AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
tom666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1344
Dátum registrácie: 05 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: NR

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa tom666 » 20 Sep 2018, 15:13

Pokial to obsahuje povodny firmware od cinana, tak doporucujem prepalit na novsiu verziu.
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa miroja » 20 Sep 2018, 15:24

Ano, je tam este povodny FW. Mam to snad uz rok, ale nerobilo to celkom od zaciatku. Skusim to nejako niekomu dat flesnut. :-)
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa zipaj » 20 Sep 2018, 16:07

mal som podobný problém s rovnakým meračom ktorý som objednal pre kamaráta, objavilo sa to po odpojení od baterky, keď ešte svietil displej (mne nahradzovalo nejaké písmeno znakom mriežky), tiež som uvažoval o prepálení procesora, ale kamarát ho hneď potreboval tak som z banggod.com objednal nový napálený procesor, aby bol náhradný (3€), prepálenie procesora vyriešil kamarát 150uF kondenzátorom nabitým na 320V :-)
Po výmene procesora bolo všetko OK a displej už nevypisoval blbosti. Mimochodom nedávno opäť rozbil displej, doteraz boli za nejakých 6,5€ na banggod.com, ale našiel som ho asi pred mesiacom aj na ali za 3,20€, akurát že bol biely s čiernými znakmi, ale je lepšie čitateľný ako ten modrý.

https://www.aliexpress.com/item/12864-1 ... 4c4dwNzDkS
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa miroja » 20 Sep 2018, 16:17

Je to celkom pravdepodobne, za sa to odpojenie zdroja pocas zapnuteho testera stalo aj mne. Takze to nevyzera ako zavada, ale ako vlastnost :-)
Asi pojdem touto cestou. Ja som si to objednaval ako stavebnicu, uz sa len trafit na spravneho svaba...:-)
0

Používateľov profilový obrázok
tom666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1344
Dátum registrácie: 05 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: NR

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa tom666 » 20 Sep 2018, 16:25

Naprogramovany MCU (v1.13k r798 SK) Ti viem poslat postou. Ostatne cez SS.

Edit:
Pripadne upravim tester na 16MHz taktovanie.
0

Xbunt
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 08 Máj 2014, 23:09
Bydlisko: Nam. Sv. Martina 24, Lipany

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa Xbunt » 20 Sep 2018, 22:02

Skor by som povedal, ze je to preto, lebo display je prepojeny pomocov 4 bitovej zbernice.
Ked je display v rezime 4bit a proces sa prerusi po odoslani pol byte, tak to zblbne.
0

Používateľov profilový obrázok
tom666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1344
Dátum registrácie: 05 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: NR

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa tom666 » 21 Sep 2018, 09:06

@Xbunt
Mylis sa :!:
FYI - tieto graficke displeje su pripojene k MCU cez seriovy (SPI) interface prislusneho radica (napr. SSD1306, ST7565, ST7735).
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa zipaj » 21 Sep 2018, 09:46

keby nastala chyba pri komunikácii atmegy328 s displejom, tak po resete by nabehol bez chýb, nepredpokladám že by bolo potrebné zapisovať nejakú hodnotu z displeja do pamäte
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
tom666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1344
Dátum registrácie: 05 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: NR

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa tom666 » 21 Sep 2018, 09:55

S najvacsou pravdepodobnostou je poskodeny obsah v MCU.
0

Používateľov profilový obrázok
tom666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1344
Dátum registrácie: 05 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: NR

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa tom666 » 12 Okt 2018, 10:30

Mam potvrdene od miroja, ze zavada so zobrazovanim bola odstranena vymenou naprogramovaneho MCU s obsahom v prilohe, ktory je urceny pre tento typ testera.
Prílohy
M328_ST7565_KIT_v1.13k_r798_SK.zip
(35.67 KiB) 182 stiahnutí
0

DanielK
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 28 Feb 2015, 14:55

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa DanielK » 19 Nov 2018, 19:57

Ahoj, bohužel se mi podařilo odprásknout si tester GM328, a tak jsem hledal po nějakém alternativním firmwaru, zkoušel jsem 1.31m vypadal velmi podobně jako originál od číňanů, některé funkce to má vymakanější než původní FW, ale bohužel to neumí změřit kondenzátor, diodu, tranzistor nic... našel jsem i zip s různými typy testerů, a podle obrázků jsem našel dva co se podobaly, jeden úplně stejný a druhý stejný akorát smd verze s černou dps, ale FW který tam byl je nepoužitelný, testuje to minutu a pak to řekne že je součástka poškozená...

Poradíte FW, který bude použitelný nebo si mám objednat nový tester?

Díky za pomoc.
Prílohy
M328KIT3.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa Mek » 19 Nov 2018, 20:14

To zavisi, akym sposobom sa ti, ako vravis, podarilo ho odpalit. Ak si pripojil nabity kondik, tak to je pre MCU konecna, treba ho vymenit. Tiez sa mi to stalo, ale kedze tam bolo nejake hrozne pidi smd puzdro, kupil som rovno novy tester.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

DanielK
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 28 Feb 2015, 14:55

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa DanielK » 19 Nov 2018, 20:26

kondík v v desce, vyzkratoval jsem ho natvrdo pinzetou a myslel si, že ta jiskra co vylítla ho vybila, noooo nevybila :) atmega má některé piny portu C ve šlusu... vyčítst nejde. Mám jinou čistou funkční atmegu 328p se kterou testuji jiné FW, no moc se mi nedaří.

