Sound Design - hamTech. Prinesie najnovšie zariadenia od firmy ICOM vrátane transceivrov IC-7300 a IC-7610.

Aj tento rok príde z OK tradičný vystavovateľ - firma HCS, dovozca zariadení ICOM.

Po niekoľkých rokoch príde opäť do Popradu Petr OK1CZ so svojou firmou DD Amtek, ktorá ponúka široký sortiment rádioamatérskych zariadení a príslušenstva od rôznych výrobcov.

A z Maďarska k nám opäť zavíta predajca PMR.hu, ktorý sa venuje oblasti VKV/UKV FM a CB.

Okrem toho nebudú chýbať ani menší vystavovatelia a burzovníci. Samozrejme, samostatný stánok bude mať Slovenský zväz rádioamatérov, v ktorom bude fungovať QSL služba, bude možnosť zaplatiť členské na budúci rok, predplatné Rádiožurnálu, či zakúpiť DVD TATRY 2018.
Prílohy
logo_tatry2018.jpg
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Stretnutia rádioamatérov, burzy

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 09 Nov 2018, 19:48

Ked stihnem doklast plavajucu podlahu, tak sa tam asi v sobotu objavim :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
AndroidSK
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 21:15
Bydlisko: MY

Re: Stretnutia rádioamatérov, burzy

Príspevok od používateľa AndroidSK » 17 Nov 2018, 23:30

Dávam do pozornosti aj takúto výstavu, síce to nie je priamo burza, no súvisí to s elektronikou a 3D tlačou. Je to 1. ročník tak ktovie čo to bude... Popravde, na nete som o tom nič nenašiel (dozvedel som sa o tom náhodou z PC revue).

Edit: tak som nakoniec predsa len čosi našiel :D Tu je link aj s programom. Len by ma zaujímalo, odkiaľ zobrali fotky, pretože na Vajnorskú sa to dosť podobá :rolleyes: a toto je vraj prvý ročník (žeby photoshop?)
Prílohy
ba_3d.PNG
0

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Stretnutia rádioamatérov, burzy

Príspevok od používateľa helios » 18 Nov 2018, 00:49

Tie fotky sú z minulého roka, kedy tam bola zároveň aj burza elektroniky. Bol som tam tiež pozrieť.
0

Používateľov profilový obrázok
AndroidSK
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 21:15
Bydlisko: MY

Re: Stretnutia rádioamatérov, burzy

Príspevok od používateľa AndroidSK » 18 Nov 2018, 09:15

A ako to hodnotis? Stalo to za nieco?
0

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Stretnutia rádioamatérov, burzy

Príspevok od používateľa helios » 18 Nov 2018, 23:29

Ak si nadšenec tejto technológie, alebo chceš na začiatok kúpiť dáku stavebnicu, tu ich bude viac typov. Naviac sa môžeš s predajcami poradiť, čo by bolo pre tvoje potreby najvhodnejšie. Je vždy lepšie sa poradiť s človekom, ktorý danú mašinu má a pozná ju z praxe, ako len prezerať reklamné materiály na letákoch, alebo na nete.
0

Používateľov profilový obrázok
AndroidSK
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 21:15
Bydlisko: MY

Re: Stretnutia rádioamatérov, burzy

Príspevok od používateľa AndroidSK » 19 Nov 2018, 23:16

Super, vdaka za odpoved, urcite sa tam zastavim. Sice sa 3D tlacou moc nezaoberam (zatial), no uz som uvazoval nad 3D tlaciarnou... pretoze je to oblast, v ktorej by som chcel trocha napredovat. A ked to ma clovek pozerat a vybrat si na nete, tak je tam prilis vela informacii.
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Stretnutia rádioamatérov, burzy

Príspevok od používateľa muziker » 27 Nov 2018, 19:35

Záujemci z radov bratislavských (ale aj mimobratislavských) rádioamatérov ak nemáte naplánovaný lepší program, je tu ponuka na jubilejné, teda desiate predvianočné stretnutie:
Asi :) najbližšie stretnutie rádioamatérov bude jubilejné predvianočné - už 10. stretnutie rádioamatérov v Petržalke. Stretnutie sa bude konať v utorok 18. decembra 2018 o 15,30 hod. v kaviarni Maxoo v budove pôvodného sídla Slovenského Zväzu Rádioamatérov v Bratislave na Wolkrovej 4. Program stretnutia je už tradičný - rozhovory s priateľmi a tombola. V ponuke bude guláš a občerstvenie podľa výberu a chuti.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Stretnutia rádioamatérov, burzy

Príspevok od používateľa muziker » 10 Dec 2018, 14:19

Tuším v najbližšiu sobotu (15. decembra od 8:00 do 12:00) bude akcia pre milovníkov búrz v BA na Vajnorskej 21. :)
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Stretnutia rádioamatérov, burzy

Príspevok od používateľa daqq » 14 Dec 2018, 20:05

Upozornujem, ze zajtra sa kona burza! Dojdite!
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Stretnutia rádioamatérov, burzy

Príspevok od používateľa muziker » 26 Dec 2018, 16:54

Ak by sa niekto z okolia TN veľmi nudil doma koncom roka (v sobotu), tak má možnosť zájsť na burzu ...:)
Tak ako každý rok, aj teraz Vás OCBR pozýva na koncoročné stretnutie a burzu, ktorá sa bude konať 29.12.2018 od 8,00 do 12,00hod. v Trenčianskej Teplej, miestna časť DOBRÁ, v priestoroch starej školy. Príďte sa stretnúť s priateľmi a pozrieť burzu.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
MAKOSYS
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 680
Dátum registrácie: 23 Jan 2016, 15:56
Bydlisko: VT SLOVAKIA

Re: Stretnutia rádioamatérov, burzy

Príspevok od používateľa MAKOSYS » 05 Jan 2019, 23:04

Pražské radioamatérské setkání - burza v sále Odborného učiliště, Učňovská 1, Praha 9 - Hrdlořezy (Jarov) od 8 do 12 h, sobota 19. 1. 2019
Další termíny: 16. 3. 2019
info
http://ok1kfx.sweb.cz
0
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin(KUBO)

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Stretnutia rádioamatérov, burzy

Príspevok od používateľa E001 » 25 Jan 2019, 09:31

Kalendár pre skalných na Vajnorskej:
Prílohy
burza.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Stretnutia rádioamatérov, burzy

Príspevok od používateľa helios » 25 Jan 2019, 19:49

Dík, uložil som si ho. Pred týždňom som po rozpise pátral na stránke kulturáku aj MČ, ale márne.
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Stretnutia rádioamatérov, burzy

Príspevok od používateľa muziker » 05 Feb 2019, 18:37

Síce ešte je dosť času, ale ...
Centrum voľného času na Orgovánovej ul. 5 v Košiciach (na Terase, neďaleko mestského magistrátu, električka č.6 :) ) a rádioklub OM3KWM usporiadajú v sobotu dňa 23.3.2019 jubilejné 20. stretnutie rádioamatérov v Košiciach so začiatkom o 9,00 hod.
Súčasťou bude aj obvyklá burza a príde aj firma ANICO Slovakia. Tak ako vlani neprinesie so sebou celý sortiment výrobkov, ale len to, čo si rádioamatéri objednajú pred stretnutím a to čo majú na sklade. Na stretnutí si bude možné objednať ďalšie zariadenia s výhodnou zľavnenou cenou a tie dostanú potom poštou.
Po otvorení a prednesení aktuálnych rádioamatérskych informácií budú nasledovať tradičné prednášky s rádioamatérskou tématikou a schôdzka členov a priaznivcov tiesňovej služby A.R.E.S.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Stretnutia rádioamatérov, burzy

Príspevok od používateľa muziker » 22 Mar 2019, 19:16

Chystá sa niekto z tu prítomných rádioamatérov na zajtrajšie košické HAM stretnutie ?
0
muziker

JanoP

Re: Stretnutia rádioamatérov, burzy

Príspevok od používateľa JanoP » 22 Mar 2019, 20:03

Nie. OM8 je DX z OM1 :biggrin:

Upravene, hams pochopia.
Naposledy upravil/-a JanoP v 22 Mar 2019, 20:11, upravené celkom 2 krát.

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7695
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Stretnutia rádioamatérov, burzy

Príspevok od používateľa Merak » 22 Mar 2019, 20:10

Ináč zajtra je aj v BA burza na Vajnorskej.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Stretnutia rádioamatérov, burzy

Príspevok od používateľa muziker » 01 Apr 2019, 15:58

Ako ste si iste všetci všimli, máme 1. apríla, ale ako pozerám, tak prvoaprílové srandičky už nie sú v kurze.... ale teraz vážne.

V apríli nás čaká pár zaujímavých akcií, a dokonca je už známy aj termín modranského (májového) stretnutia.

Pre priaznivcov HAM-rádia sa bude konať na Olomoucku v ČR jarné stretnutie rádioamatérov spojené s veľkou burzou v sobotu 27.4..2019 v budove strednej školy vo Frenštáte ako tradične v čase od cca 8:00 do cca 12:00 až 13:00.

Pre zberateľov historickej elektroniky (rádiotechniky) a členov HRČS sa bude konať na Zlínsku v ČR jarné stretnutie s veľkou burzou a aukčným predajom historických kúskov v rovnakom termíne - t.j. v sobotu 27.4..2019 v miestnej sokolovni vo Vizoviciach v čase od cca 8:00 do cca 12:00 až 13:00.

Aby sa mohli pripraviť prípadní slovenskí záujemci o jarné stretnutie zberateľov historických rádioprijímačov a TV prijímačov či inej historickej elektroniky (samozrejme aj s burzou), ktoré sa koná tradične v Modre, na Moyzesovej 42 (na dvore rod. domu Braňa Čepca), tak to sa uskutoční v sobotu 4.5.2019 v čase od 9:00 do 12:00

Pre priaznivcov bratislavskej burzy na Vajnorskej - najbližšia bude v sobotu 20.apríla a potom až v druhej polovici mája - v sobotu 18.5. 2019. Vždy v obvyklom čase od 8:00 do 12:00.
Prílohy
0.gif
0.gif (10.88 KiB) 7901 zobrazení
0
muziker

Napísať odpoveď