BTW: ESD ochrana přežila, atmega ne :)
0

Používateľov profilový obrázok
tom666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1344
Dátum registrácie: 05 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: NR

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa tom666 » 21 Nov 2018, 14:29

@DanielK
Nasledujuce odkazy najdes aj v prvom prispevku tohoto vlakna: :wink:
M328 TFT ST7735 KIT - dokumentacia
M328 TFT ST7735 KIT - firmware + backup povodneho obsah MCU

Najnovsia verzia originalneho softwaru (od K.H. Kübbelera) urcena pre tvoju variantu testera sa nachadza v priecinku "mega328_color_kit".
0

DanielK
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 28 Feb 2015, 14:55

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa DanielK » 21 Nov 2018, 21:54

Děkuju,

Backup verze funguje :) měření DS18B20 a ty další tři funkce oželím :)

Jen mi to stále měří nesmysly, LED na pinech 1-3 -> měří kondenzátor a pak napíše chybu, BC547 taky se snaží změřit jako kondenzátor s výsledkem chyby... zítra jedu domu z intráku, tak zkusím vypájet SVR5-04, jinak si neumím vysvětlit proč by to nefungovalo.
0

Používateľov profilový obrázok
tom666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1344
Dátum registrácie: 05 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: NR

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa tom666 » 21 Nov 2018, 21:58

Pokial je vymenene MCU, tak to moze byt jedina mozna pricina problemu. Odstran SVR5-04.
0

DanielK
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 28 Feb 2015, 14:55

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa DanielK » 22 Nov 2018, 19:06

Po odstranění SVR5-04 vše funkční, Ještě jednou díky za pomoc :)
0

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa mclareniak » 23 Dec 2018, 12:00

Ahojte.
Uz dlhsiu dobo mam tento ESR meter tusim z banggoodu.
Obrázok
Obrázok
IMG_20181223_104456.jpg
IMG_20181223_104508.jpg
Dnes sa mi podarilo nieco odpalit. Tusim procesor. Pripojil som kondenzator, ktory som na 100% pred pripojenim skratoval, ale asi nedostatocne.
Proste display sa rozsvieti aj obvod zap/vyp funguje, len na display nie je nic.
Ak je to procesor, prosim vas nasla by sa nejaka dobra dusa co by mi naprogramovala a predala procesor?

Dik
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa mclareniak » 24 Dec 2018, 07:52

Dakujem vsetkym co sa ponukli. Uz som sa dohodol s tom666.
Stastne a vesele vsetkym
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

aladar
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 04 Jún 2018, 21:22

Re: AVR Component Tester (RLC/ESR, XTAL & Semiconductors Tester)

Príspevok od používateľa aladar » 08 Jan 2019, 02:02

Ahoj tom666 a s.r.o. (obmedzene rucenie na vkladanie nabitych kondenzatorov :lol: :rolleyes: ), rozmyslam, ktory tester si zaobstaram/postavim. Vyberat sa da z hladiska HW, FW a doplnkov.

Vyber podla FW:
Zaujima ma aj ci niekto zo zahranicnej komunity kuti aj prepojenie s PC/mobilom cez USB/WiFi/BT pri pouziti Arduino Uno/Mega? Mega dava potencionalnu moznost napchat tam aj vytvaranie grafov chrakteristik suciastok a/alebo logovat merania do externeho zariadenia. Tabulka ESR zhodnotenia("ESR Reference Values") zo stranky http://www.electronics-diy.com/esr-meter.php by mohla byt podkladom pre textove zhodnotenie kvality kondenzatora. Podla velkosti HEX kodu na napalenie v repozitari sa zda, ze najviac moznosti/funkcionality budu mat dva klony mega644, aj ked podla mna by to mali byt testery s arduino mega2560 s 256kb pamate na kod ( https://www.mikrocontroller.net/svnbrow ... ino_m2560/ ) 8kB RAM v Arduino mega by sa dala vyuzit minimalne na log merani a enkoderom by sa v nom posuvalo... Ako to, ze kod pre mega2560 nie je najvacsi? :mrgreen:
Ak by som sa vzdal pokusov s Arduino mega, ktora verzia z troch klonov "mega644" je najlepsia?

Vyber podla HW:
T3/T4 skladacky/letovacky su za 7/8eur, lepsia skladacka s encoderom za 13eur avr-component-tester-rlc-esr-xtal-semic ... ml#p600564 a poskladane verzie o 10-15 eur drahsie. Nasiel som cenou 16€ zaujimavu uz poskladanu verziu napajanu LiIon 14500(velkost AA) bateriou. Avsak s tlacitkom/bez encodera - https://www.banggood.com/3_7V-DIY-Trans ... 54407.html, kde by som dal po vymene drziaku baterie 18650, ktorych mam dost. Vytrcanie z "puzdra" by mi nevadilo. Mozno aj encoder by som tam vedel dofusovat. A to sa dostavam k moznej absencii aktualizacii FW, pretoze v repozitari https://www.mikrocontroller.net/svnbrow ... are/trunk/ som aspon podla nazvu nic nenasiel. Pozeral som aj tvoj post o doplneni napajania z 3,7V nabijatelnej cez modul - http://www.eevblog.com/forum/testgear/$ ... #msg836661.

Doplnky:
Da sa zamyslat aj nad pridavnym rele, ako je zbezne popisovane tu http://www.eevblog.com/forum/testgear/$ ... msg2077654, aby som sa nezaradil k zastupom ludi s odpalenym procesorom. Ma to tu niekto a osvedcilo sa mu? A co násobicka napatia pre vyssie zenerky?
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok